Reklamacije u garantnom roku - Iskustva

VitaminC

Početnik
Poruka
7
Pozdrav svima!!!

Imam problem sa Nokia 6120 Classic kupljenim u ,,Mobis Electronics" (ovlasceni distributer-prodavnica) 14.2.2008. Kada legnem da spavam uvece iskljucim telefon i ujutru kada se probudim, kada ga ukljucim ne promeni datum, vec ostavi onaj od juce i samim tim se desi da me alarm uopste neprobudi ujutru. Sada cu vam opisati na kakve sam sve bezobrazluke naisao prilikom reklamacije:

- Prvi put (07.04.2008.) kada sam otisao da prijavim kvar tamo gde mi je raceno pri kupovini, rekli su mi da trenutno ne rade (to je bilo u periodu radnog vremena) i da dodjem za pola sata jer im je inspektor dosao...vratio sam se kuci jer sam bio u zurbi...
- Drugi put (09.04.2008.) kada sam dosao rekli su mi da je promenjeno mesto za predaju pokvarenih telefona ali da rade kracim radnim vremenom nego prodavnica gde mi je pri kupovini receno da je tu i servis...vratio sam se kuci...
- Treci put (10.04.2008.) kada sam predao telefon receno mi je da ce biti gotov najverovatnije sutra, ali da ne moze da garantuje da ce biti sutra jer nailazi vikend, pa ce biti ponedeljak ili utorak (2-3 radna dana)...
- Cetvrti put (16.04.2008.) sam isao nedelju dana posle predaje da vidim sta se desava jer mi je bilo receno da ce biti gotov za 2-3 radna dana...receno mi je da treba da im stignu telefoni iz ,,WSC’’ (ovlasceni Nokia-in servis) i da je mozda u toj turi, a sutradan su ga tek predali u ,,WSC’’!
- Peti put (23.04.2008.) kada sam isao da preuzmem telefon rekli su mi da je zamenjena backup baterija i softver. Folderi u telefonu su od 11.4.2008. 13:18h...sto je period dok je telefon bio u Mobisu. Kada sam dosao kuci video sam na sajtu ,,WSC’’ da za moj telefon pise: „Vas uredjaj nije popravljen i bice Vam vracen“, a telefon stvarno i dalje nije bio popravljen!
- Sesti put (29.04.2008.) kada sam isao u Mobis trazio sam da mi zamene telefon novim posto nisu uspeli da ga poprave uz izvestaj na sajtu ,,WSC’’: „Vas uredjaj nije popravljen i bice Vam vracen“, sto odbili su uz obrazlozenje da to ne mogu da urade. Tada su mi rekli da backup baterija uopste i nije zamenjena nego samo software.
Kada sam trazio da zovu sefa, momak koji radi tu je rekao da nema sefa...pitao sam: „ Da li si ti sef?“...rekao je da je sef necega...rekao sam: „Onda mi zovi tvog sefa“...rekao je da njegov sef meni ne moze da bude dostupan...
Rekao je da su vec nekoliko pokvarenih telefona dobili sa servisa iz WSC za kratko vreme i da im to nije prvi put i da bi trebalo da ja odem tamo i da im, kako je rekao: „Sednem na grbacu“ kako bi mi odmah popravili telefon...pitao sam ga: ,,Zasto bih ja nekome sedao na grbacu i resavao vase probleme?! To je problem izmedju vas, a ja sam platio telefon 30% vise nego po divljim prodavnicama bas zato da bih izbegao ovakve neprijatnosti.’’...rekao je da ako ostavim telefon u Mobis-u oni ce u WSC predati tek za nekoliko dana...
Posto mi je bio neophodan telefon dogovorio sam se da zovu WSC i da se dogovore da odmah uzmu u popravku telefon, a da im ja odnesem, da ne bih cekao kurira nekoliko dana.
- Prvi put (29.04.2008.) sam otisao u WSC, gde su mi rekli da ne umeju da ga poprave odmah i da moraju da posalju mail Nokia-i i da tek kada im odgovore mogu da poprave telefon. Rekao sam da zamene telefon, na sto su rekli da oni to ne rade, nego mogu da zamene kompletnu stampanu plocicu, ali tek kada pokusaju da ga poprave. Trazio sam da telefonom odmah zovu Nokia-u, ali su rekli da im je jedini kontakt sa Nokia-om preko E-mail-a. Posto je serviser sumljao da je u pitanju samo softver da ne bih bio bez telefona (posto su tada nailiazili praznici – Vaskrs, 1 Maj) zamenio je softver u roku od nekoliko sati.
- Drugi put (29.04.2008.) sam otisao u WSC da preuzmem telefon. Telefon je radio dva dana i opet se pokvario. Smucilo mi se i nemam vremena, kupio sam jeftin telefon na drugom mestu...
- Treci put (12.05.2008.) sam otisao u WSC i odneo telefon na popravku...rekli su mi da po zakonu mogu da drze telefon 45 dana, ali da nece toliko da ga drze, nego ce da ga poprave za 2-3 dana i pitali da li mi je to uredu...rekao sam da...
- Cetvrti put posle nedelju dana sam otisao u WSC da pitam o cemu se radi jer mi je bilo receno da ce biti gotov za 2-3 dana... rekli su mi da trenutno nemaju delova i da treba da im stignu delovi, ali su ostali na carini...

