PRAVO

gost 125526

Veoma poznat
Poruka
11.724
Inspirisana jednim postom resih da malo apsolviramo sledecu situaciju:
devojka/zena voli da se obuce 'oskudno' (za neke provokativno), onda se nadje neki lik koji je npr. napastvuje ili cak siluje..
....a onda neko izjavi nesto tipa 'pa sama ga je izaz(i)vala' i tome slicno.. :roll:
Zasto se postupci koji su za osudu pravdaju ovakvim nebulozama?

Ko moze ikome da uskrati to pravo (slobodu) da obuce ono sto sam(a) zeli?
 
Pa ja mislim da postoji kodeks oblačenja - bar kod mene na poslu... a i u javnim ustanovama, u ustanovama kulture.... ne znam za ,,na ulici"
U školama isto, u hotelima pored plaže imaš precrtanog čiku i tetu u kupaćem kostimu...
 
Poslednja izmena:
Inspirisana jednim postom resih da malo apsolviramo sledecu situaciju:
devojka/zena voli da se obuce 'oskudno' (za neke provokativno), onda se nadje neki lik koji je npr. napastvuje ili cak siluje..
....a onda neko izjavi nesto tipa 'pa sama ga je izaz(i)vala' i tome slicno.. :roll:
Zasto se postupci koji su za osudu pravdaju ovakvim nebulozama?

Ko moze ikome da uskrati to pravo (slobodu) da obuce ono sto sam(a) zeli?

Zato što ima previše balvana, bilmeza......primitivaca:twisted:
 
Prosto ne mogu da odolim, a da koju ne progovorim na ovu temu;)prosto mi je drago da
se neko setio da nešto kaže o tome...ljudi moji mislim da se kod nas inače preteruje
sa tim kodeksima ponašanja (oblačenja) na javnim i manje javnim mestima...prosto me
izludi kad vidim ljude koji su svi uniformisani, u bilo kojoj biji, sve više mi liče na
nekadašnju Kinu...jednostavno smatram da treba živeti i oblačiti se po svom ukusu,
željama, pa čak i prema osećaju za toplo-hladno:think:
Nedavno sam gledala jednu emisiju, u kojoj se prikazuje život u Kanadi, eto kod njih
je potpuno normalno da u letnjem periodu svi dolaze na posau i bermudama, patikama,
lakim letnjim haljinama skroz opušteno...setimo se samo da su oni MNOGO bogatiji
od nas i da shodno tome, mogu sebi priuštiti, puno, puno, klasičnije garderobe, koja
se kod nas podrazumeva za pojavljivanje, recimo u Opštini, Sudu, ili bilo kojoj drugoj
ustanovi....ne kod njih je najnormalnije da tamo udju u bermudama i japankama, ako
oni žele da budu tako obučeni, i "zamislite" niko ih neće vratiti sa ulaza, jer su
navodno "neprikladno" odeveni.
Kod nas je nebitno postalo bitno, a bitno, skoz negde u zapećku. Mi moramo ma kako
nam bilo teško na +40 da obučemo sako i suknju, muški naravno pantalone, sa sve
čarapama i cipalama da bi mogli da podignemo jedno uverenje u Opstini, Sudu, SUP-u,
po meni je to čista besmislica. No naravno, mi smo ljudi od "tradicije", i nedaj Bože, da
se oglušimo o ta neka nepisana pravila. Strašno.:dontunderstand:
Tek ako se neka devojka ili mlada žena, usudi da se slobodnije obuče na radnom mestu
prikačiće joj milion nekakvih epiteta, jer pobogu to nije primereno, isto tako i na ulici. Gde
mi to uopšte živimo? Ko je taj ko priše ta pravila, i zašto bi ja ili bilo koja od nas morale
da budemo zakopčane do grla, u suknji do poda, samo zato da neko ne pomisli da smo
se eto čuda spremile u lov, ili rešile da dajemo povoda, nekom da nas bilo kako napada,
makar to bilo i samo nepristojim pogledima:dash:
Ko to ima pravo na onog drugog, ko je taj ko određuje, jeli nečija suknja prekratka,
i još pritom sam odluči da je ta suknja ustvari poziv za nasrtanje na neku osobu:dontunderstand:
Tužno je gde živimo, tužno je i to što se ženska osoba više gleda u deholte nego u
oči, pa i u noge ako su otkrivene:dash:
Baš me interesuje kako bi se muškarci osećali u sličnoj situaciji, kako bi svi ti "mačo"
tipovi, reagovali kada bi se bar malo našli u poziciji žrtve, što ipak nije nemoguće, da li
bi bar na kratko shvatili koliko su nepravedni, nepristojni...eto neću ni jedan drugi izraz
upotrebiti.:cry:
Smatram da kada bi se više pažnje obratilo na nečiji intelekt, a ne na to u čemu je neka
osoba, bili bismo mnogo sretniji, opušteniji, i jednostavno rečeno, prave vrednosti bi
došle do izražaja.
Dokle ćemo živeti u svetu, zabluda, neke nepisane tradicije, koja je odavno trebala biti
prevaziđena...e ja ne znam odgovor na to pitanje, ali u vreme kada ljudi šetaju po
Marsu...kod nas je još uvek na snazi....pravilo koje su propisali naši, pra pra pra devovi.
..pa vreme je da se osvestimo i oslobodimo stega:(:(:(
 
Jao June ko..... jedno 50% forumaša kad je takva tema u pitanju, a svi ostali odgovori su prežvakani. I svaki drugi bilmez na ulici, nebitan je pol i godište.
 
