Razvod braka

Stoga se mogu ograniciti samo na sebe i napisati da su za mene brak i porodica svetinja i da ja ne bih bas tako lako dozvolio da mi to propadne

A зашто мислиш да су разведени људи тако лако дозволили да им брак пропадне???

Ти си озбиљан човек па се теби тако нешто не би могло десити, а сви разведени су неке луфтике што све раде олако....
 
Poslednja izmena:
Ti si spasio instituciju braka a Boga pitaj da li to iole funkcioniše ili se foliraju zbog tebe a svako vodi svoj život. Ti bi bio nesrećan da su se razveli a ovako su možda oni nesrećni ali trpe jer imaju razmaženog sina ;) :mrgreen:

Srecni su, jer je problem koji je ugrozava njihov brak resen. Nisu ni hteli da se razvedu sto su bili nesrecni. Ja sad imam 33 godine i oni su mogli da se razvedu kasnije, kad sam odrastao, ali nisu. Mama mi je vc 10 godina tezak bolesnik i nije lepo da pises o necemu sto neznas. To je ruzno, drsko i neprimereno.
 
A зашто мислиш да су разведени људи тако лако дозволили да им брак пропадне???

Ти си озбиљан човек па се теби тако нешто не би могло десити, а сви разведени су неке луфтике што све раде олако....

Ja to nisam napisao i molim te da tumacis proizvoljno moje reci. Naravno da bi i meni to moglo da se desi. Nadje zena drugog i napusi me i sta je mogu nego da se razvedem? Nisam uopste napisao sa su SVI RAZVEDENI NEKE LUFTIKE, vec da se mnogi razvedu zato sto su sebicni, nepromiljeni i netolerantni. Dakle MNOGI, a ne SVI.
 
Ja to nisam napisao i molim te da tumacis proizvoljno moje reci. Naravno da bi i meni to moglo da se desi. Nadje zena drugog i napusi me i sta je mogu nego da se razvedem? Nisam uopste napisao sa su SVI RAZVEDENI NEKE LUFTIKE, vec da se mnogi razvedu zato sto su sebicni, nepromiljeni i netolerantni. Dakle MNOGI, a ne SVI.


Ок, ''многи''. Већина?
А на основу чега то тврдиш?

(И....могу ли себи дозволити мало залажење у твој лични живот, пошто си га већ и сам спомињао? Високо цениш брак, сматраш да си претњом самоубиством спасао брак својих родитеља и да зато немаш трауме које имају деца разведених родитеља...а ипак ниси у браку иако имаш већ 33 године? Како то објашњаваш? :confused:)
 
Ок, ''многи''. Већина?
А на основу чега то тврдиш?

(И....могу ли себи дозволити мало залажење у твој лични живот, пошто си га већ и сам спомињао? Високо цениш брак, сматраш да си претњом самоубиством спасао брак својих родитеља и да зато немаш трауме које имају деца разведених родитеља...а ипак ниси у браку иако имаш већ 33 године? Како то објашњаваш? :confused:)