6 odlazaka u Mobis + 4 odlazaka u WSC = Kriminal!
Jos uvek cekam...
 
Ја већ 6 месеци муку мучим са фрижидером INDESIT плаћеним око 450е купљеним у TEHNOMARKET-у у Крушевцу и наравно, погађаш, из неколико покушаја не могу да га поправе, а нико нема овлашћења да га замени. У ствари, сваки произвођач надокнађује неисправан уређај ако не може да се поправи, а увозници, велетрговци, малопродаја и посебно сервисери само треба да обавесте продавца у чему је квар који не може да буде отклоњен. Е ту је проблем јер су сви горе наведени у ствари пичкетине које не смеју да одговорност преузму на себе и кажу : "Да, не може да се поправи". Ја сам с разлогом мислио да је као TEHNOMARKET велика фирма и ако до овога дође да ће они рећи па добро, даћемо ми вама нов фрижидер, а шта ћемо са овим старим то је сада наша брига, али.... Фрижидер је тренутно на сервису у Београду, а шта ако морају да га отварају и скидају изолацију да би га "поправили" и онда ми га врате, Коме да се жалим, Италијанима..... Био сам и у тржишној инспекцији у Крушевцу и опет ништа...
Тако ти је кад си Србин па те **** ко стигне, а највише твоји...
П.С. Једини мислим да нема проблема са сервисом рачунарске опреме?!
 
Stoka bre:twisted:treba proveriti sve opcije u roku od 7 dana recimo..u tom slucaju nikako ne treba ostavljati robu na popravci vec zahtevati nov aparat..treba biti drzak..i ako su bezobrazni pred njima reci..i pozvati trzisnu inspekciju..ili na finjaka reci da imate prijatelja u policiji i sl..izgubljeno vreme i zivce niko ne moze platiti.
 
За Gushu. Да оно 45 дана, али ти ови врате пре тога са сервиса и кажу да је сада поправљен, онда чим ти то јаве прекида се тих 45 дана. Мени чак нису хтели да напишу да фрижидер није у радном стању, тако да скоро никаквих доказа немам, могу чак да тврде да сам луд. А ни тржишна у Крушевцу није одреаговала...
Још ћу мало да чекам, а онда на суд; мада ни ту нема много вајде, чак и са правоснажном пресудом многи чекају за наплату...
 
Ja ovih dana planiram da uzmem u mobisu nokiu n95 posto su najjeftiniji od "ovlascenih" servisa... Sad sam totalno zbunjen i izgubljen u sredu bih trebao najkasnije da uzmem telefon a to je 3 dana...nisam pametan sta da radim?

