Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

argentius1.jpg
argentius2.jpg


Constantius I. As Caesar, AD 293-305. AR Argenteus (20mm, 3.34 g, 12h). Antioch mint, 8th officina. 7th emission,
circa AD 298. CONSTANTI VS CAESAR, laureate head right / VIRTVS MILITVM, three-turreted camp gate; no doors;
*ANTH*. RIC VI 43a; RSC 318f.
nigde ne mogu pronaci cenu za ovog argentiusa
pomoc?
 
Pogledajte prilog 276744Pogledajte prilog 276745

Constantius I. As Caesar, AD 293-305. AR Argenteus (20mm, 3.34 g, 12h). Antioch mint, 8th officina. 7th emission,
circa AD 298. CONSTANTI VS CAESAR, laureate head right / VIRTVS MILITVM, three-turreted camp gate; no doors;
*ANTH*. RIC VI 43a; RSC 318f.
nigde ne mogu pronaci cenu za ovog argentiusa
pomoc?

Našao sam kovanicu rimskog cara Konstantina I po mom mišlenju VF kvaliteta koja je bila prodata u aukciji za 392 dolara - 303€.
http://www.cngcoins.com/Coin.aspx?CoinID=117732

A vaša salbijeg kvaliteta može da postigne na aukciji i do 80€. Samo treba nači kolekcionara da je kupi za tu cenu. Ja bih je kupio ali ne više od 20 € . XF kvalitet dostiže na aukcijama i do 1000€.

Približne cene po kvaliteti:
GOOD: 15€ -30€
F: 80€ - 120€
VF- 200€ - 300€
XF: 800€ - 1000€

Pozdrav.
 
Nadam se da nisam pogresio i preplatio te kovanice. Zanimalo me drugo mišljenje. Hvala puno mrgasa!
Ja imam kolekciju teritoreij bivše jugoslavije od 15.stolječa do danas naravno nemam svih.
I da ozbiljno mislim o kupovini 10 i 20 para 1904 od svake po deset komada ukupno 20 komada po 1€ i kvalitet barem VF. za UNC dam i do 50€.
Hvala puno.

p.s. zanima me i vaša procena-mišljenje za:
20 dinara 1938 imam negde oko 20 komada od F do aUNC kvaliteta ( 4€ - 28€)
50 dinara 1938 od F do XF moja procena od 12€ do 28€ možda i 35€ za dobar XF

jovica.markovic
nije mi jasno kako si uspeo ovo sto si napisao
"10 i 20 para 1904 kupim po 10 komada od svake i barem VF+ kvalitet"
 
Ne razumem pitanje rampro, Kako sam uspeo šta?
Ako misliš da sam kupio po 10 kovanica od 10 para 1904 i 10 kovanica od 20 para 1904. Moram da te razočaram - nisam jih kupio ali sam dao ponudu da za 1€ kupim odmah 20 komada VF+ kvalitet.
To znači, da kupim VF, XF, aUNC i UNC kvalitet.
Dosta ima kovanica VF kvaliteta nešto manje XF koje dostižu na aukcijama oko 200€, a baš redke su UNC koje postižu cenu iznad 1000€.
Dao sam na procenu vrednosti kovanice koje posedujem i neke koje sam kupio ili menjao jer nisam baš expert za srbiju i njihovu vrednost. Hteo sam da znam dali sam preplatio neke od njih a neke koliko su vredne. pa pošto sam dobio odgovor da su vredne kovanice od 10 i 20 para 1904 oko 1€ dao sam kontra ponudu da jih odma kupim 20 komada po 10 od svake.

Nadam se da sam TI odgovorio na TVOJE pitanje prijetelju ;)

p.s. posle sam malo produbio traženje po internetu po savetu mrgasa i jovkesrbina, trebao mi dan da sam napravio malu analizu i upoznao se sa vrednošču kovanica od 1800 do 1939 godine sa teritorije srbije.
Hvala mrgasa i Jovkesrbin

Pozdrav
 
Ne razumem pitanje rampro, Kako sam uspeo šta?
Ako misliš da sam kupio po 10 kovanica od 10 para 1904 i 10 kovanica od 20 para 1904. Moram da te razočaram - nisam jih kupio ali sam dao ponudu da za 1€ kupim odmah 20 komada VF+ kvalitet.
To znači, da kupim VF, XF, aUNC i UNC kvalitet.
Dosta ima kovanica VF kvaliteta nešto manje XF koje dostižu na aukcijama oko 200€, a baš redke su UNC koje postižu cenu iznad 1000€.
Dao sam na procenu vrednosti kovanice koje posedujem i neke koje sam kupio ili menjao jer nisam baš expert za srbiju i njihovu vrednost. Hteo sam da znam dali sam preplatio neke od njih a neke koliko su vredne. pa pošto sam dobio odgovor da su vredne kovanice od 10 i 20 para 1904 oko 1€ dao sam kontra ponudu da jih odma kupim 20 komada po 10 od svake.