Jednostavno nisam naisao na pravu osobu. Bolje je da imam 33 godine i da nisam u braku, nego da sam se mladji zaleteo da se ozenim, pa da posle imam problema u braku. Ja sam promisljen i ne zalicem se.
Mnogi brakovi se sklope i zato sto su dvoje u vezi, pa nepaznjom devojka ostane nezeljeno u drugom stanju i onda se vencaju zbog toga sto je dete na putu. To se cesto desavo zbog vodjenja ljubavi u alkoholisanom stanju, pri smanjenoj uracunjivosti, tj ne razmisljaju da bi moglo da dodje do zaceca. I onda udju u brak dvoje koji, verovatno ne bi da se ta trudnoca nije ,,desila". Onda se oni posle ne slazu, nezadovoljni su itd. jer su u brak usli zbog trudnoce, a ne zbog zelje za porodicom (primer braka izmedju Sase i Branke u seriji ,,Bolji zivot").
Ima i brakova koji se sklope iz razloga sto neko od buducih suruznika zivi u neskladnoj porodici, pa stupi u brak samo da bi ,,pobegao" iz roditeljske kuce.
Ima i devojaka kojima bioloski sat otkucava, a nisu nasle odgovarajucu osobu, pa se udaju i za nekog ko im nije bas po meri, da bi bar rodile dete u braku, dok im ne bude kasno.
Ima naravno is slucajeva gde je sve lepo i skladno dok se zabavljaju, gde udju u brak iz iskrene zelje, ali se stvari kasnije promene i kola krenu nizbrdo. (to sam naveo kako ne bi posle pogresno protumacila da su SVI brakovi koji se razbedu sklopljeni na nezdravim osnovama).
Ipak statisticki posmatrano, najcesci razvodi su tamo, gde od samog pocetka nesto nije stimalo.
Ja najiskrenije tvrdim da razlog sto se ja nisam ozenio nijsu bilo kakve traume iz moje porodice. Moji roditelji se nikada ni na 1 dan nisu razdvojili, u smislu da je neko nekog naspustao. Samo je bio period u kome se pojavio problem koji je mogao da dovede do razvoda i nisam ja bukvalno rekao da cu izvrsiti samoubistvo, nego sam rezignirano rekao: ,,Ako se vi razvedete, ja cu da se ubijem", u smislu da sam zeleo da im stavim do znanja da bi mi to tesko palo. Nisu oni hteli da podnesu zahtev za sporazumni razvod braka, niti je iko tu podneo tuzbu, pa sam im ja onda zapretio i oni to povukli. Imao sam sasvim dovoljno godina da razumem da taj problem nije neresiv i zaista sam bio u pravu. Najverovatnije se i bez toga oni ne bi razveli, kao sto bi se razveli da su hteli uprkos tome sto sam ja rekao. Ja sam samo hteo malo da ih podstaknem da dublje razmisle o svom daljem odnosu, jer su stvari malo pocele da gube kontrolu. Ako je nekom krivo sto je taj brak opstao, ja vam tu zaista nista ne mogu.
 
Иди, бре, Пеђа...:lol:.....све лепо напишеш, разумно, сталожено и аргументовано (иако се углавном не слажем, али ценим твој начин дискусије)....а онда ти излети клиначки:''Ако је некоме криво што је брак мојих родитељ опстао, ја ту ништа не могу...'' :lol:
Јесте, сви се овде гриземо колико нам је криво што се твоји родитељи нису развели....:mrgreen::lol:
 
Иди, бре, Пеђа...:lol:.....све лепо напишеш, разумно, сталожено и аргументовано (иако се углавном не слажем, али ценим твој начин дискусије)....а онда ти излети клиначки:''Ако је некоме криво што је брак мојих родитељ опстао, ја ту ништа не могу...'' :lol:
Јесте, сви се овде гриземо колико нам је криво што се твоји родитељи нису развели....:mrgreen::lol:

To sam napisao zbog nekih pitanja i konstatacija:

- Moji roditelji su nesrecni, ali zive u braku zbog razmazenog sina
- Nisu deca ta koja treba da odredjuju da li ce se roditeji razvesti ili ne
- Ja imam traume zbog njihovog loseg braka i bolje je da su se razveli
- Ako nemam traume, zasto se onda ja nisam ozeio a imam vec 33 godine? itd.

Ispade da je trebalo da zamolim roditelje da se razvedu i da se radujem kad se budu razveli zato sto su oni srecno razvedeni. Onda bi i ja bio srecan i ne bi imao traume, a ovako ih imam.
O braku mojih roditelja sam na ovom forumu napisao dosta, mozda cak i previse i ovim stavljam tacku na tu pricu.
 
