Ljubav 1. maja

A što mora da se ide u prirodu? Celog dana to pitam po forumu i niko da mi odgovori. Zašto livade? Jel to ono davanje oduška sa vraćanjem u nešto što liči na zavičaj? Glupog li obeležavanja praznika i praznika. Zašto sve mora da ima svoj dan? :lol:
 
Ne kažem da nije, ali zašto svi to rade? Ko je to počeo? Hoću da znam. :lol: Zašto mora da se ide na livadu i da se raspaljuje roštilj? :lol: Ne znam.

То је уствари стари народни обичај ђурђевданског уранка, када су људи славили долазак топлог дела године, и устајали пре зоре и јутро проводили у природи. Тада се бере цвеће, плету венци, момци и девојке се први пут у години купају у потоцима, пева се, игра коло итд. А у време комуниста, 1. Мај је морао да се слави, а Ђурђевдан баш и не, па је тако одједном ђурђевдански уранак постао првомајски.

Највероватније неки стари словенски обичај прославе доласка пролећа, који се примањем хришћанства везао за празник Ђурђевдан (6. мај), а у комунизму за "1. Мај".
 
То је уствари стари народни обичај ђурђевданског уранка, када су људи славили долазак топлог дела године, и устајали пре зоре и јутро проводили у природи. Тада се бере цвеће, плету венци, момци и девојке се први пут у години купају у потоцима, пева се, игра коло итд. А у време комуниста, 1. Мај је морао да се слави, а Ђурђевдан баш и не, па је тако одједном ђурђевдански уранак постао првомајски.

Највероватније неки стари словенски обичај прославе доласка пролећа, који се примањем хришћанства везао за празник Ђурђевдан (6. мај), а у комунизму за "1. Мај".

Ima smisla. Hvala. :p
 
Ja sam danas 1. maja pao s motora jer sam kasnio na sastanak sa devojkom koju volim a ona mene ne...vec me samo iskoristava. Zurio sam se i vozio sam jednom rukom, a u drugoj drzao kacigu jer nisam stavljao da mi se ne pokvari frizura...eto
 
Пих која пропаст од дана... Сви другови одсутни, а ја остао к'о шумар да вадим неко корење и сређујем травњак, а поподне планирао роштиљ са фамилијом који се изјаловио тотално. Још овог једног ортака што је ту зовем да заглавимо негде вечерас, неће, каже, пада киша... :|
 

Back
Top