Trajanje baterije na lap-top-u

Kod nas se taj laptop prodaje uglavnom sa beterijom od 6 ćelija (a postoji i sa osam), tako da je trajanje manje za trećinu. Naravno, sve zavisi kao što Popaj reče od toga šta radiš, da li je aktivan CPU ili ne, da li radi HDD ili ne, koliko je pojačano svetlo na ekranu, itd.

Po mojoj proceni sat i po je sasvim OK za tu bateriju. Zasad, dok je nova. Biće mnogo manje uskoro, ne brini. :mrgreen:
 
Dok sam imao Acer N5200S, to je bila bruka koliko je trajala baterija.Skoro 2,5h maltretiranja zestokog!Samo to je bio laptop bez CD roma jer je je za njega predvidjen bio externi cd rezac. Neznam da li je zbog toga, ali stvarno je trajala (relativno) dugo. E, sada imam FS Amilo La 1703, i na stad by rezimu izdrzi jedva sat vremena a cesto ni toliko bez obzira sta se radilo odn. sa laganijim stvarima.
 
Meni radi izmedju sat i po-2..mada kazu iskusniji da je bolje za nju da se prazni-puni sto vise a ne da radi preko adaptera nonstop.
To je tačno, mada nije dobro da je stalno prazniš potpuno. Najbolje je dopunjavati kada se isprazni do 40-50%, a tek svakih tridesetak punjenja je isprazniti do kraja da bi se kalibrisao pokazivač potrošenosti (ako nikada ne prazniš bateriju do kraja, pokazivač će sa vremenom da počne da pokazuje pogrešno stanje napunjenosti)

Mada, najveći neprijatelj laptop baterija je vreme (rok trajanja dve-tri godine od datuma proizvodnje, makar je ti držao i van laptopa), visoka temperatura (ako se laptop greje recimo u delu gde je baterija ili ga ostavljaš u kolima leti), kao i broj ciklusa punjenja (300-500 "uključivanja" u struju)

Ukoliko je ostavljaš na duže van laptopa, ostavi je na 40% napunjenosti i drži na hladnom mestu. (Frižider recimo, ali nikako zamrzivač :mrgreen: )
 

Back
Top