Jednom prilikom kada je na dnevni red dosla mogucnost razvoda ja sam im reko da ako se razvedu, ja cu se ubiti, pa neka sami odluce sta im je ciniti. I naravno, situacija se sredila.
Mada je veci krivac bio otac, ni majka nije bila potpuno ispravna, jer umesto da je civilizovano pokusavala da resi problem, ona ga je stalno napadala, stvarajuci sve vecu tenziju. Molio sam i preklinjao da to ne radi, ali ona je tvrdoglavo terala po svom, dok ja nisam ,,intervenisao". Zadovoljan sam krajnjim ishodom, jer zaista ne znam kako bih podneo njihov razvod. Ne verujem da bi prosao bez teskih psihickih posledica.

Izvini ako je neumesno, ali ja mislim da je ovo boldovano diskutabilno.
Obrazlozicu.
Osoba koja je u stanju da kaze roditeljima da ce se ubiti ako ne urade nesto sto on hoce, sta god to bilo, nije psihicki stablina i zaista ima veliki problem. Isla sam u skolu s deckom koji je tako pretio roditeljima za sve i svasta, i za razvo izmedju ostalog, na kraju je sve zavrseno mnogo ruzno po njega.
A posto te roditelji ne slusaju i ne rade kako ti hoces, najbolje da im kazes kako da se ponasaju, sta da rade, kako da se oblace da te ne bi traumirali i slicno.
I sta bi bilo da su se ipak razveli, ucenio bi ih na neki nacin da moraju da ostanu zajedno?
 
Poslednja izmena:
Deca iz srecnih brakova ne mogu da shvate ono sto ja pisem, jer nisu osetila na svojoj kozi kako izgleda brak koji nije srecan. Ja sam to osetio i odgovorno tvrdim da je bolje civilizovano pokusati da se rese problemi u braku, nego se srecno ili nesrecno razvesti..

Vidis, gresis. Osetila na svojoj kozi. I ne mislim da su moji roditelji uradili pravu stvar ostavsi u braku. Jednostavno su se vremenom otudjili, svako se razvijao na drugu stranu i sad su kao dva stranca. I oboje nesrecni.
 
Vidis, gresis. Osetila na svojoj kozi. I ne mislim da su moji roditelji uradili pravu stvar ostavsi u braku. Jednostavno su se vremenom otudjili, svako se razvijao na drugu stranu i sad su kao dva stranca. I oboje nesrecni.

Pa tu sve izndividualna iskustva. Moji se nisu otudjili i nisu nesrecni. Postojao je problem koji je bio lako resiv i bilo bi steta da se zbog toga razvedu.
Prema tome ja ne gresim kada su moji rodietlji u pitanju, a ne tvrdim da je to bolje za sve brakove. Ja sam ovde pisao o konkretnom braku.
Ja sam to rekao iz nemoci i zelje da resi problem i ostanu u braku, jer sam znao da je to moguce. Nisam im pretio iz obesti tipa: ,,Ako mi ne kupite bicikl, ja cu se ubiti."
Ponovicu da je situacija u jednom trenutku bila takva da je mogla dovesti do razvoda. Inace nisu oni pokretali brakorazvodnu parnicu, sporazumni predlog za razvod braka, niti su se ni na jedan jedini dan razdvajali u smislu da ne zive zajedno.
I dosta vise o meni mojim roditeljima, zmolio bih.
 
Da li neko ima pricu slicnu mojoj? Moj muz se razveo od mene a da ja to nisam ni znala.Kako? Lepo, kad imas para, sve je moguce.Razlog?MIslim da je ona parola: moje je samo moje, ne delim ni sa kim. On je jedan od poznatijih srpskih tajkuna,pun k'o brod, a ja potpuno finansijski zavisim od :dontunderstand:njega.Mi zivimo zajedno jer on ne moze da zamisli zivot bez dece, niko u stvari i ne zna da smo razvedeni,a ja se kidam i propadam, evo, vec 6 godina.Zivimo u oooogromnoj kuci, zimovanja, letovanja,sve imam,a postala sam bulimicar i bez dve, tri case bilo kog pica ne mogu da zaspim.Ni sama ne znam sta je to sto bi moglo da se dogodi pa da me izvuce iz ove moje, meni se cini,bezizlazne situacije.
Glupo zensko!
 
