Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Nije tacno !
Svi kazu da vredi od 25-30 evra ! Kakvih 2 evra ???



I ima patinu...

Jovke, drug moj nemogu da ti kazem koliko vredi ta j novcic zato sto neskupljam Rim i o njemu neznam nista, ili vrlo malo.
Ali cinjenica je da je taj novcic neko cistio liselinom, najverovatnije rastvorom solne kiseline 1:1. Tako obicno "numizmaticari" upropastavaju nekad i lepe i vredne novcice.
Nemoguce je da bronzani novcic posle 1500-2000 godina ima takvu patinu. Otidji na sastanak numizmaticara pa pogledaj na sta lice tek iskopani i necisceni novcici. A ako se ciste onako kako treba da se ciste onda imaju sasvim drugaciju patinu.
I tebi za nauk da sledeci put obratis paznju na patinu. A kada sledeci put dodjem potrazicu te pa ti pokazati razlicite tipove patine koje bronzani novcici mogu da skupe toko vise stotina godina u zavisnosti od tla u kome su se nalazile.
I inace drug moj, nemoj se ljutiti na procene koje ti se cine cudne ili nerealne.
Razliciti ljudi razlicito procenjuju novcice u zavisnosti od stanja.
Neka ti kao najbolji primer posluze buseni novcici.
neki numizmaticari ih skupljaju i smatraju da nisu mnogo izgubili na vrednosti sto su ih probusili i stavili na neku narodnu nosnju ili stari nakit.
Na nasim prostorima je to cest slucaj i u skladu je sa tradicijom skoro svih naroda na prostoru bivse Juge.
A neki numizmaticari smatraju da su buseni ili vesani novcici potpuno bezvredni i radije u kolekciji nemaju takav novcic nego sto bi stavili probuseni.
I za kraj ovog posta, proguglaj po podforumu, dosta cesto je pisano o ciscenju novcica. Ciscenje antickih novcica je prava nauka i zahteva dosta znanja i ogromno strpljenje.
 
moze li procena ove kovanice


rimski srebrni novcic domitian ar denarius

79. godina

18.5 mm

3.23 gr.

OBV:CEASER AVG DOMITIAVNS COS VI

REV:PRINCEPS IVVEMTVTIS
 

Prilozi

  • slika-510854x640.jpg
    slika-510854x640.jpg
    18,7 KB · Pregleda: 28
  • slika-510855x640.jpg
    slika-510855x640.jpg
    16,6 KB · Pregleda: 28
Pozdrav svima imam sledece novcanice i interesuje me za koju cenu i gde (po mogucnosti da ih prodam sve od jednom) mogu da ih prodam il odnesem na procenu a da je u Beogradu

*10 dinara iz
-1968 godine 10 komada
-1978 godine 4 komada
-1981 godine 3 komada

*20 dinara iz
-1974 godine 5 komada
-1978 godine 11 komada
-1981 godine 1 komad

*50 dinara iz
-1968 godine 8 komada
-1978 godine 7 komada
-1981 godine 9 komada

*100 dinara iz
-1965 godine 1 komad
-1978 godine 7 komada
-1986 godine 24 komada
-1981 godine 2 komada

*500 dinara iz
-1978 godine 4 komada
-1981 godine 5 komada

*1000 dinara iz
-1978 godine 1 komad
-1981 godine 12 komada
 
i nesto novije:

5 stotina hiljada (jugoslavija) iz
-1993 (kopaonik) 3 komada
-1993 (manastir hopovo) 2 komada
-1994 (kapetan misino zdanja) 2 komada

50 dinara (SFR jugoslavija) 1.VI. 1990 6 komada

10 hiljada dinara (jugoslavija) 1992 6 komada

10 dinara (SFR jugoslavija) 1.IX.1990 1 komad

50 hiljada dinara (jugoslavija)
-1992 17 komada
-1993 9 komada
-1994 1 komad

100 dinara
-1992 1 komad
-1994 (cetinjski manastir) 2 komada

100 hiljada dinara
- 1.V.1989 (SFR jugoslavija) 1 komad
-1993 (jugoslavija) 2 komada

50 milijardi dinara
-1993 (konak kneza milosa) 1 komad
-1993 (manastir vracevsnica) 1 komad

50 miliona dinara (jugoslavia)
-1993 (crkva i konak vozda karadjordjevica) 2 komada
-1993 3 komada

500 miliona (jugoslavija, kapetan misino zdanje) 1993 1 komad
 
i nesto novije:

5 stotina hiljada (jugoslavija) iz
-1993 (kopaonik) 3 komada
-1993 (manastir hopovo) 2 komada
-1994 (kapetan misino zdanja) 2 komada

50 dinara (SFR jugoslavija) 1.VI. 1990 6 komada

10 hiljada dinara (jugoslavija) 1992 6 komada

10 dinara (SFR jugoslavija) 1.IX.1990 1 komad

50 hiljada dinara (jugoslavija)
-1992 17 komada
-1993 9 komada
-1994 1 komad

100 dinara
-1992 1 komad
-1994 (cetinjski manastir) 2 komada

100 hiljada dinara
- 1.V.1989 (SFR jugoslavija) 1 komad
-1993 (jugoslavija) 2 komada

50 milijardi dinara
-1993 (konak kneza milosa) 1 komad
-1993 (manastir vracevsnica) 1 komad

50 miliona dinara (jugoslavia)
-1993 (crkva i konak vozda karadjordjevica) 2 komada
-1993 3 komada

500 miliona (jugoslavija, kapetan misino zdanje) 1993 1 komad


Ne morate da stavljate iste postove na svaku temu, to vam sve zajedno ne vredi ni 10 evra...
 
a gde u beogradu postoji mesto za procenu?

