Cigarete u trudnoci

Z

ZA

Gost
Trudna sam i pusim od 10 do 20 cigareta dnevno. Ne mogu manje. Ne smeta mi.
Zanima me kako stvarno nikotin utice na plod (medicinski) i da li je jos neko pusio i kako je to uticalo na bebu?

Hvala
 
Ovako nemojte napadati trudnicu, nije lepo ipak smo mi sad osecajnije... :wink:
Nego trudnice potrudi se, mnogo zavisi od toga koliko imas god. ako ne mozes prestati onda bar smanji na najvise 5 cigareta dnevno... npr. posle jela! Na bebu moze da utice odnosno steti tako da kad se rodi nece imati ni dve kile, tako je rekao doktor mojoj poznanici koja isto ne moze prestati... dete moze imati problema sa disanjem ako imas oko 30-ako god. znam slucaj...
Isto tako znam dosta trudnica koje su pusile, (i pri kraju prestale nije im vise odgovaralo) i sa decom je bilo sve ok, ali su ta deca vrlo rano pocela pusiti... prosek 12-13god.
U svakom slucaju probaj da se odviknes!!! Jer i kad budes dojila jednostavno ces MORATI prestati...
Puno srece i potrudi se ipak je to tvoje dete...
Veliki pozdrav! :wink:
 
ZA:
Trudna sam i pusim od 10 do 20 cigareta dnevno. Ne mogu manje. Ne smeta mi.
Zanima me kako stvarno nikotin utice na plod (medicinski) i da li je jos neko pusio i kako je to uticalo na bebu?

Hvala

Ja se stvarno trudim da budem tolerantna i da bar pokusam da sagledam stvari iz tudjeg ugla te ne napadam i ne osudjujem... Ali sad ne mogu da se uzdrzim!
Kako te nije sramota da uopste postavis takvo pitanje?! Dete nije igracka, niti tvoja licna svojina te nemas nikakvo pravo da budes neodgovorna prema njemu i njegovom zivotu i zdravlju! To sto sebe trujes - recimo da je tvoj problem, ali resila si da rodis dete, a ne mozes da se odreknes cigareta!
Kako mozes da budes toliko neodgovorna i sebicna, kako ces podneti druge obaveze i odgovornosti koje roditeljstvo namece?! Razmisljas li ti o svemu tome, ili verujes kako time sto ces roditi dete imas pravo da pravis eksperimente i onako uz put pitas kakve su posledice po njega iako si unapred odlucila da rizikujes?!
Steta sto ne postoji neki "prijemni ispit" za one koji hoce da budu roditelji!
 
ZA:
Trudna sam i pusim od 10 do 20 cigareta dnevno. Ne mogu manje. Ne smeta mi.
Zanima me kako stvarno nikotin utice na plod (medicinski) i da li je jos neko pusio i kako je to uticalo na bebu?

Hvala
A sta mislis kako utice?
Svakom cigaretom svom detetu uzimas potreban kiseonik,na rodjenju imas sve sanse tj tvoja beba ima sanse da ima problema sa malom telesnom tezinom,disanjem...
Nema tu mozes ,ne mozes da ostavis cigarete samo se zapitaj da li si toliko sebicna da ti je preca tvoja ruzna navika nego zdravlje deteta.
 
ZA:
Trudna sam i pusim od 10 do 20 cigareta dnevno. Ne mogu manje. Ne smeta mi.
Zanima me kako stvarno nikotin utice na plod (medicinski) i da li je jos neko pusio i kako je to uticalo na bebu?

