Verujete li...

Ne mislim ni na šta konkretno. Na primer nekog ko ne plati račune odma platiće ih kasnije u životu a cena će biti znatno veća. To može da se odnosi na nekog ko je jednom povredio nekog drugog. Sve se vraća sve se plaća. Ja u to verujem.
S druge strane lako je manipulisati ljudima ako znaš kako i čime da ih kupiš.
E, to je na temi Evolucija vs kracija (Nauka i obrazovanje/Prirodne nauke) proglašeno za najveće svetsko zlo!? Ako se proširi to će unišiti čovečanstvo!?
 
ne znam sta si mislila, ja sam odgovorila na ono sto si napisala:
Ok nema veze.
znaci ti verujes da ce onaj koji je nekada nekoga povredio neminovno za to platiti. ja ne verujem u to. nekom ce se "vratiti", cista slucajnost, splet okolnosti, nikako uvek uzrecno-poslednicno povezano sa onim losim sto je uradio. nekad ce i imati veze, ali nikada ne bih to proglasila pravilom.
i ljudi se iako to nerado priznaju tese tom recenicom da se sve placa.

Nisam ga proglasila pravilom. I pritom uopšte nisam mislila previše na osećanja. Više na druge stvari. Slažem se s tobom ali ti mene ne razumeš.
 
Naravno da to nije tačno, naivno je verovati da će "sve doći na svoje". Ta "maksima" je izmišljena da uteši gubitnike....

Kontraprimera ima na svakom koraku.
 
jednom sam, kad sam bio mali ukrao paradajz iz prodavnice
3meseca kasnije sam otishao da kupim kilo paradajza
na putu do kuce sam se sapleo i jedan paradajz mi je ispao iz kese i otkotrljao se niz ulicu
sve se vraca, sve se placa :cool:
 
Naravno da to nije tačno, naivno je verovati da će "sve doći na svoje". Ta "maksima" je izmišljena da uteši gubitnike....

Kontraprimera ima na svakom koraku.

vera je ovde rec koja je problematicna...nekad ljudi sve urade kako treba , pa se pitaju "kako ipak nismo uspeli" ...ne treba raditi mehanicki,nego dati sebe necemu da bi uspeo u tome ..to "sve se vrace.." je neshto shto primetish u svom zivotu-ja dakle kazem shta sam primetila..a , kad gledam kako neki drugi prolaze ,zaista nisam u stanju da kazem "cime su ono to zasluzili"...
 
vera je ovde rec koja je problematicna...nekad ljudi sve urade kako treba , pa se pitaju "kako ipak nismo uspeli" ...ne treba raditi mehanicki,nego dati sebe necemu da bi uspeo u tome ..to "sve se vrace.." je neshto shto primetish u svom zivotu-ja dakle kazem shta sam primetila..a , kad gledam kako neki drugi prolaze ,zaista nisam u stanju da kazem "cime su ono to zasluzili"...

gram srece (talicnosti) vredniji je od tone zlata phe..

kako ono kaze izreka..

"rodi me majko srecnog, pa me baci za plot"
 
da i ja mislim da sve ima svoju" cenu". zna se kako se do cega dolazi i zna se sta se cime postize. i to da stvarno neko nekad nemoze platiti, a mozda mu je to bas neki postppeid od ranije. vazno je da covek odabere pravi put., zna sta hoce, onda za datim ne kuka ili nebi trebalo. problem je cesto u proracunu cene, odnosno u pocenjivanju, lakocemo, ti ljudi cesto misle da su dobili to sto su hteli i onda je to super,zadovoljni opet zrace pozitivom. ima i onih lakocem nekog zaebati i stvarno dobiju bas to sta su naumili, a posle placaju postpaid na strani koju su malo zanemarili a kasnije shvate da je vrlo bitna., ili jos gore neshvate, a o toj ceni nebih sad ovde malo bi sirila u vezi i drugih tema,al ko neshvata bar naslucuje, ili mozda ne shvata i nemisli da shvati.a ima i onih koji ne pitaju za cenu kao upravo nesto sto je nema, idu pa dokle(tu spadam ja).

da zaboravila sam navedem da pogledate jednu glavu iz biblije imate je na patkovoj temi "tumacenje jedne glave" o talantima koje daje bog.
 
Poslednja izmena:
1. Utvrđujemo vezu? Samo ako sklapaš posao između 2 firme...(kakvo pitanje, takav odgovor)
2.:)

Obavezno vrati buldoga! Ovako teže rezmišljaš! :confused:
Daklem, u kontekstu "sve se vraća - sve se plaća" otkud znamo šta smo platili ili šta nam je vraćeno? Da nije da nema veze jedno sa drugim?

Zazijavalo, to je starija sestra jednog jako poznatog i bogatog tipa.:)

I ona da se ponovo slika. :confused:
 

Back
Top