A gde se to dobro zivi?

Dobro, posto slusam sve vreme... Kako se u Srbiji lose zivi... Da li vi stvarno mislite da cemo bolje ziveti sa DSS-SRS-SPS??? Ako i nekim cudom oformiraju vladu...

Jedino gde se dobro zivi je u EU... CINJNICA je da je Srbija potpisala ugovor o pridruzivanju(koji hoce da navodna koalicija ponisti)..

Ako hoces da bolje zivis, udji u EU!

ZA MAJKU SRBIJU U EVROPSKU UNIJU!
Dobro se živi tamo gde se ne beži od rada,a pošto Srbi nemaju takve navike,u Srbiji dobro živi Tadić,Đilas,Mišković,Kole,Peconi,Vlahović,Pitić,Đelić i slični njima...zato što svi naivni Evropejci i propali studenti u njima vide idole nerada,polubogove iz svog zamišljenog Raja u koji neće nikada ući.
 
ako je to tako zasto sve vise Britanaca emigrira u Kanadu/SAD/Australiju?
Ne znam ako pratis ekonomiju ali EU sve vise propada tj pogledaj malo sta Britanci/nemci/Francuzi/Italijani misle o novim clanicama EU ..... Zivotni standard je opao u skoro svim zapadnim zemljama .....

Mada iskreno ja bi voleo da Srbija udje u EU i u isto vreme da ima punu saradnju sa Rusijom .... e tada bi bilo odlicno za nas

e znam ako pratis ekonomiju ali EU sve vise propada tj pogledaj malo sta Britanci/nemci/Francuzi/Italijani misle o novim clanicama EU ..... Zivotni standard je opao u skoro svim zapadnim zemljama .....

kao sto rekoh bas im je tesko... postali su amerikancima omiljeni turisti jer trose gomilu para tamo posebno od kada je pao dolar,

a to jeste opao im je standard sigurno malo, jer umesto da ulazu u svoje zemlje najbogatije clanice pomazu novim clanicama da dostignu slican nivo razvijenosti, sva sreca po njih pa ''neki'' [mi] nece da udju u E.U tako da ce da im smanje troskove.
 
Dobro se živi tamo gde se ne beži od rada,a pošto Srbi nemaju takve navike,u Srbiji dobro živi Tadić,Đilas,Mišković,Kole,Peconi,Vlahović,Pitić,Đelić i slični njima...zato što svi naivni Evropejci i propali studenti u njima vide idole nerada,polubogove iz svog zamišljenog Raja u koji neće nikada ući.

zato ljudi u postovima kao ti, prvo sto navedu je da se tamo u [E.U] ljudi ubijaju od posla [jer vi niste spremni na to, vi bi ste da neko drugi radi za vas] a ne navedu dobre stvari kojih sigurno ima vise nego losih zarazliku kod nas.
pa ko bezi od posla oni koji oce u E.U ili oni koji bi radikalski komunizam?
 
Poslednja izmena:
sta reci kod nas 100% plate ode samo na hranu a kod njih 20-30%
a cene hrane su vece kod nas nego kod njih,
sta reci...
vi se onda sigurno pitate pa gde onda potrose te pare? pa da vidimo kazu da evropljani su sad najbolji turisti za ameriku trose tamo puno para jer im je amerika jeftina posebno od kada je dolar ovako pao, pa onda trose da otplate kredite jer tamo svaki mladi covek nezivi sa roditeljima i praroditeljima u stanu nego od svoje plate kupe stan i kola i osnuju porodicu. eto na to trose pare putovanja i stanovi kuce kola,shopinzi
a kod nas 3 generacije u jednom stanu zive i udruzuju svoja primanja da plate hranu i komunalije.
E.U vs Srbija = E.U win

НАПИСАО САМ: у односу на то колико се ради
тамо мораш да се прекинеш од посла (као и овдје) да би имао неку пару(хоћу да кажем да није ни код њих "мед и млијеко"...)
одприлике однос је исти...колико радиш (и шта радиш), толико имаш пара и тачка!
само што тамо имаш посао на сваком кораку...(није ни код нас лоше, како ви хоћете да прикажете...)
 
Dobro se živi tamo gde se ne beži od rada,a pošto Srbi nemaju takve navike,u Srbiji dobro živi Tadić,Đilas,Mišković,Kole,Peconi,Vlahović,Pitić,Đelić i slični njima...zato što svi naivni Evropejci i propali studenti u njima vide idole nerada,polubogove iz svog zamišljenog Raja u koji neće nikada ući.

sto kazu dve stvari su neogranice univerzun i ljudska glupst,
ovo samo pokazuje pravilo da se u srbiji neprasta uspeh,
a taj covek je uspeo van granica srbije, skolovao se u inostranstvu bio sirotinja tamo,ali je bio dobar student koji je siromastvo prevazisao pamecu, ljudi su nagradili njegovu strucnost i sta je tu lose? dosao je u srbiju kao ostvarena licnost koja nije siromasna, lose?
ili je mozda trebao ko toma bez ijedne skole da dobije 1,2 stana od drzave grejuci poslanicku stolicu?
 
