VUKOVI

Trazeci slike za drugu temu, nasao sam i ovu, nije moja ali vredi je videti:

144vuk1aq4.jpg

jel mogu da je ukradem za avatar ili nesto drugo?
 
Poslednja izmena od moderatora:
@Mazaaki,
slike su sjajne, jedino nisu u kontekstu...beli zec zivi na Aljasci i na severu a tamo su mahom vuci
istrebljeni (puskama i mecima) do poslednjeg vuka i sada muku muce da ih vrate....

Hahhaaa, zamisljam ovako belog zeca u nasem podneblju.....
 
Lepoooo, bas lepo!
Jel ovo uvertira za novu temu Fotolov?
Sad mi pade na pamet, bavi li se iko time?

Ja sam se isprobao i u jednom i u drugom sportu i moram da kazem da je fotolov daleko zahtevniji i izazovniji i mnogo zalim sto mnooogo ranije nisam nabavio ozbiljniji fotoaparat.
 
Vest objavljena u Zov-u od 6.juna 2008.god. o odstreljenoj vucuci na obroncima Jablanika:

POMOGAO KOMSIJA"
"Komsije i kolege u lovu, Dragan Pantelic i Milenko Bircanin odstrelili su mladu vucicu od 35 kg., na obroncima Jablanika, nedaleko od Valjeva, u lovistu LU "Braca Nedic".
Vucica je pripadala coporu koje je "terorisao" stada na ovoj planini a do sada su poklali 50ovaca."

" Kada je dosao u kolibu da obidje stado u kasnim popdnevnim satima Pantelic je zatekao vucicu kako kolje ovcu. Vratio se kuci, uzeo pusku i pozvao komsiju i lovocuvara Bircanina da mu pomogne. Vratili su se nazad do kolibe, sacekali je i negde oko 22 sata je odstrelili". Potpis S.S.

Preneo sam vest , doslovno kako pise u Zov-u, ima i slika..., da ja ne prepricavam sta sam cuo.

Sta u ovoj vesti valja ili ne valja? Da li verujete u ovo sto pise? Voleo bih da cujem misljenja kolega!
 
Poslednja izmena:
Vest objavljena u Zov-u od 6.juna 2008.god. o odstreljenoj vucuci na obroncima Jablanika:

POMOGAO KOMSIJA"
"Komsije i kolege u lovu, Dragan Pantelic i Milenko Bircanin odstrelili su mladu vucicu od 35 kg., na obroncima Jablanika, nedaleko od Valjeva, u lovistu LU "Braca Nedic".
Vucica je pripadala coporu koje je "terorisao" stada na ovoj planini a do sada su poklali 50ovaca."

" Kada je dosao u kolibu da obidje stado u kasnim popdnevnim satima Pantelic je zatekao vucicu kako kolje ovcu. Vratio se kuci, uzeo pusku i pozvao komsiju i lovocuvara Bircanina da mu pomogne. Vratili su se nazad do kolibe, sacekali je i negde oko 22 sata je odstrelili". Potpis S.S.

Preneo sam vest , doslovno kako pise u Zov-u, ima i slika..., da ja ne prepricavam sta sam cuo.

Sta u ovoj vesti valja ili ne valja? Da li verujete u ovo sto pise? Voleo bih da cujem misljenja kolega!

Ne valja to što je vučica!:thumbdown:
Možda, ne možda, već sigurno ima okot, koji će 80% uginuti. Osim, ako nekim čudom neka druga vučica, željna da pomogne ne naiđe, mada sumnjam. Oni jesu društvene životinje, ali toliko... :neutral:
 
Vest objavljena u Zov-u od 6.juna 2008.god. o odstreljenoj vucuci na obroncima Jablanika:

POMOGAO KOMSIJA"
"Komsije i kolege u lovu, Dragan Pantelic i Milenko Bircanin odstrelili su mladu vucicu od 35 kg., na obroncima Jablanika, nedaleko od Valjeva, u lovistu LU "Braca Nedic".
Vucica je pripadala coporu koje je "terorisao" stada na ovoj planini a do sada su poklali 50ovaca."

