KAKO NABOLJE "OPRATI" DIPLOMU?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Betty

Elita
Poruka
21.481
:)

Evo jednog interesantnog i precutanog a vrlo aktuelnog (barem u Beogradu) pitanja - kako najbolje ili najlakse "oprati" diplomu nekog od privatnih fakulteta?

Koliko vidim, trend je da se nakon Megatrenda svako ko drzi do sebe upise na postdiplomske ili master studije na nekom od drzavih fakulteta, ili, ako mu finansije dozvoljavaju, stranih fakulteta koji postoje i kod nas. S druge strane, veliki je priliv upravo na privatne fakultete onih koji su na drzavnim izgubili poslednju nadu za spasenje!

Sta ciniti, gde "utopiti" diplomu privatnog faksa?? :D
Sta savetujete, koji master i gde??
 
:)

Evo jednog interesantnog i precutanog a vrlo aktuelnog (barem u Beogradu) pitanja - kako najbolje ili najlakse "oprati" diplomu nekog od privatnih fakulteta?

Koliko vidim, trend je da se nakon Megatrenda svako ko drzi do sebe upise na postdiplomske ili master studije na nekom od drzavih fakulteta, ili, ako mu finansije dozvoljavaju, stranih fakulteta koji postoje i kod nas. S druge strane, veliki je priliv upravo na privatne fakultete onih koji su na drzavnim izgubili poslednju nadu za spasenje!

Sta ciniti, gde "utopiti" diplomu privatnog faksa?? :D
Sta savetujete, koji master i gde??

To je po meni jedna velika glupost... u ovoj drzavi isto "ti se 'vata" koju diplomu imas, kad ti za bilo koji posao treba veza...
 
To je po meni jedna velika glupost... u ovoj drzavi isto "ti se 'vata" koju diplomu imas, kad ti za bilo koji posao treba veza...
Pa nije baš, mada sam i ja bila sličnog mišljenja do skoro. Evo čula sam baš pre neki dan za jedan svetlil primer. Tražen je dipl. ekonomista u državnom preduzeću, i od kandidata koji su se javili, traženo je da imaju diplomu sa državnog univerziteta, odnosno oni sui mali prednost. I stvarno zaposlili troje koji su ispunjavali taj uslov. Verovatno je ovo redak slučaj, ali ipak se dešava :heart:
 
Evo npr ja :lol: ...

Znam razne primere.....pre neki dan u novinama jedna banka traži službenike - prednost megatrend studentima :roll:...

Onda čujem moji saborci sa Megatrenda negde su diskriminisani , jer su sa tog faksa... :roll:

Suština je koliko sam uspela da zaključim sledeća...Nije više bitno šta si završio , ni gde , ni koliko to košta, nego koliko dobro umeš da se prodaš , da se prezentuješ u javnosti...:roll:

... I ono jes - veza je bitna , da ne kažem ključna ...kad je imaš ne znam dal neko i čita diplomu...

No da se vratim u temu ...

...ovih dana razmišljam o tom fuc...n masteru...I ne nalazim odgovre na mnoga pitanja .
Rekoše mi neke mudre glave da ne upisujem master na megatrendu , kao bacam godinu dana i 3000 evra ..pitam ih sta savetuju...kažu sačekaj da počnu specijalističke ( sta god to bilo) ...pitam dalje ..dal da upisem master na nekom državnom faksu ( od kog sam pobegla glavom bez obzira ) ..kažu mi ...pa u stavri niko ništa ne kaže samo sležu ramenima ...

Onda se razmislim .. šta bi ja to masterirala :lol: ...i ne znam ...nešto mi je ponestalo praktičnih ideja ...
Onda se pitam ...treba li mi master ?
Takodje nisam našla odgovor...

Konačno pitanje ...šta će mi doneti taj master?
Odgovor ..pogadjate ..ne znam !

Ukratko...dilema master ili ne ..prisutna je kod mene već evo par meseci ...i kako vreme odmiče sve sam manje zaineterovana za dalje usavršavanje ...Nekako i nemam više ambicija za školovanje tog akademskog tipa ...sa svojih 30 godina ...spremna sam za nešto drugo , novo ...ma šta to bilo...:rolleyes:
 
Pa nije baš, mada sam i ja bila sličnog mišljenja do skoro. Evo čula sam baš pre neki dan za jedan svetlil primer. Tražen je dipl. ekonomista u državnom preduzeću, i od kandidata koji su se javili, traženo je da imaju diplomu sa državnog univerziteta, odnosno oni sui mali prednost. I stvarno zaposlili troje koji su ispunjavali taj uslov. Verovatno je ovo redak slučaj, ali ipak se dešava :heart:

Nije redak slucaj.Cula sam i ja za slicne primere i iskreno drago mi je zbog toga jer sam ja na drzavnom fakultetu i nervira me pomalo kako se lako prolazi na privatnim fakultetima.U vecini slucajeva ljudi su imali losa iskustva pa me i ne cudi sto traze ljude sa drzavnih fakulteta.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top