Hvala
oko ovoga je puno teorija... zadnja koju sam čula je bila da je cigarete potrebno ostaviti min 3 meseca pre nego zatrudniš (naravno to je moguče kod planirane trudnoče)... a ako nisi onda nije preporučljivo potpuno se 'skinuti' sa nikotina jer bi plod mogao da prođe kroz tako zvanu fazu 'nikotinskog šoka' pa savetuju da je treba pušenje smanjiti na min npr 3-5 cigareta dnevno naravno što lakših npr ultra-light...

poz
 
hvala na savetima, pratiću i dalje. Mislim da nema potrebe za onako grubim rečima, jer u trudnoći je ovo samo jedan od problemčića. A šta ćemo sa stanom, novcem, problemima zbog kojih sam jako, jako, jako nervozna a nervoza je takođe opasna za dete.. Koje zlo odabrati? Naravno cigarete ne, reći ćete, i da se smirim?!
A ja vas pitam koliko dece imate i da li ste pušači?
hvala
 
Naravno da su cigarete stetne i da ne bi trebala da pusis, to svako iole normalan zna.
Moja mama je pusila (verovatno nesto manje, ne znam) u toku obe trudnoce, a bratu i meni ne fali nista. Takodje poznajem jos dosta mama koje su pusile tokom trudnoce mojih prijatelja koji su takodje zivi i zdravi.
Naravno, uvek je bolje ne pusiti uopste.
 
Imam 26 godina, dvoje dece od 5 i 1,5 god. U obe trudnoće sam pušila oko 10 cigareta dnevno i moja deca su rodjena bez ikakvih problema disajnih organa ili bilo koje druge prirode sa 3050 grama. Ovim ne opravdavam ni sebe niti bilo koju drugu trudnicu koja puši, ali u današnje vreme i vazduh koji dišemo ima najmanje kiseonika,a o drugim stvarima da ne govorim. Pozdrav svim trudnicama.
 
Cudo bozije kako pusaci koriste svaki moguci nacin da opravdaju svoju ruznu i krajnje stetnu naviku,pa cak koriste i svoju decu.
Umesto sto trazite izgovore kod sebe i drugih kako se ipak moze pusiti a to da ne nasteti plodu,trazite nacine kako da ostavite cigarete.Da smo na zapadu,a na zalost nismo,pusaci bi bili saterani u cosak,pusili bi u malim prostorijama i ne bi smeli da pisnete.Ovde,kod nas,jos uvek se nepusaci izvinjavaju sto ne puse a ne obrnuto.
 
dr:
Cudo bozije kako pusaci koriste svaki moguci nacin da opravdaju svoju ruznu i krajnje stetnu naviku,pa cak koriste i svoju decu.
Umesto sto trazite izgovore kod sebe i drugih kako se ipak moze pusiti a to da ne nasteti plodu,trazite nacine kako da ostavite cigarete.Da smo na zapadu,a na zalost nismo,pusaci bi bili saterani u cosak,pusili bi u malim prostorijama i ne bi smeli da pisnete.Ovde,kod nas,jos uvek se nepusaci izvinjavaju sto ne puse a ne obrnuto.

Bas tako!
Bas ovih dana sam u dnevnim novinama pronasla da je nikotin nadjen cak i u organizmu dece ciji su roditelji pusaci, cak i ako se ne pusi u prostorijama u kojima deca borave!
tacno je, udisemo zagadjen vazduh, jedemo zatrovanu hranu, pijemo neispravnu vodu... bla, bla...
Ali, moze li neko od nas na to da utice? A na pusenje, gospodo draga - mozete. Ili, ako vec ne zelite da se odreknete takvog "zadovoljstva" i "antistresa", nemojte radjeti decu!
Zasto ne posmatrate stvari ovako: ovaj svet je dovoljno zagadjen i bez nikotina, deca imaju pravo da se razvijaju i rodjaju u najboljim uslovima koje smo u stanju da im obezbedimo... To ipak ne ukljucuje nikotin!
 
Ako želite, molila bih vas da uz odgovor navedete koliko dece imate i da li ste pušač? Lakše mi je da sagledam vaše odgovore, neročito one sa kritikama, i to po meni, preoštrim.
Svako je za roditelja, gospodo!!
Baš svako!
Možda ne za savršenog, t nije niko, ali za najboljeg u skladu sa svojim mogućnostima, svakako JESTE!
Nije u redu prozivanje ovog tipa koje navodite. Svako svom detetu pruža najviše što može, a da merimo i ocenjujemo, nije nam dato. Nije to naš posao.
 