Da li kupiti u mobisu ili platiti comtrade-u [a meni su u mobisu rekli da i comtrade popravlja kod njih :O] 90e vise i dostici astronomsku cenu hebenog telefona samo da budes siguran da neces ispusiti?!
 
Zemlja Shabanija...:)
Po meni je bilo nenormalno kupiti telefon u divljim prodavnicama, ali sto kaze jedan momak, bolje kupiti kod divljaka za 30% manje kesa, a ako krenu da zezaju sa garancijom, odes lepo i platis popravku, koju ti posto placas, obave u toku dana...a ako se ne pokvari sto je realno za ocekivati, ustedeo si 30% od velike sume...kupis drugu masku kad ti se ova odere, izvedes ribu, odes u velnes centar da se baskaris...:)
 
Zemlja Shabanija...:)
Po meni je bilo nenormalno kupiti telefon u divljim prodavnicama, ali sto kaze jedan momak, bolje kupiti kod divljaka za 30% manje kesa, a ako krenu da zezaju sa garancijom, odes lepo i platis popravku, koju ti posto placas, obave u toku dana...a ako se ne pokvari sto je realno za ocekivati, ustedeo si 30% od velike sume...kupis drugu masku kad ti se ova odere, izvedes ribu, odes u velnes centar da se baskaris...:)

Ja nisam siguran da li ce da radi sve na tom divljaku...npr ako je skidan sa mreze itd da li ce da rade sve opcije kao kad ga kupim legalno...Npr nokia music store da li bi radila ako uzmem telefon iz singapura :neutral:
 
Zvali me juce...bio sam danas po telefon...posto su im `tehnicari` bili na pauzi, bio sam uskracen za sagovornika...
Devojka koja radi za pultom za prijem kaze: `Juce nas je zvao trzisni inspektor!`...pitao sam: `U vezi ovog telefona?`...rekla je totalno uzrujana odjedanput: `Da! Obicno dolaze, a sada su zvali! To mora da vam je neka rodjaka! Verovatno vam je tetka! Pozdravite tetku puno!`...u stilu neuropsihijatra rekao sam: `Da, da, da...`...kaze: `Samo da znate da smo telefon uzeli u popravku pre nego sto su nas zvali!`...ponovio sam: `Da, da, da...`...nasmejao sam se, rekao: `Prijatno` i otisao...(inace 18.06. ih je zvao inspektor, istog dana su poceli popravku, istog dana zavrsili (zamenili celu stampanu plocicu), istog dana me pozvali da preuzmem telefon...gle slucajnosti...hahaha)
Sta ces, mlada, neukusna, prepametna...:)

Videcu da li ce ovaj telefon da radi kako treba...vise nista ne moze da me iznenadi...:)
 
Slazem se da je zarad opshteg mira u kuci i nekog poshtovanja kupca vrlo pozeljno da se telefon sredi u shto kracem roku. No, ako to nije sluchaj, oni IMAJU PRAVO da ti drze telefon 45 dana. Nisu prekrshili nikakav zakon, stoga ovo nije nikakav kriminal, nego chisto losha azurnost i nemojmo preterivati u izjavama.
 
Stoka bre:twisted:treba proveriti sve opcije u roku od 7 dana recimo..u tom slucaju nikako ne treba ostavljati robu na popravci vec zahtevati nov aparat..treba biti drzak..i ako su bezobrazni pred njima reci..i pozvati trzisnu inspekciju..ili na finjaka reci da imate prijatelja u policiji i sl..izgubljeno vreme i zivce niko ne moze platiti.

Ovaj post cu da pripishem neiskustvu. Ovako, ako neko radi legalno, kao shto Mobis, CT, Handy, Tehnomobile i sl. rade, ima tako da se smeju na tu tvoju drskost da je to smeshno. Ti ne shvatash jednu stvar, a to je da zakon shtiti popravke u roku od 45 dana i to da tvoje pretnje i sl. ne pogadjaju tako velike firme. Bole njih bash shto si ti drzak. Mislim, sa razlogom ih boli.
 
