pravilan izbor ribarskih cizama, gumene ili "spuzvaste"?

Prvo kolega,pozz, i zelim ti prijatan boravak na ovom forumu.Sto se tice cizama sve je to stvar ukusa.Sto se tice mene ja imam gumene cizme,i zasad nemam nekih zamerki.Ja sam ih kupio u Tigar radnji,1100 din.Imaju dobre krampone tako da se ne klizas.Zimi,obuces 3 para carapa,i onda ides da se nebi smrzo.I tako,neznam sta bih mogao jos da ti pisem.Nadam se da sam bio od pomoci.Pozzz
 
sto se tice cizmi da dodam, ja sam 2 para tih tigrovih kupio pre 10-ak mozda i vise godina, platio sam ih zajedno 600 dinara i verovali ili ne do dana danasnjeg su u top stanju, ali ima caka, kad sam kupovao reko mije vocek da ih uvek drzim okacene i nikad presavijene i eto .. inace niti ih mazem necim niti nista, a kupio sam i kombinezon od neoprena za zimu, mada ga ni jednom nisam nosio da pecam sa njim, nekako mi mnogo glomazan. Uzeo sam ga od jednog lika ko ji jezatvarao radnju za ribolov i platio 4000 dinara. Neopren je dobar je zadrzava toplotu sto sam proverio ... ali mislim da za reku ne treba nista vise od para ribarskih cizmi, pa ako ste majstor i one ce zavrsiti posao :)
 
Kakve su to spuzvaste cizme!?Spuzva treba da je sundjer po naski,a sundjer upija vodu,a recimo po meni je najbolja kupovina kombinezon,ja sam uzeo Behr kombinezon u Milo shopu u Nisu za nekih 30-ak evrica,sasvim je dobrog kvaliteta,uz njega dolazi i veliko parce te tkanine (same cizme do kolena su od tvrde gume a ostalo dodje nekako gumenkasto,rastegljivo),koja sluzi za krpljenje kombinezona,i uopste se nije lose pokazao za ladnu Resavu,mada po maaaalo znoji.
Pozdrav :cool:
 
mislim da je

spuzvasto = neopren

Da, mislio sam na neopren. On je vjerovatno bolji izolator ali bi se vjerovatno brzo poderao ukoliko se uvalim u neko granje, a kakav sam fanatik, ni astronautska oprema mi ne bi bila dovoljna :-) Hvala svima na savjetima. Jos da odlucim da li cu kombinezon ili samo cizme do pasa :-) Veliki pozdrav za sve vas koji ste dio ovog divnog foruma, i naravno, bistro :-)
 
Ma kakvi,cizme do kolena uopste nisu za pecanje,gde god da zagazis voda ce,udarajuci u cizmu,da krene da je prebacuje,ne samo obilazi,tako da ti mozes da zagazis da ti ostane 10-ak cm do vrha cizme i da posle par sekundi osetis kako ti voda ulazi u cizme,ako je reka iole brzeg toka,kao sto je to recimo vecina reka u mom kraju (Resava,Mlava...)!
Ja mislim da je najmanje o cemu bi trebao da razmislja par cizama do pojasa,video sam negde par neoprenskih cizama,ne secam se tacne cene ali mislim da nije bilo puno,mozda 40-ak eura,a kombinezon kao sto sam ja uzeo samo od neoprena ne verujem da je skuplji od 70-80 eura,mada sam ja i sa ovim sasvim zadovoljan,samo sto ga bas nesto i ne koristim,mozda cu cak i da ga prodam!?
Pozdrav :cool:
 
Kako sto bi gazio,pa koji ce djavo ribolovcu cizme usred leta ako ne da bi gazio u reku,a retko koja reka je toliko plitka da bi se komotno gazila u cizmama do kolena,kakvo ti je to sad rezonovanje"sta ce mu"!?
A recimo ja NE musicarim vec varalicarim tako da ono"jedino ako musicaris..."mozes isto da otpises kao jedinstvenu situaciju,mnogo varalicara koristi cizme i kombinezone i leti (veruj da ni tada nije prijatno da stojis duze od nekoliko minuta u vodi koja ima 10-15 stepeni),zato su mu potrebne minimalno obicne cizme do POJASA,a u nekom boljem slucaju i ako ima zelju a i potrebu onda mora da ima kombinezon!!
Pozdrav :cool:
 
Nije napomenuo na kojoj vodi peca pa ne mozemo mnogo da mu pomognemo,zato kazem da na rekama tipa ovih na kojima ja pecam,gde cak i u virovima nemas cesto ni do 2 metra dubine,mogu da mu posluze dojajcare,najmanje,dokolenke moze da koristi samo ako ide za gliste posle kise,za varalicarenje posebno ne mogu da mu posluze,a ako je voda dublja kombinezon pod obavezno!!
Pozdrav :cool:
 
Bitna napomena za neopren,prilikom kretanja razvijate toplotu,a on je takav izolator da to nema gdje da ode.I šta se desi,dobijete saunu.Ja imam Kormoranov kombinezon od neoprena i koristim ga kada planiram dublje da gazim.Zimi izlazim i po najvećim minusima,sve dok mašinica i karike potpuno ne zalede.
Za leto koristim Tigrove čizme koje su jako praktične i jeftine.A mogu da se lako održavaju,krpe.

Izbor je na vama a vi najbolje zante kakvu vodu imate i koje su vam mogućnosti.
 
za period koji dolazi, najbolje su obicne, od tanke gume.. Ja imam kao i kolega @lomnica behr-ove, i odlicno rade posao, I neko je gore napisao da se cuvaju okacene-to je jedna od bitnijih stvari kad su u pitanju gumene cizme. Samo sto bih dodao na to da bi trebale biti okacene naopako, stopalima na gore jer je najtezi deo tu, u djonovima i tvrdoj gumi koja je do kolena, tako da ono malo tereta sto ostaje dole, prakticno se i ne oseti pa ne moze da isteze i kida materijal, ukoliko se desi da malo duze stoje okacene.. Bistro.
 
Ja koristim cizme koje su kombinacija koze i goratex-a, visoke su 30-ak centimetara, sa pertlama ali su tako konstruisane da voda ne moze da udje unutra osim ako nije iznad cizmi pa prelije. Iako proizvodjac (da ne reklamiram) garantuje da kroz njih ne prolazi voda ja sam ih za svaki slucaj premazao sredstvom koje sluzi za zastitu od vode a ima da se kupi u prodavnicama koje prodaju opremu za ekstremne sportove. Veoma sam zadovoljan jer zimi zadrzavaju toplotu a vlagu propustaju samo u jednom smeru tako da su mi noge uvek suve i tople a posto nemam potrebu da gazim duboku vodu zadovoljavaju sve moje potrebe.
 

Back
Top