Zasto zene nece zene na selo?

Svaku devojku koju sam sreo i spomenuo selo, ona jauce i kaze kako mora puno da se radi. A one bi htela da sopinguju i da sve to plati momak. Kako je vase iskustvo?
jednom sam citala jedan oglas u kome seljak trazi zenu pa je naveo sve sta ima...kucu na tri sprata, traktor i sve prikljucne masine..kombajn..motokultivator...itd itd..kaze imam para nemam srece...Posle je napisao da mu se nijedna nije javila...Ovi iz redakcije oglasa javili mu da je pogresio sto je napisao sve sta ima i sva ta imanja i kuce jer da je napisao da trazi saputnicu da odu na neko ostrvo, ili na neko extra putovanje mnogo bi bolje prosao...Logicno reklo bi se pa ko je lud da rinta...a upravo u tome lezi verovatno draz svega...Otici negde od novca koji si stekao svojim radom...na zalost dragi moj, zrelost vecine zena nije takva da malo razmisle i shvate da je seljacka kuca mnogo sigurnija i punija od gradskih muka i trazenja sigurnosti kao i zivota u cetiri zida...Verovao ti meni ili ne a to vazi i za druge...Cesto prodjem kroz selo i divim se gazdinstvima i sta sve seljak ima u dvoristu...Sad kad je vreme ludovanja prohujalo ja i moj covek ceznemo za kucom bastom i nekim mirnim zivotom daleko od grada...Mislim da treba da budes optimista i da verujes da postoji sigurno zena i za tebe...pokazi joj naravno i lepsu stranu zivota na selu, i pokusaj da razbijes tu predrasudu da je zivot seljaka mucenicki...
 
parka jasno je meni to sto je s... napisao ali u mojoj glavi to nije zivot na selu ako radno vreme (min.8h) provodis u gradu... ja sam razmisljala, a da ne bude poljoprivreda u pitanju, ako ikada uspem da razvijem bilo kakav manji bizMis tj. proizvodnju necega-svacega, odmah bi se preselila van grada u neku idilu i radila tamo... e to moze kao zivot u selu.
 
pa ako si neki frilenser onda može?
a to je problem kod nas, reč "seljak" ima dosta negativnu konotaciju i ko što smo videli poistovećuje se za "poljoprivrednik"
a "poljoprivrednik" se poistovećuje sa "golja"
jbga..
da zemljoradnja nije toliko usitnjena oni koje se njome zaista bave ne bi bili siromašni, a bilo bi ih daleko manje i stereotip o seljaku-poloprivredniku ne bi bio toliko.. opravdan..
al da su babi mooda, zvala bi se deda =I
 
Pa sto neceju?
Pa gospodjice biraju, naravno da im je lepse da sede u stanu u gradu, nego svaki dan da rintaju po suncu, nadju neki poslic, posle toga su slobodne, a na selu, puno je obaveza.
Do nekle i ih i opravdavam, razumem sta je ljubav, ali takve odluke se uglavnom donose za ceo zivot, ili zeo zivot rintas da bi zaradio za prezivljavanje ili ceo zivot uzivas ma koliko imao novca za stvari sa strane
 
meni i posao u gradu oduzima dosta vremena... nisam govorio ni o vikend poseti selu
kada živiš od toga, to ti je život i posao... a čovek se uči svakdnevno, ako želi da nauči... kako se sadi, plevi, muze
ne znam o kom selu ti pričaš... moguće je da ne pričamo o istom : )

da,
za one koji nemaju potrebu za necim vise od jedi-radi-spavaj
ako ti to volis
mada vidim da podcjenjujes tezinu prezivljavanja, ali nema veze, mnogi to rade eniveJ
nije fer ocekivati da se djevojka odrekne njenog zivota i potreba samo radi ispunjavanja tvog sna

mada neke i to rade :neutral:

da mi je neki idiot dosao sa - ispisi se iz gimnazije da idemo na selo
ili odustani od faksa da idemo na selo
ili, zaboravi psihologiju, sto ce ti to - idemo na selo
i pritom se naljutio ako ga odbijem...

recimo da se ne bi fino proveo :lol:
 
pa ako si neki frilenser onda može?
a to je problem kod nas, reč "seljak" ima dosta negativnu konotaciju i ko što smo videli poistovećuje se za "poljoprivrednik"
a "poljoprivrednik" se poistovećuje sa "golja"
jbga..
da zemljoradnja nije toliko usitnjena oni koje se njome zaista bave ne bi bili siromašni, a bilo bi ih daleko manje i stereotip o seljaku-poloprivredniku ne bi bio toliko.. opravdan..
al da su babi mooda, zvala bi se deda =I

Nisam čitao od prve strane, ne pada mi na pamet...možda je neko već pisao slično, al zabole me...

