Kada reci "Dosta!" ?

Celicni mis

Primećen član
Banovan
Poruka
517
Kada su uoci prvog svetskog rata Austrougari objavili ultimatum Srbiji, Srbija je od deset tacaka devet prihvatila, ali zadnju nije.
Tu je rekla "Ne!"
I istorija je za to nije osudila, na protiv.

Ja ne branim niti cu ikada branito ratne zlocince, svi treba svoje breme da ponesu u zivotu, ali
ima nesto jos vise od toga.

Cak i qrve, kao sto je politika treba da imaju malo dostojanstva, zbog svoje vlasti i gradjana koji ipak imaju kicmu..

U jednom, dobro procenjenom momentu, Drzava treba da kaze Evropi: "E sad je bilo dosta!"

Niko u politici ne moze da da sve i da ne dobije nista.

To nije normalna ni postena trgovina.
 
Kada su uoci prvog svetskog rata Austrougari objavili ultimatum Srbiji, Srbija je od deset tacaka devet prihvatila, ali zadnju nije.
Tu je rekla "Ne!"
I istorija je za to nije osudila, na protiv.

Ja ne branim niti cu ikada branito ratne zlocince, svi treba svoje breme da ponesu u zivotu, ali
ima nesto jos vise od toga.

Cak i qrve, kao sto je politika treba da imaju malo dostojanstva, zbog svoje vlasti i gradjana koji ipak imaju kicmu..

U jednom, dobro procenjenom momentu, Drzava treba da kaze Evropi: "E sad je bilo dosta!"

Niko u politici ne moze da da sve i da ne dobije nista.

To nije normalna ni postena trgovina.

Јесли ли ти то променио мишљење о трговини Караџића за могућност укидања виза?
 
Kada su uoci prvog svetskog rata Austrougari objavili ultimatum Srbiji, Srbija je od deset tacaka devet prihvatila, ali zadnju nije.
Tu je rekla "Ne!"
I istorija je za to nije osudila, na protiv.

Ja ne branim niti cu ikada branito ratne zlocince, svi treba svoje breme da ponesu u zivotu, ali
ima nesto jos vise od toga.

Cak i qrve, kao sto je politika treba da imaju malo dostojanstva, zbog svoje vlasti i gradjana koji ipak imaju kicmu..

U jednom, dobro procenjenom momentu, Drzava treba da kaze Evropi: "E sad je bilo dosta!"

Niko u politici ne moze da da sve i da ne dobije nista.

To nije normalna ni postena trgovina.

Ti hotjesh da nas samoizolujesh od sveta svojom retrogradnom politikom iz 19. veka.
Evropa nema alternativu bato.
Ko drugchije kaze klevetje i laze nashu osetitce pest...
 
Јесли ли ти то променио мишљење о трговини Караџића за могућност укидања виза?

Stvarno ću da otvorim kladionicu-anketu i stavljam odmah opkaladu da neće biti skorog ukidanja viza.

Inače, ne znam kada reći ne.
Ukoliko devet puta kažeš da, a na deseto odbrusiš sa - ne... pljunuo si sam sebe u oko...zbog onih devet 'da',.. ili možda grešim :???:
 
Stvarno ću da otvorim kladionicu-anketu i stavljam odmah opkaladu da neće biti skorog ukidanja viza.

Inače, ne znam kada reći ne.
Ukoliko devet puta kažeš da, a na deseto odbrusiš sa - ne... pljunuo si sam sebe u oko...zbog onih devet 'da',.. ili možda grešim :???:
Не знам да ли ће бити укидања виза.Могуће је да хоће,али то је потпуно ирелевантна и небитна ствар за 90% грађана Србије који немају могућност да путују ван земље.Тако да су приче око виза чист идиотизам.
И,ако се деси укидање виза,оно ће бити урађено по већ предвиђеном плану који би се одвијао и без хапшења Караџића.Хапшење Караџића не доноси ништа добро,само штету и опасност по Републику Српску.
 
