Sunčanje

jelen.co

Veoma poznat
Poruka
12.921
Devojka koja se ceo dan sunča gola najverovatnije će biti opaljena....
Šta koristite da ne izgorite?
Industrijske kreme ili preparati iz domaće radinosti?
Maslinovo ulje?
Koliki vam je zaštitni faktor?
Volite li da se sunčate?
 
volim, ali ne preterujem.

razlicite faktore za razlicite delove tela..50 za lice 30 za telo..na kraju uvek volim da se macnem sa niveinim uljem - faktor 2..

nikad mi nisu bili jasni ljudi koji su za ``zastitu`` koristili maslinovo ulje..
da budu skliskiji i vise se isprze - da, ali zastita nikakva..

maslinovo ulje samo na tanjiru..
 
Lako pocrnim tako da se uopšte ne čvarim, mada volim nekad ono oko 18, 18:30h da se izležavam više da akumuliram toplotu nego da pocrnim! :)
Prošle godine sam koristila Šaljićev Pronasol, faktor 20 i baš sam dobila neku lepu boju, onako bakarnu, inače kad pocrnim budem 'ganski crna... :(
 
Uf ranije nisam vodila racuna...prvi put sam pocrvenela(izgorela) prije 2 god,iako vise vremena provedem u vodi.....onda sam kupila zastitnu kremu.....mada odlucila sam nema vise puno suncanja...koza brze stari.....sta fali bijeloj puti....a opet nikad nisam ono bas bijela...
 
ne suncam se... ispod suncobrana, pa jos drmnem i zastitni faktor i milina... sto bih se przila...

kad vidim one ko na raznju po ceo dan se vrte da ravnomerno dobiju... da necuje zlo kuc kuc:tajna: horoskopski znak...
 
a prirodno mi je bas taman ten tako da bas bzro pocrnim...volim sunce ali na moru,pored vode...a kada se vratim sa mora to je strasno kako sam crna,lice pogotovo,nekako mi se izoblici faca,al stvarno...
 
Lako pocrnim i nemam problema sa tim..ALI..cuvam se i ne "cvarim" se kada je sunce najzesce niti se izlazem preteranom suncanju...koristim ulje lavande..vise da se koza ne isusi nego sto mi je potrebna zastita..Suncobran ili debela ladovina je zakon..ma koliko volela sunce i toplotu..
 
Uf ranije nisam vodila racuna...prvi put sam pocrvenela(izgorela) prije 2 god,iako vise vremena provedem u vodi.....onda sam kupila zastitnu kremu.....mada odlucila sam nema vise puno suncanja...koza brze stari.....sta fali bijeloj puti....a opet nikad nisam ono bas bijela...

Beloj puti ne fali nista - kad je stvarno bela... ali ja sa godinama dobijam neke crvene zilice, vise mi se vide vene itd, pa je ipak bolje malo preplanuti... jos nije nista strasno, ali kad sam sedela u parkicu sa drugaricinom 18godisnjom cerkom, podsetila sam se sta je stvarno bela put :lol:
Volim da leskarim na suncu, citam i uzivam, a namazem se nekim faktorom 20-30, sta je vec najjeftinije u parfimeriji.

*ladno sam napisala "sa cerkinom drugaricom" :lol: em sam skleroticna, em imam popucala kapilare... katastrofa :lol:
 
volim, ali ne preterujem.

razlicite faktore za razlicite delove tela..50 za lice 30 za telo..na kraju uvek volim da se macnem sa niveinim uljem - faktor 2..

nikad mi nisu bili jasni ljudi koji su za ``zastitu`` koristili maslinovo ulje..
da budu skliskiji i vise se isprze - da, ali zastita nikakva..

maslinovo ulje samo na tanjiru..


Maslinovo ulje nije ulje za zaštitu ..... Ljudi ga koriste, ne da bi se zaštitili, nego da bi više pocrneli.
 

Back
Top