Ali pošto sam muška cyber alapača...:lol:
Seljak ima dva značenja...
seljak - karakterna osobina
seljak - poljoprivredni proizvođač

Kao neko ko živi na jugu koji se uzima kao sinonim za obe stavke, vrlo sam kompetentan da kažem o oba tipa gorenavedenog...

U stvari nagledao sam ih se...pogotovo onih prvih...


Devojka na selu...?
Možda ako je odrasla tamo...

Devojka iz grada da živi na selu...?
Da vidim ne bi verovao...
 
Normalno je da svaki covek ,pa samim tim i zena u zivotu tezi ka vecem i boljem,ne krivim nikog ko je pobegao sa sela u potrazi za boljim zivotom,zasto bi neko ostao ogranican samo da u ocima "gradjana" ne ispadne izdajica,u cemu je poenta kad bi i oni ucinili isto.
Ja sam rodjena u Beogradu, mali mi je,gusi me,i ja bih naravno da odem i vidim nesto prostranije,"prosirim horizonte" :)
To je u prirodi coveka.
I zene.
 
ja bih se rado povukla u selo.
al da do tamo ima odlican put i da mi radi struja voda internet perfektno...
u stvari, to mi je san. al tesko u srbiji...

Nije istina, ima sela i s internetom i s grejanjem (do duše plin forsiraju) i sa svim blagodetima civilizacije i jeftinim kvadratima do zla boga...

Ja sam htela da kupim kuću tu negde u okolini, 60km od Beograda ka Vršcu - 90 kvadrata plus dvorište ooogromno 15 000e
Mesto ima i svoj dom zdravlja, opštinu, policiju, radnjice male, kokoške, krave... :P
Al eto, beba se rodila pa sam stala sa tom pričom. A i Žarku se nije dopalo, kaže da je pun krov golubova :lol:
Al vrhunac je bio postojanje septičke jame mislim...
 
da,
za one koji nemaju potrebu za necim vise od jedi-radi-spavaj
ako ti to volis
mada vidim da podcjenjujes tezinu prezivljavanja, ali nema veze, mnogi to rade eniveJ
nije fer ocekivati da se djevojka odrekne njenog zivota i potreba samo radi ispunjavanja tvog sna

mada neke i to rade :neutral:

da mi je neki idiot dosao sa - ispisi se iz gimnazije da idemo na selo
ili odustani od faksa da idemo na selo
ili, zaboravi psihologiju, sto ce ti to - idemo na selo
i pritom se naljutio ako ga odbijem...

recimo da se ne bi fino proveo :lol:

hm?
ko to nema potrebu za više od jedi, radi, spavaj?
kada sam ja rekao da to volim, ili da živim tako?
kako sam ja to podcenio težinu preživljavanja? težina je relativan pojam... stvari su teške koliko dopustimo da nas opterećuju...
kada sam rekao da treba da se odrekne? čak šta više, govorio sam u prvom postu - koji si citirala - o kompromisima...
 
hm?
ko to nema potrebu za više od jedi, radi, spavaj?
kada sam ja rekao da to volim, ili da živim tako?
kako sam ja to podcenio težinu preživljavanja? težina je relativan pojam... stvari su teške koliko dopustimo da nas opterećuju...
kada sam rekao da treba da se odrekne? čak šta više, govorio sam u prvom postu - koji si citirala - o kompromisima...

tesko li je procitat uvodni post prije odgovaranja na temu....eh

Svaku devojku koju sam sreo i spomenuo selo, ona jauce i kaze kako mora puno da se radi. A one bi htela da sopinguju i da sve to plati momak. Kako je vase iskustvo?

ovdje govorimo o selu u kom nema kupovine i zene nemaju pristup parama
kako svojim
(koje jelte nemaju jer - placaju im sve decki u gradu),
tako ni tudjim
 

Back
Top