Kada su uoci prvog svetskog rata Austrougari objavili ultimatum Srbiji, Srbija je od deset tacaka devet prihvatila, ali zadnju nije.
Tu je rekla "Ne!"
I istorija je za to nije osudila, na protiv.

Ja ne branim niti cu ikada branito ratne zlocince, svi treba svoje breme da ponesu u zivotu, ali
ima nesto jos vise od toga.

Cak i qrve, kao sto je politika treba da imaju malo dostojanstva, zbog svoje vlasti i gradjana koji ipak imaju kicmu..

U jednom, dobro procenjenom momentu, Drzava treba da kaze Evropi: "E sad je bilo dosta!"

Niko u politici ne moze da da sve i da ne dobije nista.

To nije normalna ni postena trgovina.

Миш к'о миш - мало овако, мало онако...

 
Не знам да ли ће бити укидања виза.Могуће је да хоће,али то је потпуно ирелевантна и небитна ствар за 90% грађана Србије који немају могућност да путују ван земље.Тако да су приче око виза чист идиотизам.
И,ако се деси укидање виза,оно ће бити урађено по већ предвиђеном плану који би се одвијао и без хапшења Караџића.Хапшење Караџића не доноси ништа добро,само штету и опасност по Републику Српску.

Stvar sa vizama uopste nije irelevantna i nebitna.

Na stranu to sto ne znamo da li je dovoljno ispunjavanje svih uslova koje Evropa trazi da bi dosli na belu Sengen listu.

Danas je Srbija u zatvoru i to je ono lose. To nikome ne moze biti dobro, pa cak ni onih 90% koji TRENUTNO ne mogu napolje.

Logika kojom ti razmisljas je: "Zasto da izadjem iz zatvora, kad napolju i onako nema posla".

Losa ti logika.
 
Stvar sa vizama uopste nije irelevantna i nebitna.

Na stranu to sto ne znamo da li je dovoljno ispunjavanje svih uslova koje Evropa trazi da bi dosli na belu Sengen listu.

Danas je Srbija u zatvoru i to je ono lose. To nikome ne moze biti dobro, pa cak ni onih 90% koji TRENUTNO ne mogu napolje.

Logika kojom ti razmisljas je: "Zasto da izadjem iz zatvora, kad napolju i onako nema posla".

Losa ti logika.

То није моја логика.

Оно што сам рекао је да на чак 90% грађана ово неће утицати јер само око 10-11% има пасош.То је чињеница.Дакле,да ли ће бити виза или не,за 89-90% нема неку велику вредност јер већина нема материјалних услова да се проводи по иностранству.

Што се тиче посла и рада у иностранству,ту визе често и не представљају проблем ако се има гаранција неког правног лица за које идеш да диринчиш.А,у овој причи је толики број људи да се мери у промилима.

На крају,не могу визе бити разлог трговине људским животима.
 
Evropa nema alternativu (posto je Srbija u Evropi) ali UE svakako ima posto sve drzave Evrope nisu u EU, a ipak postoje.

Evropa nema alternativu je slogan koji se logichno odnosi na teznju zutih da EU nema alternativu.Jer za njih Evropa= EU.Zato se kod nas i provlachi stalno taj idiotizam"kad cemo da udjemo u Evropu?" jer se pod Evropom upravo podrazumeva samo,ko shto vetj rekoh.
Osim naravno ako nam,ne daj boze budu trazili da priznamo kosovo....dotle cemo kao fol da ispunjavamo sve jer EU nema alternativu a onda cemo da se zaustavimo...tako bar BoTa sada veli.Eto ti i odgovor na pitanje teme-krajnja granica je priznavanje kosova kao drzave i Tadic to nikako nikako nece pristati...
Ja mu verujem a ti?
 
То није моја логика.

Оно што сам рекао је да на чак 90% грађана ово неће утицати јер само око 10-11% има пасош.То је чињеница.Дакле,да ли ће бити виза или не,за 89-90% нема неку велику вредност јер већина нема материјалних услова да се проводи по иностранству.

