Novi roman epske fantastike ''Vukovi Sudbine''

ArcaneArcher

Početnik
Poruka
4
Nakon promocije u Leskovcu, zavrsila se i promocija ''Vukova Sudbine'' u Nisu, u prostorijama Simfonijskog kluba. Bilo je stotinak posetilaca koji su uzivali u odlicnoj organizaciji ljudi iz kluba. Promociju je otvorio niski pisac Branislav Bata Stanojevic. Zatim je tolkinolog Mladen Djordjevic procitao kraci size knjige prisutnima, da bi njih dvojica i prof.dr. Radomir Djordjevic, sociolog i istoricar izneli svoje misljenje o knjizi. Na kraju sam ja odgovorio na par jako zanimljivih pitanja, potpisao par knjiga i zahvalio se svima koji su dosli.
Sto se knjige tice, u pitanju je roman epske fantastike. Inace, moj prvenac, a i ne cudi s' obzirom da sam 86 godiste. Ako nekoga interesuje nesto vise o knjizi neka slobodno pita... Ostavicu i text sa poledjine knjige.
Srdacan Pozdrav! Milos Petkovic

У магијском свету, створеном од стране Белегера, врховних Богова, мистериозни елф Адарон и помало луди гном-илузионист Дриаго Инсомниус постављају пред собом циљ да пронађу легендарно благо које лежи у ризницама мрачног елфа Шаруина, највећег мага Подземног света.
На свом путу наилазе на пар истомишљеника који им се придружују и који крећу са њима у ову велику авантуру. Варварски краљ Халга Отаријанац, патуљачки шампион у испијању пива Харод Гвозденврч, озлоглашени пират, капетан Џон Бура и свештеница Кендра Ле Кром, уз Адарона и Дриага чини пуну поставу дружине која је себе назвала ''Вукови Судбине''. На свом путу они ће увидети да су кадри за велика дела...
 
Nema veze sa Gospodarom Prstenova, prica kao prica, pa sta god napisao podsecace na nesto, bitni su likovi, njihova dubina, zaplet, zatim ekspozicija dela, sto uverljiviji opisi itd. Ako stvarno volis EF prvo procitaj delo pa onda sudi. Ako se za svako delo EF tako misli onda dajte da citamo tabloide ***-a. I ne slazem se da svi hoce da pisu EF, pa koliko uopste pisaca, i to mislim ozbiljnih(ne samizdatih) u Srbiji ima, koji imaju jakog izdavaca i ljude oko sebe koji daju recenzije, rade lekturu, dizajn, ilustracije itd. Isto toliko koliko i feniks ima zuba.
 
Vidi ovako ono shto mi se na prv pogled ne svidja-dalje o delu c suditi kad(ako)prochitam-kazesh idu da nadju blago koje se nalazi "u rizncama to g i tog ",tj na tachno odredjenom mestu...:dontunderstand:?Shta tu ima da se trazi,onda-idu da ukradu...zar ne?Drugo,smeta mi shto likove pokrece tako niska zelja,tako niska motivacija-blago...Nikakav uzvishen cilj...Ono shto mi se u drugim knjigama tog tipa svidi,kad lik se nadje u situaciji,ne svojom voljom,vec se ,ono,bori za goli zivot,za neku svoju ljubav,za neshto veliko,nema bash mnogo izbora,pa se igrom sluchaja nadje u pustolovini...Ovako,samo pretendujesh da Ti knjigu okarakterishu kao dechju,bez uvrede-film Gunis,recimo je isto potraga za blagom...ali je dechji film...Nacionalno blago je isto potraga za blagom,ali opet,ono shto pokrece glavnog lika je vishe neshto drugo,negoli samo blago...ukratko,i malo povrshno,to su neke moje glavne zamerke...U svakom slucahju,srecno...:bye:
 
Opet se vracam na isto, prvo procitati knjigu. To je samo size knjige na zadnoj korici. Sto se blaga tice, nemaju pojma gde se riznica nalazi, vec imaju samo jedan mali trag. Drugo, videces, ako procitas knjigu da nikome nije primarni cilj da dodje do blaga vec svaki od likova ima neki svoj licni cilj, pozadinsku pricu. Vukovi Sudbine ima preneseno znacenje, svako predstavlja vuka-samotnjaka sa svojim vrlinama i manama, a kada u celu pricu prste umesa sudbina i spoji ih na isti put postaju snazniji, poput copora vukova. Knjiga nije za decu, film Gunisi nikako nije za poredjenje, iako je stvarno sjajan. Moto knjige je - Heroji ne biraju sudbinu, vec sudbina bira njih. Da ne duzim, jedan savet - procitaj knjigu i za ostalo ne brini... PoZzZZ
 
Meni ne smeta to sto je u pitanju potraga za blagom. mnoga velika dela su proistekla iz zelje za trazenjem blaga,makar ono bilo samo metafora.
Ono sto zameram je...zar nisi mogao da smislis neka imena...neznam... drugacija. Citao sam Mac od Sanare,Tocak Vremena,Let Zmajeva ... zar moraju imena uvek da budu tako ista? Tako slicna?
Adaron... Harod... DZON...Aragorn... Hajdar Saran... kapiras na sta mislim?
Vi ste srpski pisci ljudi! Ne engleski ili americki. Marija Semjonova je napravila sasvim drugaciji pogled na stvari u Vukodavu. Zasto iskoriscavati tudju mitologiju kad je Srpska mitologija jedna od najbogatijih. Ili ime Branislav nije dovoljno zvucno ime za Heroja? Zvezdan. Marko. Dusan.
 
Slazem se sa tobom u potpunosti. Problem je u tome sto sam ja knjigu pisao jos u srednjoj skoli, tada zaista nisam bio upoznat sa nasom mitologijom. U poslednje vreme sam poceo da se interesujem i za nase mitove, epove i stare legende, imam u planu da poradim na delu inspirisanom mitologijom sa nasih prostora. U svakom slucaju hvala ti za misljenje, sve najbolje!!
 

Back
Top