Kurs kuvanja


E hvala puno... sad cu da pregledam sve natenane.... :heart:


E vidis ...i ja znam da se ta voda baca ,a zasto :think: ?! Pa zato jer se od te vode bas dobijaju gasovi :) !

fart.jpg

A u tome je fora.... znaci VODA OSTAJE! :mrgreen:
 
E vidis ...i ja znam da se ta voda baca ,a zasto :think: ?! Pa zato jer se od te vode bas dobijaju gasovi :) !

fart.jpg


Da. Zbog "gasova". I jeste šteta, jer zaista najkvalitetniji sastojci dobrim delom odu sa tom vodom... Zbogradi izbegavanja "gasova", ko neće da baca prvu vodu, dobro je staviti "međ' prste" nane... Ne oseti se njen ukus, a pomaže. A i nisu svi stomaci isti, pa... Ko kako voli. :)
 
za zaprsku niko cini mi se nije rekao da ne mora da se pravi sa uljem, da moze da se pra i sa vodom i alevom paprikom.. a kako ~ nemam pojma jer nikad nisam probala tu vrstu zaprske da pravim ;)

ja pravim uvek takvu jer je ona uprzena teska i nezdrava

uzmes na dno soljice malo vode, onda malo brasna... e sad zavisi koju kolicinu jela treba da zgusnes koliko ces brasna i vode
ja sam vremenom skontala
nemam neku meru ti za pocetak po malo dodaj pa ces ukopcati vremenom

izmuckam vodu brasno i ako hoces moze i alevu, ja je ne trpam svuda.... i to dodam pred kraj kuvanja mesam i pustim da prokljuca i sklanjam
dobijas isti efekat a manje se trujes i nema onog oporog ukusa koji je karakteristican za uprzenu koju ja licno ne volim

to se zove tzv hladna zaprska
 
Mozda i postoji tema, pa neka je sastave ako ima.

Ja sam relativno "mlada" u kuhinji pa me zanimaju bas oni obicni recepti kao sto je npr. pasulj, przenje mesa, musaka...

Kako spremate "svakodnevne" ruckove, vecere, ...
vidim svi su vec ispisali za ova kuvana jela, to je to manje vise svi isto al ne vidoh za ovo przenje mesa ako je bilo izvinjavam se al evo moj savet ti kako oces

tipa snicle od isecenog svinjskog ili juneceg mesa, krmenadle i sl:
istucam onim cekicem za meso, ako je svinjetina jako je lepo da pospes korijander, ako imas ako ne nema veze mozes i sa vegetom, a ne moras nista, stvar ukusa
prvo ga istucas pa posolis zacinima pa onda blago ulupas te zacine da udju u meso
stavis na vruce ulje, nemoj da stavis ulja samo da pokruje dno, stavi malo vise
glavni fazon je da onda pokrujes tiganj i przis na blagoj vatri, tipa 1,5 povremeno okretanje
tako se meso omeksa, kad je pri kraju, a to ces provaliti sto vise nije zilavo nego se lepo bocka viljuskom, otklopis tiganj pojacas na 2 eventualno 2,5 recimo i przis uz okretanje dok ne dobije onu zlatnu boju

meni je tako najukusnije i svima kojima sam tako servirala oduseve se i pitaju kako je tako mekano jer svi samo bace na vatru proprze i onda ispadne ko djon

snicle od mlevenog mesa przis uvek u odklopljenom tiganju na 2 recimo, znaci ni prevruca ni mlaka ringla
ako poklopis raspasce se
 
Poslednja izmena:
evo meni treba savet kako da mi se pirinac ne lepi za dno u toku kuvanja
ne znam de gresim
kad ga keva skuva istom tehnikom ne lepi joj se a meni da :besna: pa nam nije jasno :lol:
sveki mi rece da je njena tajna da stavlja pirinac u mlaku vodu, ceka da se prvo malo zagreje voda pa onda stavi
probala sam i to, nije uspelo :histericna:

odprilike tri puta vise vode nego pirinca, jer naraste oko tri puta
ne drzim se striktno ja to odprilike nekad i preteram pa mi bude vodeniji :roll: sve u cilju experimentisanja da se ne lepi, i opet se zalepi :roll:
ulje, so i ostalo naravno
 
evo meni treba savet kako da mi se pirinac ne lepi za dno u toku kuvanja
ne znam de gresim
kad ga keva skuva istom tehnikom ne lepi joj se a meni da :besna: pa nam nije jasno :lol:
sveki mi rece da je njena tajna da stavlja pirinac u mlaku vodu, ceka da se prvo malo zagreje voda pa onda stavi
probala sam i to, nije uspelo :histericna:

odprilike tri puta vise vode nego pirinca, jer naraste oko tri puta
ne drzim se striktno ja to odprilike nekad i preteram pa mi bude vodeniji :roll: sve u cilju experimentisanja da se ne lepi, i opet se zalepi :roll:
ulje, so i ostalo naravno
Koji god pirinač da kuvaš (osim integralni) pusti da provri voda, dodaj soli i začina koje voliš, ubaci opran pirinač, neka vri tridesetak sekundi jako, isključi ringlu, poklopi i još koji put promešaj dok ne prestane da vri. Onda ga samo poklopi i za dvadesetak minuta pirinač će biti skuvan i lep.
 
