Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa to ti je tako normalno : D

ps da vis kad su kod nas svi fasovali povratjanje i dijareju od hrane....naci, igranka bez prestanka : (

Kaže mi vet da među mačkama vlada neki virus. Zadnjih par nedelja su imali nekoliko mačijih pacijenata sa sličnim simptomima. Ali Jole je regularno primila sve vakcine.
Inače jedva je pojela malo kuvane piletine i pirinča a onda se stacionirala ispred komode gde joj stoji hrana i kukumavčila 15 minuta dok joj nisam dala malo granula. Njupnula i sva srećna zbrisala napolje da lunja.
Nisam mogla da je pustim da gladuje. Makar me veterinarka izgrdila.
 
Kaže mi vet da među mačkama vlada neki virus. Zadnjih par nedelja su imali nekoliko mačijih pacijenata sa sličnim simptomima. Ali Jole je regularno primila sve vakcine.
Inače jedva je pojela malo kuvane piletine i pirinča a onda se stacionirala ispred komode gde joj stoji hrana i kukumavčila 15 minuta dok joj nisam dala malo granula. Njupnula i sva srećna zbrisala napolje da lunja.
Nisam mogla da je pustim da gladuje. Makar me veterinarka izgrdila.

idealno bi bilo da je par dana imas na oku, ako je tako i vlada virus...
 
idealno bi bilo da je par dana imas na oku, ako je tako i vlada virus...

Ha! Bih ja ali nju je nemoguće obuzdati. Mada ne lunja daleko. Po dvorištu, vere se na smokvu ili celu noć istražuje tavan. Da je na silu držim u kući, teorije nema. Grebe vrata i kuka. Pustila sam je napolje, pa šta bude. Dobro je što na svaka dva, tri sata dođe kući da njupa i dremne pa opet ode. I tako od 7 uveče do 7 ujutru. Kažu mi da kada je budem sterilisala malo će se svrteti.
 
Ha! Bih ja ali nju je nemoguće obuzdati. Mada ne lunja daleko. Po dvorištu, vere se na smokvu ili celu noć istražuje tavan. Da je na silu držim u kući, teorije nema. Grebe vrata i kuka. Pustila sam je napolje, pa šta bude. Dobro je što na svaka dva, tri sata dođe kući da njupa i dremne pa opet ode. I tako od 7 uveče do 7 ujutru. Kažu mi da kada je budem sterilisala malo će se svrteti.

e, tako i Milutinka (prvo je bila Milutin :lol: ) moje sestre...dolazi kutji
ko i ona; da jede i odmori : )))))))))
 
Ha! Bih ja ali nju je nemoguće obuzdati. Mada ne lunja daleko. Po dvorištu, vere se na smokvu ili celu noć istražuje tavan. Da je na silu držim u kući, teorije nema. Grebe vrata i kuka. Pustila sam je napolje, pa šta bude. Dobro je što na svaka dva, tri sata dođe kući da njupa i dremne pa opet ode. I tako od 7 uveče do 7 ujutru. Kažu mi da kada je budem sterilisala malo će se svrteti.

he he nece. :) moja je sterilisana i ista prica se i dalje vrti i kod nas... voli da je napolju i to se u minut zna kad izlazi....
 

e sad sam pregledala ovo, hvala za link-super je.
mislim da je ili psihicki problem u pitanju (kao sto sam vec ranije navela) ili sad malo sumnjam da nema neki fizicki problem... probacu jos malo sa nekim trikovima da vidim da li mogu da je vratim na posip a ako ne vodim je kod veta. ne bih zelela da je izlazem tom maltretiranju sa veterinarom ali ako se bude moralo...***...
lakse mi je da podnesem da je razmazena ili da iz inata nekog nece u posip nego da joj nesto konkretno fali..... :(
 
e sad sam pregledala ovo, hvala za link-super je.
mislim da je ili psihicki problem u pitanju (kao sto sam vec ranije navela) ili sad malo sumnjam da nema neki fizicki problem... probacu jos malo sa nekim trikovima da vidim da li mogu da je vratim na posip a ako ne vodim je kod veta. ne bih zelela da je izlazem tom maltretiranju sa veterinarom ali ako se bude moralo...***...
lakse mi je da podnesem da je razmazena ili da iz inata nekog nece u posip nego da joj nesto konkretno fali..... :(

znas kako, da je batica rekla bih ti da prvo idete vetu pa zatim razmisljate dalje...
ovako...al opet, nesto bash kontam, mozda ipak da krenete od veta...mislim, ja bih...bilo bi me frka malo...
ako nista, bar popricaj s vetom telefonom : (
 