Slazem se da je zarad opshteg mira u kuci i nekog poshtovanja kupca vrlo pozeljno da se telefon sredi u shto kracem roku. No, ako to nije sluchaj, oni IMAJU PRAVO da ti drze telefon 45 dana. Nisu prekrshili nikakav zakon, stoga ovo nije nikakav kriminal, nego chisto losha azurnost i nemojmo preterivati u izjavama.

Rec kriminal se upotrebljava za slucajeve krsenja zakona, tako da nije preterivanje.
Zakon jeste prekrsen u nekoliko navrata, ja cu da navedem samo neke primere zajedno sa citatima iz zakona o zastiti potrosaca iz 2005. godine "Sluzbeni glasnik RS", br. 79/2005:


"Drugi put (09.04.2008.) kada sam dosao rekli su mi da je promenjeno mesto za predaju pokvarenih telefona ali da rade kracim radnim vremenom nego prodavnica gde mi je pri kupovini receno da je tu i servis...vratio sam se kuci..."

13. Prigovor (reklamacija)
Član 34.
Prigovor se podnosi u prodajnom objektu u kome je proizvod kupljen, odnosno usluga izvršena, a uz saglasnost potrošača i na drugom mestu koje je za to određeno, licu ovlašćenom za prijem prigovora koje mora biti prisutno na tom mestu tokom radnog vremena.

Pojasnjenje: Zakon je prekrsen posto nisu hteli da prime telefon u objektu gde sam ga kupio.


"Sesti put (29.04.2008.) kada sam isao u Mobis trazio sam da mi zamene telefon novim posto nisu uspeli da ga poprave uz izvestaj na sajtu ,,WSC’’: „Vas uredjaj nije popravljen i bice Vam vracen“, sto odbili su uz obrazlozenje da to ne mogu da urade."

Član 35.
Ako je prigovor iz člana 34. ovog zakona osnovan zbog nedostatka na proizvodu, potrošač ima pravo na:
1) zamenu kupljenog proizvoda za nov proizvod, odnosno proizvod odgovarajuće marke (modela, tipa) ili
2) da mu se vrati iznos plaćen za taj proizvod u visini maloprodajne cene tog proizvoda na dan vraćanja ili
3) otklanjanje nedostatka na proizvodu.
Ako je prigovor iz člana 34. ovog zakona osnovan zbog nedostatka u izvršenju usluge, potrošač ima pravo na:
1) otklanjanje nedostatka ili
2) vraćanje plaćenog iznosa ili na smanjenje cene srazmerno nedostatku izvršene usluge.

Pojasnjenje: Zakon je prekrsen posto mi nisu zamenili telefon novim ili vratili novac (sto je na meni da izaberem), iako su mi vratili proizvod sa nedostatkom sa servisa.
 
Kakav bedak. Baš sam mislio da odem da kupim 6120c u Mobisu.

Inače, ja sam imao isto problem oko reklamacije 6131 kupljenog preko Telenora (Mobis je dobavljač). Slično cimanje kao štoje VitaminC opisao, s tim što sam ja toliko bio uporan i odlučan, da su mi 2 puta menjali telefon (u Telenoru), ali na nesreću nijedan nije radio kako treba. Izgleda da je čitava serija bila falš. Problem je bio u tome što me je sagovornik čuo isprekidano, kao kad je ono slaba mreža. Doživeo sam svašta, čak i da su mi se smejali kao nekom maloumnom, pošto se kod njih na testu navodno čulo sve normalno. Još sam ispadao i budala, ali su po toj logici i svi ostali koji su pričali sa mnom a čuli me isprekidano...

Na kraju sam digao ruke.

Ajde, baš me zanima šta je bilo na kraju.


P.S. Znači i Handy drži originalne telefone?
 