Pa ja ne znam kakve si ti odgovore pozelela da cujes. Zar je moguce da nisi svesna da cigareta moze naskoditi tvom detetu? Ti kazes da ne primecujes da ti skodi... pa sta bi trebalo da se desi pa da primetis? Da ti izrastu rogovi??? Jel bi to bilo dovoljno uverljivo ili ni tada ne bi bila sigurna. Ili ne daj boze da rodis bolesno sete, pa onda kazes: " E pazi stvarno - skodi, sad sam uvidela... Mislim, nemam pojma sta da ti kazem. Ako si ovde ocekivala neku utehu i blagoslov za to sto nisi ostavila duvan ni kada si saznala da u tebi raste jedno novo ljudsko bice, onda budi sigurna da takve reci neces naci... OK mozda ce se javiti neka pametna glavica, ima ovde takvih, nije da nema, koja ce ti reci: "E sestro, samo ti dimi, dimila i ja dok sam bila trudna pa rodila zdravo i pravo dete"

I jos nesto da dodam za kraj, pusac sam, vec dugi niz godina, tako da razumem tvoj problem zavisnosti. Ja sam vise puta pokusavala da ostavim duvan, i nisam bila dovoljno istrajna u tome ...i najiskrenije da ti kazem - sramota me je sto sam takav slabic i sto ne mogu da batalim to djubre. Ako ne budem ostavila duvan ni kada budem ostala u drugom stanju, e onda cu i sama za sebe moci reci da sam veliki SKOT. A to je ono sto i ti sebi treba sada da kazes.
 
ne daj boze da kod nas urade to sa pusacima sto rade na zapadu!! i da svi budemo 90-60-90 i da imamo bele zube ko sa orbit reklama!! BLJAK!! pa zivi smo ljudi! mislim ok je postovanje nepusaca ali bash ubijati sve ljudske slabosti.....!
 
Sta je bljak...bljak je sto nepusaci trpe vase pusacke zavisnosti...jeli neko ovde pita nepusaca da li mu smeta dim.Ne,jos samo sto ne ismeju kao sta se primas...
Draga trudnice ja ti ovo govorim kao nepusac i lekar,mislim da si krajnje sebicna prema svom detetu.Sta si ocekivala da te neko pohvali,pa zapitaj se sta radis svojoj bebi koja ti je jos u stomaku a kad se porodis onda ces da ga gusis dok i samo dete ti ne propusi...svoju slabost nemoj opravdavati nego se lisi te grozne navike.
 
Evo ja sam STRASTVENI pusac, vec nekih 10-12 godina. Imam dvije male djevojcice i vjeruj mi, oba puta kad sam saznala da sam trudna, ISTOG, ali ISTOG momenta sam pobacala sve cigarete iz kuce, disciplinovano apstinirala obje trudnoce i onih par mjeseci dojenja poslije. Mislim da nema te ovisnosti koja moze da prevlada ljubav koju sam ja osjecala taj period trudnoce. Svaki put kad sam pomislila na cigaretu, osjecala sam veliku griznju savjesti, bilo me je sram tog djeteta, znam da cinim lose po svoje zdravlje, svjesna sam toga i dan-danas, ali nisam mogla biti tako okrutna da to cinim i svom nerodjenom djetetu, koje nema drugog izbora nego da se truje zajedno sa mnom. I ja sam bila nervozna, ali sam vremenom pronasla mir u mnogim drugim stvarima, dobra knjiga, muzika, druzenje, duge setnje. Ma milion drugih stvari.
Prestani nalaziti izgovore, jer nema nijednog opravdanog.
 
dr:
Sta je bljak...bljak je sto nepusaci trpe vase pusacke zavisnosti...jeli neko ovde pita nepusaca da li mu smeta dim.Ne,jos samo sto ne ismeju kao sta se primas....