Mali cile: Imam mačke već mnoooogo godina i jedno sam diplomirala - kad napuni 6 meseci, mačka koja izlazi napolje više nizašta na svetu neće da koristi pesak. Valjda im boravak napolju izoštri instinkte pa shvate da kućni WC ipak odaje njihov miris. Mačke svoj "miris" kriju, napolju one to dobro zakopaju, kiša to spere, pomeša se sa mirisom zemlje i drugih mačaka... Kad jednom to shvate, korišćenje sopstvenog kućnog peska im je suviše "bljak" i nehigijenski.
Neke mace se domisle pa umesto peska koriste kupatilo, ali samo kada su bolesne ili je napolju suviše ružno vreme za izlazak. Neke koriste slivnik na podu kupatila a neke kadu, ali samo za malu nuždu. Jasno im je da ćemo mi to dobro isprati vodom i nekim hemikalijama tako da se njihov trag ne oseti, ali ipak skoro sve posle pišanja instinktvino pokušaju i da zatrpaju pa grebu po kadi ili pločicama...
 
pa ono...toliko je...posebna da se nauci na posip u roku oma
ko i svaka druga macka :lol:

ps vhiskas ti i nije nesto bolji od friskisa...

Gle cuda, a ja mislila, pascete u nesvest kad cujete da je maca od drugog dana krenula na posip! Tekst je prvenstveno namenjen onima koji zele da cuvaju macu u stanu i kojima je uvek prvo pitanje - sta i kako sa toaletom, posipom. Osim toga, apsolutno nije tacno sa se svaka macka odmah navikava na posip, mnogi imaju problema u vezi s tim.
P.S. Tvoja maca verovatno jede dijamante u granulama.

Mislim da ste culi obrnuto, Whiskas je stetna (licno ne vidim razliku, ali iz nekog razloga veterinari uvek izdvajaju Whiskas kao najgoru mogucu hranu za zdravlje macke). Ako im vec dajete Whiskas ili Friskies ili neku takvu hranu, bolje je da ne dajete granule nego vlaznu hranu, posto je za nijansu kvalitetnija.

P.S. Nece dobiti gliste od mleka, a macici se radjaju sa glistama tako da ako ga niste cistili od njih uradite to obavezno i to nekoliko puta.

Ne brini se, ociscena je.
P.S. Dobice gliste od mleka, provereno.

pa ne, ja sada verujem da su i moje mačke rasne, misilim posip koriste od prvog dana, ne od drugog, od prvog: )
e sada gaša bi mogao da bude crno beli mej kun a minja, hm moram da se pozabavim njenom rasom : )

E, sad smo otkrili Ameriku!
 
Gle cuda, a ja mislila, pascete u nesvest kad cujete da je maca od drugog dana krenula na posip! Tekst je prvenstveno namenjen onima koji zele da cuvaju macu u stanu i kojima je uvek prvo pitanje - sta i kako sa toaletom, posipom. Osim toga, apsolutno nije tacno sa se svaka macka odmah navikava na posip, mnogi imaju problema u vezi s tim.
P.S. Tvoja maca verovatno jede dijamante u granulama.

pa ne bash...jede Hills : )


Ne brini se, ociscena je.
P.S. Dobice gliste od mleka, provereno.



