PMS prenemaganje...

Nešto

Domaćin
Banovan
Poruka
4.953
Sad sam čitala neku nebitnu temu koja je otvorena pre nekoliko godina ne bi li se pokušala veštački izmusti neka kvaziobjektivnost al' da ne dubim ode sve u suprotnom smeru.....

Interesuje me da li ste agresivne u PMS-u?

Nekoliko..... etapa..... ranije, ispostavilo se da negiram postojanje PMS-a, a što sam u stvari želela da kažem jeste da mi je malko preko ***** kuknjave u vezi sa njim. Sa ili bez osvrta na to šta nam i da li nam to rade hormoni, svako je povremeno nad*kan, nezavisno od pola.
Polazeći od sebe, imam izbor. Ili ću da imam fizičke simptome (nadutost, tromost, vosok ili nizak pritisak, otekli extremiteti :eek: ), ili ću imati strogo psihičke, koji se uglavnom manifestuju kroz izuzetno nizak prag tolerancije.

Kada kažem PMS, a počela sam :lol: to je zato što sam to primetila, znači da je PMS nešto poput priznanja "naglo sam reagovala"..... što se u svakom drugom slučaju teško može očekivati od osobe ma kog pola, rase ili da ne nabrajam..... ono što je interesantno, ovakvo jedno "priznanje"... da nije u pitanju tako "raširena, a ženska pojava", bilo bi protumačeno kao vrlo lep gest pa bi se svaka napeta situacija zapravo smirila. Ko je "bio u pravu" sa tim najmanje ima veze, objektivnost ne izostaje, napominjem.

Sad mi recite, zašto se to obično naziva prenemaganjem?
Možda postoje neke žene koje, kada su u PMS-u traže od bliže okoline da im titraju, da im ugađaju, kupuju poklone ili da kuvaju za njih, peru im noge i tako to :rumenko: možda, reko' ima tako nekih žena ali ja još ne videh jednu u toliko privilegovanim momentima.
Uopšte, zanima me šta je to u vezi sa ženama i PMS-om što toliki ljudi tumače kao "privilegiju" i prenemaganje? I da li se prenemažete, ako da... kako? Šta je to što radite ili očekujete od drugih?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
pms.gif


Nisam agresivna ali jesam osetljivija,lakse planem i lakse i zaplacem.
A zasto dga nazivaju prenemaganjem?
Pa verovatno zato sto ne znaju ili ne zele da znaju sta se u stavri desava sa zenskim telom u tom periodu.Iskreno ne ocekujem nikakvo titranje ali malo postovanja tih dana ne skodi mi...
 
Pa dobro, ja to "lakše planem" i nazvah agresijom..... tj. niskim pragom tolerancije.

I niko ne bi izvalio da sam preterala da sama ne kažem.... ponekad :mrgreen: možda je do PMS-a.....

Što bi u prevodu značilo "aj zaboravi, i ja sam preterala....."

I to je jedini trenutak kada uopšte svaljujem krivicu na PMS ili se "vadim" na njega, ali daleko od toga da je bez razloga.

Znači, mene zanima šta je to toliko pogrešno i šta je to tako silna privilegija u činjenici da žene lako planu u tom periodu, ili se lako rasplaču :eek: , sad zavisi od osobe do osobe ali ja to baš i ne preferiram da radim uopšte, kamoli pred ljudima.....

U više navrata pročitah da je PMS "ženski izgovor koji se toleriše" i da, ako hoćemo ravnopravnost, treba da se odreknemo tog izgovora :eek:
Mislim, meni je to OK, onda više neću uopšte da se pravdam kad se izderem na nekoga jer je trapav ili jer neopisivo smara ili negde užasno greši, nego ću brate da teram pa da urlam na njega do sutra. Kome još trebaju izgovori :cool:
 
Kada mi je fizički loše ili šetam ili, ako mi je baš loše, ležim. U suštini sam mirna, osim ako me neko ne provocira. A tada ću ili biti gruba ili se rasplakati. Šta će biti od ta dva ne znam šta odlučuje. Jednostavno se desi. Ne branim se hormonima, ne tražim posebne uslove niti ponašanje. U suštini se, kada mi nije dobro, povlačim dok ne prođe.
 
Ali to nisu izgovori. Ja se ne branim, ali ne mogu ni da se obuzdam. Tako da jeste to neki homonski disbalans. Čulo mirisa mi je jače, pa mi smeta svaki miris koji mi i najmanje ne prija. Ma to je posebno stanje definitivno i ne može da se ignoriše. Barem ja nikada to ne foliram.
 
pa zovu ga prenemaganjem..da bi smo se osetle kao jadnice...
Zena se prenemaze da bi bila zenstvena, kad je u PMS onda je zenstvena, pa se prenemaze..pobogu sve joj smeta...ali ijao..to je zbog pms..
kao da je neka bolest u pitanju. Ja se ne prenemazem!

