Operacija srca

Hmm, drago mi je da nisam jedini kojem se to desava (nemoj me krivo shvatiti). Volio bih da nam neko moze vise o tome reci; da li ce prestati? kad? zasto se to desava? zasto nekad krace a nekad duze?....

Hvala

Pravi benefit od operacije srca sledi posle šest meseci do godinu dana - rekao moj hirurg, a i Tajamashin. Naravno da se posle tolikog stresa čovek stalno osluškuje i pronalazi sve nove i nove "simptome" i razloge za uznemirenje i anksioznost. Dakle, nađi nekog pametnog kardiologa - rekao moj hirurg, a i Tajamashin, i polako osvajaj novi život. Pošto je srce patilo dugo pre operacije, sigurno je da mu treba malo vremena da se stavi u ravnotežu, ali isto tako ne treba očekivati da će sve biti kao rukom odneto. Evo ja upoznao jednog prof.dr. koji je imao kao i vas dvoje zamenu aortnog zaliska pre devet godina - eno ga namešta polomljene ruke i noge samo tako. Što se mene lično tiče, borim se sa ekstrasistolama koje sam imao i pre operacije - mene izluđuju, a neki ljudi ih naprosto ne konstatuju. Ali o tome neću da pričam ovde, jer će neko pomisliti da je to nešto što sleduje pšo pravilu, a to uopšte nije tako. Ja volim da kažem da je svakom od nas život podelio karte - nekom bolje a nekom lošije - i sad mora da se igra.Pa gde su naše moderatorke, ja bih da pitam što zatvoriše temu o rivotrilu? :heart:
 
Tanja i Dana kakva je situacija
Nikako da stignem da vam napisem poruku.Baka je operisana juce.Sobzirom da su prognoze da prezivi operaciju bile jako lose ziva je na aparatima je i dalje.Hirurg je zadovoljan sad je pitanje kako ce njen organizam dalje da reaguje.Tako da je i dalje stanje neizvesno.Veliki je borac.Sutra ce pokusati da je bude skroz.U svemu ovome moram da neizmerno pohvalim kardiohirurgiju na KCS.Narocito prof Ristica hirurga Mladena Kocicu doktorku Soskic...Sta god da se desi takav pristup pacijentima je za primer.Uslovi u kojima rade su jako teski.Oni su za mene heroji.Pozdrav svima
 
Nikako da stignem da vam napisem poruku.Baka je operisana juce.Sobzirom da su prognoze da prezivi operaciju bile jako lose ziva je na aparatima je i dalje.Hirurg je zadovoljan sad je pitanje kako ce njen organizam dalje da reaguje.Tako da je i dalje stanje neizvesno.Veliki je borac.Sutra ce pokusati da je bude skroz.U svemu ovome moram da neizmerno pohvalim kardiohirurgiju na KCS.Narocito prof Ristica hirurga Mladena Kocicu doktorku Soskic...Sta god da se desi takav pristup pacijentima je za primer.Uslovi u kojima rade su jako teski.Oni su za mene heroji.Pozdrav svima

Bice dobro drzte se svi
 
cao drustvo. Evo ja danas doso sa Dedinja. Uradili mi cetvorostruki baj pas i sad me poslali kuci. Sto se tice operacije sve je proslo super (dr Sinisa Birovljev ga je odragio, svaka mu cast) Malo mi je problem navici se na posecen grudni kos, nogu i sto mi je naj gore moram da spavam samo na ledja. Tolko za sada , javicu se:heart::heart::heart:
 
Sad tek nadjoh malo vremena...Moja baka je izasla u utorak iz bolnice.Zamenjena joj je aortna valvula i ugradjen cetvorostruki baj pas.Iz anestezije se dobro probudila nije imala nikakvih problema.Njen hirurg je prilicno zadovoljan ali je sada ovaj postoperativni tok jako bitan i opet sa sigurnoscu jos uvek ne mogu nista da kazem.Najveci problem sada joj je kasalj.Ne prestaje da kaslje nemoze da lezi cim legne uzano kaslje.Dali su joj fluimucil za izbacivanje sekreta.Noge je dosta bole.Da li ima neko savet neki na sta da obratimo paznju kako najbolje da se ponasamo?Jos jednom profesor Ristic i hirurg Mladen Kocica su ljudi za koje sam mislila da ne postoje vise ovde!!!
 
Cestitam vasoj baki. Predpostavljam da je noge bole zbog bajpasa, meni to nije radjeno, pa ne mogu da vam dam savet. Kasalj ce proci, samo da je neko strucno obuci kako da iskasljava. Svaka joj cast, naravno i vama. Samo napred. Pozdrav.
 