Ovaj post cu da pripishem neiskustvu. Ovako, ako neko radi legalno, kao shto Mobis, CT, Handy, Tehnomobile i sl. rade, ima tako da se smeju na tu tvoju drskost da je to smeshno. Ti ne shvatash jednu stvar, a to je da zakon shtiti popravke u roku od 45 dana i to da tvoje pretnje i sl. ne pogadjaju tako velike firme. Bole njih bash shto si ti drzak. Mislim, sa razlogom ih boli.

Ovo bese davno..nije isto doneti nov aparat u roku od 7 dana i u garantnom posle par meseci..ako tvrdis da si u pravu nikad ne bih kupio robu u takvim 'velikim' firmama..iz razloga sto sam pojedine stvari vracao u metro..dokle god su pod garancijom i dobijao novac nazad bez ikakvog podpitanja..takodje obucu posle dan 2 nosenja..znaci ako mene nazulja br 46 koji nosim inace..a oni mi sloze pricu da je to do kalupa i da ce se razgaziti..da li mislis da sam ovca koja ce nositi nesto sto me zulja..nema sanse..ljudi u americi vracaju namestaj i nece se sigurno blamirati kad ne znaju ko je kupac koji ga vraca;)
 
купио сам мобилни у некаквој Оранж радњи у Балканској и добио сам неку шатро гаранцију,фотокопија без печата и рачуна уз образложење да је то тако зато што сам платио јефтиније моб јер ми нису урачунали пдв :lol:
међутим...после пар дана ме сморило то што је маска шкрипела и што је имао измењен софтвер од стране оператера са чије је мреже скинут
отишао сам у дотичну радњу и рекао....шкрипи! на шта ми је продавачица,пошто је прегледала моб рекла...па не шкрипи (а ко за ***** баш тад није хтео ) на шта сам ја рекао..па мени шкрипи и без проблема ми је донела други апарат који се није чуо,а и није имао измењен софтвер,т.ј. био је само брендиран,појави се лого од оператера кад се укљ. и искљ.,што је занемарљиво у односу на којекакве оператерове он лајн апликације,измењене теме и дислоциран брузер код претходног апарата

успут....имама веома позитивна искуства са гаранцијама,када ми је црко фото апарат добио сам нов (нека раднја у ју бизнис центру) после 25 дана,исто тако када је почео да ме зеза двд резач после 23 мес. (гар. 24 м.) добио сам нов (у Гигатрону) после 46 дана.
 
ili na finjaka reci da imate prijatelja u policiji

:lol::lol::lol::lol::lol:

каква комуњарско-пензионерска "фора"

дај бре уозбиљи се мало и престани више да лажеш и лупеташ глупости по форуму о стварима о којима немаш појма,мислим...како те само није срамота,јел имаш ти блама уопште?
свугде те има и на све имаш одговор (погрешан наравно),само показујеш и доказујеш да си несрећник отуђен од реалности коме је интернет форум оаза у овој "страшној реалности"

тип оф д деј изађи мало из собице,прошетај се,упознај некога...види како људи заправо живе у реалном свету,батали интернет,није то за такве као што си ти!
 
оф топик

е да...у овој Оранж радњи имају неког пајсера,као обезбеђење,који невероватно личи на оног Палму из Јагодине и увек се намонтира код продавачице,вероватно је газда мислио да ће то утицати на број рекламација
lol.gif



иначе чак и за време Милошевића сам имао о.к искуства са гаранцијама,нпр. ултра брзо су ми решили рекламацију,т.ј поправили неку мини линију кад је црко цд плејер у БГ Електронику . (који је био једна од ретких "лeгалних" raдњи које су радиле са техником у то време)
 
trebas im zapretiti policijom!!! ako tako ne moze zovi inspekciju, ili sta vec treba direktno iz prodavnice i reci koliko dugo te "zajeb****" za mobilni. Mirace da ti vrate pare + zatvorice im prodavnicu + placace kaznu + mozda krivicno odgovaraju!!! (nisam sigurna za ovo, al deces vise!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
 

Back
Top