zasto srebro potamni???

mary ny

Zainteresovan član
Poruka
212
:roll:imam jedan veliki problem!!!!!!!!!!!
u poslednje vrijeme sav srebreni nakit koji imam je potamnio, i to tamni dok ga nosim (ne tamo negdje u kutiji za nakit ..)
bukvalno poslije par sati primijetim da mi je prstenje tamnije ili nausnice, pa cak i lancic!
ako neko zna sta bi mogao da bude uzrok a i rjesenje....

nisam promijenila neku kozmetiku,nisam trudna pa da je zbog hormona ...
jednostavno nemam blage veze
 
ma soda bikarbona je dobro rjesenje,a mozes da koristis i kaladont!
jeste cudno da tako brzo tamni,a jos mi je gore jer ne ynam zbog cega???
jedna poznanica mi je rekla da se to desava kad osobe imju problema sa buvrezima. e sad koliko ta prica ima logike jos ne znam (nisam primijetila da neke probleme oko bubrega) ali sam se zapitala.....
 
Zar tvoje nesputane sexualne enerzije, isijava iz tebe kao radijacija iz nuklearnog reaktora :)

Mislim da ima veze sa sastavom znoja, na nekom srebro potamni pre, na nekom kasnije, ali svakako potamni. To je neizbezno.
Pomaze da ga ocistis pastom za zube
 
Ne, ne i ne! To je najveća zabluda da tamni zbog znoja kože i tih stvari. U vazduhu se nalazi (nešto, ne sećam se stručnog naziva :)) koje se taloži na srebru i ono zbog njega potamni. To ustvari ne tamni srebro, već se po njemu talože čestice. Zato se to veoma lako i najbolje skida sodom bikarbonom .

JESTE do koze i znoja-do cega bi drugo bilo? zato kod nekih ljudi potamni mnogo brze i to zbog : "Nakon nekog vremena površina srebra se prevuče tankim slojem srebrenog sulfida. To je crna tvar, ekstremno netopljiva u vodi. Kako znoj uvijek ima tragova sumpora, to je razlog zašto srebreni nakit pocrni u doticaju sa kožom."
o ciscenju:
http://forum.krstarica.com/threads/180869
 
E pa ovo je da se pocepas od smeha...Srebro oksiduje i zato stvara tu patinu...zato sto se u vazduhu nalazi hm hm kiseonik...Kao i svaki metal koji stvara patinu zbog oksidacije...i najnormalnija je stvar da se srebrnina mora s vremena na vreme ocistiti kao sto vec rekose ili sodom bikarbonom + limunov sok ili pastom za zube ili jednostavno iskuvavanjem...
 
:roll:imam jedan veliki problem!!!!!!!!!!!
u poslednje vrijeme sav srebreni nakit koji imam je potamnio, i to tamni dok ga nosim (ne tamo negdje u kutiji za nakit ..)
bukvalno poslije par sati primijetim da mi je prstenje tamnije ili nausnice, pa cak i lancic!
ako neko zna sta bi mogao da bude uzrok a i rjesenje....

nisam promijenila neku kozmetiku,nisam trudna pa da je zbog hormona ...
jednostavno nemam blage veze

Koza ti je nezadovoljna, pa trazi zlato.
 
Dobro, naravno da oksdira. Ali, i meni se dešavalo ovo na šta se Mary žali. Pre x godina kad mi je imunitet bio skoro pa uništen i kad sam svaki čas bila bolesna, srebrne minđuše sam morala da čistim bukvalno svakih par dana, jer su postajale skroz crne. Nemam pojma, možda ima veze i sa pH vrednošću kože. I mene zanima.
 
mislim da zlato potamni,zato što u njemu u većem ili manjem procentu ima bakra...:roll:
a ima veze i vlažnost vazduha,ponekad...
e,sad,ne znam ništa o hemijskim procesima...valjda će se javiti neko stručniji da objasni...
 

Back
Top