ja uopshte nisam pushac i ne komentarishem trudnice i pushenje, ali mi je nenormalno da idem ulicom na kojoj niko ne pushi zbog neke zabrane!!! pa ima nas raznih i niko nije savrshen! naravno da nije ok ako te neko maltretira svojim pushenjem ali trpimo mi mnogo vishe ziveci u gradu a ne samo ako ponekad udahnesh duvanski dim!
 
trudnica:
Ako želite, molila bih vas da uz odgovor navedete koliko dece imate i da li ste pušač? Lakše mi je da sagledam vaše odgovore, neročito one sa kritikama, i to po meni, preoštrim.
Svako je za roditelja, gospodo!!
Baš svako!
Možda ne za savršenog, t nije niko, ali za najboljeg u skladu sa svojim mogućnostima, svakako JESTE!
Nije u redu prozivanje ovog tipa koje navodite. Svako svom detetu pruža najviše što može, a da merimo i ocenjujemo, nije nam dato. Nije to naš posao.

Posto sam prozvana, da ne ispadne da bezim od odgovora...
Ne, nisam pusac. Ali u mom organizmu ima dovoljno nikotina, ne brinite. Oba roditelja su mi (bili) pusaci, majka je pocela da pusi par godina nakon mog rodjenja, pusi i dan-danas i to i nakon srcanog udara... No, to je vecim delom njen problem... Ono sto je bitno to je da mi je ocajno smetao duvanski dim, onaj odvratni smrad koji se uvuce u svaku poru zidova, namestaja, zavesa, tepiha... O automobilu i zapaljenim cigaretama i kolicini dima na to malo prostora - da ne govorim. I, veruj mi, to djubre nikad nisam stavila u usta, sto je jedino dobro sto je iz citave price proizislo. Dakle, iz te pozicije sam ti govorila buduci da tvoja nerodjena beba nije u stanju da ti kaze da li joj duvan smeta... i da li to "primecuje". Trazila si misljenje - dobila si ga. Ako ti se ono ne svidja, zao mi je, ali zaista znam dosta o nikotinu i ne vidim ni jedan razlog da na sve to ne reagujem. Uostalom, ti ces ionako uraditi kako si zamislila, samo ne znam zasto si postavila pitanje ako si unapred odredila cega kao roditelj mozes a cega ne da se lisis. Zamisli da je zena koja koristi drogu ili alkohol postavila slicno pitanje. Kako bi reagovala?
I, izgleda da se priroda bas i ne slaze sa tobom da je "svako za roditelja"... te nas ima i takvih koji smo za to uskraceni, sto svakako ne znaci da manje volimo i slabije poznajemo decu i njihove potrebe...
Pozdrav
 
Da, moze biti da sam pitanje postavila samo da bih našla utehu i opravdanje. ILI,...?! Da bi možda pronašla nekog sa pravim rečima kojima bih ja ugasila želju za cigaretama u sebi. Sve što govore smeh i dr i ostali je verovatno ok, ali ne dopire do mene jer ton nije ok. Nastavnik sam i nikad ne bih nikoga naučila ničemu da takvim tonom tražim od dece da rade domaći ili uče. U svakom slučaju hvala, i tek da vas obavestim, poslednja dva dana, od kad je tema na forumu povraćam čim vidim cigarete, pipnem ih,..
I dalje mi se ne sviđa način na koji govorite, jer on govori o vašim unutrašnjim problemima, strahovima i traumama (govor pun besa), MADA pokušavam da ignorišem to KAKO govorite a čujem ŠTA!

Zato- šta da rafim kad mi naiđe želja za cigaretom? Dajte mi ideju čime da se "zaigram"? Uzeti u obzir da živim u ovom gradu 3 nedelje, i poznajem ukupno 11 ljudi!! Para nema, obaveza nema, ...?!

ideje...?!
 
Posto imam veze sa ucenjem nekoga necemu,dobro znam da ako ne podviknes malo niko te nece ozbiljno shvatiti.
Kad te uhvati kriza a ti popij 2 case mlake vode,zvaci zvake...u apotekama imas ceo program za odvikavanje od cigareta...
 

Back
Top