Dokumenti o Srbima kroz istoriju zapadno od Drine

Свирај свирај, ко још зна читат`
hqdefault.jpg
Opet praznina bez odgovora
 
Opet praznina bez odgovora

А што си то написао па да ти се одговори?

Један научни рад ниси цитирао, а када ди се прикаже Недим Филиповић ти избегнеш одговор на тај пост и заскочиш неког другог да гуслаш о српској митоманији. Знаш како кажу: ругао се котао лонцу да је гарав
 
А што си то написао па да ти се одговори?

Један научни рад ниси цитирао, а када ди се прикаже Недим Филиповић ти избегнеш одговор на тај пост и заскочиш неког другог да гуслаш о српској митоманији. Знаш како кажу: ругао се котао лонцу да је гарав
Sta sam izbjegao? Pa nije vam nista novo napisao nego je pisao da su bili naseljivani a svi po Bosne znaju da su Vlasi naseljivani ili na begovskim imanjima ili negdje van naselja.

Ne znam sta si vidio u tim pisanjima sto vec nismo ovdje prezvakali...
 
Sta sam izbjegao? Pa nije vam nista novo napisao nego je pisao da su bili naseljivani a svi po Bosne znaju da su Vlasi naseljivani ili na begovskim imanjima ili negdje van naselja.

Ne znam sta si vidio u tim pisanjima sto vec nismo ovdje prezvakali...

Poprilicno sam siguran da Bajo misli na ovo - http://forum.krstarica.com/showthre...i-identitet-i-ostalo)?p=32904347#post32904347

Tamo si svojim nejasnim pisanjem bio ostavio iza sebe nerazjasnjene okolnosti, oko toga sto si zapravo mislio kazati.

Izostavljen je odgovor i na moje podpitanje povodom date kontroverze koja je izbila oko tebe tada, mada pretpostavljam da je moguce da ti je samo promaklo. Mozda bi sada mogao iskoristiti ovu priliku da se dodatno obrazlozis?
 
Poslednja izmena:
Poprilicno sam siguran da Bajo misli na ovo - http://forum.krstarica.com/showthre...i-identitet-i-ostalo)?p=32904347#post32904347

Tamo si svojim nejasnim pisanjem bio ostavio iza sebe nerazjasnjene okolnosti, oko toga sto si zapravo mislio kazati.

Izostavljen je odgovor i na moje podpitanje povodom date kontroverze koja je izbila oko tebe tada, mada pretpostavljam da je moguce da ti je samo promaklo. Mozda bi sada mogao iskoristiti ovu priliku da se dodatno obrazlozis?

Поприлично си лупио.

Мујо занемарује било какву разумну расправу.
Кад му даш доказ који тражи, попис, научни рад, он прескочи твој пост и првог следећег учесника прозива да је митоман, пита где су доказ итд.

Конкретно, Недим Филиповић и његов рад о исламизацији, заснован на турским дефтерима.
Јасно показује да је вршена колонизација босанских санџака, па исламизација простора (градова) и елита (влашких кнезова), па исламизација становништва. Већина оних који су прешли на ислам су досељеници, власи.

SgFnf4f.png


o7OYPZm.png


cR63tYJ.png


Док су најстарији домицилни слојеви становништва католици средње Босне, православци источне Босне, као и становништво Херцеговине поред домаћег становништва прима огроман број јеретика из средишње Босне. Потом Херцеговина доживљава демографску експлозију и расељавање по свим околним просторима. Људи који се расељавају одатле су "рашани то јест Срби то јест власи".

Више пута сам помињао да је српска црква попунила вакуум настао урушавањем црвке босанске. Кретања становништва то само подупирао, као и чињеница да су припадници цркве босанске бирали пасивне и руралне крајеве за живот. Flash forward кога ту затичемо већ по првим турским дефтерима? Православе Србе. Од хиже смо дошли до цркве, а краљеви који су их прогонили су избрисани из колективног сећања. Народно предање попунили су Немањићи.

Још један одговор зашто код муслимана нема сећања на Котроманиће (до распада Југе) - зато што ови никад нису ни били банови и краљеви њихових предака. А како су поисламљени власи ипак говорили словенски, можда су им прецима владали Нмеањићи, што би потврдило да је историја људсског рода заиста препуна ироније и цинизма.
 
Poslednja izmena:
Oprosti ali gdje su bilo kakvi dokazi da su Srbi između Vrbasa i Bosne do, recimo, dolaska Turaka? :dontunderstand:

Moje pitanje stoji. Na osnovu čega su Srbi navodno obitavali između Vrbasa i Bosne?
Ako si lud, nisi ćorav. Pokazani su prevodi pisanih dokumenata od Eincharda pa na dalje. Nije ti dovoljno?
Šta sad, hoćeš da neko ode vremeplovom u 12. vek i HD kamerom intervjuiše stanovnike Bosne da li se osećaju Srbima?
 
Ako si lud, nisi ćorav. Pokazani su prevodi pisanih dokumenata od Eincharda pa na dalje. Nije ti dovoljno?
Šta sad, hoćeš da neko ode vremeplovom u 12. vek i HD kamerom intervjuiše stanovnike Bosne da li se osećaju Srbima?

Па наравно, онако као што су за серију „Хрватски краљеви” HD камером снимани хрватски сељаци из села Рудана: Зула, Тврдан, Љутиша, Житимир, Вукота, Добреша и Радован. ;)
 
Ta serija trula kao i njihova država.
S..u o svom podrijetlu a nema pravog Hrvata ni od korova, sve Srbi Madjari Švabe. Ne, to nije problem ne bi ih prozivao niti imam šta protiv njih, nego kad počnu da izmišljaju teorije o Vlasima, negiranju Srba,... stvarno mi se smuči. Eeeej oni nekome drže slovo o čistoti nacije. Ali uvek ti se gori smeje.
 

Back
Top