Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Interesuje me koliko vredi novcanica 1000 Nemackih maraka iz 1910 godine, Berlin 21 April???

Postoje 2 varijante od 1000 rajhmaraka koje nose datum 21.april 1910 god.
Varijanta 1. sa dva crvena pecata koji se nalaze vodoravno u donjem delu novcanice
i dva seriska broja i slovom serije koji su iste boje kao i pecati.
Na donjem delu novcanice vodoravno se nalaze 4 veca slova,3 se nalaze izmedju pecata
R B D ,a cetvto u desnom uglu varira.
a.Seriski broj sa 6 cifara i seriskim slovom A--D.
Vodoravno vece slovo u desnom uglu C,D,H,M,N,V
od 2-25 evra
b.Seriski broj sa 7 cifara i seriskim slovom A-O.
Vodoravno slovo C,H,J-U,X-Z 1-4 evra
Ova seriska varijanta je stampana tek od 1916god.
c.seriski broj sa 7 cifara serisko slovo L
bez vodoravnih velikih slova UNC oko 2500evra.
Varijanta 2.sa dva zelena pecata koji se nalaze vodoravno u donjem delu novcanice
i dva seriska broja i slovom serije koji su iste boje kao i pecati.
Na donjem delu novcanice vodoravno se nalaze 4 veca slova,3 se nalaze izmedju pecata
R B D ,a cetvto u desnom uglu varira.
Novcanice ove varijante su stampane od 1918-1923god.
a.Seriski broj sa 6 cifara i seriskim slovom C,D
i vodoravnog slova E,F,G 5-35evra
b.Seriski broj sa 7 cifara i seriskog slova A-E
i vodoravnog slova C-H,Y,Z 2-6evra
 
zanima me kolko mogu dobiti za ove kovanice
2x franc ios cor 5 1848-1908
3x franc ios 1 1893
franc ios 1 1914
2x franc ios 1 1915
franc ios 1 1916
2x ferencz jozsef i k a cs es 2 korona 1913
az ezereves magyarorszag 1 korona 1896
2x 1 dinar 1912
1 dinar 1915 50 dinara 1938
2 dinara 1915


Sve zavisi od stanja kovanica (da li su udarane, busene, patinirane, okrnjene itd itd )
 
kolko mogu dobiti za
2x franc ios cor 5 1848-1908
franc ios 1 1916
2x franc ios 1 1915
franc ios 1 1914
az ezereves magyarorszag emlekere 1896 1 korona
2x franc ios 1 1893
2x ferencz jozsef i k a cs es 2 korona 1913
2x 1 dinar 1912
1 dinar 1915
2 dinara 1915
1 dinar 1925
50 dinara 1938

Kupujem sve , ali moram da vidim kvalitet da bi mogao cenu da kazem 064/00-77-555
 
sve zajedno, nekih 60-65 eura. pozdrav

Mehmes, izvinjavam se na svom prethodnom postu, nisam video da ste ostavili komentar a i kad sam rekao DA BI BILO BEZVEZE DA NUMIZMATICATR PROCENJUJE KOMADE BEZ SLIKE nisam mislio na to bukvalno, vec da bi trebao da stavi slike jer sve zavisi od stepena ocuvanosti, ako su losi sve ne vredi ni 5, 10 evra...Pozdrav i izvinjavam se jos jednom, nista nisam lose mislio.
 
Kolega vjeruj ni paznju nisam na to obratio tako da nema frke ok je definitivno. svoje postove ako netko ne postavi slike niti napise koje je stanje baziram na nekom prosjecnom VF stanju. u ovom slucaju imas oko 150 grama kovanica koje su od kvalitetnijeg srebra, ajdemo reci da ima oko 120 ak grama cistog srebra, a to koliko ja mislim vrijedi vise od tih 5-10 eura, mnogo vise. pozdrav
 
Kolega vjeruj ni paznju nisam na to obratio tako da nema frke ok je definitivno. svoje postove ako netko ne postavi slike niti napise koje je stanje baziram na nekom prosjecnom VF stanju. u ovom slucaju imas oko 150 grama kovanica koje su od kvalitetnijeg srebra, ajdemo reci da ima oko 120 ak grama cistog srebra, a to koliko ja mislim vrijedi vise od tih 5-10 eura, mnogo vise. pozdrav