Muskarac ne moze da u bermudama (iliti kratkim pantalonama) useta u neku ustanovu,
a zena moze u minicu i sa naglasenim dekolteom. :eek:

P.S. Meni to kao 'zeni' odgovara, ali da sam musko itekako bi opusteno usetala u kulturiska bermudama.. :P
 
Iskreno u vise navrata sam video kako se devojke ponasaju kao lak plen..uz nebitno kakvu garderobu..prime nekoliko pica od nepoznatih muskaraca..pa padne voznja kolima..cas bi cas ne bi..ne bih rekao da su zrele i spremne preuzeti odgovornost pre svega za takvo ponasanje i da li razmisljaju o posledicama..opet imponije im kad izgledaju sexy i prijaju im pogledi na njima..bitno je da se mogu odbraniti stavom od takvih pogleda ili nekom zastitom..borilackim vestinama..a sta ce ko reci nije bitno.
 
To sto 'padne' ovo ili ono i to sto se ona ponasa kako se ponasa ne daje nikom za pravo da je nesto napada.

Aj procitaj ponovo lepo..znaci sve ide po redu..stratovanje..pice..zezanje..gde ti vidis tu napad..niko nju ne prisiljava ni na sta..samo ima svakakvih i ko zna da li oni imaju kocnicu+alkohol..oni nesto podrazumevaju uz sve to smeskanje da ce dobiti..znaci ne trazi svako devojku vec kres kombinaciju..ko ce tu postaviti granicu ako nece ona sama.
 
George da razjasnimo nešto - silovatelji ne napadaju devojke koje su oskudno obučene, mislim da je to još jedna predrasuda, silovane su i starice od 70 god!
A ne znam zašto si ti silovanje povezao sa muvanje,zagledanjem, flertovanjem itd. Jel opet žena kriva što se upušta u flert?
 
George da razjasnimo nešto - silovatelji ne napadaju devojke koje su oskudno obučene, mislim da je to još jedna predrasuda, silovane su i starice od 70 god!
A ne znam zašto si ti silovanje povezao sa muvanje,zagledanjem, flertovanjem itd. Jel opet žena kriva što se upušta u flert?

Uopste me ne zanima profil silovatelja i koga oni napadaju..neka se neko drugi time bavi..flert je posebna prica i nije za svakog..iz istog razloga sto neiskusan ne zna s kim ima posla i sto za drugu stranu to nije flert vec muvanje.
 
Uopste me ne zanima profil silovatelja i koga oni napadaju..neka se neko drugi time bavi..flert je posebna prica i nije za svakog..iz istog razloga sto neiskusan ne zna s kim ima posla i sto za drugu stranu to nije flert vec muvanje.
Možda sam ja nešto krivo razumela ali tema je o siledžijama, tako da mi zaista nije jasno ko i šta tebe zanima na ovoj temi...
 
Inspirisana jednim postom resih da malo apsolviramo sledecu situaciju:
devojka/zena voli da se obuce 'oskudno' (za neke provokativno), onda se nadje neki lik koji je npr. napastvuje ili cak siluje..
....a onda neko izjavi nesto tipa 'pa sama ga je izaz(i)vala' i tome slicno.. :roll:
Zasto se postupci koji su za osudu pravdaju ovakvim nebulozama?

Ko moze ikome da uskrati to pravo (slobodu) da obuce ono sto sam(a) zeli?

odgovor: niko.
niko tebi ne može da uskrati pravo ni da ubiješ čoveka, ali je poenta da je društvo tako organizovano da određeni potezi povlači određene konsekvence i sankcije...
ali poenta je u nečem drugom, svakog dana čujemo takvu neku priču gde se žene žale kad njihova provokativna odeća krene naopako.... te neka matora drtina piljila, te fuj te ovo te ono, i neki vanzemljac koji nema jasan uvid može steći pogrešn sliku kako su muškarci kvarni, a žene cvećke, no to je svakako daleko od istine...
uzmimo za primer fakultet, odlazak na konsultacije u miniću bez gaćica, jedan profesor moj prijatelj, mi je pričao o tome, znači takvih stvari, podlvačim inciranih od strane studentkinja ne da ima, nego vrije....
sam sam hiljadu puta video odlazak u miniće ili deklotei i slično kod profe, pućenje usana, jednostavno uvođenje u igru "malih ženskih sredstava" da se što lakše i uspešnije prođe, jer možda je profesor moćniji u društvenom smislu ali na drugom nivou, između njih se odigrava i taj susret m-ž, i sve to utiče na kraju u ocenu.

meni to lično ne smeta, što studentkinje koriste ove biološke predispozicije da smute i osvoje profu svojom pojavom, i tako izmanipulišu njime u skladu sa svojim ciljevima, ali mi smeta što ni jedna to neće javno da prizna, nego ispiraju usta profama kako ih začikavaju, saleću, prave aluzije, a one jadnice zatečene, i ako stvar ode malo dalje, onda ju šta bi!? ja čistunica i čedna, a on perverznjak
 

Back
Top