SAMOUBISTVO

Danas mi je palo na pamet da bih samoubistvom mogao da se osvetim svom ocu, jer bih ubistvom sopstvenog tela ubio i polovinu njega.

Ма не да ћеш да га зајебеш, него ћеш да направиш највећу освету у историји :)

da se pozovem na Vede u kojima se na nekoliko mesta kaže: "Prosvetljeni pojedinac ne treba više nego što je potrebno da se veže za svoje telo ili za ljude koji su u rodbinskim vezama sa njegovim telom, jer mi nismo samo telo."

1) Ако се позиваш на Веде, позови се боље на део о самоубиству ;)
2) Далеко си ти од просветљења...

Kako vreme odmiče, sve više i više mi se dopada ideja da ocu nanesem bol samoubistvom kao što je on meni naneo emotivni bol u detinjstvu.

Ако ти је нанео емотивни бол, значи да га заболе за тебе, као што ће и сад да га заболе ако се рокнеш.

Дакле - дупли промашај - кућа ти прокисла, а ти поправљаш паркет... :)

Samoubistvo je prava stvar, jer umirem kad ja hoću.

Да, само је питање да ли ти заиста хоћеш, и зашто хоћеш...
 
Danas mi je palo na pamet da bih samoubistvom mogao da se osvetim svom ocu, jer bih ubistvom sopstvenog tela ubio i polovinu njega. Doduše ubio bih i majčinu polovinu svog tela (majku volim više od oca), ali da se pozovem na Vede u kojima se na nekoliko mesta kaže: "Prosvetljeni pojedinac ne treba više nego što je potrebno da se veže za svoje telo ili za ljude koji su u rodbinskim vezama sa njegovim telom, jer mi nismo samo telo." Kako vreme odmiče, sve više i više mi se dopada ideja da ocu nanesem bol samoubistvom kao što je on meni naneo emotivni bol u detinjstvu. Samoubistvo je prava stvar, jer umirem kad ja hoću.

nemoj sluchajno da to uradish pre juna...(jel ono jun beshe?) posle kad se upoznamo radi shta hocesh...;):mrgreen:
 
Ah,kukavicluk,kukavicluk,bla,bla,bla...A cega se te osobe plase??????Mozda mislite na slabe ,nestabilne ljude koji nemaju vise snage da se suocavaju sa problemima?Ali to definitivno nema veze sa strahom. Kukavice?O Boze,dokle cete ponavljati fraze koje ste predhodno negde culi/procitali?
Ili mozda mislite na coveka kome se zapalila gajba pa iz straha da ne izgori skace kroz prozor i time vrsi samoubilacki cin.
Neko jednostavno nema zelju da bleji u ovom besmislenom,kratkom zivotu.Ima mnogo inteligentnih,drustvenih i bogatih ljudi koji izvrse samoubistvo.Zdravi,lepi,nasmejani(u javnosti),ali sa hiperaktivnim mozgom koji ne moze da prestane ni na trenutak da sljaka,i to ne znaci da je razlog tog coveka glup,jer ima i pravise izostrena cula,izrazajnu inteligenciju,pa ne moze da podnese besmisao zivota,retardiranost ljudi koji zive taj zivot,klonova koji postuju sablone i izvrsavaju naredjenja,piju kafu,pricaju nebuloze,citaju glupe knjige,pisaji,seru,jedu,bleje i pretvaraju se u masine koje ce jednog dana ,vrlo brzo umreti od raka,srcke ili starosti i?I nista.Jednostavno se ne uklapa u tu masineriju,zgadi se sam sebi kad vidi da i on sam spada u tu rulju i obavlja te svakojake rutinske gluposti i dobije zelju da izadje iz zacaranog kruga,iz te sekte zvane zivot(?!) i ubije se.I to je to.
 
Јесте, кукавица је зато што није имао муда да осмисли себи живот који је достојан њега, него је само побегао из живота зато што му се у једном тренутку учинило да је бесмислен и срање.
(И, што је још важније, тиме унесрећио целу своју околину и од њихових живота заувек направио срање! Себично!)
 
