nokti

Ja bih ti odgovorila ali ne smem da reklamiram. U pitanju je Company For Women, kataloška prodaja... Ma nek' ide život! Avon ima odlične proizvode za negu noktiju. Osim toga, probaj Hemel kremice.
 
e, ja pijem bozu.
svratim u poslastičarnicu, natoče mi pola litra za 35 dinara.
dal mi godi noktima ne znam, al znam da mi duša prosto peva
 
Nećete verovati, ja iz zdravstvenih razloga pijem jednu tableticu bevipleksa dnevno i po ceo dan sam gladna. A da je dobar za nokte, između ostalog, jeste.
 
Kazu da su AD kapi najbolje za nokte, utrljavas u nenalakiran nokat i predio oko njega......nakon nekoliko sedmica svoje nokte ne mozes da prepoznas, jaki, zdravi........ja sam to radila par dana, i nisam mogla vise, izmastila sam sve zivo i smorilo me........
 
tsk... nisi cula za rukavice, kosuto?

korisitim rukavice gde god mogu i probala sam kreme i kremice ali posle dojenja od 9 meseci nokti su mi se poceli listati i tu nema pomoci....ni B vitamini, ni pivski kvasac, ni kalcijum....ma nista...malo pomogne morska voda ali ove godine i to samo malo...odustala sam i sad imam krace ali uvek sredjene i nalakirane nokte....
 
onda bi trebala da odes do doktora (ili kome li se vec ide?) jer ti neceg u tijelu fali,
cega je imalo dovoljno ranije
ne treba ponekad zanemariti vezu opce zdravlje/zdravi nokti/koza/kosa jer su oni ti koji prvi reaguju na promjene u organizmu
 
jao unsaie,pa zar zaista verujes u to sto si napisala
ja kad odem kod dr za tako nesto on me gleda belo,i da nemoj mi preporuciti da ga promenim jer su me svi oduvek gledali belo
otisla kod dermatologa za nesto,i usput pitala sta da radim sa noktima koji postaju rebrasti i on pogleda i kao ah to,pa ne znam, a sto vam to smeta?
 
meni su nokti rebrasti od kada znam za sebe i jako lomljivi takodje
uvek imam kratke i ne mogu cak ni da ih mazem jer se listaju
i nema veze sa zdravljem,krvna slika je u redu,dobro se osecam,al su mi nokti po definiciji nekvalitetni od kad sam svesna svog postojanja.
 
jao unsaie,pa zar zaista verujes u to sto si napisala
ja kad odem kod dr za tako nesto on me gleda belo,i da nemoj mi preporuciti da ga promenim jer su me svi oduvek gledali belo
otisla kod dermatologa za nesto,i usput pitala sta da radim sa noktima koji postaju rebrasti i on pogleda i kao ah to,pa ne znam, a sto vam to smeta?

nije stvar u vjerovanju
to sto je neko sirovina, nazalost - ima ih svuda
ne znaci da trreba da zanemari sebe i pomiriti se sa situacijom

svi?
vjerujem ti - imala sam raznih sje*ova zbog nestrucnosti doktora po pitanjima mnogo ozbiljnijim od losih noktiju
ali to su svi kod kojih si bila, ne svi svi
a postoji i privatna praksa
 
jao unsaie,pa zar zaista verujes u to sto si napisala
ja kad odem kod dr za tako nesto on me gleda belo,i da nemoj mi preporuciti da ga promenim jer su me svi oduvek gledali belo
otisla kod dermatologa za nesto,i usput pitala sta da radim sa noktima koji postaju rebrasti i on pogleda i kao ah to,pa ne znam, a sto vam to smeta?

nokti i kosa itekako imaju veze sa opstim stanjem organizma...odnosno sa nedostatkom necega....
 
nije stvar u vjerovanju
to sto je neko sirovina, nazalost - ima ih svuda
ne znaci da trreba da zanemari sebe i pomiriti se sa situacijom

svi?
vjerujem ti - imala sam raznih sje*ova zbog nestrucnosti doktora po pitanjima mnogo ozbiljnijim od losih noktiju
ali to su svi kod kojih si bila, ne svi svi
a postoji i privatna praksa
ovde to nema veze,ja ovde i ne idem u bolnicu vec samo kod privatnika

nokti i kosa itekako imaju veze sa opstim stanjem organizma...odnosno sa nedostatkom necega....
krvna slika savrsena
on kaze to vam je stres,a ja mislim da je isuvise lako danas sve sto ne mozemo objasniti prebaciti na stres
 
korisitim rukavice gde god mogu i probala sam kreme i kremice ali posle dojenja od 9 meseci nokti su mi se poceli listati i tu nema pomoci....ni B vitamini, ni pivski kvasac, ni kalcijum....ma nista...malo pomogne morska voda ali ove godine i to samo malo...odustala sam i sad imam krace ali uvek sredjene i nalakirane nokte....

Kažeš, morska voda? Spomenuh Avon. Istih problema sam imala, koristim nešto njihovo, plavo, providno, nanosi se kao lak, ima morske minerale. Ne znam imaju li ga još uvek, meni baš dugo traje jer sam ga kupila pre trudnoće a onda, hvala bogu, znaš da ništa od toga ne treba. Proveri krvnu sliku čisto onako, za svaki slučaj, nije zgoreg.
 
Nemam problem sa noktima. Rastu kao šašavi, bar jednom nedeljno moram da se bavim njima... Čula sam da je limun odlična stvar za nokte, u kombinaciji sa maslinovim uljem. Nisam probala, ali sam videla rezultate kod prijateljice... Svaki put kada cedi limun, stavi prste u polovinu - naizmenično levu i desnu ruku i istrlja dobro, pogotovo koren noktiju. Ostavi da se malo prosuši, pa opere ruke i namaže maslinovim uljem, ili glicerinskom kremom. Ako neko ima hrabrosti, neka proba...

:hvala:
 

Back
Top