Da li neko ima pricu slicnu mojoj? Moj muz se razveo od mene a da ja to nisam ni znala.Kako? Lepo, kad imas para, sve je moguce.Razlog?MIslim da je ona parola: moje je samo moje, ne delim ni sa kim. On je jedan od poznatijih srpskih tajkuna,pun k'o brod, a ja potpuno finansijski zavisim od :dontunderstand:njega.Mi zivimo zajedno jer on ne moze da zamisli zivot bez dece, niko u stvari i ne zna da smo razvedeni,a ja se kidam i propadam, evo, vec 6 godina.Zivimo u oooogromnoj kuci, zimovanja, letovanja,sve imam,a postala sam bulimicar i bez dve, tri case bilo kog pica ne mogu da zaspim.Ni sama ne znam sta je to sto bi moglo da se dogodi pa da me izvuce iz ove moje, meni se cini,bezizlazne situacije.
Glupo zensko!
Potpuno ne zavidna situacija.Koja je svrha prekida zvanicnog braka?Imovina?
Mora da postoje neka prava i zene tj majke njegove dece u celoj toj prici...Da li si se raspitivala o tome?
 
Pa tu sve izndividualna iskustva. Moji se nisu otudjili i nisu nesrecni. Postojao je problem koji je bio lako resiv i bilo bi steta da se zbog toga razvedu.
Prema tome ja ne gresim kada su moji rodietlji u pitanju, a ne tvrdim da je to bolje za sve brakove. Ja sam ovde pisao o konkretnom braku.
Ja sam to rekao iz nemoci i zelje da resi problem i ostanu u braku, jer sam znao da je to moguce. Nisam im pretio iz obesti tipa: ,,Ako mi ne kupite bicikl, ja cu se ubiti."
Ponovicu da je situacija u jednom trenutku bila takva da je mogla dovesti do razvoda. Inace nisu oni pokretali brakorazvodnu parnicu, sporazumni predlog za razvod braka, niti su se ni na jedan jedini dan razdvajali u smislu da ne zive zajedno.
I dosta vise o meni mojim roditeljima, zmolio bih.

A koji je to problem, ako mozemo znati???

Smesno, ali istinito, kod nas je problem poceo tako sto se meni malo smuchilo da ja uvek budem ta koja ,,trcka, oko njega. Pustila sam ga da vidim, kada bi se to setio taman i nogu da prisloni u krevetu uz moju, ako ne bih ja nista potencirala. Cinio je to, ali samo kada hoce.....znate vec...... a i to je postalo retko i nekvalitetno. Na kraju sam dobila -SHIPAK. Nasao je neku drugu da mu prislanja ,,nogu uz nogu,,. Ali pazite govorim o vremenu od oko 7-8 godina pre toga. ...

Ja mislim da se njemu josh odavno smucila cela ta porodicno - obavezna prica. Ustvari, mislim da i ako je dobio dete u 35 oj godini UOPSTE nije bio svestan da ce to biti tolika odricanja i sve sto roditeljstvo nosi (osecaj da si odgovoran citavog svog zivota, da nema vise nikada beskrajne bezbriznosti....) i kao da je bio LJUT na mene zbog ovoga?? Tako osecam, a pitam se da li je moguce da postoje takvi ljudi. I da sam bash ja ,,natrcala,, na takvog. Ili mu ja nisam bila dovoljno cvrst oslonac u ovim nesigurnim vremenima. Ipak je to ,,ususkani,, jedinac.
 