Ah,kukavicluk,kukavicluk,bla,bla,bla...A cega se te osobe plase??????Mozda mislite na slabe ,nestabilne ljude koji nemaju vise snage da se suocavaju sa problemima?Ali to definitivno nema veze sa strahom. Kukavice?O Boze,dokle cete ponavljati fraze koje ste predhodno negde culi/procitali?
Ili mozda mislite na coveka kome se zapalila gajba pa iz straha da ne izgori skace kroz prozor i time vrsi samoubilacki cin.
Neko jednostavno nema zelju da bleji u ovom besmislenom,kratkom zivotu.Ima mnogo inteligentnih,drustvenih i bogatih ljudi koji izvrse samoubistvo.Zdravi,lepi,nasmejani(u javnosti),ali sa hiperaktivnim mozgom koji ne moze da prestane ni na trenutak da sljaka,i to ne znaci da je razlog tog coveka glup,jer ima i pravise izostrena cula,izrazajnu inteligenciju,pa ne moze da podnese besmisao zivota,retardiranost ljudi koji zive taj zivot,klonova koji postuju sablone i izvrsavaju naredjenja,piju kafu,pricaju nebuloze,citaju glupe knjige,pisaji,seru,jedu,bleje i pretvaraju se u masine koje ce jednog dana ,vrlo brzo umreti od raka,srcke ili starosti i?I nista.Jednostavno se ne uklapa u tu masineriju,zgadi se sam sebi kad vidi da i on sam spada u tu rulju i obavlja te svakojake rutinske gluposti i dobije zelju da izadje iz zacaranog kruga,iz te sekte zvane zivot(?!) i ubije se.I to je to.

mislim da je jasno da o tim slucajevima ne govorimo
ako neko nije bio dovoljno jak da u ovakvom svijetu prezivi, njegova stvar

sad je malo kasno da ponovo editujes post i sredis ga, ali ubuduce pazi da bude citljivije
nemaju svi zivce (i vremena za gubljenje) kao ja
 
Ah,kukavicluk,kukavicluk,bla,bla,bla...A cega se te osobe plase??????Mozda mislite na slabe ,nestabilne ljude koji nemaju vise snage da se suocavaju sa problemima?Ali to definitivno nema veze sa strahom. Kukavice?O Boze,dokle cete ponavljati fraze koje ste predhodno negde culi/procitali?
Ili mozda mislite na coveka kome se zapalila gajba pa iz straha da ne izgori skace kroz prozor i time vrsi samoubilacki cin.
Neko jednostavno nema zelju da bleji u ovom besmislenom,kratkom zivotu.Ima mnogo inteligentnih,drustvenih i bogatih ljudi koji izvrse samoubistvo.Zdravi,lepi,nasmejani(u javnosti),ali sa hiperaktivnim mozgom koji ne moze da prestane ni na trenutak da sljaka,i to ne znaci da je razlog tog coveka glup,jer ima i pravise izostrena cula,izrazajnu inteligenciju,pa ne moze da podnese besmisao zivota,retardiranost ljudi koji zive taj zivot,klonova koji postuju sablone i izvrsavaju naredjenja,piju kafu,pricaju nebuloze,citaju glupe knjige,pisaji,seru,jedu,bleje i pretvaraju se u masine koje ce jednog dana ,vrlo brzo umreti od raka,srcke ili starosti i?I nista.Jednostavno se ne uklapa u tu masineriju,zgadi se sam sebi kad vidi da i on sam spada u tu rulju i obavlja te svakojake rutinske gluposti i dobije zelju da izadje iz zacaranog kruga,iz te sekte zvane zivot(?!) i ubije se.I to je to.

Da brate
 
A sta mislite o ovome.Covek se vozio autobusom koji se okrenuo na jednu stranu.On se pravio pametan
iskocio iz autobusa i na kraju jedino je on poginuo jer se autobus prevrnuo bas na tu stranu dok su ostali putnici preziveli.Mislio je na sebe,da izvuce svoje ........ i spase sebe ne misleci sta ce se desiti sa drugima i na kraju je nastradao.
 
Јесте, кукавица је зато што није имао муда да осмисли себи живот који је достојан њега, него је само побегао из живота зато што му се у једном тренутку учинило да је бесмислен и срање.
(И, што је још важније, тиме унесрећио целу своју околину и од њихових живота заувек направио срање! Себично!)

zar i moderatori...:lol::p
 
Neko jednostavno nema zelju da bleji u ovom besmislenom,kratkom zivotu.Ima mnogo inteligentnih,drustvenih i bogatih ljudi koji izvrse samoubistvo.Zdravi,lepi,nasmejani(u javnosti),ali sa hiperaktivnim mozgom koji ne moze da prestane ni na trenutak da sljaka,i to ne znaci da je razlog tog coveka glup,jer ima i pravise izostrena cula,izrazajnu inteligenciju,pa ne moze da podnese besmisao zivota,retardiranost ljudi koji zive taj zivot,klonova koji postuju sablone i izvrsavaju naredjenja,piju kafu,pricaju nebuloze,citaju glupe knjige,pisaji,seru,jedu,bleje i pretvaraju se u masine koje ce jednog dana ,vrlo brzo umreti od raka,srcke ili starosti i?I nista.Jednostavno se ne uklapa u tu masineriju,zgadi se sam sebi kad vidi da i on sam spada u tu rulju i obavlja te svakojake rutinske gluposti i dobije zelju da izadje iz zacaranog kruga,iz te sekte zvane zivot(?!) i ubije se.

