Yoga - sekta, mafija ili sport?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Liza Dennis

Domaćin
Banovan
Poruka
3.703
Volim folklor i narodne igre. Bacanje kamena s ramena, klisa, piljaka u tome sam sampionka. Svake godine sirom nase lepe Srbije i naseg Balkana. Od Sinjske alke do grckih narodnih igara, kao i od Bugarskog primorja do albanskih planina, na cobanskim urancima sam rado vidjena gosca. Uz muziku igramo, pevamo, jedemo i pijemo. Tu su: sokovi, pivo, ali i po koja ljuta, od jela ima svega: pragnjetina, janija, svinjetina, govedina, riba, sarma sa kupsuom, sa vinovom lozom, posna, mrsna, tulumbe, baklave, urmasice, pa salate, prste da polizes. Tokom tih druzenja slusamo i razlicite zvuke: frula, zurla, dvojnice, nase trube, drombulje. Ja najvise volim da zasviram u moju fujacu.Tada se svi okupe i pocnu da klimaju potvrdno glavom. Mama mi je rekla: “Liiizo, tebe svi vole”, a ja samo sviram i sviram. Sada sam odlucila da uvedem malo i moderne metode, pa pomalo skrecujem dok duvam u fujacu. Iako volim nasu narodnu muziku, ipak, ono sto me najvise ispunjava su meditacije i yoga.
Volim da meditiram i da radim yogu. To radim svakoga dana po tri - cetiri puta po sat vremena. Posto sam u guzvi zbog ovog savremenog brzog tempa zivota uradim samo 200 osnovnih asana. Obicno radim yogu posle moje rap sekcije, a pre rucka. Isto tako i posle vecere. Najvise volim da radim u mojoj teretani, ali volim da radim i u dnevnoj sobi i na mojoj terasi. Leti je malo nezgodno uvece, jer se cuje muzika sa obliznjih kafica, ali ja pustim moju muziku, pa mi se oni izvine i sve bude u redu. Tokom izvodjenja yoge, obavezno slusam i neku muziku. To je muzika za transcendentalnu meditaciju ili indijska duhovna muzika.
Mama mi je rekla: “Liiizo, pazi to je sekta.” Ja sam rekla: “Dobro, Mama, necu puno da slusam”. I tako ja pocnem da radim yogu uz indijsku duhovnu muziku. Moja najomiljenija duhovna pesma je “Govindari djajo, djajo”. Cestgo puta me susretnu i pripadnici sekte Hare Krisna i ljubazno me pozdrave, jer prepoznaju da sam bliska sa arijevskim sojem. Da li vi slusate meditativnu muziku i radite li yogu uz nju? 8)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top