Samo se lose osecam.
 
..ne mogu da dam smislen odgovor..
..jedini simptom PMS-a koji imam je libido koji mi raznese razum..
..nikada se niko uz mene nije zalio.. :mrgreen:
..mada, po potrebi, umem da se prenemazem da je "PMS", bilo kad..kao da mm gleda na kalendar.. :)
..razlog? ..I'm girl.. :lol:
 
U više navrata pročitah da je PMS "ženski izgovor koji se toleriše" i da, ako hoćemo ravnopravnost, treba da se odreknemo tog izgovora :eek:

Nikada mi necemo uspeti da budemo ravnopravni sa muskarcima jer oni nemaju mesecni posetu :rotf:
A sto se tice izgovora?Nikada se nikome ne izvinjavam niti pravdam.Nemam razlog jer je to potpuno prirodno stanje.Prihvatili su me takvu kakva sam i shvataju da imam par dana u mesecu kada sam "drugacija"
 
Mislim da nije izgovor.Meni se desi da sam toliko nervozna,da bih ujedala,tada uglavnom placem.To mi je vise nekako placljivi sindrom,tako nekako,nemam neke druge smetnje.Pre to nisam toliko ni primecivala,cini mi se,sada bas smeta i ume da potraje po nekoliko dana.
 
Ne prenemažem se ni malo i možda sam čak i prestroga prema ženama koje to teže podnose. Hvala Bogu, nemam problema tih dana, pa mi se čini da se tim čuvenim PMS manipuliše, a na to sam alergična. Ako grešim, molim da mi bude oprošteno ;).

Ako se slučajno i desi da pobesnim tih dana, ne bih sebi priznala ni za živu glavu da je to zbog PMS, već zato što sam u pravu :mrgreen:
 
Ne prenemažem se ni malo i možda sam čak i prestroga prema ženama koje to teže podnose. Hvala Bogu, nemam problema tih dana, pa mi se čini da se tim čuvenim PMS manipuliše, a na to sam alergična. Ako grešim, molim da mi bude oprošteno ;).

Ako se slučajno i desi da pobesnim tih dana, ne bih sebi priznala ni za živu glavu da je to zbog PMS, već zato što sam u pravu :mrgreen:

To je užasno. Promeni ponašanje. Mada nisi jedina. Muškarac nikada nije bezobrazan i naporan prema ženi kada ukapira da nije svoja, a mnoge žene jesu. Ti si srećna, pa nemaš tih simptoma, ali to je izuzetak. Vas je mnogo manje. Ima žena koje tada ne mogu da se dignu iz kreveta, a nema leka koji može da im pomogne. Lek protiv bolova i mučnine ne postoji, za te užasne slučajeve. Ja sam padala u nesvest zbog bolova, padne mi pritisak, bude mi jako muka.
Iskreno, tada više volim muškarce pored sebe da imam nego žene, upravo zbog vas koje ne verujete i izvodite besne gliste. Mada, ja za sve situacije koje mogu biti bolne volim da imam muškarca pored sebe. Oni su nežniji, prijatniji.
 
ja ga nemam ili je blag pa ga ne osecam (sto je u svakodnevnici jednako tome da ga nemam) i tesko mi je da zamislim da se neko svakog meseca ponasa neodmereno zbog toga. ako puno zena dozivljava stvari kao ja, onda je shvatljivo da nam se tudje, za nas prenaglasene reakcije cine naprosto bezobraznim.
ako neko ispoljava agresiju verbalno ili fizicki, to nije zato sto ima pms, nego sto sebi dopusta suvise. osobe koje ga ovde imaju mozda umeju bolje da ga kanalisu ili se isplacu kada ih niko ne vidi, ali bilo bi stvarno nenormalno (ovde) da se zrela zena posvadja sa nekim ili dere a onda pomene pms kao uzrok.
 
Da, pa rekla si da ga nemaš. A to dranje nikada nije neizazvano. Svako s ekontroliše, ali je tolerancija slabija. Mada, kao što ste napisale, vi neverujete da je moguće, pa je moje "ubeđivanje" suvišno. Možda vi sebi dopuštate suviše.
 
pa jbga...to je individualno
ima zena (poznajem ih nekoliko...) koje u period prije i u tijeku menstruacije od grceva ne mogu na noge...bukvalno
meni ne djeluje kao da se prenemazu dok piju lijekove kako bi ublazile grceve...

s druge strane ja, osim naglih promjena rasopolozenja i izrazene...emotivnosti (ali to vec znam...i sta...nista...), da tako kazem, nemam nikakve narocite..."simptome"...
 
ja ga nemam ili je blag pa ga ne osecam (sto je u svakodnevnici jednako tome da ga nemam) i tesko mi je da zamislim da se neko svakog meseca ponasa neodmereno zbog toga. ako puno zena dozivljava stvari kao ja, onda je shvatljivo da nam se tudje, za nas prenaglasene reakcije cine naprosto bezobraznim.
ako neko ispoljava agresiju verbalno ili fizicki, to nije zato sto ima pms, nego sto sebi dopusta suvise. osobe koje ga ovde imaju mozda umeju bolje da ga kanalisu ili se isplacu kada ih niko ne vidi, ali bilo bi stvarno nenormalno (ovde) da se zrela zena posvadja sa nekim ili dere a onda pomene pms kao uzrok.