Toliko je svet raznolik da moze svako da se prodnadje u njemu. Imas svoj kutak i ogradis se od nekih tamo koji slusaju krs od muzike, pumpaju se silikonima i vode za tvoj pojam, ili pojam nekih opstih zdravih kriterijuma, isprazan zivot.

A suicid veze nema sa tim sto neki tamo vode besmislene zivote, vec sa tim da se ne ume, a i te kako moze, pronaci smisao svog. A kad cujem posebonst i jedinstvenost prevrne mi se zeludac:D Toliko jedinstven, da ne mozes da prodnadjes ni jednu nit koja te vezuje sa drugima je bolest, a ne realnost.
 
ako neko nije bio dovoljno jak da u ovakvom svijetu prezivi, njegova stvar
-Naravno


sad je malo kasno da ponovo editujes post i sredis ga, ali ubuduce pazi da bude citljivije
nemaju svi zivce (i vremena za gubljenje) kao ja[/quote]
-Pa dobro,znaci neko i ima,...to je bitno(kvalitet,a ne kvantitet);)
 
Ah,kukavicluk,kukavicluk,bla,bla,bla...A cega se te osobe plase??????Mozda mislite na slabe ,nestabilne ljude koji nemaju vise snage da se suocavaju sa problemima?Ali to definitivno nema veze sa strahom. Kukavice?O Boze,dokle cete ponavljati fraze koje ste predhodno negde culi/procitali?
Ili mozda mislite na coveka kome se zapalila gajba pa iz straha da ne izgori skace kroz prozor i time vrsi samoubilacki cin.
Neko jednostavno nema zelju da bleji u ovom besmislenom,kratkom zivotu.Ima mnogo inteligentnih,drustvenih i bogatih ljudi koji izvrse samoubistvo.Zdravi,lepi,nasmejani(u javnosti),ali sa hiperaktivnim mozgom koji ne moze da prestane ni na trenutak da sljaka,i to ne znaci da je razlog tog coveka glup jer ima i pravise izostrena cula,izrazajnu inteligenciju,pa ne moze da podnese besmisao zivota,retardiranost ljudi koji zive taj zivot,klonova koji postuju sablone i izvrsavaju naredjenja,piju kafu,pricaju nebuloze,citaju glupe knjige,pisaji,seru,jedu,bleje i pretvaraju se u masine koje ce jednog dana ,vrlo brzo umreti od raka,srcke ili starosti i?I nista.Jednostavno se ne uklapa u tu masineriju,zgadi se sam sebi kad vidi da i on sam spada u tu rulju i obavlja te svakojake rutinske gluposti i dobije zelju da izadje iz zacaranog kruga,iz te sekte zvane zivot(?!) i ubije se.I to je to.
Čuj, bre! I Nikoli Tesli je tako šljakao mozak. On se nije ubio. Na protiv, njegov život će ostati upamćen kao jedan od najvećih koji su ikada postojali na svetu. Možeš li sebe videti u tom svetlu?
 
Тесла је био научник, није имао ту емотивну преосетљивост коју имају уметници (којима мозак такође тако ради), који се начешће и убијају, а по начину на који је умро и како је живео пред свој крај живота, немој да сумњаш да ни он није помишљао на самоубиство.
 
Ako izuzmemo ljude sa problemima i koji su u nekoj sekti i likove koji su psihicki bolesni,ljudi se najcesce ubijaju iz DOSADE jer ne vide smisao svoga zivota,imaju sve sto pozeleti mogu ili zive kao stereotipi,ja ako budem bio takav (stereo tip) idem odmah da se ubijem!! Inace moglo bi se reci da ja zivim ekstremnim zivotom i nikad ne znam sta me sutra ceka!!
 
Zao mi je tih nesrecnika i njihovih porodica.A i nisam bezdusan kad kazem da je taj cin u vecini slucajeva kukavicki, ocajanje je slaba vera u coveka, a ko izgubi veru cesto pada u ocajanje. Pa nije hrabrost samo u borbi sa drugim ljudima vec i sa samim sobom, koja je i najteza. Samuraji su iz ludosti uzimali sebi zivot nije tu nikakva hrabrost u pitanju.Ziv covek ocajava, ali zar posle noci ne dodje dan, posle nevremena sunce . A ovo posle tame tama.nevremena sunce . Ko pretrpi do kraja taj ce se spasti. Tu je hrabrost.trpi do kraja taj ce se spasti. Tu je hrabrost.
 
