ZAŠTO SE SVET IZOPAČIO?

malo srculence

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
277
Zašto na svetu postoji toliko zla? :( Svet se toliko izopačio da je teško pronaći ljude koji su normalni. Izgleda da prave vrednosti (dobrota, poštenje, humanost...) više nisu na ceni.
Cene se samo oni koji gaze "preko mrtvih". Da li je ovaj svet dostigao vrhunac zla ili nam predstoji još veće zlo?
Ili ipak, ima nade?
 
mislim da svet nije danas vise izopacen nego sto je bio.razlika je jedino u tome sto danas ljudi imaju vise slobode.ta sloboda omogucava im da slobodno pokazu svoju izopacenost, a nekada su morali da se pretvaraju, jer su zavisili od zajednice kojoj su pripadali i nisu smeli da dozvole da ih zajednica odbaci.opet zajednica npr. selo imalo je neke norme normalnog ponasanja i insistirala je na njihovom postovanju. danas takodje postoje norme ponasanja, moral i slicno ali je stisak drustva sve slabiji pa se ljudi pokazuju u pravom svetlu.
dakle nada je u onim ljudima koji neguju prave vrednosti koje si navela bez obzira da li su one trenutno na ceni ili ne. bez obzira sto ce zbog toga u drustvu zaraditi status cudaka, crne ovce, ili neceg jos goreg. ljudi koriguju svoje ponasanje i pocinju i sami da gaze po drugima da bi bili prihvaceni , da se ne bi izdvajali iz mase. a masa je uvek bila izopacena.
dakle ako si ti ta crna ovca koja neguje prave vrednosti ostani takva .kada dobar covek postane los on ustvari opravdava time sve lose sto mu je iko ikada uradio.jer i ti ljudi koji su se ogresili o njega su nekada bili dobri, pa ih je neko povredio pa su oni resili da povrede nekog drugog i tako u nedogled. ovaj krug moze se prekinuti tako sto se ostaje dobar bez obzira na to kakvi su ljudi prema nama.
 
Svako je nekad u životu bio povređen i zbog toga ne treba da postanemo kao gore pomenuti. Oni koji se svete zapravo samima sebi daju alibi za činjenje zla. Pravdaju se tim "kružnim tokom".

To je njihov izgovor da rade šta im je volja... :(
 
mislim da svet nije danas vise izopacen nego sto je bio.razlika je jedino u tome sto danas ljudi imaju vise slobode.ta sloboda omogucava im da slobodno pokazu svoju izopacenost, a nekada su morali da se pretvaraju, jer su zavisili od zajednice kojoj su pripadali i nisu smeli da dozvole da ih zajednica odbaci.opet zajednica npr. selo imalo je neke norme normalnog ponasanja i insistirala je na njihovom postovanju. danas takodje postoje norme ponasanja, moral i slicno ali je stisak drustva sve slabiji pa se ljudi pokazuju u pravom svetlu.
dakle nada je u onim ljudima koji neguju prave vrednosti koje si navela bez obzira da li su one trenutno na ceni ili ne. bez obzira sto ce zbog toga u drustvu zaraditi status cudaka, crne ovce, ili neceg jos goreg. ljudi koriguju svoje ponasanje i pocinju i sami da gaze po drugima da bi bili prihvaceni , da se ne bi izdvajali iz mase. a masa je uvek bila izopacena.
dakle ako si ti ta crna ovca koja neguje prave vrednosti ostani takva .kada dobar covek postane los on ustvari opravdava time sve lose sto mu je iko ikada uradio.jer i ti ljudi koji su se ogresili o njega su nekada bili dobri, pa ih je neko povredio pa su oni resili da povrede nekog drugog i tako u nedogled. ovaj krug moze se prekinuti tako sto se ostaje dobar bez obzira na to kakvi su ljudi prema nama.
Otprilike bi i ja ovo ovako sročio ...
Jednostavno danas se ta izopačenost smatra normalnom ...
 
mislim da svet nije danas vise izopacen nego sto je bio.razlika je jedino u tome sto danas ljudi imaju vise slobode.ta sloboda omogucava im da slobodno pokazu svoju izopacenost, a nekada su morali da se pretvaraju, jer su zavisili od zajednice kojoj su pripadali i nisu smeli da dozvole da ih zajednica odbaci.opet zajednica npr. selo imalo je neke norme normalnog ponasanja i insistirala je na njihovom postovanju. danas takodje postoje norme ponasanja, moral i slicno ali je stisak drustva sve slabiji pa se ljudi pokazuju u pravom svetlu.
dakle nada je u onim ljudima koji neguju prave vrednosti koje si navela bez obzira da li su one trenutno na ceni ili ne. bez obzira sto ce zbog toga u drustvu zaraditi status cudaka, crne ovce, ili neceg jos goreg. ljudi koriguju svoje ponasanje i pocinju i sami da gaze po drugima da bi bili prihvaceni , da se ne bi izdvajali iz mase. a masa je uvek bila izopacena.
dakle ako si ti ta crna ovca koja neguje prave vrednosti ostani takva .kada dobar covek postane los on ustvari opravdava time sve lose sto mu je iko ikada uradio.jer i ti ljudi koji su se ogresili o njega su nekada bili dobri, pa ih je neko povredio pa su oni resili da povrede nekog drugog i tako u nedogled. ovaj krug moze se prekinuti tako sto se ostaje dobar bez obzira na to kakvi su ljudi prema nama.

