VUKOVI

Vuk će u tor upasti onda kad tor bude imao 25 cm ograde, i to da bude daleeeeko od sela, tj duboooko u teritoriji vuka. I onda je možda, tj. ući će ako nema drugog izbora. Dosta seljaka ni ne zna za šakala(probao sam i sa čagalj- ne znaju ni za to)
Oni oglašavanje šakala prepisuju vampirima! Mislim, to samo govori o njihovoj informisanosti! Njima je Tito još živ; spas'o ga cuko REX!:whistling:

i sad je vuk kriv sto su seljaci na njegovoj teritoriji,daleko od naselja sa svojim neobezbedjenim stadima je?
pa vi onda trchite u spas neodgovornom seljaku i ubijate vuka na njegovoj teritoriji
jednom rechju,ubijate vukove zato sto se isti trude da prezive jel?
nisam znala da je zlochin boriti se za svoj zivot
 
i sad je vuk kriv sto su seljaci na njegovoj teritoriji,daleko od naselja sa svojim neobezbedjenim stadima je?
pa vi onda trchite u spas neodgovornom seljaku i ubijate vuka na njegovoj teritoriji
jednom rechju,ubijate vukove zato sto se isti trude da prezive jel?
nisam znala da je zlochin boriti se za svoj zivot

Sad bih ti rekao nešto, al sam malo veći džentlmen... :otkacio:
Naravno da nije kriv. Naravno da ne trčim da ih ubijam. Ima ljudi koji znaju šta radim. Onaj gore zna šta radim. Meni je to dosta, boli me dupe šta ti ili neko drugi misli. Mislio sam da si do sad shvatila kakav sam... Izgleda da sam se zajeb'o.
 
znala sam da ces se iznervirati :whistling:
ako nisi primetio pisano je "vi" a ne "ti"
i koga sam ja pitala za savet u vezi fazana a?
kao sto rekoh neki od vas su mi ok(donekle) neki nisu uopste
pa ti sad razmisli u kojoj si grupi umesto sto penish
 
znala sam da ces se iznervirati :whistling:
ako nisi primetio pisano je "vi" a ne "ti"
i koga sam ja pitala za savet u vezi fazana a?
kao sto rekoh neki od vas su mi ok(donekle) neki nisu uopste
pa ti sad razmisli u kojoj si grupi umesto sto penish

Mene si quotovala pa sam zato zapenio... Kad si napisala VI stavila si mene u isti koš sa hajkašima i ostalim koji ne znaju pola onog što bi morali, a ne nešto više sa strane... :roll:
Kao što tebi smeta što te stavljaju u isti koš sa "neznalicama" tako i meni smeta što me stavljaju u isti koš sa hajkašima.
 
Pa dobro...tacno je da ce priroda sama tesko srediti ono sto covek zezne :(:(:(:(:(:(:(
Ali, cini mi se da uvek ima drugih nacina...
A cini mi se i da je malo lovaca koji love da bi suzbijali stetocine, a bas im tesko pada, zar ne?
U ostalom, tema su vukovi...koje pobise jer su ,,stetocine'' ....a da li je sve bas tako crno-belo? :(

Ajde da zavrsimo s ovim sakalima. Sakal se u pojedinim delovima Srbije namnozio zato sto je dosao da lakog izvora hrane, tj. hrani se na deponijama koje su sastvano deo svakog sela, a svim lovcima je poznato da se na tim deponijama moze naci svashta, dosta i cesto uginule stoke i svacega, sto je sakalu dobrodoslo...dakle, nije potamanio divljac jer zasto bi nekoga jurio i lovio ako ima skoro svakodnevno siguran izvor hrane, posebno na jesen kad pocnu klanja i bacanja svega i svacega preko uginule stoke i raznih drugih otpadaka. Sakali cuvaju te svoje deponije od drugih karnivora jer su u lancu ishrane odmah iza vuka , i uglavnom su okolo i tu se i odstreljuju, tako da nije priroda umesala prste vec covek.
Ako mislis da ima drugih nacina da se ovo sredi, (znam treba ukloniti deponije, treba drugacije organizovati skladistenje smeca i reciklazu itd..ali to se jos nece desiti), reci , da cujemo!
Nije fora da nam pse lutalice u nekim lovistima zamene samo sakali...jer oni i rasteruju sve druge.
 
i sad je vuk kriv sto su seljaci na njegovoj teritoriji,daleko od naselja sa svojim neobezbedjenim stadima je?
pa vi onda trchite u spas neodgovornom seljaku i ubijate vuka na njegovoj teritoriji
jednom rechju,ubijate vukove zato sto se isti trude da prezive jel?
nisam znala da je zlochin boriti se za svoj zivot

Ih bre, Mico! :sad2:

eto i kolegu si mi naljutila...
 
Ajde da zavrsimo s ovim sakalima. Sakal se u pojedinim delovima Srbije namnozio zato sto je dosao da lakog izvora hrane, tj. hrani se na deponijama koje su sastvano deo svakog sela, a svim lovcima je poznato da se na tim deponijama moze naci svashta, dosta i cesto uginule stoke i svacega, sto je sakalu dobrodoslo...dakle, nije potamanio divljac jer zasto bi nekoga jurio i lovio ako ima skoro svakodnevno siguran izvor hrane, posebno na jesen kad pocnu klanja i bacanja svega i svacega preko uginule stoke i raznih drugih otpadaka. Sakali cuvaju te svoje deponije od drugih karnivora jer su u lancu ishrane odmah iza vuka , i uglavnom su okolo i tu se i odstreljuju, tako da nije priroda umesala prste vec covek.
Ako mislis da ima drugih nacina da se ovo sredi, (znam treba ukloniti deponije, treba drugacije organizovati skladistenje smeca i reciklazu itd..ali to se jos nece desiti), reci , da cujemo!
Nije fora da nam pse lutalice u nekim lovistima zamene samo sakali...jer oni i rasteruju sve druge.
Hajde sad, stvarno ne znam, pa da pitam...znaci, nemoj shvatiti kao sarkazam vec kao dobranamerno pitanje, jer sma totalno neinformisana, ne znam cak ni sta je sakal...
1. Sta to znaci da su u lancu ishrane odmah iza vuka? Da li se vuk ili neko hrani njima ili su na vrhu lanca ishrane(sto bi nekom mojom ligokom znacilo da nisu iza vuka vec da sa njim dele mesto na vrhu) ? Ja sam mislila da se njima niko ne hrani, tj. da su na vrhu lanca ishrane, ali si me sada zbunio...
2. Kakav tacno problem prave sakali?
 
