Тадићева сестра: Пустите Караџића, ухапсите Тадића!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Нада Тадић – Илић, сестра председника Србије преко „Правде” поручује српским властима:

Пустите Караџића, ухапсите Тадића!

Борис у Србију уводи класичну диктатуру. Нико од Тадића нема контакта са Борисом. Колико знам и колико сам чула од рођака сви су га се одрекли. Нико никад од Тадића није био такав
Била сам поносна на Љубу, Борисовог оца. Нисам поносна на њега нити ћу бити док је он овакав, где му ништа свето није. Он представља само себе и никога више
Борис ми јесте брат, али срамота ме је што је тако. Поносим се што припадам истом народу као Караџић

Мислим да је Бориса Америка узела под своје и да је кренуо за парама, Тадићима имовинско стање никада није било најважније
Народ треба да се дигне и да се направи нови 5. октобар. Борис не може са својом школом ни Радовану ципеле да брише
Живим у бараци од 13 квадрата, са сином, снајом и унуком. Нисам од Бориса тражила помоћ, нити бих зарад бољег живота ишла да молим да ми помогну јер ми је председник државе брат.
Тадића пореде са Ђинђићем, али он је још гори од њега. Ђинђић је имао тактику, а Борис нема ништа
Одрекла сам се Бориса, од сад па на век. Боли ми што сам род са њим
Кад буду одводили Радована, отићи ћу да легнем испред тог возила. Јесам болесна, али нећу да брукам фамилију. Пре треба ухапсити Бориса него Радована. Он треба да иде тамо где му је место.

1829.jpg

Нада Тадић - Илић, сестра председника Србије, Бориса Тадића каже да свог брата криви због хапшења Радована Караџића.
Иако болесна, Нада Тадић свакодневно долази на Трг, да са Београђанима мирно протестује против хапшења бившег председника Републике Српске.
У разговору за „Правду” Нада Тадић-Илић испричала је зашто се одрекла брата, али и зашто је спремна да легне под ауто и спречи власти да Радована Караџића испоруче Трибуналу.
По којој линији сте рођака Бориса Тадића?
- Отац Бориса Тадића, Љубо и мој отац Станко су браћа по стричевима. Рођена сам у Новом Саду, а већину живота сам провела у Тузли док је Борис био у Сарајеву. Нисмо се виђали са њим. Они су одрасли у средини где је други менталитет, различит од нашег, можда је и то разлог оваквог његовог понашања.
Како вам се чини политика коју спроводи Ваш брат, Борис Тадић.
Никада нисам подржавала политику Бориса Тадића и никада нисам била поносна на њега јер је увек био различит од остале родбине. Ово је класична диктатура коју он предводи. Нико од Тадића нема контакта са Борисом. Колико знам и колико сам чула од рођака сви су га се одрекли. Нико никад од Тадића није био такав.
Није мала ствар имати рођака за председника. Да ли сте и у једном моменту били поносни на Бориса Тадића као Вашег рођака?
- Била сам поносна на Љубу, Борисовог оца као и на све Тадиће и наше заједничке претке. Борис се много разликује од осталих Тадића. Мислим да он само има презиме Тадић и ништа више. Он не поседује ниједну особину која краси нашу родбину. Ниједну добру особину није ни од кога наследио. Нисам поносна на њега нити ћу бити док је он овакав, где му ништа свето није. Он је представник само свој и ничији више. Сви смо га се одрекли па чак и најрођенији.
Како гледате на Борисову политику?
- Сведоци смо свега што се дешава и шта нам је урадио. Мислим да горег председника није било, а нити горег времена у коме живимо. Каже се народ бира, а њега тај исти народ није изабрао. Он није добио ове изборе. Сваког дана идем на протесте који се организују против хапшења Радована Караџића. Караџић је велика личност у српском народу. Поносим се што припадам истом народу као Караџић, а срамота ме је Бориса.
Шта мислите, зашто је Борис подржао то хапшење?
- Мислим да га је Америка узела под своје и да је кренуо за парама. Много ме све то боли јер наш род никада није био такав. Нико од Тадића није гледао то имовно стање.
Борис би био човек да се обратио нацији и рекао „Таква и таква је ствар, нисмо могли другачије, условљавају нас и ми смо принуђени да га изручимо”. А шта је он урадио!? Да би се додворио западу и потврдио лојалност тиранима узео је и изручио човека кога воли сваки Србин.
Мислите ли да је сам наредио и подржавао хапшење?
- Од када је дошао СПС на власт, они су заједно са Борисом ухапсили Радована. Ко су они да хапсе, који је он то владар? Народ треба да се дигне и да се направи нови 5. октобар. Борис не може са својом школом ни Радовану ципеле да брише, а и многи други. Радован је велики човек који се бринуо о свом народу.
Живите доста скромно, јесте ли се обратили председнику за помоћ?
- Живим у бараци у којој већ годину дана немам струје. Барака има свега 13 квадрата! Комшиница која живи поред мене на све начине гледа да ме истера из тог дома у коме живим са сином, снајом и унуком. Обраћала сам се и Борисовој канцеларији, али не као његов род већ као обичан грађанин. Нико никад није хтео да ми помогне. Никада се нисам позивала на то да ми је Борис брат. Само ме је контактирала његова секретарица и рекла да је он председник и да не може да брине о свима.
Зашто му се лично нисте обратили?
- Он није породичан човек, он је саможивац. Њега интересује само његов статус, али не и остали грађани. Борис у срцу нема никакве љубави ни према коме. Ја немам свој идентитет, а он је за дан добио држављанство. Како? Нећу да му се молим и да се понижавам. Ја имам понос као и сви Тадићи. Он то нема!
Са ким га можете упоредити?
- Ни са ким! Пореде га са Ђинђићем, али он је још гори од њега. Овај је имао тактику, а Борис нема ништа.

