Samopovladjivanje

ZvezdanKa

Veoma poznat
Poruka
10.242
Pravi naziv ove teme bi bio...Kako se borite sa stresom. ali posto ja bojkotujem cosmopoliten, taj naziv mi se ne svidja.

Kad sam tuzna, pod stresom, nazovite to kako god...samo bih spavala....znam ljude koji vole da izlaze...neki se napiju...neki se svadjaju, a ostali smeju, drugi placu...

A vi?
 
pa svasta radim..ali zurke, napijanja i slicne zavaravalice pomazu na vece..i sve se ujutro vrati..
ono sto meni svarno pomaze je izmestanje iz mesta stanovanja na par dana..ppuno prirode, setnje, vode, igre..deca su tu lekovita..
dalje..sex..ali samo sa nekim ko ti zaista znaci, uz koga mozes i psihicki da dozivis samozaborav i neznost..
i ne najamanje delotvorne fizicke aktivnosti..voznja bajka, trcanje, vezbanje, ples..sve sto pokrece metabolizam, proizvodi feromone i izbacuje te otrove iz sistema
 
E ovoj tvojoj temi vidim uspeh, za razliku od one prethodne :lol:

E bas ti hvala na podrzci!!

Tad sam bila raspolozena za zajebanciju..ali na forumu svi diskutuju o ljubavi i o kozmetici i o garderobi sa jakom koncentarcijom i ozbiljnoscu.
Meni je krivo sto niko nije shvatio poentu teme "spolja jadac iznutra gladac", ali valjda sam ja to uspesno zamskirala...

;)
 
pa svasta radim..ali zurke, napijanja i slicne zavaravalice pomazu na vece..i sve se ujutro vrati..
ono sto meni svarno pomaze je izmestanje iz mesta stanovanja na par dana..ppuno prirode, setnje, vode, igre..deca su tu lekovita..
dalje..sex..ali samo sa nekim ko ti zaista znaci, uz koga mozes i psihicki da dozivis samozaborav i neznost..
i ne najamanje delotvorne fizicke aktivnosti..voznja bajka, trcanje, vezbanje, ples..sve sto pokrece metabolizam, proizvodi feromone i izbacuje te otrove iz sistema

ovo je stvarno spasonosno!!!

ja sam radila do 8 veceras...i ne verujem da mogu da se izmestim na prepad ujutru...
 
a shta je vama stres?
mislim, meni je stres neshto trenutno i to kad prodje - proshlo je.. a dok ne prodje samo ga ignorishem i radim shtonajbolje mogu.

a ako duzze traje, onda je to zzivotni problem i onda se ne treba boriti protiv manifestacije strsa nego protiv uzroka... e sad, zvuchi ko da pametujem, al meni je zzivot dosta lakshi, i gotovo potpuno bez stresa otkako sam to smislila =)
 
E bas ti hvala na podrzci!!

Tad sam bila raspolozena za zajebanciju..ali na forumu svi diskutuju o ljubavi i o kozmetici i o garderobi sa jakom koncentarcijom i ozbiljnoscu.
Meni je krivo sto niko nije shvatio poentu teme "spolja jadac iznutra gladac", ali valjda sam ja to uspesno zamskirala...

;)

Hm pa ja sam podsuknju razumela kao "podsuknju", znas ono kad skines suknju pa sta ima ispod suknje:)
Nego da dam stvarni doprinos temi, od stresa se oslobadjam tako sto ne mislim o stresnoj situaciji, pocnem da razmisljam o tome kkao ce mi biti lepo kad to sto izaziva stres prodje.
Zamislim tu situaciju kao ogradu sa resetkama, koju moram da preskocim, ali kroz koju mogu da vidim ono bolje i lepse iza te ograde.
Naravno u trenucima odmora treba raditi i ono sto je zabavno i sto odvlaci paznju, prisustvo drugih ljudi....
 
marina,

spavanje je isto beg, povlacenje..
i veceres mi je bas to vece...

i ne mogu da cekam da prodje, ja hocu da resim problem, ako ga vidim, ne mogu da se pravim da ne postoji...

...jao, ja sam u "bunilu" već nekoliko dana...Pritis'o me posao neki i iskočiću iz kože.Čak ni puste pare ne donose zadovoljstvo...
...Nešto sam ko Lyon! :mrgreen:
 
a shta je vama stres?
mislim, meni je stres neshto trenutno i to kad prodje - proshlo je.. a dok ne prodje samo ga ignorishem i radim shtonajbolje mogu.

a ako duzze traje, onda je to zzivotni problem i onda se ne treba boriti protiv manifestacije strsa nego protiv uzroka... e sad, zvuchi ko da pametujem, al meni je zzivot dosta lakshi, i gotovo potpuno bez stresa otkako sam to smislila =)

pa ja to iradim. tj, trudim se da resim probleme koji izazivaju stres.

samo sto je resenje u nekim trenucima nevidljivo...kao veceras...

lepo kaze karlito...stresem stres...sto je dobro kad mozes da ignorises probleme, tj cekas da se pojave uslovi kad ce se to resiti a u medjuvremenu kuliras i trazis nesto bolje.

Ja prosto kad postanem svesna da imam problem, moram da pocnem da ga resavam...a pre toga da odspavam dobro...da se priviknem na situaciju...
 

Back
Top