Што се тиче посла и рада у иностранству,ту визе често и не представљају проблем ако се има гаранција неког правног лица за које идеш да диринчиш.А,у овој причи је толики број људи да се мери у промилима.

На крају,не могу визе бити разлог трговине људским животима.
pa nije to nikakva trgovina vizama i ljudskim zivotima vec postovanje i postupanje po zakonima drzave Srbije samo sto su to za vas kromanjonce apstraktne i metafizicke kategorije ,zato nije ni cudo sto je najveci bukac i "patriota" na forum provincijski pilicar i svercer benzina from Raska :roll:
 
pa nnije to trgovina vizama i ljudskim zivotima vec postovanje i postupanje po zakonima drzave Srbije samo sto su to za vas kromanjonce apstraktne i metafizicke kategorije ,zato nije ni cudo sto je najveci bukac i "patriota" na forum provincijski pilicar i svercer benzina from Raska :roll:

По којим законима?
По ком то закону неко може да хапси сем полиције?

Иначе,закон је последица политичке воље.Да је постојала воља да се људи не изручују,закон би се врло лако изменио или у потпуности повукао.

Овде се ради о политичкој трговини,која је представљена као главу за визу.Ником поштеном не требају ваше крваве визе.
 
По којим законима?
По ком то закону неко може да хапси сем полиције?

Иначе,закон је последица политичке воље.Да је постојала воља да се људи не изручују,закон би се врло лако изменио или у потпуности повукао.

Овде се ради о политичкој трговини,која је представљена као главу за визу.Ником поштеном не требају ваше крваве визе.
Pa naravno da je "zakon plod politicke volje" i sama drzava je plod te volje i svi zakoni koji se u njoj donose kao da je to nesto cudno pa se sada ne trebaju postovati ,kao ja cu da kradem i pljackam jer mi se ne svidja sto je KZ "plod politicke volje" :roll:,
a sto se tice tih viza one trebaju onima koji imaju potrebu ili zelju iz bilo kog razloga da odu van zemlje (dal na letovanje u Grcku ili kod tetke u Nemacku) i to nema veze sa postenjem i nepostenjem tako da se mani te imbecilne guslarske retorike i pateticnog preseravanja ,ipak si koliko toliko uracunljiv pa ti ne prilici da se glupiras tako .
 
По којим законима?
По ком то закону неко може да хапси сем полиције?

Иначе,закон је последица политичке воље.Да је постојала воља да се људи не изручују,закон би се врло лако изменио или у потпуности повукао.

Овде се ради о политичкој трговини,која је представљена као главу за визу.Ником поштеном не требају ваше крваве визе.

Sasvim si ti u pravu kada kažeš da je zakon posledica političke volje, samo nije mi jasno koju drugu volju smo mogli mi u Srbiji da izrazimo sem te da se Haški optuženici isporučuju? Koje bi bile posledice takve političke odluke? Nije Srbije the USA pa da može da radi šta i kako joj se hoće.

Znaš i sam da Karadžića niko nije uhapsio zbog toga da bi građani Srbije mogli da putuju po EU bez viza.... meni se čini da su građani birajući ovu vladu izrazili želju za ulaskom Srbije u eu...
 
Evropa nema alternativu je slogan koji se logichno odnosi na teznju zutih da EU nema alternativu.Jer za njih Evropa= EU.Zato se kod nas i provlachi stalno taj idiotizam"kad cemo da udjemo u Evropu?" jer se pod Evropom upravo podrazumeva samo,ko shto vetj rekoh.
Osim naravno ako nam,ne daj boze budu trazili da priznamo kosovo....dotle cemo kao fol da ispunjavamo sve jer EU nema alternativu a onda cemo da se zaustavimo...tako bar BoTa sada veli.Eto ti i odgovor na pitanje teme-krajnja granica je priznavanje kosova kao drzave i Tadic to nikako nikako nece pristati...
Ja mu verujem a ti?