Poslednja izmena:
Da zivimo u nekoj uredjenoj evropskoj zemlji visokog standarda svakako bih imala neka prava, ali kod nas?Nema sansi.Nemam svoj novac pa ne mogu ni da udjem u kancelariju nekog advokata, a veruj mi, nema tog advokata kog on ne moze da kupi.Sva imovina je na njemu:kuca, desetak stanova, nekoliko lokala, firma u zemlji i tri u imostranstvu.Ja sam vlasnik kola starih deset godina, i, to je to.
 
A koji je to problem, ako mozemo znati???

Vec sam napisao da vise necu ovde na pisem o braku mojih roditelja, jer sam i previse o tome izneo. Dakle ne zelim da napisem koji je problem bio u pitanju, osim da nije bila prevara, niti preljuba. Uglavnom, problem je bio relativno lako resiv. Neko vreme sam ocekivao da se ga moji roditelji sami resiti, a onda sam morao i ja malo da se ,,umesam", cisto da ih prodrmam, pogotovo oca.
 
Treba da pokrenemo razvod braka ali sam procitala da moj suprug nema pravo da podnese zahtev za razvod sve dok nase dete ne napuni godinu dana ili u slucaju da je sporazumni raskid, sto ja necu. Zanima me da li je ovo tacno, i da li je bolje sporazumno ili da sud donese odluku o vidjanju deteta.
Helly
 
Treba da pokrenemo razvod braka ali sam procitala da moj suprug nema pravo da podnese zahtev za razvod sve dok nase dete ne napuni godinu dana ili u slucaju da je sporazumni raskid, sto ja necu. Zanima me da li je ovo tacno, i da li je bolje sporazumno ili da sud donese odluku o vidjanju deteta.
Helly
Bolje je da sud donese odluku o viđanju deteta. Na taj način se može obezbediti minimum.
A ako je moguće da se sporazumete, onda ni ne morate poštovati odluku suda, već mimo te odluke viđanje može biti češće od propisanog.

Ovo je nama rekao sudija kada smo hteli da ostavimo da viđanje dece bude po dogovoru. Dodao je: "Vi se sada možete sporazumeti i dogovoriti, ali... šta će biti ako ne bude uvek tako?". I tako nam je ostavio po propisu da se viđamo svakog drugog vikenda, ali se mi viđamo u proseku češće od toga. I biće tako sve dok momci ne postanu interesantniji od tate.
 
Citala sam ovde toliko tema,i samu sam jednu zapocela..vidim da ovde mozete naci podrsku i za prestanak pusenja,ima i raznih saveta,pa vas mnogo molim da mi budete podrska ovde koliko mozete i zelite.Razvodimo se,pokusavala sam,trudila se,davala sve od sebe samo zbog deteta,i sama sam dete rastavljenih roditelja,nisam to zelela svom detetu..i znam ja sve te price da bolje dobar razvod..znam,postujem to..ali ne umem da shvatim i samo zelim sebi mudrosti da mu se ne svetim preko deteta,jer je los covek,otac..samo sam htela da bude otac pod istim krovom,ne meni muz samo otac,vec godinama nama kao paru ne ide,ali smo to prihvatili i izgradili svako svoje zivote na temeljima udaljenosti samo zbog deteta.I funkcionisalo je,Bogu hvala imamo divno dete,lepo vaspitano,zdravo,pravo pametno..On je otisao..dete i ja tesko zivimo jedva sastavljamo kraj sa krajem,ali zivimo..ja sa suzama svakog dana,dete od 6 god.provede veci deo dana teseci majku koju moli da ga i ona ne ostavi,ma uzas jedan uhvatim ga kako Boga moli naglas da mu vrati oca ponovo..Htela sam da idem sa njime kod psihologa po savet,da sve ovo ostavi sto manje trauma u njegovom zivotu ali nemamo nalepnicu na knjizici do juna meseca a trenutno nemam da platim pregled.Molim vas,za bilo koju rec utehe..
 

Back
Top