Nadam se da sam TI odgovorio na TVOJE pitanje prijetelju ;)

p.s. posle sam malo produbio traženje po internetu po savetu mrgasa i jovkesrbina, trebao mi dan da sam napravio malu analizu i upoznao se sa vrednošču kovanica od 1800 do 1939 godine sa teritorije srbije.
Hvala mrgasa i Jovkesrbin

Pozdrav

Za početak, ako Ti smeta obraćanje na "TI", onda odmah prelazim na "VI".
Dakle, ne mogu da verujem da ste mogli kupiti ili nuditi za nešto što uopšte ne postoji!!!
Kovanice od 10 i 20 para iz 1904 godine NE POSTOJE :-) i ne mogu se nikako kupiti ni za 1€ niti za mnogo više :-)
 
Postoji podatak o tiražu kovanica:
od 10 para 1904 napravili su 350 kovanica a od 20 para 1904 napravili su 400 kovanica.
Po podacima od strane NGC - Numismatic Guaranty Corporation.
Pošto jih ja nemam a dobio sam podatak da koštaju oko 1€ kupio bi ih 10 od svake. Pa pošto sam video da su jako redke ali DA postoje hteo sam jih kupiti. A o tiražnom broju nisam ni znao ništa do sad.
Tako da se izvinjavam ako sam s tim koga uvredio,
od tih 750 kovanica nešto ih je otišlo u svet a nešto po kučama kolekcionara.
To je sva informacija koju imam na novo.
 
Za početak, ako Ti smeta obraćanje na "TI", onda odmah prelazim na "VI".
Dakle, ne mogu da verujem da ste mogli kupiti ili nuditi za nešto što uopšte ne postoji!!!
Kovanice od 10 i 20 para iz 1904 godine NE POSTOJE :-) i ne mogu se nikako kupiti ni za 1€ niti za mnogo više :-)

Mandicev katalog kovanog novca sa podrucja bivse Jugoslavije spominje kao raritete 10 para iz 1904 (cena 800e za PP) i 20 para iz 1904 (cena 1000e za PP) sa naznakom da nije bilo redovnog kovanja.

Moja greska sto sam u brzini u originalnom odgovoru na pitanje jovice.markovica za procenu vrednosti ukljucio 10 i 20 para sa cenom do jednog evra.
 
Poslednja izmena:
Postovani Jovice,

hvala puno na informacijama, vidi se da ste bas strucan u oblasti u kojoj ja nisam i puno Vam hvala na pomoci. Otprilike sam i ja toliko procenjivao ovaj novcic.

Imam jos jedno pitanje za Vas ako Vam nije problem da mi odgovorite, vezano za inflacijske novcanice. Koliko otprilike vrede u VF ili F kvalitetu, znam da je malo ali me interesuje koja je vrednost 10ak komada i da li vrednost zavisi od serije, posto vidim da su uglavnom serije AA, AB ili AE, a da su ZA serije redje.

S toga me interesuje, koja je razlika u serijama i u ceni?

Unapred zahvalan na odgovoru
 
Pozdrav, Djole Slajbe

izvinjavam se ali malo sam zbunjen. Koje za koje novcanice se ide i iz kog doba i iz koje drzave ste mislil. Jer nema drzave na svetu koja nije imala u svojoj istoriji barem po 3 velike inflacije jedne najpoznatijih novog doba je inflacija SAD-a i Nemačke posle prvog svetskog rata. Italije posle drugog i Jugoslavije 90' godina.
Ako imate koje slike, zamolio bih vas da jih postavite ovde.
Hvala na rangiranju ali nisam strucnjak, vise amater sa malo izkustva. Ali mi je oblast u kompjuterima i internetu, u tome sam strucan pa je mozda meni lakse naci koji odgovor nego kom drugom. A i učlanjen sam u 3 numizmatična društva više godina.
Pa pošto sad imam više vremena jer ne radim više, sam to slobodno vreme okupirao sa numizmatikom.
Pozdrav

p.s. očekujem slike, i ako ja nebudem imao odgovora ima forum dosta stručnijih od mene ;)
p.p.s.
Malo sam istraživao nije mi dalo mira ;) Mislim, da ste mislili na Jugoslaviju???
pa sam nešto našao i sastavio:

Zamjena serija za prvi put štampana i koriščena u tiskanom izdanju 12. VIII. 1978 s velikim slovima u serijskom broju, kako slijedi:
· U 10 dinarskih novčanica na štampu serije AU s početkom broj 6-9, i AV i AZ s početnim brojem 5-9 u drugoj polovini decembra 1981 i početkom januara 1982,
· U 20 dinarskih novčanica na štampi serije DD (uvjetno možda i DC) do DL s početnim brojem 7, 8 i 9 i Serije DM naprijed u aprilu i maju 1981,
· U 50 dinarskih novčanica na štampi serije AG (uvjetno može imati AF) da s početnim brojem jednaka ili veća od pet serija i AS vjerojatno u maju i junu 1981
· U 100 dinarskih novčanica na štampi serije KK s početkom broj 3-9 i BD s početnim brojem 4-9, i puno se na od oktobra do decembraa 1981 i januara i februara 1982
· U 500 dinarskih novčanica na press seriji od AL na AO sa početnim brojem 5-9, AP s početnim brojem 4-9 i od AR od sredine jula do početka oktobra 1981,
· U 1000 Dinare novčanica na štampi serija AL serije AU s početnim brojem 5-9 januaru i februaru 1981 i niz AV i AZ s početnim brojem 0-4, i BA sa startnih brojeva 0 i 1 u drugoj polovini juna i početkom jula 1981.
Na ranijim serijama novčanica izdanja 12 VIII. 1978, nisko-slovo i numerički kodovi, čak i ako su već numerirane sa širokim slovima numeriranja maraka, zamjena za seriju još uvijek nije izdata.
Zamjena serija je tada redovito pratitla sva izdanja novčanica Jugoslavije do kolapsa Jugoslavije, kao i praksa se ​​nastavlja u današnje vreme ZINa.
U 1000 i 5000, koji su u sili nužde postali početnik jugoslovanskih inflacijskih novčanica, bila zamjena proširena seriji ZB i ZC.
Pri tisočaku in pettisočaku, ki sta bila po sili razmer začetnika jugoslovanskega inflacijskega tiskanja bankovcev, pa je bila nadomestna serija razširjena še na oznaki ZB in ZC.

A po pitanju cene otprilike je bilo puno primjeraka svih serija, da bi nešto vredelo mora biti štampano sa kakvom greškom. A i potom toga mora biti UNC kvaliteta da bi vredeo koji euro. VF kvalitet je ako je savijen ali lep i ravan nije oštečen jako malo u obtoku. F je neoštečen savijen više puta ali nije nimalo pocepan poznaju se tragovi savijanja na čoškovima, malo je prljav (mastan od primanja)... Good je jako istrošen ali još uvek se sve vidi svi natpisi više puta savijen malo je oštečen na savijenim delima mali razcepan oko milimetra.

Niko ne skuplja bankovnice izpod UNC kvaliteta (nov kao iz banke). Retki primjerci iz 50 godina da se kupi aUNC kvalitet. Da bi neko skupljajo VF ili F kvalitet to su samo retki primjerc i po 100 godina stari.

HUH nadam sam da sam izcrpno i tačno odgovorio na vaše pitanje ;) Kolege molim ako imaju više informacija nek dopišu jer ja i baš nisam dosta potkovan u papirnom novcu.

Poz
 
Poslednja izmena:
imam dve kovanice,jedan iz 1938 od 10 dinara iz kraljevine jugoslavije,i druga iz 1955 od 10 dinara FNRJ?

Kovanica 10 dinara 1938 vredi koji euro zavisi od kvaliteta. Možda samo težina srebra kog sadrži par deset centi. UNC bi mogli prodati za 5€ - 8€.
A 10 dinara iz 1955 njih ima jako puno i možete prodati samo aUNC ili UNC kvalitet i to za koji euro-dva.

Na ovoj stranici možete dati ponudu.
http://www.singidunum-online.com/shope/index.php?meniID=4&category_thirdID=8
 
Poslednja izmena:
Koje kovanice i papirne marke Nemacka Banka menja?
od koje godine do 2003.
U napred hvala.

Nemačka banka menja sve kovane i papirne marke važeče na dan 01.01.1999. Možete jih poslati poštom pa če vam oni nakazati na vaš tekuči račun ili osobno u jednoj filijali DEUTSCHE BUNDESBANK - najbliža vam je u Minhenu.
Evo vam link do pretvornika valute iz DEM u EUR : http://de.coinmill.com/DEM_EUR.html#DEM=2000000
I evo vam link da vidite koje marke ne primaju... 50 maraka iz 1948, 2 marke kovanice iz 1951 i sve ranije od 20.juna 1948 evo vam i link: http://www.bundesbank.de/Redaktion/...eschaeftsfelder/Bargeld/dm_euro_umtausch.html

POZ
 
Posedujem novac iz doba Kraljevine Jugoslavije:
- 1000 dinara iz 1941.god
- 100 dinara iz 1941. god
- 50 dinara iz 1931. god
- 20 dinara iz 1936. god
- 10 dinara iz 1939. god
Zanima me njihova vrednost. Novac je dobro ocuvan

- 1000 dinara iz 1941.god --- od 4€ do 8€
- 100 dinara iz 1941. god --- oko 1€ do 4€
- 50 dinara iz 1931. god --- za srebrnjak oko 8€ za novčanicu od 6-9€€
- 20 dinara iz 1936. god --- za srebrnjak oko 8€
- 10 dinara iz 1939. god --- novčanica oko 5€

Čekao sam da kolege odgovore jer su stučnije od mene posebno u oblasti novčanica. Ako grešim molim vas da ispravite. Hvala.
Poz
 

Back
Top