- Da li to znači da bi svet bio manje izopačen da je manje slobode?:roll:
Da, izopačenosti je uvek bilo - i unutar 4 zida, i javno - ali je svet bio MANJI; takođe, sredstva komunikacije su bila daleko skromnija pa tako, npr, pre 100 godina nisi mogao/la danas popodne da saznaš da je jutros neki ludak preko okeana iskasapio svoju porodicu, pojeo ljubavnicu ili silovao sopstvenu decu.
Nekadašnje poštovanje normalnog ponašanja često je bilo licemerno prikrivanje neugodnih istina (da ne "pukne bruka"), što je automatski za sobom povlačilo i zataškavanje pred zakonom.
Dovoljno je prelistati hronologiju svetskih zločina pa videti da ih odvajkada ima. A ako ćemo pod "izopačenost" svrstati i ratove, onda je svet odavno postao izopačen, samo što je ta izopačenost eufemizirana raznim imenima.
Psihologija mase je posebna priča - možda čak i prilika za novu temu koja bi, naravno, bila u kontekstu filozofije.
 
Zašto na svetu postoji toliko zla? :( Svet se toliko izopačio da je teško pronaći ljude koji su normalni. Izgleda da prave vrednosti (dobrota, poštenje, humanost...) više nisu na ceni.
Cene se samo oni koji gaze "preko mrtvih". Da li je ovaj svet dostigao vrhunac zla ili nam predstoji još veće zlo?
Ili ipak, ima nade?

Ништа ново...
Нити је ово врхунац зла, нити је горе него што је било...
Све је већ било и све ће бити, све је већ виђено и све ће се понављати.
 
- Da li to znači da bi svet bio manje izopačen da je manje slobode?:roll:
Da, izopačenosti je uvek bilo - i unutar 4 zida, i javno - ali je svet bio MANJI; takođe, sredstva komunikacije su bila daleko skromnija pa tako, npr, pre 100 godina nisi mogao/la danas popodne da saznaš da je jutros neki ludak preko okeana iskasapio svoju porodicu, pojeo ljubavnicu ili silovao sopstvenu decu.
Nekadašnje poštovanje normalnog ponašanja često je bilo licemerno prikrivanje neugodnih istina (da ne "pukne bruka"), što je automatski za sobom povlačilo i zataškavanje pred zakonom.
Dovoljno je prelistati hronologiju svetskih zločina pa videti da ih odvajkada ima. A ako ćemo pod "izopačenost" svrstati i ratove, onda je svet odavno postao izopačen, samo što je ta izopačenost eufemizirana raznim imenima.
Psihologija mase je posebna priča - možda čak i prilika za novu temu koja bi, naravno, bila u kontekstu filozofije.

ne prevrci okicama :) nisi me razumela ocigledno. sustina onoga sto sam rekao je: da je manje slobode svet bi i dalje bio jednako izopacen ali to ne bi bilo toliko ocigledno.procitaj pazljivije sta sam napisao
 
Ништа ново...
Нити је ово врхунац зла, нити је горе него што је било...
Све је већ било и све ће бити, све је већ виђено и све ће се понављати.

Апсолутно тачно. Данашњи свет нам се чини изопаченим само зато што у њему живимо...
 
ona prva recenica mi je sumnjiva. osim ako je u slucaj o retorickom pitanju cini mi se da je namenjena podrivanju mog integriteta i teritorijalnog suvereniteta :lol:

Da li je ta rečenica bila retoričko pitanje ili je namenjena podrivanju tvog integriteta i suvereniteta ne možeš saznati ukoliko dobro ne proučiš temu http://forum.krstarica.com/threads/211876. :lol:
I da se vratimo na temu: svet je oduvek izopačen.
Bio, jeste i biće.
Samo je stvar iz koje perspektive gledaš i šta za tebe znači "izopačenost".
 