Јел се посећујете са осталим Тадићима? Јесте ли у контакту са Борисовим оцем?
- Нисам ни на који начин у контакту ни са Љубом! Моја браћа су у контакту са њим, али ја не. Остали Тадићи се посећују међусобно, а и ја се виђам са свима. Кад се сретне родбина, њега ни не помињемо. Одрекла сам га се, од сад па на век. Боли ми што сам род са њим, а тако је и свим Тадићима. Не жалим што не контактирам са њим.
Да ли вам се чини да он воли власт, да не жели ту моћ ни са ким да дели као што га оптужују?
- Нико од Тадића није такав. Али, он изгледа јесте. Нека допусти да неко други дође на власт и покуша да нас извуче из ситуације у којој се налазимо.
Како ћете се осећати оног тренутка када буду испоручивали Караџића?
- Тада ћу да идем и да легнем испред тог возила које буде кренуло ка аеродрому. Јесте ми здравље нарушено, али ћу бити прави представник свога рода и својих Тадића. Пре треба ухапсити Бориса него Радована. Он треба да иде тамо где му је место.

Предраг Јеремић
http://www6.serbiancafe.com/lat/dis...dogadjaji/1630/pustite-karaia-ukhapsite-tadia
 
Poslednja izmena:
Слоба био бољи од Бориса

Јел можете да упоредите живот у Србији пре Тадића и овај сада?
- Јесте да се у време Слободана Милошевића живело лоше, али не његовом кривицом. Када поредим живот у време Милошевића и овај сада могу да кажем да се живело знатно боље. У то време сам могла да ишколујем децу, а сада то не бих могла никако да урадим. Ако овако остане, питање је како ћемо преживљавати. Слоба је био и патриота.


Када рођена сестра ово каже за брата!
 
pa ovo je stvarno nevjerovatno, rođena sestra kaže za brata da je budala......a "demokrate" mu i dalje vjeruju...:roll:

ovaj dio je najvažniji za pokurčene "demokrate":
Борис не може са својом школом ни Радовану ципеле да брише, а и многи други. Радован је велики човек који се бринуо о свом народу.

:super:
 
DAN: Pivljani hoće da se odreknu Borisa Tadića

Suočeni sa činjenicom da se našem plemenu nanosi nenadoknadiva šteta i da ga pojedinci guraju u prokletstvo izdaje, pokrećemo inicijativu da Boris Tadić, aktuelni predsjednik Republike Srbije, bude isključen iz plemena Pivljana. Sramota koju nam je Boris Tadić naneo hapšenjem Radovana Karadžića, inače našeg komšije, Drobnjaka iz Petnjice, ničim se ne može opravdati i takvu ljagu ne možemo oprostiti, saopštili su juče pripadnici pivskog plemena.
Pivljani ogorčeno ocjenjuju da je činom hapšenja Radovana Karadžića, „nezapamćenim u bogatoj istoriji ovoga kraja“, Boris Tadić pokazao da se odrekao svojih istorijskih korijena, „jer niko iz njegovog časnog bratstva ne bi uradio nešto slično“.

- Bili smo ponosni kada je Tadić postao predsjednik Srbije, jer je to bila velika privilegija za naše pleme, koje je dalo mnoge hrabre i umne glave, koje su nam ljudski i pošteno čuvale obraz kroz vijekove. Međutim, i tada nam je bilo sumnjivo i ćutali smo na njegovu naviku da pri svakom dolasku u Crnu Goru zaobilazi Pivu, a da se sa druge strane sastaje sa onima koji su nas obespravili i gurnuli na marginu, kao što su od njegovog srpskog naroda u Crnoj Gori napravili građane drugog reda. Poslije izdaje i najavljene predaje Radovana Karadžića antisrpskom Haškom tribunalu, potpuno nam je jasno takvo ponašanje Borisa Tadića, koji više ne treba da bude pripadnik zajednice naših porodica - poručuju plemenici i zaključuju:

- Ovo je prvi put u istoriji da je neki Pivljanin prodao Srbina iz Drobnjaka.
Pivljani podsjećaju da su zarad časti, tradicije, obraza i dostojanstva svojih porodica kroz vijekove odolijevali raznim izazovima.
- Koliko god pet miliona dolara izgledalo kao velika suma, mi smo znali kroz istoriju da odolimo raznim izazovima. Nažalost, na ovom jednostavnom pitanju pao je Boris Tadić, što nije smio prvenstveno sebi da dozvoli, a mi ćemo ovim putem zaštititi čast zajednice naših porodica. Mi pripadnici pivskog plemena.

Predsjednik Srbije Boris Tadić rođen je u Sarajevu 1958. godine, a porodični korijeni su mu Crnoj Gori. Otac LJubomir mu je rođen u Smriječnu, kod Plužina.

http://www.glas-javnosti.co.yu/clan...dan-pivljani-hoce-da-se-odreknu-borisa-tadica
 
cekaj malo, jel to njegova sestra ili rod????
koliko vidim iz teksta to je neki rod, na koji tadic ne obraca paznju, i ona se sada sveti.... klasika breeee

Све једно. Сестра му је. Претпоставио сам да је рођена, али не мора да значи.
Изузетно близак род у сваком случају.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top