8. mart

Pa da. Danas se, a naročito kod nas, ovaj praznik vezuje za komunizam. Ali ono što je bitno jeste da je on dao ženama mnoga prava. A socijalizam nije isto što i komunizam i mnoge zapadnjačke zemlje su socijalističke i obeležavaju 8. mart. Mešate babe i žabe. Ono što je u to vreme mogao samo taj pokret, pošto se u kapitalističkom, toga doba, žena nije mešala sa muškarcima, van kuće, je ono što treba slaviti, pošto je žena prestala da bude rob muškarcu. Barem nekim pisanim pravom. E to što i danas mnoge dopuštaju muškarcima da od njih traže da rade i na poslu i u kući i ne pomažu, to je druga stvar. Ono na šta je 8. mart spao, kod nas barem, je smejurija i zato ima žena koje govore kako je to glupo, a ne razmišljaju da su im taj stav upravo muške šoviniste koje bi da vrate ženu u kuhinje i oduzmu im prava, želeli da izboksuju. E zato ova tema nije za LjiS. Odnosno, ono što se iz ove teme izrodilo, pošto je pitanje postavljača daleko od ove rasprave.
 
Koja glupost. Kao prvo, jedno 90% danashnjeg zivlja planete shvata 8. mart jednim glupim praznikom, a sa druge strane, nazvati 90% mushkog sveta na zemaljskoj kugli shovinistichkim svinjama je glupo, nezrelo i potpuno neodmereno. E sad cesh ti meni da kazesh da ti to u stvari nisi mislila, ali ja sam siguran da je tvoj zivot promashaj sa ili bez varljache.
 
Pa da. Danas se, a naročito kod nas, ovaj praznik vezuje za komunizam. Ali ono što je bitno jeste da je on dao ženama mnoga prava. A socijalizam nije isto što i komunizam i mnoge zapadnjačke zemlje su socijalističke i obeležavaju 8. mart. Mešate babe i žabe. Ono što je u to vreme mogao samo taj pokret, pošto se u kapitalističkom, toga doba, žena nije mešala sa muškarcima, van kuće, je ono što treba slaviti, pošto je žena prestala da bude rob muškarcu. Barem nekim pisanim pravom. E to što i danas mnoge dopuštaju muškarcima da od njih traže da rade i na poslu i u kući i ne pomažu, to je druga stvar. Ono na šta je 8. mart spao, kod nas barem, je smejurija i zato ima žena koje govore kako je to glupo, a ne razmišljaju da su im taj stav upravo muške šoviniste koje bi da vrate ženu u kuhinje i oduzmu im prava, želeli da izboksuju. E zato ova tema nije za LjiS. Odnosno, ono što se iz ove teme izrodilo, pošto je pitanje postavljača daleko od ove rasprave.

:shock:muskarci nas ne teraju da radimo, sta to pricas
valjda radimo zbog sebe, a ne zato sto nas neko tera?
 
samo da pitam za savjet...imam zenu...srecan brak i sve to...a imam i svalerku...mrak riba...
posto se blizi 8. mart,a ja nisam bas pri parama...koga da preskocim sa poklonom???

Osim ako ti shvalerka nije 50 i neko godishte.....batali da razmishljash...danashnje cice slave Dan ljubavi. Osmi mart je demode.
Inache....ja glasam za to da tvoja zena sazna da je varash. Pa te shutne. Pa se ozenish shvalerkom koja ti izrodi petoro dece i od vrh ribe postane debela sa viklerima u kosi. To se zove kosmichka pravda. Koja chesto ume da zakaze. Valjda joj se istroshe baterije.:rolleyes:
 
a jel sad fora da se pravimo da ne znamo shta je treca htela da kaze samo da bi se shlihtali rasti ili je neshto drugo razlog?

j.ebe se meni za rastu
treca vrlo jasno ume da iskaze svoje stavove i rekla je tacno ono sto je htela
sumnjam da joj treba advokat
cak i da joj treba, bolje ce to odraditi sama
 
?????
A jel' to hocesh chisto sebi josh jednom da kazesh da si samosvesna zena ili cesh ukljuchiti malo logiku. Niko meni ovde ne mora da se shlihta, to valjda znash bolje.

a ne rasto... trenutno ne pricham sa sobom... (malo sam ljuta na sebe...:p) shto ne znachi da mi je logika na crvenom... naravno da ne mora, ne shvataj me tako "tragichno"...;) i da, ovo poslednje je stvarno tachno...:D
 
Taj praznik mi nista ne znaci!
Simbol mi je nekih borbi, previranja, masovnih okupljanja................sada me podsjeti na Bg od prije nekoliko dana............masa, uzavrela rulja, koja se bori za svoja prava...........
Ne treba mi taj dan da podsjeti mog muskarca kako treba da se ponasa prema meni..........i ne volim kada mi ga neko cestita ili pokloni nesto!
 

Back
Top