Hajde sad, stvarno ne znam, pa da pitam...znaci, nemoj shvatiti kao sarkazam vec kao dobranamerno pitanje, jer sma totalno neinformisana, ne znam cak ni sta je sakal...
1. Sta to znaci da su u lancu ishrane odmah iza vuka? Da li se vuk ili neko hrani njima ili su na vrhu lanca ishrane(sto bi nekom mojom ligokom znacilo da nisu iza vuka vec da sa njim dele mesto na vrhu) ? Ja sam mislila da se njima niko ne hrani, tj. da su na vrhu lanca ishrane, ali si me sada zbunio...
2. Kakav tacno problem prave sakali?

Sakal ti je generalno gledano kombinacija predatora i strvinara.Retko mu se teritorija poklapa sa teritorijom vuka. Veoma cesto se moze naci na djubristima i gradskim deponijama. Ovakav nacin njegove ishrane smanjuje njegov pritisak na plemenitu divljac u prirodi. Inace na Savetovanju u Zagubici, koje odrzano ovog proleca na temu o krupnim zverima i tragacima po krvi, mr Mihajlo Hadzi-Pavlovic je izneo odredjene podatke o sakalu koji su pokazali da je u sadrzaju njihovog zeluca bilo i omota od cokolade sa nekog djubrista. Sve ovo ukazuje na cinjenicu da se stete od zveri u Srbiji mogu smanjiti njihovom prihranom.
 
Dobro, odprilike sam shvatila...jedino mi nije jasan deo kako tacno oni stete prirodi, ostalim zivotinjama? Kakav problem nastaje? (ovo pitanje nema sarkastican ton)
 
Dobro, odprilike sam shvatila...jedino mi nije jasan deo kako tacno oni stete prirodi, ostalim zivotinjama? Kakav problem nastaje? (ovo pitanje nema sarkastican ton)

Tako sto u nedostatku druge hrane, jedu sve drugo sto nadju. Drugu divljac i njihovu mladuncad. A kako se on brze razmnozava, a i niko ga ne jede u prirodi, eto ti neravnoteze.
 
a shta je u prirodi i na zemlji neravnoteza brano?
shta je glavni problem...jel vuk?lisica? buba shvaba....pacov? ko je najopasniji i ko jede sta stigne......
:bye:
 
sta ne razumes?
pitanje je prosto i jednostavno
sta(ko) je glavni uzrok neravnoteze u prirodi....to sam pitala...

To mu dodje kao retoricko pitanje. Svi znamo da je covek, ali ja ne znam kako si ti to povezala sa lovcima. Idi pa pitaj grupu mladih ljudi koji zive po splavovima ili drze neka tatina preduzeca i voze porse ste misle o dva otrovana beloglava supa, a posle toga to isto pitaj bilo koju grupu lovaca u bilo kom mestu u Srbiji. Pa cemo da razmatramo psihologiju tih odgovora.
 
STARDA BRE! Objasniše Capreolus i Peregrinus da su te cifre o kojima priča LSS gluposti, i da su to što ti pričaš predrasude...
A što se tiče splavara...oni će reći ,,ma boli me k.urac za beloglavog supa i za divlju svinju, i za vuka, šta me pitaš te gluposti? Dodzi da dzuskamo, ,,ej on mene zna, ja njeg ane znam" " ...hehe....
A grupica lovaca će reći ,,gde, gde, daj mi pušku"
 
Izvini, ajmo ispocetka. Jel mi govorimo o lovcima ili o nesavesnim lovcima (krivolovcima)?

Zamisli da ja tebi kazem: Video sam zelene kako sklapaju politicke saveze i mandraju pare. I ti si ista takva. Samo mlatis ovde. Mislis da smo mi glupi? Aj oladi, znam ja i tebe i te takve kao sto si ti....itd. itd.... A ti ustvari stvarno brines... DA LI BI SE OSECALA MALO POGODJENOM? A?

Ne poznajes me da bi znala kako se se ja ponasam u prirodi, a verujem da te i ne zanima. A i ne mozes da me upoznas zbog ociglednih tehnickih razloga. Mada po tvojim komentarima vidim da imas gotov sud o meni. Kao i o ostalima koji su ovde.

Licno, voleo bih da svi lovci razmisljaju kao ja. Mada bi malo toga uspeli da odstrele i mnogi bi i odustali od takvog lova. Ali to je nemoguce. A meni ne pada na pamet da ostavim lov radi savesti sto tamo neko pravi haos u lovistu. Niti bi znacilo nesto da to i uradim.
 
zar su samo krivolovci nesavesni lovci?
vala ima nesavesnih i u "pravolovcima"
a ne treba da ostavis lov zbog neke budale koja pravi haos u lovishtu vec zbog samog sebe......nadji nesto drugo sto ce da te zabavlja (napisah malo pre nesto u produzetku ali je nekako mnogo ostro,pa sam obrisala)
 

Back
Top