U pravu ste, ipak, ja sam za mojih 5 kruna iz 1900 na numizmatickom skupu dobio ponudu OD 5 EVRA, a vrede nogo vise i kako srebro i po kvalitetu...Hocu da vam kazem da je jedno ptkupna a jedno prodajna cena, bar je tako ovde kod nas u BG-u...Pozdrav
 
Zdravo,na novčiću sa predjne strane piše: leopoldus.dg.r (VI)isaqher
na poledjini: archidux.ashsdux.rv.&.sil. 1677
Da li može neko da mi kaže čiji je to novac i gde bi mogao da se proceni? Novčić je malo izlizan obzirom da je odavno izradjen. Na prednjoj stani je lik sa dugačkom kosom i vencem na glavi a na poledjini dvoglavi orao sa štitom na telu,raširenim krilima i nogama u kojima drži mačeve.
Pozdrav!
 
picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


http://forum.krstarica.com/picture.php?albumid=6325&pictureid=74796

e evo ubacio sam slike pa mozes pogledati u kom su stanju kovanice.
pozz
 
Poslednja izmena od moderatora:
Može li mi neko reći šta je ovo i koliko vrijedi. Takođe me zanima da li postoji neki katalog ili nešto slično gdje bih se mogao bolje upoznati sa ovim primjercima. Napominjem da su u pitanju srebreni komadi pa ako znate molim da mi napišete koliko su teški..
 

Prilozi

  • medalje.jpg
    medalje.jpg
    16 KB · Pregleda: 40
  • nepoznat.jpg
    nepoznat.jpg
    9,7 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
Postoje 2 varijante od 1000 rajhmaraka koje nose datum 21.april 1910 god.
Varijanta 1. sa dva crvena pecata koji se nalaze vodoravno u donjem delu novcanice
i dva seriska broja i slovom serije koji su iste boje kao i pecati.
Na donjem delu novcanice vodoravno se nalaze 4 veca slova,3 se nalaze izmedju pecata
R B D ,a cetvto u desnom uglu varira.
a.Seriski broj sa 6 cifara i seriskim slovom A--D.
Vodoravno vece slovo u desnom uglu C,D,H,M,N,V
od 2-25 evra
b.Seriski broj sa 7 cifara i seriskim slovom A-O.
Vodoravno slovo C,H,J-U,X-Z 1-4 evra
Ova seriska varijanta je stampana tek od 1916god.
c.seriski broj sa 7 cifara serisko slovo L
bez vodoravnih velikih slova UNC oko 2500evra.
Varijanta 2.sa dva zelena pecata koji se nalaze vodoravno u donjem delu novcanice
i dva seriska broja i slovom serije koji su iste boje kao i pecati.
Na donjem delu novcanice vodoravno se nalaze 4 veca slova,3 se nalaze izmedju pecata
R B D ,a cetvto u desnom uglu varira.
Novcanice ove varijante su stampane od 1918-1923god.
a.Seriski broj sa 6 cifara i seriskim slovom C,D
i vodoravnog slova E,F,G 5-35evra
b.Seriski broj sa 7 cifara i seriskog slova A-E
i vodoravnog slova C-H,Y,Z 2-6evra

Ima 2 zelena pecata, 7 cifara, serisko slovo A i vodoravno Z, ali je iz 1910 godine. Rekli su mi da moze da se zameni u Nemackoj banci, a da li moze i negde u Srbiji?
 
Potrebna pomoc oko ovih 6 kreuzera, dosta su losi (od godine se naziru samo prve dve cifre 18?? ) sa leve strane grba ima natpis GROSHERZOGTHUM i zavrsava na desnoj sa ESSEN.
Pod uslovom da sam sve dobro ocitao:eek:
Nista preciznije nisam pronasao, tako da ako neko poznaje ovu oblast, mozda ce po grbu moci da ga identifikuje. Pozdrav
 

Prilozi

  • kreuzer.jpg
    kreuzer.jpg
    48,9 KB · Pregleda: 29

Back
Top