Kanada,Becka ambasada

beotoronto

Početnik
Poruka
14
Pozdrav svima,

Ja sam novi clan ovog foruma i voleo bi da svim ljudima koji nesto znaju o mom preoblemu unapred zahvalim na odgovorima.
Evo moje situacije:
Ozenio sam se sa kandskom drzavljankom koja je rodjena u Torontu.Za 20dana njoj su iz Misisage odobrili sponzorship,ja sam iz Beca 11.decembra dobio AOR(Acknowledgment of receipt).I kad sam pomislio da me zovu da predam pasos,iz ambasade u Beogradu su mi trazili vojnu knjizicu.ja imam 27. godina i nisam sluzio vojsku niti planiram. Da li to moze da mi predstavlja problem da odem u Kanadu?Ako neko zna za koliko bi vremena trebalo da dobijem permanent residence?
 
Pozdrav svima,

Ja sam novi clan ovog foruma i voleo bi da svim ljudima koji nesto znaju o mom preoblemu unapred zahvalim na odgovorima.
Evo moje situacije:
Ozenio sam se sa kandskom drzavljankom koja je rodjena u Torontu.Za 20dana njoj su iz Misisage odobrili sponzorship,ja sam iz Beca 11.decembra dobio AOR(Acknowledgment of receipt).I kad sam pomislio da me zovu da predam pasos,iz ambasade u Beogradu su mi trazili vojnu knjizicu.ja imam 27. godina i nisam sluzio vojsku niti planiram. Da li to moze da mi predstavlja problem da odem u Kanadu?Ako neko zna za koliko bi vremena trebalo da dobijem permanent residence?

Jednostavno im kazi da nisi sluzio vojsku, dostavi im vojnu knjizicu koju moras prevesti na engleski jezik. Znaci sudski prevodilac mora svaku stranu vojne knjizice da prevede, a to se trazi iz razloga da bi se dokazalo da neko nije ucestvovao u ratu, za tebe to naravno ne vazi jer nisi ni sluzio vojsku.

PR mozes dobiti za otprilike 6 meseci od dana kada je aplikacija predata u Mississauga-i.
 
Ja sam danas odneo vojnu knjizicu u Kanadsku ambasadu u Bg-u,oni su mi tako rekli.Iskopirali su neke strane iz vojne knjizice i vratili su mi je nazad,sve je trajalo bukvalno 5min.I onda mi je sluzbenica kad mi je davala knjizicu rekla,nista se ne brini sve je OK.I rekla mi je "nama to treba samo da bi lakse izvrsili proveru.Znaci,Klika koliko sam te razumeo,njih samo interesuje da li si bio u ratu?Nije im vazno da li si sluzio vojsku?
 
Super,ljudi hvala vam na odgovorima. Ima jos par pitanja za vas.

Moj brak je prvai,znaci nista ono za papire.vencali smo se u Srbiji.Sve sam im predao od papira prevedeno na engleski kod sudskog tumaca (Vencani list,potvrda od policije,uradio sam lekarski,slike sam im poslao sa vencanja i medenog meseca,i na kraju su mi trazili i vojnu knjizicu...).Da li neko od vas zna dali je to sve?Dal mogu jos nesto da mi traze ili samo da cekam da me pozovu da predam pasos?

Hvala svima unapred! :-D

P.S. Landlord: da je srece da se mi Srbi drzimo kao Pakistanci,Indijci i Kinezi u Kanadi bilo bi nam svima bolje.Oni prave jedni drugima papire kao ludi. Sto se mene tice snicla i pomfrit nikada nece biti problem. Pozdrav :-)
 
E ljudi,evo ja da se javim svima i da vam se jos jednom zahvalim na odgovorima. Danas sam dobio poziv i poslao pasos.Znaci najzad gotovo. Za rekrdnih 2,5 meseca.Poslao sam pasos DHL-om i sad cekam da mi udare vizu i odoh ja...


Pozdrav svima,i javljam se iz Toronta kad stignem
 
Ljudi imam jos jedno pitanje. Da li mi je potrbno da vadim internacionalnu vozcku dozvolu ili mogu sa nasom vozackom odmah da polazem za kanadsku vozacku? Znam da ne mora da se ide na casove,nego se odmah polaze. Da li to vazi samo ako imas internacionalnu ili moze i ova nasa?
 
Ljudi imam jos jedno pitanje. Da li mi je potrbno da vadim internacionalnu vozcku dozvolu ili mogu sa nasom vozackom odmah da polazem za kanadsku vozacku? Znam da ne mora da se ide na casove,nego se odmah polaze. Da li to vazi samo ako imas internacionalnu ili moze i ova nasa?

Ne treba ti internacionalna dozvola, svakako moras ponovo polagati. Nasa dozvola ti vazi samo 2 meseca.
Cim dodjes, idi u biblioteku i uzmi knjigu za written test, dovoljno ti je da je iscitas nekoliko puta.
Posle toga polazi road test, samo pazi, postoje dve vrste, begginer i advanced road test ili kako li se vec zovu, zavisi od provincije. Ne bi bilo lose da prevedes nasu dozvolu na engleski kod sudskog tumaca jer ce ti trebati da bi mogao odmah da izadjes na Advanced road test. Ovde su inace prevodi jako skupi.
 
Da li neko zna koliko treba vremena da mi iz Beca posalju pasos nazad? Pitam to zbog karte,nasao sam povoljno kartu pa me zato interesuje dal da je kupim? Pasos je stigao u kanadsku ambasadu u Becu u petak 25.Decembra.

Nemoj kupovati kartu dok ne dobijes pasos. Probaj da rezervises kartu u agenciji, oni ce ti reci koji je krajnji rok za kupovinu iste. Mada, nema potrebe da se zuris jer je februar inace mrtva sezona sto se tice letova i neces imati problema sa kartama, nece se rasprodati.
 
Ljudi jos jedno pitanje,znam da sam verovatno dosadan. Da li neko zna koliko treba vremena da mi iz Beca vrate pasos? Evo proslo je 7 dana od kada je pasos stigao u Bec preko DHL i jos me nisu zvali,a u pismu koje mi je stiglo iz Beca pise ako dodjem licno da mogu da dobijem pasos odmah istog dana...
 
ljudi,znam da sam mozda dosadan,ali samo jos jedna stvar me interesuje. Koliko vremena treba da mi posalju pasos iz Beca nazad? U pismu koje sam dobio iz Beca pise da ako dodjem licno u Bec da mogu da dobijem vizu istog dana. Pasos je stigao u Bec u petak 25.Januara preko DHL-a,znaci proslo je vec nedelju dana.....
 
Ljudi jos jedno pitanje,znam da sam verovatno dosadan. Da li neko zna koliko treba vremena da mi iz Beca vrate pasos? Evo proslo je 7 dana od kada je pasos stigao u Bec preko DHL i jos me nisu zvali,a u pismu koje mi je stiglo iz Beca pise ako dodjem licno da mogu da dobijem pasos odmah istog dana...

Budi strpljiv, treba 3-4 nedelje od dana kada oni dobiju pasos. Diplomatska posta ide svake druge nedelje na relaciji BG-Bec.
 

Back
Top