Ako izuzmemo ljude sa problemima i koji su u nekoj sekti i likove koji su psihicki bolesni, ljudi se najcesce ubijaju iz DOSADE jer ne vide smisao svoga zivota, imaju sve sto pozeleti mogu ili zive kao stereotipi,ja ako budem bio takav (stereo tip) idem odmah da se ubijem!! Inace moglo bi se reci da ja zivim ekstremnim zivotom i nikad ne znam sta me sutra ceka!!

Dobra konstatacija. Naime, ljudski život je tako osmišljen da kad se neko dosađuje odmah se upada u polja gde se vidi samo besmisao i ništavnost. Ta polja su neposredno ispred polja smrti. Čovek nije stvoren da se dosađuje.
 
Možete do 101 i nazad, kao Hellgirl da racionalizujete razloge za samoubistvo...i ništa.
Opet to ne može da izdrži proveru zdravog razuma.
Naime, sve ono zbog čega Hellgirl kaže da se ljudi ubijaju, normalna, zdrava ličnost ili davno prevaziđe ili uspešno prevazilazi u životu.
Pitanja tipa: kako je život besmislen, kako su sve šabloni, kako je sve tako poznato itd nisu teme za pametnog čoveka jer to znamo svi.
I mene rastužuje činjenica da ćemo za sto godina svi mi sa foruma biti samo prah i pepeo i da će sve naše dileme, svađe, teme, ljubavi, razočarenja...biti tako nebitna nekim novim generacijama. Štaviše, pitanje je hoće li naši praunici uopšte znati da smo postojali.

Ali, zbog toga nemam želju da se ubijem.
Samoubistvo proizilaizi samo iz jednog izvora, a to je depresija.(osim kod samoubistava na mah, gde je obično okidač neki događaj, mada je i tu pitanje nije li takva osoba već bila depresivna ranije ili kod teških i neizlečivih bolesti gde ima mnogo fizičke patnje)
A depresija je duševna bolest.
Koja se srećom, u velikoj većini slučajeva uspešno leči ili drži pod kontrolom.
I zato....manite se tih racionalizacija
 
Čuj, bre! I Nikoli Tesli je tako šljakao mozak. On se nije ubio. Na protiv, njegov život će ostati upamćen kao jedan od najvećih koji su ikada postojali na svetu. Možeš li sebe videti u tom svetlu?[/quote


Kako god-i taj covek je bio psihicki bolesnik...
U tom svetlu sebe ne mogu videti,jer nisam okrenuta nauci slicnog tipa, vec umetnosti i psihoanalizi.
A i njegove bolesti,strahovi,opsesije nisu ni malo slicne mojim ''boljkama''.
 
#0145

Непосредни и остали узроци самоубилачких тежњи (неки од):

#0145.1

Недостатак мотивације од стране животне средине.
Ако исувише добро разумемо ствари, и ако смо у стању да великим делом предвидимо развитак фактора у нашем животном окружењу и на нашем животном путу, оне постају неинтересантне и таквом уму свет делује као пластичан, истрошен, блед, стагнантан, момифициран и биће губи сваку вољу за борбом и упада у апатију која води у дубоке самоубилачке тежње.






#0145.5

Схватање тога да је живот заправо скуп навика којима се биће подређује и од којих постаје зависно. Породица, друштвена околина, посао, љубавни партнер.
Исувише висок степен креативности и свести ума који од једног тренутка пита "зашто" и који не налази у таквом оквиру довољну интелектуалну храну спречава то спутавајуће навикавање и ослобађа се од тога, разбија оквире своје свести али тиме и оквире свог претходног емотивног живота унутар којих се налазе и извори задовољења његових основних психичких потреба (емотивна храна).





Da,to je to...
 
Da li je samoubistvo, akt bezuslovnog samouništenja, najuzvišeniji čin mudrosti? Pošto, od svih životinjskih vrsta na našoj planeti, samo čovek može svesno da ga izvrši.

Ne, jer covek moze da izvrsi i cin ljubavi, paznje, necega lepog nekome, i jedini je od svih vrsta koji to moze, a moze i samoubitstvo, mrznje i slicno.
 
Да, самоубиство је чин деструкције. Окренут је ка себи, али како ниједан човек није изоловано острво у океану, та деструкција је неминовно уперена и на његову околину!
 
neki moj drugar koji se kad smo bili klinci tripovao na "ratnicku" prichu je imao ideju da je
samoubistvo krajni izraz slobode..kao sloboda je pitanje da li imash izbor ili ne,i na kraju ti odluchujesh..shta mislite o tome?
 

Back
Top