" Kada je dosao u kolibu da obidje stado u kasnim popdnevnim satima Pantelic je zatekao vucicu kako kolje ovcu. Vratio se kuci, uzeo pusku i pozvao komsiju i lovocuvara Bircanina da mu pomogne. Vratili su se nazad do kolibe, sacekali je i negde oko 22 sata je odstrelili". Potpis S.S.

Preneo sam vest , doslovno kako pise u Zov-u, ima i slika..., da ja ne prepricavam sta sam cuo.

Sta u ovoj vesti valja ili ne valja? Da li verujete u ovo sto pise? Voleo bih da cujem misljenja kolega!

Ija bije ocistio. kog djavola trazi u stadu ovaca ??? Sta mrzi je da se potrudi za drugi plen, pa dosla u ogradjeno da se nazdere. Pa izvini to bi isto bilo da ti odes kod komsije koji cuva pilice i da mu uvek uzmes po jedno koje je u kavezu ...

U tekstu jedino ne valja to sto je OVCA zakoljena ostalo je ispravno .. barem po meni .. :whistling:
 
Ija bije ocistio. kog djavola trazi u stadu ovaca ??? Sta mrzi je da se potrudi za drugi plen, pa dosla u ogradjeno da se nazdere. Pa izvini to bi isto bilo da ti odes kod komsije koji cuva pilice i da mu uvek uzmes po jedno koje je u kavezu ...

U tekstu jedino ne valja to sto je OVCA zakoljena ostalo je ispravno .. barem po meni .. :whistling:

mene interesuje samo koliko je taj lik ušao u šumu? Garant je pobegao od grada/sela i ostalih vidova civilizacije... Nije uredu, jer se svaki odstrel MORA planirati. Kod nas se to NE RADI, pa svi vidimo gde nas je to dovelo... :whistling:
Što se tiče ove dvojice: kazna po cenovniku lovišta za odstrel vuka u vojvodini i još 4-6 takvih kazni za potencijalno ubijene mlade... Ako neko može da sazna cenu is odštetnog cenovnika, za odstrel vuka u vojvodini, neka postavi. P.S. Znam da vuk nije iz vojvodine, al jedino što naše zaustavi jeste lupanje po džepovima...:whistling:
 
Eh,ovako...
Koliko sam upucen u pravilnik Lovackog Saveza Srbije,vuk je trajno zasticen u Vojodini i stavljen u crvenu knjigu,kao prirodna retkost...Njihovi areali su zastupljeni u Banatu,tj, Deliblatska pescara i Vrsacke planine.Smatra se da na ovom prostoru ima od 35-40 vukova.Medjuti,u toku zime,broj varira u pozitivnom smislu,jer sa Karpata,vukovi prelaze granicu i pustose fond divljaci u Deliblatskoj pescari.
Juzno od Save i Dunava,prica je drugacija...Odstreli su ne planirani...Ne kontolisani odstrel,izaziva poremecaj u ekosistemu.I najveci problem je taj ne sezonski odstel (prolece i leto) kada,kako ste i sami pomenuli ima mladih.
Priroda bez vuka,je kao brod bez kormilara...Priroda bi osetila velike promene ako bi doslo do Istrebljenja ove vrste predatora.Sve vise bi bilo bolesne divljaci,koju on kontolise.Vuk nikada ne bi napao
krupnu i zdravu jedinku,vec bolesnu i staru,koja je iza sebe ostavila dovoljan broj potomaka za dalji opstanak i produzenje vrste.Nisu samo lovci u to umesani,skoro je bila tema o kojoj se dugo picalo,kaze "trovali vukove,otrovali supove".Dve vrste,cistaca prirode,unistili jednim potezom,zaista strasno.Kao i covek i vuk ima manu,sve mu je malo,i na sto laksi nacin bi zeleo da dodje do hrane,i zbog toga plati glavom,mozda po njegovoj proceni"Bolje mrtav sit,nego mrtav, a gladan"...
Jedino sto je za utehu je to da Srbija ima zavidljiv fond,u odnosu na neke Evropske zemlje,dokle ce to trajati,e pa to ni sam Bog ne zna...
 