covek se uci dok je ziv, deifinitivno!
a od vas uvek ima i to OHO HO da nauci...:ceka:

pitanje> da li prilikom spremanja jela, zacine dodajete pri kraju ili na pocetku pripreme, kuvanja?
mislim na ove osnovne so, zacin C (ja koristim BioZacin, najukusniji je definitivno)...

postoji li nesto sto bi pomoglo da kuvano meso (junetina narocito) bude mekse, osim toga da se dugo kuva, dinsta na tisoj vatri?

unapred hvala:cvet:

cake salute:bye:
 
covek se uci dok je ziv, deifinitivno!
a od vas uvek ima i to OHO HO da nauci...:ceka:

pitanje> da li prilikom spremanja jela, zacine dodajete pri kraju ili na pocetku pripreme, kuvanja?
mislim na ove osnovne so, zacin C (ja koristim BioZacin, najukusniji je definitivno)...

postoji li nesto sto bi pomoglo da kuvano meso (junetina narocito) bude mekse, osim toga da se dugo kuva, dinsta na tisoj vatri?

unapred hvala:cvet:

cake salute:bye:
So na početku, a začin ped kraj kuvanja.
Junetina...malo šećera kada je pri kraju kuvanje.
 
Sigurno se nekom desilo da ispohuje meso, a da se masa odvaja od mesa...i u cemu je trik...meso ubacimo u brasno, onda u jaja i przimo na vrelom ulju, odnosno u toku przenja regulisemo temperaturu da nam ne bi zagorelo?
 
Marge, thx draga:zag:
narocito za savet sa junetinom, zbog malih azdaja :jede:

kinky
meni je za pohovanje bitno da ne bude jaka vatra (4 od mogucih 6), dobije lepu boju, a bude mekano, desavalo se da se smesa odvaja od tikvica, ali od mesa ne
ne znam sta ce iskusnije domacice reci, ali ja i u jaja dodam malko brasna (nekad i kis.vode, pa sto pretekne, eto i neka cinka), a sam postupak je isti, prvo u brasno, pa u smesu sa jajima, pa u tiganj...

pozdrav
 
Ciao svima,
pre nekih par nedelja bila je na TV-u reportaža o kursevima kuvanja. U pitanju je lik koji je zavrsio kurs kuvanja, valjda nekoliko njih u Engleskoj. Verovatno je počeo sa prenošenjem svog znanja i ovde u Beogradu.
Da li iko zna za to i da li je počeo sa nekom vrstom škole kuvanja?
Hvala unapred.....

Гледај емисију на 1 ПАКЛЕНА КУХИЊА.
 
covek se uci dok je ziv, deifinitivno!
a od vas uvek ima i to OHO HO da nauci...:ceka:

pitanje> da li prilikom spremanja jela, zacine dodajete pri kraju ili na pocetku pripreme, kuvanja?
mislim na ove osnovne so, zacin C (ja koristim BioZacin, najukusniji je definitivno)...

postoji li nesto sto bi pomoglo da kuvano meso (junetina narocito) bude mekse, osim toga da se dugo kuva, dinsta na tisoj vatri?

unapred hvala:cvet:

cake salute:bye:

one travnate zacine, da ih tako nazovem, persun, mirodjija i slicne travke stavljam na kraju jer kad stavis na pocetku ubijes ih nacisto dugim kuvanjem pa em izgube smek em izgledaju ogavno promene boju...
te zrnaste, ja ih tako zovem :lol: vegeta, biber i sl stavljam kako kad nemam neko pravilo, osim sto so uvek stavljam na pocetku kazu kao ubrzava kuvanje bla bla nisam primetila da je ista sporije kad zaboravim recimo ali eto ajde kao navika mi je postala pa teram tako

a ovo za meso ja ne znam osim dinstanja, przenja na blagoj vatri i tucanja cekicem....a vis dobro pitanje stvarno jel ima neka caka
 
grasak kao prilog hoces?
ja ga spremam ovako
iseckam luka proprzim malo
dodam malo vode, sargarepe i graska i tako dinstanam dok ne omeksaju....na kraju ti ostane masa sa malo vodice, onda dodam malo brasna (hladna zaprsaka, neki je zovu bela, razmuceno brasno u malkice vode) mesam dok ne provri i sklonim
naravno zacini po zelji, jako je lepo origano u grasak, ja se iznenadila probala jednom nije mi delovalo da ce ici al sam se iznenadila, stvar ukusa, ti stavi koje god zacine volis

a za dinstanje
stavis zejtin meso, poklopis i na blagoj vatri dinstanas uz dodatak malo vodice koja ce kasnije da ispari, kad smeksa gotovo je
ako hoces sa lukom ja to radim kako kad nekad prvo uprzim luka pa onda dodam meso kako sam vec opisala u predhodnoj recenici, a nekad samo dodam luka uz meso pa se sve zajedno dinsta, zavisi kako volis, uprzen luka ima neki dominantniji smek nego kad dinstas sa mesom i vodom odjednom


eto ja tako radim najcesce, a imas milion varijanti
 
Poslednja izmena:

Back
Top