HEMP?

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
"ajmo curice, ajmo djecaci..."; pitanja za sampinjona;

1. sta je to HEMP?
2. sta se sve more proizvest od Hempa?
3. zasto to ne radimo...vise? ( kao - "u vecoj kolicini..." i kao - "kao nekad..." )
4. posjedujete li neki predmet izradjen od Hempa?

bonus pitanje (donosi 10 nagradnih poJena) - zasto je prica oko Hempa kultna?

hint...nije "vutra", al zamalo...;)
 
Kanabis.... ali nije vutra... Koristi se u industriji, legalno. Je l tako?
Kazi da brisem ako gresim, da se ne brukam.

Mislim da ga imam u nekoj kremi.

poJeni za Borcicu
(cudna mi cuda... :D )

u pravu si, evo sad i linak, za "djecicu";
http://en.wikipedia.org/wiki/Hemp

znaci, tema je podizanje ekoloske svijesti,
a ne "ajde da se drogiramo da nam oci sjaje..." :lol:

u kremi? fino
jos neko?
neka majicica?
tepih?
bic za flagelante? (ajde ajde..."Opus Bleji" i tako...znamo da ste "medju nama"...:lol:)
 
evo, ovo more...

Cannaseries_oils_soaps2.jpg


hemp.jpg


freedom_PS-01_front_web.jpg
 
Konoplja, mozete koristiti i tu rec, ne morate hemp ili kanabis.
Imam peskir za plazu i pantalone od konoplje, i kostalo je ko svetog petra kajgana, makar pre 11 gofina kada sam to uzeo. I dan danas su skoro istog kvaliteta i izgledaju kao i kada sam ih kupio.
Kada bi industrija uopsteno bila okrenuta tripu ekologije, a ne samo profitu, onda bi se konoplja koristila u mnogo grana industrije. Zgodnije im je ovako, prave garderobu i jos ponesto od korova i zgrcu silne pare za to. Na povrsini ove planete ne postoji biljka koja moze imati raznovrsniju i vecu upotrebnu vrednost nego sto je to slucaj sa konopljom.
 
Pronašla sam jednu tuniku, koja je od hempa, a da nisam ni znala. Materijal podseća na mekanu jutu.
Sad nešto razmišljam da je smotam.:roll:...Pardon - da je zarolam i koristim kao uzglavlje od 100% prirodnog materijala. Kažu da smiruje i pospešuje lepe snove.:mrgreen:
 
Konoplja, mozete koristiti i tu rec, ne morate hemp ili kanabis.
Imam peskir za plazu i pantalone od konoplje, i kostalo je ko svetog petra kajgana, makar pre 11 gofina kada sam to uzeo. I dan danas su skoro istog kvaliteta i izgledaju kao i kada sam ih kupio.
Kada bi industrija uopsteno bila okrenuta tripu ekologije, a ne samo profitu, onda bi se konoplja koristila u mnogo grana industrije. Zgodnije im je ovako, prave garderobu i jos ponesto od korova i zgrcu silne pare za to. Na povrsini ove planete ne postoji biljka koja moze imati raznovrsniju i vecu upotrebnu vrednost nego sto je to slucaj sa konopljom.

Samo slaba vajda od toga sve dok postoji sintetika, konoplja nema šanse, pre svega zbog cene nije dostupna širim narodnim masama.
 
Konoplja, mozete koristiti i tu rec, ne morate hemp ili kanabis.
Imam peskir za plazu i pantalone od konoplje, i kostalo je ko svetog petra kajgana, makar pre 11 gofina kada sam to uzeo. I dan danas su skoro istog kvaliteta i izgledaju kao i kada sam ih kupio.
Kada bi industrija uopsteno bila okrenuta tripu ekologije, a ne samo profitu, onda bi se konoplja koristila u mnogo grana industrije. Zgodnije im je ovako, prave garderobu i jos ponesto od korova i zgrcu silne pare za to. Na povrsini ove planete ne postoji biljka koja moze imati raznovrsniju i vecu upotrebnu vrednost nego sto je to slucaj sa konopljom.

to je to, mada danas vise nije tako skupo ni rijetko
i u pravu si kad kazes da ne postoji "upotrebljivija" biljka

btw za termin hemp odlucila sam se da bi ljudi vise toga izguglali... ;)
 
Да се упишем на тему. :mrgreen:

''Кудеља је назив за влакна добијена од конопље. Од кудеље се прави конопац, тканине, одећа, и слично. Дуго времена су конопљина влакна била синоним за добре и јаке конопце, и зато су у нашем језику речи канап, конопац и конац, настале од речи конопља. Војвођанска кудеља је у првој половини 20. века диктирала цену на берзама у Енглеској и Италији, јер је била једна од најквалитетнијих на свету.''

''Историја конопље у писаном облику траје скоро 5000 хиљада година, а евидентно је да су употребу конопље људи биљежили од почетака своје писмености. Конопља је једна од првих култивисаних биљака и сматра се да је употреба конопље стара колико и агрикултура. У почетку се највише гајила због влакана, а стари Кинези су од ње правили конопце, одећу и хартију. Најранија помињања њених психоактивних својстава можемо наћи у ведском спису Атхарва-Веда, индијском светом спису старом четири хиљаде година.

Употребу конопље на Балканским просторима је још у 5. веку п. н. е. забележио Херодот:
Викицитати „Конопља у њиховој земљи расте дивља, али је Скити и сеју, а народи Тракије од ње праве одећу. Скити узму семе ове конопље, уђу под своје шаторе и бацају га на усијано камење, па се оно дими и ствара пару, којој није равно ни једно парно купатило у целој Грчкој. Од те паре, Скити су одушевљени од весеља.“''

Википедија
 
Ja izgleda nisam sampinjon jer sam sad prvi put cula za Hemp...:mrgreen:(mada mi se u poslednje vreme cesto desava da za nesto nisam cula..;)).
Ali za konoplju jesam i imam stare dedine pantalone(stari ih nisu zvali pantalone nego nekako drugacije , ne mogu da se setim ali seticu se..:oops:) od tog materijala ali iz mog iskustva to je prilicno tvrd materijal i grebe, doduse mozda je u pitanju necin obrade , nisam sigurna.:D
 
Ja izgleda nisam sampinjon jer sam sad prvi put cula za Hemp...:mrgreen:(mada mi se u poslednje vreme cesto desava da za nesto nisam cula..;)).
Ali za konoplju jesam i imam stare dedine pantalone(stari ih nisu zvali pantalone nego nekako drugacije , ne mogu da se setim ali seticu se..:oops:) od tog materijala ali iz mog iskustva to je prilicno tvrd materijal i grebe, doduse mozda je u pitanju necin obrade , nisam sigurna.:D

caksire?
e to je to - imam i ja (pra...)babinu rubinu od konoplje, al je "bolje" obradjena i mijesana, vjerojatno s pamukom ili lanom...

sjajna biljka - steta sto nema vise proizvoda od nje na nasem trzistu
inace, upotrebljiva je i za proizvodnju papira;
proces je manje stetan za okolinu + nema sjece drveca...

sto se naziva tice - obabrala sam ovaj "stranjski" jer je pretraga na google bolja + nema tu "negativnu" konotaciju kod nas


svima;
znaci, "djeco" - ovo se ne "mota" i ne "pusi"...aman... :roll:
 

Back
Top