Poslednja izmena:
Ija bije ocistio. kog djavola trazi u stadu ovaca ??? Sta mrzi je da se potrudi za drugi plen, pa dosla u ogradjeno da se nazdere. Pa izvini to bi isto bilo da ti odes kod komsije koji cuva pilice i da mu uvek uzmes po jedno koje je u kavezu ...

U tekstu jedino ne valja to sto je OVCA zakoljena ostalo je ispravno .. barem po meni .. :whistling:

a koji djavo ljudi imaju ogromne farme? sta lakse im da im bude klopa na dohvat ruke nego da se sami potrude da ulove kao sto zivotinje rade a?
:smajlikojilupkanogomopod:
najlakse je napraviti zatvorenika od zivotinje...ne moze da ti pobegne....lako...jel da?
 
Poslednja izmena:
a koji ****** ljudi imaju ogromne farme? sta lakse im da im bude klopa na dohvat ruke nego da se sami potrude da ulove kao sto zivotinje rade a?
:smajlikojilupkanogomopod:
najlakse je napraviti zatvorenika od zivotinje...ne moze da ti pobegne....lako...jel da?

Kao PRVO,nije lepo sto si vulgarna,a kao DRUGO, (izvini sto ti kazem) ne znas o cemu pricas.Jos u dalekoj pra istoriji ,covek se bavio sakupljanjem plodova,lovom i ribolovom.Vremenom nastala su nova otkrica,kamen,orudje...Zatim je nastalo pripitomljavanje zivotinja,i te zivotinje su danas proizvod nekih davnih pra,pra ljudi..
Pises nesto sto nema smisla,kao da si dete od 5-6 godina,a starija si od mene,prepostavljam.
Ucim za veterinara,i znam da te domace zivotinje ne bi opstale bez coveka...
Ok,volite zivotinje kao i ja,i bas juce sam procitao u nekim novinama da ih ne imenujem,kako zastitnici zivotinja zele da spase majmune u Srbiji iz zooloskih vrtova,to je za pohvalu,jer drzanje divljih zivotinja u zarobljenistvu,umesto da srecno zive po dzunglama i savama,to nije lepo,vec beskupolozno ponasanje radi samo jedne stvari -NOVCA.Bogatiti se na tudjim mukama i zivotima.

Eto,probao sam da ti skrenem paznju,pa ti se jos jednom izvinjavam,ako sam te slucajno uvredio...
 
Poslednja izmena:
mene interesuje samo koliko je taj lik ušao u šumu? Garant je pobegao od grada/sela i ostalih vidova civilizacije... Nije uredu, jer se svaki odstrel MORA planirati. Kod nas se to NE RADI, pa svi vidimo gde nas je to dovelo... :whistling:
Što se tiče ove dvojice: kazna po cenovniku lovišta za odstrel vuka u vojvodini i još 4-6 takvih kazni za potencijalno ubijene mlade... Ako neko može da sazna cenu is odštetnog cenovnika, za odstrel vuka u vojvodini, neka postavi. P.S. Znam da vuk nije iz vojvodine, al jedino što naše zaustavi jeste lupanje po džepovima...:whistling:

Odstetni zahtev za vuka u Vojvodini je 100.000din po jedinki, plus za zenku u vreme kad je u okotu. Tako je, SVAKI odstrel i lov je planirana aktivnost a ne kako se kome cefne. Upravo to nas je i dovelo dovde, potpuno se slazem s tobom!:ok:
Lik je sigurno dobro zasao u predeo gde mu mesto nije...cim je stado samo a on dolazi odnekud i vraca se kuci.
Postavlja se pitanje ko bi normalan videvsi da mu vuk-vucica davi ovcu, otisao i ostavio vucicu zatvorenu u stali sa ovcama i otisao kuci po pomoc?
Sta je vucica radila od popodne do 22 sata uvece u stali, cekala da dodju da je odstrele??? Ili je bila zatvorena??? Da li je udavila jos neku ovcu???:eek:

Ako nije mogla da izadje , znaci nije mogla ni da udje da je stala bila adekvatno obezbedjena.:eek:
Meni je ova prica suplja skroz, ali skroz i nije jedina, ima takvih prica dosta. :think:
Milane procitaj i ti jos jednom...molim te!