Poslednja izmena:
НАПИСАО САМ: у односу на то колико се ради
тамо мораш да се прекинеш од посла (као и овдје) да би имао неку пару(хоћу да кажем да није ни код њих "мед и млијеко"...)
одприлике однос је исти...колико радиш (и шта радиш), толико имаш пара и тачка!
само што тамо имаш посао на сваком кораку...(није ни код нас лоше, како ви хоћете да прикажете...)

razumeo sam sta si hteo da kazes i ok je to ja inace mislim da bi zapad trebao malo da se uspori samo sam pojasnio jer nekima moras da crtas inace shvate sve bukvalno.
a cinjenica je da se zaboravlja,kada kazes da zive isto, da oni vec otplacuju neki stan kola, pa tek onda zive kao mi,[ samo sto smo mi bez toga a tako zivimo kako zivimo]
i opet cu napomenuti tamo su ljudi samostalini sa 22 godine, a kod nas ljudi zive sa 55 u stanu svojih roditelja sve sa svojom decom.
 
Poslednja izmena:
sto kazu dve stvari su neogranice univerzun i ljudska glupst,
ovo samo pokazuje pravilo da se u srbiji neprasta uspeh,
a taj covek je uspeo van granica srbije, skolovao se u inostranstvu bio sirotinja tamo,ali je bio dobar student koji je siromastvo prevazisao pamecu, ljudi su nagradili njegovu strucnost i sta je tu lose? dosao je u srboju kao ostvarena licnost koja nije siromasna, lose?
ili je mozda trebao ko toma bez ijedne skole da dobije 1,2 stana od drzave grejuci poslanicku stolicu?
Potraži njegove izjave o tome zašto je došao u Srbiju i koliki je njegov imetak stečen u Srbiji danas.Onom ko ume da razmišlja ne trebaju bogovi-lopovi.
 
ok covece, imamo ortaka koji je otisao iz gimnazije u beli svet [ameriku] zavrsio neki menadzment [jeste bila bolja skola,****** imao je bogatog ujaka] i sad radi u banci ko zna koji posao za 80 000$ godisnje-klinac , a djelic je bio direktor na najvisem nivou, u najacoj banci u evropi [ili jednoj od najacih]
 
ok covece, imamo ortaka koji je otisao iz gimnazije u beli svet [ameriku] zavrsio neki menadzment [jeste bila bolja skola,****** imao je bogatog ujaka] i sad radi u banci ko zna koji posao za 80 000$ godisnje-klinac , a djelic je bio direktor na najvisem nivou, u najacoj banci u evropi [ili jednoj od najacih]
Džabe te priče,ja tebi ne mogu da zabranim da ložiš sam sebe.Ja u USA imam gomilu rođaka,znam da je tamo recesija,a takođe znam i kolike su im plate.
 
Da li je to necija prednost ako se skolovao u inostranstvu? Pa se vratio ovde da se bavi humanitarnim radom, a onda onako usput mu uleti neko milionce na racun... ajde bre, i dosta te price o ulasku u EU, cela Evropa se toliko trudi oko nas, toliko zele da nam omoguce visok standard, da su spremni i da nas potamane ne bi li nam bilo bolje.
Kakva bre EU, pa to je americka tvorevina... i da znate da se najbolje zivi upravo ovde u majci Srbiji. Ja sam danas dosao sa posla, zena mi iznela jagnjetinu, isprzila krompirice i sipala crno vino "Kisov Bermet" iz Sremskih Karlovaca.... posle sam je kresnuo... pa se malo dohvatio interneta... sad cu da popusim cigar pa na spavanje. Zabole me i za Borisa i za Tomu i za Klintona.
 
Da li je to necija prednost ako se skolovao u inostranstvu? Pa se vratio ovde da se bavi humanitarnim radom, a onda onako usput mu uleti neko milionce na racun... ajde bre, i dosta te price o ulasku u EU, cela Evropa se toliko trudi oko nas, toliko zele da nam omoguce visok standard, da su spremni i da nas potamane ne bi li nam bilo bolje.
Kakva bre EU, pa to je americka tvorevina... i da znate da se najbolje zivi upravo ovde u majci Srbiji. Ja sam danas dosao sa posla, zena mi iznela jagnjetinu, isprzila krompirice i sipala crno vino "Kisov Bermet" iz Sremskih Karlovaca.... posle sam je kresnuo... pa se malo dohvatio interneta... sad cu da popusim cigar pa na spavanje. Zabole me i za Borisa i za Tomu i za Klintona.
:worth::ok:
 
Džabe te priče,ja tebi ne mogu da zabranim da ložiš sam sebe.Ja u USA imam gomilu rođaka,znam da je tamo recesija,a takođe znam i kolike su im plate.

pa ja bi rekao da ipak nemas pojma, previse kurira.
ali ajde kolike su te male plate tvojih rodjaka koji se pate tamo, u zemlji koja samo sto nije propala?
ja sam spomenuo informaciju iz prve ruke.
daj nam nesto nikad dosta informacija.
i da... napomeni jer godisnja,mesecna,ili sedmicna zarada da ne bude greske i za koju vrstu posla nije svaki placen isto.
 