Sad tek nadjoh malo vremena...Moja baka je izasla u utorak iz bolnice.Zamenjena joj je aortna valvula i ugradjen cetvorostruki baj pas.Iz anestezije se dobro probudila nije imala nikakvih problema.Njen hirurg je prilicno zadovoljan ali je sada ovaj postoperativni tok jako bitan i opet sa sigurnoscu jos uvek ne mogu nista da kazem.Najveci problem sada joj je kasalj.Ne prestaje da kaslje nemoze da lezi cim legne uzano kaslje.Dali su joj fluimucil za izbacivanje sekreta.Noge je dosta bole.Da li ima neko savet neki na sta da obratimo paznju kako najbolje da se ponasamo?Jos jednom profesor Ristic i hirurg Mladen Kocica su ljudi za koje sam mislila da ne postoje vise ovde!!!

Mozda da je pogleda pulmolog, stari ljudi koji leze...ocas moze da nastane problem.
 
cao drustvo. Evo ja danas doso sa Dedinja. Uradili mi cetvorostruki baj pas i sad me poslali kuci. Sto se tice operacije sve je proslo super (dr Sinisa Birovljev ga je odragio, svaka mu cast) Malo mi je problem navici se na posecen grudni kos, nogu i sto mi je naj gore moram da spavam samo na ledja. Tolko za sada , javicu se:heart::heart::heart:
Najpre, super, sto je sve dobro proslo.A sto se ledja tice, ne brini, brzo ces se navici. Ja u zivotu nisam spavala na ledjima, a sada posle 4 meseca od operacije, spavam iskljucivo na ledjima, iako vise ne moram. Navikla sam se, zato ne brini. Pozdrav.
 
Veeeeliki POZDRAV dragim forumasima.

Nešto se mislim, pa Sava bi sutra ili za vikend mogao da se javi! A Flamencoman bi danas trebao da odradi koronarografiju! Ajmo momci i devojke, držimo palčeve!

S'obzirom da ne pusim, da sam mrsav i da imam 28g, nisu imali potrebe da mi rade koronarografiju :worth:

Nego, danas izadjoh iz bolnice. Sve je 'skoro' ok, samo me temperatura malo muci od operacije (u granicama od 37.2-37.6), mada juce i jutros ujutru nisam imao a poslepodne imam, tako da se nadam da ce i to skoro da se sredi.
Vidim da na ovoj otpusnoj listi pise da ako temperatura potraje 3 dana i ako je iznad 38, onda da ih zovem....al dobro...da ne duzim za sad o tome, jos sam rovit, valjda je logicno da sam jos uvek malo 'upaljen' od operacije.

Uradjena mi je rekonstrukcija mitralne valvule, nije mi stavljena vestacka i presrecan sam jer necu morati do kraja zivota da vodim racuna o INR-u (bar je za sada tako, ko zna sta nosi sutra :dash:)
Ladno su mi nasli jos neki mali prosek/rupicu gde je se krv vracala, ali kaze hirurg i da je to sredjeno, sve odradjeno rutinski.
Operisao me je Ivan Stojanovic - o njemu mogu samo najbolje da kazem + cuo sam i na samoj klinici sta se o njemu prica.


O sestrama, dedinju je sve vec receno (iako uvek ima nezadovoljnih likova koji umisljaju da su u hotelu) vecina pacijenata je vise nego zadovoljno radom sestara koje riknjavaju od posla.
Veeeeeeliki plus za osoblje na dedinju od mene.

Video sam ljude od preko 70 godina koji su se oporavili i stali na noge 'pre mene' i sta reci... priroda ih ojacala i svaka im cast, zavidim im.
Ima i tuznih primera gde ljudi ostaju i po 2-3 nedelje zbog raznih propratnih problema ali cini mi se da je to mali procenat jer po mojoj slobodnoj proceni 95% ljudi odlazi nedelju dana nakon operacije.

Savo, pitao sam za tebe prvog dana (kad sam dosao na treci sprat), rekli su mi da si 'negde dole' ali ja stvarno nisam hteo da smaram sestre koje su stalno u zurbi a drugi dan je protekao u raznim analizama i pripremama za operaciju a posle vec i sam znas kako ide ;)

Za sada, toliko i od mene, i jos jedanput pozdravcici :bye:
Odoh da duvam u balon-rukavicu :P

I da... odoh da dajem savete svima koji puse i jedu masno sta ih ceka ako nastave...
 
Da li je neko imao problem da 'ostane kratkotrajno bez daha' kad legne?
Tj. znam da sam jos svez, operacija je bila pre 8 dana, ali ipak me zanima da li se to jos nekom desavalo. Dakle, kad setam, sedim, sve ok. Ali trenutak prelaska iz sedeceg u lezeci polozaj mi skroz oduzme dah na kratko (oko 5s) i neprijatno je (bar meni jer nikad nisam imao takvu tegobu, pa me malo i plasi - logicno).

poz...
 

Back
Top