Svakog utorka u SND-u u ulici Svetog Save br. 16-18 je sastanak numizmaticara.
Odete tamo i lepo pripitate ko je Gosp. Marko, pa ga pitate da vam proceni.
Onda pitate ko je gosp. Dragan, on je obicno na svakom sastanku, pa i njega pripitate.
I onda imate dve procene, ja verujem da ce biti vrlo blizu ili cak i identicne.
Ako vam to nije dovoljno, pripitajte ko je gosp. Bogdan pa i njega pitajte, ali mislim da ce njegova ponuda biti nesto niza od prethodne dve.
I sada vec imate tri ponude pa mozete da sedogovorite sa onim ko vam da najpovoljniju ponudu.
Jednostavno, zar ne?
 
Svakog utorka u SND-u u ulici Svetog Save br. 16-18 je sastanak numizmaticara.
Odete tamo i lepo pripitate ko je Gosp. Marko, pa ga pitate da vam proceni.
Onda pitate ko je gosp. Dragan, on je obicno na svakom sastanku, pa i njega pripitate.
I onda imate dve procene, ja verujem da ce biti vrlo blizu ili cak i identicne.
Ako vam to nije dovoljno, pripitajte ko je gosp. Bogdan pa i njega pitajte, ali mislim da ce njegova ponuda biti nesto niza od prethodne dve.
I sada vec imate tri ponude pa mozete da sedogovorite sa onim ko vam da najpovoljniju ponudu.
Jednostavno, zar ne?

Imate i gospodina Nebojsu, njega zanima jugoslovenski novac, takodje tu je i gospodin Rade, njih dvojica sede za istim stolom i 4 ili 5 su po redu od ulaza...Zelim vam srecu...zzzzz
 
cisto da Vas obavestim da se ne bavite odkupom vec oTkupom
od+kupiti...jednacenje po zvucnosti pa ispadne oTkupiti...i tako...

Moj odgovor se odnosio na inflatorni papirni novac o sitnim apoenima , koji je neko postavio pitanje pa ga posle obrisao , a koj je tvoj problem, ako ja nudim malo ti nudi vise pa kupi , a ne sto ljudima procenjujete na 3-4 puta vecu vrednost nego sto nesto vredi pa covek koji stvarno nezna ide od coveka do coveka i maltretira se a nista ne uradi samo pravi budalu od sebe . Kad se nesto procenjuje daje se ponuda koliko je procenitelj spreman da plati pa ko najboje platri taj kupi komad i to mu je vrednost
 
Moj odgovor se odnosio na inflatorni papirni novac o sitnim apoenima , koji je neko postavio pitanje pa ga posle obrisao , a koj je tvoj problem, ako ja nudim malo ti nudi vise pa kupi , a ne sto ljudima procenjujete na 3-4 puta vecu vrednost nego sto nesto vredi pa covek koji stvarno nezna ide od coveka do coveka i maltretira se a nista ne uradi samo pravi budalu od sebe . Kad se nesto procenjuje daje se ponuda koliko je procenitelj spreman da plati pa ko najboje platri taj kupi komad i to mu je vrednost

1.htedoh malo da Vas prosvetlim, sto se pismenosti tice, a Vi se naljutiste
2.mislim da je postenije reci i vecu cenu, nego je srezati, kao sto Vi redovno cinite. nikad se ne zna ko moze koliko da ponudi. zasto ici ispod cene?
3.procenitelj bi trebalo da procenju i da kaze koliko nesto realno vredi...a potom da ponudi svoju cenu koju je spreman da plati.
ljudi koji dodju ovde zele da saznaju koliko vredi ono sto poseduju, a ne koliko ste Vi spremni da im platite...ako ste vec u naslov teme stavili procena onda budite i realni. to su tipicni fazoni sa pijace i nemaju veze sa pravom procenom vrednosti.

p.s.
ne znam se pise odvojeno
razmak uvek ide posle zareza, nikako pre(isto vazi i za tacku)

poz
 
Poslednja izmena:
Ova mozda i vredi 20 evra pa i vise, ali ta o kojoj ti govoris tesko da vredi vise od 3 evra unc, a i to je mnogo. POZDRAV

Ne znam, video sam kod jednog numizmaticara istu kao moju za 20 evra e sad ne znam da li tu odlucuje neki detalj koji ja nisam video ili stanje, ili ko zna sta drugo, u svakom slucaju hvala, i drasgo mi je da vidim vas post posle dugog vremena...
 
Ova mozda i vredi 20 evra pa i vise, ali ta o kojoj ti govoris tesko da vredi vise od 3 evra unc, a i to je mnogo. POZDRAV

Ja bi je platio i 30 ako je srebrna , to je kovanica hrvatskog numizmatickog drustva , ima i neke naknadne varijanre , bronza , bronza posrebrena , bronza pozlacena , a one vrede po 10 , mada po slici bi rekao da je prva srebrna varijanta
 

Back
Top