Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Da li se jos vrsi procene vrednsoti na ovom forumu? Slikao bih neke kovacnice za procenu. Takodje me interesuje posto sam nov u svemu ovome da li se proof kovanice, (mislim da su to polirane?) dobijaju nekim procesom Ili samo odredjene novcanice same po sebi mogu da imaju proof kvalitet? Takodje me interesuje sta znaci skracenica unc? Ako jos uvek procenjujete uskoro cu slikati i okaciti kovanice koje imam da mi procenite kojeg su kvaliteta, od prilike znam koliko sta vredi, ali kao sto rekoh nov sam u svemu ovome. Unapred hvala
 
Pozdrav Djordje,
nešto je slabija posećenost foruma tako da je i malo odgovora na sva postavljena pitanja.
Što se tiče određivanja kvaliteta kovanica, to je veoma diskutabilno pitanje, pogotovu preko slika na internetu.
Čak i u ličnoj trgovini dolazi do razmimoilaženja mišljenja, jer svako (kupac/prodavac) vuče na svoju stranu.

Pogledajte ovu temu http://forum.krstarica.com/showthread.php/366053-Kvaliteti-kovanica
i naćićete odgovore na neka vaša pitanja, a ako budete rešili da postavite slike potrudite se da budu što boljeg kvaliteta.

speedster
 
Hvala na odgovoru... Da li mi mozete reci gde mogu da procenim vrednost kovanice? I ako mi neko moze reci od prilike pribliznu vrednost...??? Pozdrav...
Pozdrav,
jedino što ja mogu da kažem je da sam izgled kovanice ne deluje da je iz tog perioda.
Što se i potvrdilo kada sam preveo odgovore sa foruma sa kojeg ste postavili slike,
po njima je to neka komemorativna medalja/žeton iz 17/18 veka. ali bez tačnih informacija šta je u pitanju.
 
Zdravo, prvi put sam ovde, može li neko da mi kaže šta je ovo, tj. kakav je ovo novčić, kada je izdat i kojim povodom.

Hvala unapred :zpozdrav:


prigodna%2525201884.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Dati novcic nema neku specijalnu numizmaticku vrijednost, relativno je nov i u solidnom tirazu, u principu njegova vrednost zavisi od vrednosti zlata, ima tezinu od 23.5 grama cistoce 0.900 zlata, to je oko 21.15 grama cistog zlata. Njegova trenutna vrednost je oko 800 evra, maksimalno 850 ako je UNC ocuvan tj. ako ni pod lupom ne mogu da se uoce ogrebotine na novcicu.
 
Komad pripada Drudju Brankovicu, njegova jedina vrsta u tri reda ogranicena linijama. Nije kovao novac izmedju 1412 i 1427. Pre 1412 kovao je novce sa natpisom ГРЉГЉ БРАНКОБНИКЉ, ГОСПОДНИЉ ГОРГЉ, ГОРГЉ, ГОСПОДНИЉДЕСПОТ. Moja licna pretpostavka jeste da je ove vrste novca kovao posle 1427 jer tek tad koristi puno ime odnosno titulu, ime i prezime.
U pitanju je njegov mali dinar sa tezinom 0,6-0,9g.

procena?
 
Komad pripada Drudju Brankovicu, njegova jedina vrsta u tri reda ogranicena linijama. Nije kovao novac izmedju 1412 i 1427. Pre 1412 kovao je novce sa natpisom ГРЉГЉ БРАНКОБНИКЉ, ГОСПОДНИЉ ГОРГЉ, ГОРГЉ, ГОСПОДНИЉДЕСПОТ. Moja licna pretpostavka jeste da je ove vrste novca kovao posle 1427 jer tek tad koristi puno ime odnosno titulu, ime i prezime.
U pitanju je njegov mali dinar sa tezinom 0,6-0,9g.

procena?

za koji komad ti to pricas ?
 

Back
Top