Sta trazi vucica u stali? Gde je njena prirodna u hrana u lovistu u kome inace vrvi od divljaci? Bar po kolicini srndaca za odstrel?

Vuk ce prici stadu samo i samo ako je totalno nezasticeno i ako u okolini nigde nema nijedne druge divljaci kojim bi se inace nahranio.

Slika na kojoj se vidi odstreljena vucica kaze da je jaaaako mrsava, da sigurno ima mlade kojima nosi sve sto ulovi i koji jos uvek sisaju, a ona gladuje. Dugacka jeste ali sama kost i koza.
Pripadnost nekom coporu NIKO ne moze da utvrdi tacno izuzev ako nije svakodnevno na terenu na stalnom pracenju vukova ili ako vukovi nisu obelezavani, pa se zna iz kog su copora. Nijedno takvo istrazivanje sa preciznim podacima jos nijednom nije uradjeno u Srbiji i broj vukova je NEPOZNAT, ma sta ko pisao. Za sve sto napisesete, posebno u javnim glasilima MORA da postoji podloga a to je za slucaj vukovi, terensko istrazivanje, brojanje, tragovi, izmet i razni drugi pokzazatelji o prisustvu neke divljaci na terenu.
Na osovu takvog rada broj se moze odrediti ali samo okvirno, tako da Dolovac, tvrdnja da vukovi u Srbiji nisu ugrozeni ne stoji jer NIJE POZNATO i nije utvrdjeno nijednom validnom metodom. To sto neko lupeta po stampi....ne razmatra se i ne uzima u obzir NIGDE osim u LSS.

Nije eticki i nije lovacki odstreljivati zenke bilo koje vrste u doba podizanja mladih, niti bilo koju jedinku bilo koje vrste u doba parenja zivotinja. Svaka drzava potpisnik Bernske konvencije duzna je da na svojoj teritoriji obezbedi primenu i postovanje iste!!!!
(Izvod iz Bernske Konvencije koju je Srbija prihvatila i ratifikovala, Bernska konvencija o zastiti divljeg sveta usvojena pocetkom osamdesetih i vazi za teritoriju celog evropskog kontinenta, ali mi to jos uvek ne znamo, nismo obavesteni!!!:rtfm:
 
Vest objavljena u Zov-u od 6.juna 2008.god. o odstreljenoj vucuci na obroncima Jablanika:

POMOGAO KOMSIJA"
"Komsije i kolege u lovu, Dragan Pantelic i Milenko Bircanin odstrelili su mladu vucicu od 35 kg., na obroncima Jablanika, nedaleko od Valjeva, u lovistu LU "Braca Nedic".
Vucica je pripadala coporu koje je "terorisao" stada na ovoj planini a do sada su poklali 50ovaca."

" Kada je dosao u kolibu da obidje stado u kasnim popdnevnim satima Pantelic je zatekao vucicu kako kolje ovcu. Vratio se kuci, uzeo pusku i pozvao komsiju i lovocuvara Bircanina da mu pomogne. Vratili su se nazad do kolibe, sacekali je i negde oko 22 sata je odstrelili". Potpis S.S.

Preneo sam vest , doslovno kako pise u Zov-u, ima i slika..., da ja ne prepricavam sta sam cuo.

Sta u ovoj vesti valja ili ne valja? Da li verujete u ovo sto pise? Voleo bih da cujem misljenja kolega!

