Nacisti i fasisti su idejni tvorci Evropske Unije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isti taj tiranin je pre 6 ili 7 godina bio u Sarajevu da poseti mesto gde je pucano tj izvrsen atentat na njegovog rodjaka Franca Ferdinanda,jedino nisam siguran da li je proglasen za pocasnog gradjanina Bosne ili Hrvatske.

E vidis ja sam sa njim razgovarao ovde u Becu i ciko je totalno(po pitanju Srba) odlepio :mrgreen:
Sto je najbolje, on te svoje stavove uopste ne krije.
On stvarno MRZI Srbe i radi sve (koliko moze a moze mnogo) da nam se osveti.
 
Pošto nisam poklonik "Teorija zavere" i raznih Masona, Rotarijanaca, Novog sv. poretka i sl. moram da te nešto priupitam.
Kao prvo, slažem se sa dosta tvojih stavova, ali pošto si i ti kao i postavljač teme Markowac pomalo selektivan i jednostran, da ne kažem ekstreman, samo sa druge strane... pitao bih te sledeće.
Ako je EU ispravna ideja, šta onda u toj EU radi SAD?
Zašto je većina zemalja EU u NATO paktu?
Zašto su EU bliže evro-atlantske inicijative, a ne evro-ruske (pošto je Rusija u Evropi)...
Zašto su antiglobalisti - po tebi preobučeni komunisti?
Zašto su Rumunija i Bugarska u EU zemlje drugog reda tj. zašto nemaju ista prava kao Italijani i Portugalci?
Ima još, ali dosta je za početak... :)
Pa ta tvoja pitanja imaju nekog smisla kad ih sad postavi neko ko je pao sa Marsa ili bi imala smisla u slucaju da je EU nastala danas ili pre koju godinu u sadasnjim odnosima u svetu al *** nije tako.Ako pogledamo nastanak i istorijat EU i NATO jasno je da je SAD neraskidivo povezana sa tim organizacijama i da predstavljaju jedan od njihovih temelja.Danas vodece EU drzave poput Italije,Nemacke,Francuske pa i Engleske su posle rata bile opustosene ,razorene i osromasene i jos su kao i gotovo sve ostale drzave sveta toga doba bile i one potencijalno izlozene opasnosti da im se posle rata na vrat navali jos gora beda tj., komunizam (mi a pogotovo neki nasi komsijski narodi imamo ta iskustva).Dakle u izvlacenju iz ratne pustosi ,oporavku i ogromnom posleratnom razvoju zapadnoevropskih zemalja koje cine okosnicu EU i NATO je ogromnu ,verovatno i presudnu ulogu odigrala SAD,kao i sprecavanju sirenja komunizma u njima.Jeste da ovo sve sada izgleda deplasirano i zasatarelo ali ali u stvaranju EU i NATO i sadasnjem visokom nivou razvoja tih zemalja je kljucna uloga SAD i nije se tako lako sad odjednom otarasiti nje ma koliko danasnja politika te zemlje bila stetna ,kada su one jedan od najvaznijih delova tog sistema od samog njegovog nastanka..
 
i mislim da je sramota pricati o zrtvama kao o brojkama.tako se ne razlikujemo mnogo od fasista.zrtva je zrtva pa makar bila jedna ili ih bilo sto.onaj ko ih umanjuje ili uvecava nista nije bolji od ubica jer se koristi njihovom patnjom zarad licnih interesa.u ratu uvek ima zrtava ali jugoslovenski ratovi su posebna prica i onaj ko tvrdi da je jedna strana samo kriva u velikoj zabludi.nazalost zrtve su bili najveci gubitnici u tom ratu koji su zapocele psiholoski rastrojene osobe.da li su tudjman i milosevic bili normalne osobe?
 
i mislim da je sramota pricati o zrtvama kao o brojkama.tako se ne razlikujemo mnogo od fasista.zrtva je zrtva pa makar bila jedna ili ih bilo sto.onaj ko ih umanjuje ili uvecava nista nije bolji od ubica jer se koristi njihovom patnjom zarad licnih interesa.u ratu uvek ima zrtava ali jugoslovenski ratovi su posebna prica i onaj ko tvrdi da je jedna strana samo kriva u velikoj zabludi.nazalost zrtve su bili najveci gubitnici u tom ratu koji su zapocele psiholoski rastrojene osobe.da li su tudjman i milosevic bili normalne osobe?

Berislave...
Kada se priča o žtrvama naravno da treba početi od činjenice da je svaka žrtva - žrtva i da ima oca, majku, sestru, brata, muža ili ženu, a možda i decu...
Govoriti o žtrvama kroz brojeve jeste surovo, ali je ponekad potrebno jer se nastoje neke stvari prikazati u krivom svetlu...
Zato sam i ja na jednom mestu spomenuo apsolutne i procentualne brojke...
Pošto u matematici i logici ima jedna lekcija koju ću ja sada parafrazirati na ovu temu (tj, izmeniću aktere) čisto radi poređenja...

Ako na jednom mestu imamo npr. 10 Srba i 90 Muslimana (podjednako muškaraca i žena) i dođe do obračuna između njih, pa se posle toga obračuna vidi da je ubijeno 9 Srba i 12 Muslimana to u apsolutnim brojkama znači da je ubijeno više Muslimana, ali po pitanju matematike tj. procenta onda je veća šteta načinjena Srbima jer je ostao samo jedan Srbin i 78 Muslimana.
Kada bi u pitanju bila Nojeva barka, taj jedan Srbin ne bi mogao da produži vrstu i oni bi izumrli te se može reći da je nad njima izvršen genocid, dok ovih 78 Muslimana mogu da produže lozu i da ih za par godina bude mnogo više nego što je bilo pre tog pokolja.

Vidiš iz ovog primera kakvo je stanje bilo na pojedinim mestima i zašto nije svejedno kada se koriste samo cifre koje prilikom nekih kalkulacija odgovaraju samo jednoj strani u sukobu...
 
Šta je zabranjeno?

*
postavljanje besmislenih, nejasnih sadržaja i sadržaja koji su sami sebi svrha
* banalna komunikacija (kratka, površna svakodnevna komunikacija nalik na razgovor uživo, tzv. chat)
*
postavljanje sadržaja koji nemaju lični pečat autora
*
promocija oružja, kao što su vatrena oružja, municija, "noževi-skakavci", "bokseri" i sl.
*
promocija narkotika ili pomagala za konsumiranje narkotika; to podrazumeva narkotička pomagala, ilegalne narkotike i biljne narkotike
* postavljanje tekstova sa drugih sajtova od preko 2.000 karaktera (obavezno je navođenje izvora, autora, linka ka originalnom tekstu i ličnog komentara na tekst)

1q4xt2.jpg


od sada bih molila sve postavljace tema da se pridrzavaju gore pomenutog pravila,umesto sto nasumice otvaraju teme o procitanim clancima.
takodje ukratko prepricavanje teksta je vise nego pozeljno.
jer ovo sto vi radite,polako prekazi u spam.

molila bih da se vise vodi racuna o ovome.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top