Baskija - novi presedan?

ovk je, na kraju, predstavljala sve.
i obuhvatila sve.
i josh x stvari nisu ni slichne....nema potrebe imati iluzije da ce se stvari mehanichki preslikati sa kosova na neke regije. kao shto na neke i hoce

jedna od illulzija, ili megalomanije srba je, da ce se cio svijet promijeniti, jer je Kosovo otislo...prijete ( ili ocekju) da ce se sad svi separatisticki pokreti pozivati na Kosovo...
glupost...rusija je prva koja se nece usuditi priznati Osetiju,.
a sto bi bilo zanimljivo za diskusiju je , a nitko o tome ne govori, je cinjenica koliko je Srbija i njena politika pridonjela tome da od danas imamo nezavisno Kosovo
 
" moraju prvo nagovorit Spanjolce da proglase Baskiju koljevkom Spanjolstva, pa ih nafukat da sagrade hrpu samostana tamo. Onda se iznimno brzo namnozit i dovuc nove Baske iz susjedne i prijateljske Francuske, tako da postanu 90-postotna vecina. E, onda moraju Spanjolci uletit i pokusat ih umlatit svih 90% zato sto sta oni imaju bit Baski kad je tamo njima kolijevka spanjolstva i sve je puno samostana. I onda jos to Baski moraju sve otrpit jedno 10-15 godina, pa ce mozda dobit nezavisnost."

dobar koment, svideo mi se :mrgreen:
 
Kad sam bio mali cuo sam sledeci vic:
Ulazi siptar u biblioteku i trazi knjigu Kosovo republika! Bibliotekar ga pogleda, nasmeja se i kaze:" Bajke su na drugom spratu"!
Tada mi je bas bilo smesno! Sad mi je vise za plakanje!

To je bilo '86-'87!

Zašto za plakanje:
Sada je ta bajka dobila i međunarodno izdanje!:D
Upravo se prevodi na sve jezike sveta!
Zamisli, hiljade političara po svetu sada, umesto da dremaju u svojim foteljama, moraju da razbijaju svoje glave o tamo nekom hebenom KiM-u!
 
Boze, cuvaj me od prijatelja, od neprijatelja cu sam!
E tako ti je sa slobodoljubivim svetom! Dokle cemo da se zanosimo glupostima tipa svetske pravde i ljubavi! To je nestalo cim je bog sutnuo adama i evu!

Ako, ali kada recimo krenemo da vojno poništimo ta njihova proglašenja ovoga i onoga, imaćemo moralno pokriće jer ćemo samo da ispravljamo ono što je urađeno mimo mnogih međunarodnih povelja i standarda!

Na kraju će Srbija biti jedini pravi nekorumpirani, neiskvareni i moralni svetski policajac!:D
 
Sto se mene tice mogu da nastave i dalje! Opet je bilo lakse ziveti u svetu iluzija, azdaja, muse kesedzije i marka kraljevica! A sad covek ne zna gde ce, jedni trube uzese nam kosovo, ne dajte braco! Drugi kazu, ma sto uzese kosovo nego sto nece pare sad da nam daju!
Lepo je neko smislio, svaki narod zasluzuje svoju vlast! I mnogo puta vidim nesto pozitivno i pomislim da se polako krecemo napred ali jok! Nema vajde! Ali mislim da je pitanje kosova ipak previse za nasu politiku i nase granice shvatanja, kako nasih politicara tako i ovog izmucenog naroda!
Najveci problem srbije je zbunjenost, eto nama ponovo iste dileme:"Kojemu se privoleti carstvu, zemaljsko je za malleno carstvo, nebesko je vijek i dovjeka"!
E sad recite vi meni, jel srbija prinudjena da bira? Izabrati li ponos i dostojanstvo i drzati se kosova ili izabrati ono malo, zemaljsko carstvo koje nudi zapad?
 
E sad recite vi meni, jel srbija prinudjena da bira? Izabrati li ponos i dostojanstvo i drzati se kosova ili izabrati ono malo, zemaljsko carstvo koje nudi zapad?

Lažna dilema:
Šta to nudi Zapad? I kada bi to bilo? Pa Hrvatska već 15 godina ide prema EU, a još je daleko!:D
Čisto sumnjam da bi se Srbija mogla da prilagodi za ulazak u EU bez građanskog rata, barem ovih godina!?
 
Lažna dilema:
Šta to nudi Zapad? I kada bi to bilo? Pa Hrvatska već 15 godina ide prema EU, a još je daleko!:D
Čisto sumnjam da bi se Srbija mogla da prilagodi za ulazak u EU bez građanskog rata, barem ovih godina!?

Zapad nudi saku zlatnika! Ali problem je sto sad nije Juda sam, uzimanje zlatnika je postalo model ponasanja! Sad si Juda ako ne uzmes zlatnike! E, to je nama nasa borba dala!
 

Back
Top