Kakvo nje-sra! "Do sada su poklali 50 ovaca!?'' Od kad, u zadnjih 10 godina? Dajte, bre više, s tim glupostima o štetočinama. Seljaci-neandertalci pobiju sve od divljači (i ribe, za šta sam bio svedok više puta) što ima u okolini, pa su posle vukovi krivi što kolju ovce u zabitom selu iz kog su, pri tom, svi mladi pobegli, pa je i stočarstvo zapušteno! Baš za Istočnu Srbiju se zna da nema ko ovce da čuva. Pogledajte demografske podatke!
Vole seljaci da satanizuju grabljivice, pa to ti je. (Jedan me prošle godine video kako štuku od kilo i po nosim da pustim u drugu, novo-iskopanu baru. De ćeš, si lud, kaže, ubi je, to jede ribu! DEGENERIK!)
Koliko ima orlova u Srbiji? Poslednji par je živeo na Fruškoj Gori pre požara prošle, pretprošle godine. I za orla sam čuo kako može da digne jagnje, ili čak dete! E, sad smo bezbedni. Orlovi sa slike i iz ZOO vrta su bezopasni. U prirodi ih više nema. Isto nas čeka i sa vukovima, samo polako... (Nije vuk bubašvaba, ili pacov!)
Samo par pitanja za kraj za one koji podržavaju lov na vukove: Zašto na Alpima nema hajki na vukove? Kolika je štetočina vuk u poređenju sa srpskim političarem, korumpiranim sudijom, lekarom, itd. Ili, da ne odlazimo indirektno od prirode, koju štetu prave seljaci bacanjem smeća i pražnjenjem septičkih jama u reke, jezera i u šume u okolini? Je li i lovokradica (ribokradica) štetočina? Ja plaćam dozvolu za sportski ribolov, a nemam gde da pecam jer su vode opustošene od strane degenerisanog seljaka. Mislite da je sa divljači drugačije. Ajmo u hajku na NJEGA!
Smorili ste me.
 
Odstetni zahtev za vuka u Vojvodini je 100.000din po jedinki, plus za zenku u vreme kad je u okotu. Tako je, SVAKI odstrel i lov je planirana aktivnost a ne kako se kome cefne. Upravo to nas je i dovelo dovde, potpuno se slazem s tobom!:ok:
Lik je sigurno dobro zasao u predeo gde mu mesto nije...cim je stado samo a on dolazi odnekud i vraca se kuci.
Postavlja se pitanje ko bi normalan videvsi da mu vuk-vucica davi ovcu, otisao i ostavio vucicu zatvorenu u stali sa ovcama i otisao kuci po pomoc?
Sta je vucica radila od popodne do 22 sata uvece u stali, cekala da dodju da je odstrele??? Ili je bila zatvorena??? Da li je udavila jos neku ovcu???:eek:

Ako nije mogla da izadje , znaci nije mogla ni da udje da je stala bila adekvatno obezbedjena.:eek:
Meni je ova prica suplja skroz, ali skroz i nije jedina, ima takvih prica dosta. :think:
Milane procitaj i ti jos jednom...molim te!

Sta trazi vucica u stali? Gde je njena prirodna u hrana u lovistu u kome inace vrvi od divljaci? Bar po kolicini srndaca za odstrel?

Vuk ce prici stadu samo i samo ako je totalno nezasticeno i ako u okolini nigde nema nijedne druge divljaci kojim bi se inace nahranio.

Slika na kojoj se vidi odstreljena vucica kaze da je jaaaako mrsava, da sigurno ima mlade kojima nosi sve sto ulovi i koji jos uvek sisaju, a ona gladuje. Dugacka jeste ali sama kost i koza.
Pripadnost nekom coporu NIKO ne moze da utvrdi tacno izuzev ako nije svakodnevno na terenu na stalnom pracenju vukova ili ako vukovi nisu obelezavani, pa se zna iz kog su copora. Nijedno takvo istrazivanje sa preciznim podacima jos nijednom nije uradjeno u Srbiji i broj vukova je NEPOZNAT, ma sta ko pisao. Za sve sto napisesete, posebno u javnim glasilima MORA da postoji podloga a to je za slucaj vukovi, terensko istrazivanje, brojanje, tragovi, izmet i razni drugi pokzazatelji o prisustvu neke divljaci na terenu.
Na osovu takvog rada broj se moze odrediti ali samo okvirno, tako da Dolovac, tvrdnja da vukovi u Srbiji nisu ugrozeni ne stoji jer NIJE POZNATO i nije utvrdjeno nijednom validnom metodom. To sto neko lupeta po stampi....ne razmatra se i ne uzima u obzir NIGDE osim u LSS.