Zašto na svetu postoji toliko zla? :( Svet se toliko izopačio da je teško pronaći ljude koji su normalni. Izgleda da prave vrednosti (dobrota, poštenje, humanost...) više nisu na ceni.
Cene se samo oni koji gaze "preko mrtvih". Da li je ovaj svet dostigao vrhunac zla ili nam predstoji još veće zlo?
Ili ipak, ima nade?

Sto se nas tice jedina nada nam je da odemo odavde ili da postanemo deltini djavoli.
 
SAMO AKO JE TI SMATRAS NORMALNOM ONDA ONA TO I JESTE!

Ja izopacenost ne smatram normalnom i mislim da vecina ljudi to ne smatra normalnim!

smil442f366f2bfcd.gif

Genije, pročitaj opet moj post i post koji sam citirao ...
 
Zašto na svetu postoji toliko zla? :( Svet se toliko izopačio da je teško pronaći ljude koji su normalni. Izgleda da prave vrednosti (dobrota, poštenje, humanost...) više nisu na ceni.
Cene se samo oni koji gaze "preko mrtvih". Da li je ovaj svet dostigao vrhunac zla ili nam predstoji još veće zlo?
Ili ipak, ima nade?

Увек може горе, од реда ка хаосу...

На свету постоји толико "зла" јер је човек пао, превише је желео... предубоко копао у жељи... и копа и даље...

Има наде, док су наша срца чиста...
 
Poslednja izmena:
kada dobar covek postane los on ustvari opravdava time sve lose sto mu je iko ikada uradio.jer i ti ljudi koji su se ogresili o njega su nekada bili dobri, pa ih je neko povredio pa su oni resili da povrede nekog drugog i tako u nedogled. ovaj krug moze se prekinuti tako sto se ostaje dobar bez obzira na to kakvi su ljudi prema nama.

Samo da dodam da se ne ostaje "dobar" vec se ne cini zlo (pod obaveznim uslovom da JESMO u MOGUCNOSTI da ga ucinimo) te na taj nacin "prekidamo krug", barem tamo gde mi zivimo, radimo i delujemo.
To NECINJENJE ZLA iako smo sposobni za to jeste pobeda dobrog nad zlom a ta pobeda dobrog u svojoj pozadini ima sposobnost i snagu za cinjenje zla ali ga nikad ne ucini.
Pre bi se moglo konstatovati da se "postaje dobar" nego da se "ostaje dobar".
 
Poslednja izmena:
mislim da svet nije danas vise izopacen nego sto je bio.razlika je jedino u tome sto danas ljudi imaju vise slobode.ta sloboda omogucava im da slobodno pokazu svoju izopacenost, a nekada su morali da se pretvaraju, jer su zavisili od zajednice kojoj su pripadali i nisu smeli da dozvole da ih zajednica odbaci.opet zajednica npr. selo imalo je neke norme normalnog ponasanja i insistirala je na njihovom postovanju. danas takodje postoje norme ponasanja, moral i slicno ali je stisak drustva sve slabiji pa se ljudi pokazuju u pravom svetlu.
dakle nada je u onim ljudima koji neguju prave vrednosti koje si navela bez obzira da li su one trenutno na ceni ili ne. bez obzira sto ce zbog toga u drustvu zaraditi status cudaka, crne ovce, ili neceg jos goreg. ljudi koriguju svoje ponasanje i pocinju i sami da gaze po drugima da bi bili prihvaceni , da se ne bi izdvajali iz mase. a masa je uvek bila izopacena.
dakle ako si ti ta crna ovca koja neguje prave vrednosti ostani takva .kada dobar covek postane los on ustvari opravdava time sve lose sto mu je iko ikada uradio.jer i ti ljudi koji su se ogresili o njega su nekada bili dobri, pa ih je neko povredio pa su oni resili da povrede nekog drugog i tako u nedogled. ovaj krug moze se prekinuti tako sto se ostaje dobar bez obzira na to kakvi su ljudi prema nama.
Ima takvih primera. Čak bih rekao priličan broj. Bar se trude da budu dobri (da ne čine zlo) koliko je maklsimalno moguće. Ali je sigurno da "bezgrešnih" nema.
 

Ma, kome bre ti .....:twisted:........tetku li ti tvoju.....:twisted::twisted::twisted:......@#$%^&...:twisted:......

(Mozes i tako da protumacis ono sto napisah, medjutim, moje napisano je pokazatelj da sam jedan od ljudi koji ne smatra izopacenot normalnom i misljenja sam da je vecina ljudi ne smatra normalnom sto znaci da je konstatacija da je vecina ljudi smatra normalnom ipak samo tvoje misljenje sa kojim se ne slazem, a caps je da pokaze da je onako kako mislis da jeste. Razumeo sam da ti izopacenost ne smatras normalnom, naravno.)

......i strinu isto....:twisted:.......



(;) )
 

Back
Top