...Веровати човеку који је ТРУБИО неколико година
о "повратку у 90-е" а онда направио владу са истима...??????
Када дође до "тачке" признавања КиМ - неће то бити сигурно директно
и одмах признање,већ онако у стилу "бићемо заједно у ЕУ...тако је најбоље за нас..."
Искрено ја НЕ верујем ниједном политичару...
 
Oho evo pojavio se i onaj klinac sto mu je cale rekao kad se rodio "zvaces se isto kao ON ":mrgreen:
Ти си глупсоне клинац за мене...Мислим "по мозгу"-клинац
Ако се већ интересујеш:
- рођен сам 1970
- баш никакве везе нисам имао ни са ЊИМ ни са партијом
- ја сам Србин и име ми је дао кум а не ЦАЛЕ
- погледај датум од када сам на крстарици па види ко је клинац
- не стидим се свога имена и не кријем се иза глупих "надимака"
- ...још ?
 
Ти си глупсоне клинац за мене...Мислим "по мозгу"-клинац
Ако се већ интересујеш:
- рођен сам 1970
- баш никакве везе нисам имао ни са ЊИМ ни са партијом
- ја сам Србин и име ми је дао кум а не ЦАЛЕ
- погледај датум од када сам на крстарици па види ко је клинац
- не стидим се свога имена и не кријем се иза глупих "надимака"
- ...још ?
dobro izvini onda sta se odmah bunis ,nego bio isto neki Slobodan sa slicnim stavovima i klinackom retorikom pa sam te mozda pomesao :mrgreen:
 
Kada su uoci prvog svetskog rata Austrougari objavili ultimatum Srbiji, Srbija je od deset tacaka devet prihvatila, ali zadnju nije.
Tu je rekla "Ne!"
Greška. Srbija je zapravo i na tu tačku pristala, tražeći međunarodnu arbitražu.
Ja ne branim niti cu ikada branito ratne zlocince, svi treba svoje breme da ponesu u zivotu, ali
ima nesto jos vise od toga.

Cak i qrve, kao sto je politika treba da imaju malo dostojanstva, zbog svoje vlasti i gradjana koji ipak imaju kicmu..

U jednom, dobro procenjenom momentu, Drzava treba da kaze Evropi: "E sad je bilo dosta!"

Niko u politici ne moze da da sve i da ne dobije nista.

To nije normalna ni postena trgovina.
Normalna i poštena trgovina je moguća samo kad su uslovi normalni i pošteni. A u odnosima velikih sila i malih država oni to nikad nisu. Treba samo nastojati proći sa što je moguće manje štete. Ne postoji pojam "dostojanstva" u politici, samo u ličnim i privatnim stvarima pojedinaca.
 
То није моја логика.

Оно што сам рекао је да на чак 90% грађана ово неће утицати јер само око 10-11% има пасош.То је чињеница.Дакле,да ли ће бити виза или не,за 89-90% нема неку велику вредност јер већина нема материјалних услова да се проводи по иностранству.

Што се тиче посла и рада у иностранству,ту визе често и не представљају проблем ако се има гаранција неког правног лица за које идеш да диринчиш.А,у овој причи је толики број људи да се мери у промилима.

На крају,не могу визе бити разлог трговине људским животима.

ako nemas pasos-vizu, ti ces kriviti nadlezne da ti oni smetaju da zivis bolje jer ti ne daju pasos-vizu... cisto samozavarivanje ili prebacivanje krivice na drugoga a ne na svoje mogusnosti.
mada takvi obicno i da imaju pasos, krivit ce druge da nemaju para, ili ako imaju i para drugi ce im biti kriv jer ne znaju jezik da bi putovali, ili.... uvek bre neka zavera... a istina je veoma jednostavana...ti si uvek kriv... ili zasluzan za zivot kakav vodis
 

Back
Top