slazem se... 2000-3000$ * 12 mesecii =24 000 $do 36 000$.
moji ortak za faxom u jednoj od boljih skola = 80 000 $ i to na nekom bezveznom mestu
a djelic koji je zavrsio dva najpoznatija svecka falkuteta sorbonu, i sta jos harvard? kembridz? neko sranje jeste i postao jedan od glavnih rukovodilaca najvece banke u evropi mogu samo da zamislim kolika mu je bila plata.
ali najlakse ga je pljuvati i diskreditovati [jer je radio i gulio stolicu najmanje 5 godina + uspeo da napreduje i to sve preko grane] nista nas nekosta jer tako, a i nizak je i to mu je mana...
 
Dobro, posto slusam sve vreme... Kako se u Srbiji lose zivi... Da li vi stvarno mislite da cemo bolje ziveti sa DSS-SRS-SPS??? Ako i nekim cudom oformiraju vladu...

Jedino gde se dobro zivi je u EU... CINJNICA je da je Srbija potpisala ugovor o pridruzivanju(koji hoce da navodna koalicija ponisti)..

Ako hoces da bolje zivis, udji u EU!

ZA MAJKU SRBIJU U EVROPSKU UNIJU!

ja hocu u eu,svi srbi hoce u eu,jer i ja hocu da kupim kola za 4000eu koje bih ovde plato 8000,ali kao covek a ne kao pas da mi neko baca koske,i ne sa okucnicom nego sa kucom.
 
Dobro, posto slusam sve vreme... Kako se u Srbiji lose zivi... Da li vi stvarno mislite da cemo bolje ziveti sa DSS-SRS-SPS??? Ako i nekim cudom oformiraju vladu...

Jedino gde se dobro zivi je u EU... CINJNICA je da je Srbija potpisala ugovor o pridruzivanju(koji hoce da navodna koalicija ponisti)..

Ako hoces da bolje zivis, udji u EU!

ZA MAJKU SRBIJU U EVROPSKU UNIJU!


Iza Srbije po bruto licnom dohotku u Evropi su samo Makedonija, Moldavija ,Ukrajina ,Albanija i BiH...
TA POLJSKA i Rumunija da ne kazem Ceska i Slovačka su duplo ispred nas.
Najvise su otisli napred Norveska,Island,Svajcarska - skoro 20 puta
imaju viši standard..
Nemačka.Španija.Francuska su 10 puta ispred nas...sa standardom...
EU ima alternativu?:worth::worth::worth::worth:
 
slazem se... 2000-3000$ * 12 mesecii =24 000 $do 36 000$.
moji ortak za faxom u jednoj od boljih skola = 80 000 $ i to na nekom bezveznom mestu
a djelic koji je zavrsio dva najpoznatija svecka falkuteta sorbonu, i sta jos harvard? kembridz? neko sranje jeste i postao jedan od glavnih rukovodilaca najvece banke u evropi mogu samo da zamislim kolika mu je bila plata.
ali najlakse ga je pljuvati i diskreditovati [jer je radio i gulio stolicu najmanje 5 godina + uspeo da napreduje i to sve preko grane] nista nas nekosta jer tako, a i nizak je i to mu je mana...
Poštedi me tih priča o Đeliću,bolje napiši koje je to korisne stvari za Srbiju uradio Đelić kao ministar,ali merene parama a ne praznom pričom.:dontunderstand:
 
Prvo kao pojedinac u vladi ne možeš ništa, ali kako tim da.
Na njemu je da stvori dobre uslove za ulaganje u ovu siromašnu zemlju.
Da ubedi investitore da je ovo pravo mesto za njih.
Kažu uzeo para toliko i toliko.
Ako će dovesti nekoga da uloži i otvori radno mesto, treba mu dati procenat, ne njemu svakome.
Gde se to dobro živi?
Izvadi pasoš i izađi iz Zemuna, otputuj malo
Imaće veliki uticaj na tebe.
Svi u okruženju guraju u jednom pravcu UE, aovi bi u drugom i još se hvale da su njapametniji.
Maaaaa važiiiiiiii
 
Poštedi me tih priča o Đeliću,bolje napiši koje je to korisne stvari za Srbiju uradio Đelić kao ministar,ali merene parama a ne praznom pričom.:dontunderstand:

da ti navedem navedene u parama? pa sta je on bio u ovoj vladi? jer ti pratis politiku?
ali svejedno navedeno u parama prosecna plata je 375 eura cinimi se da sam cuo na tv-u
a bila je 3 marke 1993 a 2000 jer bila vise od 80 eura? tako da u param da imaju ljudi vise para ali i mnogi uzimaju i kredite za razne aparate,kola,stanove [sto ranije nisu mogli],pa kad im se oduzme od plate opet imaju malo ali barem si mogu priustiti nove stvari,

morfeus skini naocare bolje ces videti:grin:
 
Poslednja izmena:

Back
Top