Nije eticki i nije lovacki odstreljivati zenke bilo koje vrste u doba podizanja mladih, niti bilo koju jedinku bilo koje vrste u doba parenja zivotinja. Svaka drzava potpisnik Bernske konvencije duzna je da na svojoj teritoriji obezbedi primenu i postovanje iste!!!!
(Izvod iz Bernske Konvencije koju je Srbija prihvatila i ratifikovala, Bernska konvencija o zastiti divljeg sveta usvojena pocetkom osamdesetih i vazi za teritoriju celog evropskog kontinenta, ali mi to jos uvek ne znamo, nismo obavesteni!!!:rtfm:

Ma šuplja je brate, ni sito joj nije ravno... To da ako je zatvorio vučicu i ona nije mogla da izađe može se objasniti na dva načina:
-ubijena je ispred tora, jel ne bi mogla iznurena i gladna da uđe, kao što ne bi mogla sita da izađe
-vrata od tora su bila otvorena i čovek je namerno stavio ovce na srebr tanjir, zarad vučice.

Slažem se za ženke. Manje-više, ženke bi trebale da se odstrele samo selektivno, nikakav lov na njih... Ne bi trebalo da bude od 16.08 - 31.12.(ajde Dolovac, malo predipitnog propitivanja) ;) . Koja divljač?
Šta će to nekom?
Ženke se mogu razlikovati. Mužjaci imaju mnogo kraću njušku koja je deblja. Ženke imaju dugačku, tanku njušku... Uostalom, leto je, dlaka je kratka, može se zaključiti po genitalijama. Samo neke mrzi da gledaju...:whistling: ili neće...
LOVAČKI SAVEZ SRBIJE:
Priručnik za polaganje lovačkog ispita
Strana 28.
Pitanje 3: Koje prostore u Evropi naseljava vuk?
Brojnost populacija vukova u gotovo svim delovima njegovog areala, drastično je smanjena, tako da se u većini evropskih država smatra ugroženom vrstom. Razlog je u činjenici što se već uzan životni prostor vuka i dalje sužava. Potpuno je nestao ili se retko javlja u Skandinaviji, zemljama Beneluksa, Francuskoj, Nemačkoj, Švajcarskoj, Austriji, a ugrožen je u Italiji, Španiji i Portugaliji. Brojnost u Rumuniji, Bugarskoj, Grčkoj, zemljama bivšeg SSSR-a /evropski deo/ i zemljama bivše Jugoslavije izuzimajući Hrvatsku je stabilna.
Moje mišljenje: :ok: Ali samo do jednog dela.. Ovog :"...i zemljama bivše Jugoslavije izuzimajući Hrvatsku je stabilna."
Pitanje 4: Koje prostore kod nas naseljava vuk? Na našim prostorima, vuk ne samo da je široko rasprostranjen, nego i njegova brojnost ima tendenciju porasta. Prisutan je u svim brdsko-planinskim područjima, a manja populacija naseljava područje Deliblatske pešćare i Vršačkog brega. Međutim, može se konstatovati da je vuk kod nas povremeno ili stalno prisutan na jednom širem prostoru, odnosno da se lagano vraća na prostore koje je u bliskoj ili daljoj prošlosti naseljavalo. :thumbdown: Ma nije se vuk raširio, već čovek, pa se ljudi tripuju!! O KOJOJ STABILNOSTI PRIČAMO? NEMA JE!!! Gospode! Zar treba da završimo kao zemlje Beneluksa: Da nam i livade i brda i planine i jezera i bare, da nam sve bude veštačko? E, ajd da poubijamo sve životinje, oderemo ih, napravimo robote stavimo kožu preko njih i raširimo ih po šumama, tako će ljudi zauvek moći da gledaju životinje. Veštačko je bolje! :thumbdown:
P.S. Ljudi treba mi pomoć. Ne znam kako da rešim problem. Meni svake godine nekoliko fazana napravi haos u vinogradu na koji bacim oko 3000 dinara sredstava, plus moje vreme i benzin za okopavanje. Pomoć koju tražim od Vas je sledeća: Dal da uzmem pragu ili zolju, i da ih pošaljem tamo odakle su došli? ( da ja opet ne bih dobio po pič*i, kao jednom davno, ovo je bio sarkazam...:D)
Kako meni ne padne na pamet da ih poubijam. Odnos štete je isti- koliko njemu "vuk" napravi štete, toliko meni fazan. Al iako ja znam ko je i šta je- iscooliram, on misli da zna ko je i pravi haos... :thumbdown:

Kakvo nje-sra! "Do sada su poklali 50 ovaca!?'' Od kad, u zadnjih 10 godina? Dajte, bre više, s tim glupostima o štetočinama. Seljaci-neandertalci pobiju sve od divljači (i ribe, za šta sam bio svedok više puta) što ima u okolini, pa su posle vukovi krivi što kolju ovce u zabitom selu iz kog su, pri tom, svi mladi pobegli, pa je i stočarstvo zapušteno! Baš za Istočnu Srbiju se zna da nema ko ovce da čuva. Pogledajte demografske podatke!
Vole seljaci da satanizuju grabljivice, pa to ti je. (Jedan me prošle godine video kako štuku od kilo i po nosim da pustim u drugu, novo-iskopanu baru. De ćeš, si lud, kaže, ubi je, to jede ribu! DEGENERIK!)
Koliko ima orlova u Srbiji? Poslednji par je živeo na Fruškoj Gori pre požara prošle, pretprošle godine. I za orla sam čuo kako može da digne jagnje, ili čak dete! E, sad smo bezbedni. Orlovi sa slike i iz ZOO vrta su bezopasni. U prirodi ih više nema. Isto nas čeka i sa vukovima, samo polako... (Nije vuk bubašvaba, ili pacov!)
Samo par pitanja za kraj za one koji podržavaju lov na vukove: Zašto na Alpima nema hajki na vukove? Kolika je štetočina vuk u poređenju sa srpskim političarem, korumpiranim sudijom, lekarom, itd. Ili, da ne odlazimo indirektno od prirode, koju štetu prave seljaci bacanjem smeća i pražnjenjem septičkih jama u reke, jezera i u šume u okolini? Je li i lovokradica (ribokradica) štetočina? Ja plaćam dozvolu za sportski ribolov, a nemam gde da pecam jer su vode opustošene od strane degenerisanog seljaka. Mislite da je sa divljači drugačije. Ajmo u hajku na NJEGA!
Smorili ste me.

O kojim orlovima pričaš? Iskreno da ti kažem, ima ih, zato što nekad odem da im bacim hranu, al nisu ni oni ludi više da se pojavljuju... Ranije sam znao satima da ležim u travi, bolje zamaskiran od snajperista, i da ih gledam: Stoje oba roditelja iznad gnezda, i onda ode jedan roditelj, vrati se sa hranom. Pa ode drugi, pa lete, malo krstare iznad gnezda, pa opet sede na grani pored. Sad... Gledam... Nema ih... Ukopavam se i čekam... Nema, nema, nema, nema i onda se pojave. Jedan par, tamo gde sam znao da viđam 2-3 da love i da niko nikom ne smeta. Jedan par. Samo se obruši i nestaje. Nema kruženja, nema smene, nema ničeg. Samo se pojave i odu.. Ima ih, al su pametni i neće da se eksponiraju, koliko god nekim ljudima glupo i neverovatno zvučalo...
 
Poslednja izmena:

Back
Top