Ne treba generalizovati nesto samo zato sto ti to mozda ne osecas.Niko nije sebican,ili histerican zato sto tako hoce,prosto ne mozes kontrolisati hormone.
Ja bih najvise volela da nema PMS-a,imam uzasno jake bolove,slazem se da posle porodaja dode do nekog poremecaja.Kada sam bila devojka imala sam ludacke bolove,posle prvog deteta,nista,kao da nisam ni dobila,a posle drugog se sve vratilo,nervoza,bolovi..
To je ze utehu onim devojkama koje nisu radale,Kazu da onima sa bolovima prestaju isti posle porodaja,kod mene se pokazalo kao tacno.
 
Možda vi sebi dopuštate suviše.
:lol: Pa šta dopuštam sebi? Imam takav stav i to je moje pravo, a kako sam okružena muškarcima u porodici, nisam prinuđena da se prilagođavam ničijem ciklusu.

Imala sam davno cimerku koja je pravila dramu od svake svoje menstruacije, ali je pravila problem i oko svake depilacije, svakodnevnog izbora garderobe za posao itd. Razumem da se neko loše oseća, popije lek, povuče se u sobu ili šta god, ali ne bih trpela ničije izlive histerije zbog PMS-a.
 
ne, ja verujem da te boli, da si nervozna i osetljiva, ali kazem da u drugim zemljama agresivno ponasanje i dranje ne prolaze nikako i da nemas pravo da se tako ponasas pa ne znam kakvu bolest da imas a ne pms. nema tolerancije za tako nesto, ne postoji takav obrazac ponasanja u drustvu.
naravno da ce svako saosecati sa osobom koja je depresivna, tuzna i koju nesto boli, ali ne i sa agresivnom odraslom osobom koja vice - to niko ne mora da trpi.
 
ako neko ispoljava agresiju verbalno ili fizicki, to nije zato sto ima pms, nego sto sebi dopusta suvise. osobe koje ga ovde imaju mozda umeju bolje da ga kanalisu ili se isplacu kada ih niko ne vidi, ali bilo bi stvarno nenormalno (ovde) da se zrela zena posvadja sa nekim ili dere a onda pomene pms kao uzrok.

Хехе, тако кажеш зато што немаш то искуство.

Хормони су нешто на шта не можемо свесно да утичемо, а они утичу на нас, и на наше раположење и на наше понашање.
Знаш, тада се осећаш као да не управљаш баш сасвим својим понашањем.
Деси ми се да јако лако планем, да се извичем за ситницу...а и у тренуцима док се то дешава имам свест о томе да је претерано, да не желим тако да реагујем, а ипак реагујем!
То нема везе са безобразлуком или бахатошћу, него једноставно ниси у стању да своје кочнице држош чврсто као осталих дана.
 
Da tvoje pravo jeste, ali je i pravo žene kojoj nije dobro da izboluje svoju bol. A ne možeš da sudiš na osnovu kenjkave cimerke o istinitosti bolova neke druge žene. Vrlo bahato ponašanje, ali to je tvoje pravo. :roll:
 
Verujte da nije prenemaganje...:confused:

Ja ću sad svesno napisati da sam i ljuta i nervozna strašno kad ga imam, a kad mi hormoni podivljaju neću sigurno biti tako svesna da je samo PMS u pitanju, da mi divljaju hormoni i da će proći...
Meni je PMS strašno jak... trudim se da ga ublažim koliko mogu, ali...:think:
Jao, da sam ovu temu pogledala dok imam PMS, pa..:azdaja:
:D

kakvo crno prenemaganje, sve mi crno pred očima i dođe mi da nekog istučem! :D Takav je kod mene.
 
Da tvoje pravo jeste, ali je i pravo žene kojoj nije dobro da izboluje svoju bol. A ne možeš da sudiš na osnovu kenjkave cimerke o istinitosti bolova neke druge žene. Vrlo bahato ponašanje, ali to je tvoje pravo. :roll:
Ne komentarišem bol, sa tim saosećam jer razumem da je objektivno, ne tolerišem bezobrazluk. Ako neko i ima porive da se agresivno ponaša, može da se povuče u sobu ili da se izvini ako se ponaša neadekvatno, a ne da se ponaša kao da su ljudi dužni da joj se sklanjaju svakog meseca.
 

Back
Top