E, sad smo otkrili Ameriku!

el ste sigurni da je bash Amerika u pitanju...
tj. da su gliste...u mlijeku...:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Mali cile: Imam mačke već mnoooogo godina i jedno sam diplomirala - kad napuni 6 meseci, mačka koja izlazi napolje više nizašta na svetu neće da koristi pesak. Valjda im boravak napolju izoštri instinkte pa shvate da kućni WC ipak odaje njihov miris. Mačke svoj "miris" kriju, napolju one to dobro zakopaju, kiša to spere, pomeša se sa mirisom zemlje i drugih mačaka... Kad jednom to shvate, korišćenje sopstvenog kućnog peska im je suviše "bljak" i nehigijenski.
Neke mace se domisle pa umesto peska koriste kupatilo, ali samo kada su bolesne ili je napolju suviše ružno vreme za izlazak. Neke koriste slivnik na podu kupatila a neke kadu, ali samo za malu nuždu. Jasno im je da ćemo mi to dobro isprati vodom i nekim hemikalijama tako da se njihov trag ne oseti, ali ipak skoro sve posle pišanja instinktvino pokušaju i da zatrpaju pa grebu po kadi ili pločicama...

Vidi se da si diplomitrala :)..lepo govoris,moj beban od kako izlazi napolje uopst enece u posip da ide iako je rruzno vreme izadje na 3 min obavi sta treba i brzo nazad :)
 
Svakako da moze dobiti preko majcinog mleka, a obicno je samo podlozno za razvijanje. :)

@stvarno, i na svako koliko uzimate tablete protiv glista...?
nego, aj ozbiljno...el znas ti uopce kako se prenosi npr. toxocara cati
ili sta je to....?

Naravno da znam, za toliko volim svoju macku :klap:
 
Poslednja izmena:
znas kako, da je batica rekla bih ti da prvo idete vetu pa zatim razmisljate dalje...
ovako...al opet, nesto bash kontam, mozda ipak da krenete od veta...mislim, ja bih...bilo bi me frka malo...
ako nista, bar popricaj s vetom telefonom : (

moze da se desi da cemo pricati telefonom... ne bih direkt kod veta iz vise razloga-to je uzasan stres za Cilku pa samim tim i za mene. Zadnji put kad smo bili kod veta bilo je radi sterilizacije-znaci trauma no1. a i drzavni vetovi su kreteni (bar oni sa kojima sam ja imala kontakta a tu spadaju njih troje iz dve razlicite klinike) a ovaj privatni vet gde sam je sterilisala je fenomenalan ali dere koliko je skup (ne secam se tacno ali mislim da je sterilizacija bila oko 7-8000).... videcemo, jos malo cu da pratim njeno ponasanje..... Hvala na savetu!
 
Mali cile: Imam mačke već mnoooogo godina i jedno sam diplomirala - kad napuni 6 meseci, mačka koja izlazi napolje više nizašta na svetu neće da koristi pesak. Valjda im boravak napolju izoštri instinkte pa shvate da kućni WC ipak odaje njihov miris. Mačke svoj "miris" kriju, napolju one to dobro zakopaju, kiša to spere, pomeša se sa mirisom zemlje i drugih mačaka... Kad jednom to shvate, korišćenje sopstvenog kućnog peska im je suviše "bljak" i nehigijenski.
Neke mace se domisle pa umesto peska koriste kupatilo, ali samo kada su bolesne ili je napolju suviše ružno vreme za izlazak. Neke koriste slivnik na podu kupatila a neke kadu, ali samo za malu nuždu. Jasno im je da ćemo mi to dobro isprati vodom i nekim hemikalijama tako da se njihov trag ne oseti, ali ipak skoro sve posle pišanja instinktvino pokušaju i da zatrpaju pa grebu po kadi ili pločicama...

sad me utesi malo. :)
medjutim ja sam Cilku nasla kad je imala oko 4-5 meseci i evo je sad, jos malo pa ce godinu i 5 meseci da napuni i tek je sad pocela to da radi... a sto je najgore, videla sam je jednom kako piski u kadu i nije pokusavala da zatrpa..... probacu za dve nedelje da je odvedem kod mojih a oni su u stanu i morace da koristi posip. pa ako i tad ne bude koristila-onda definitivno imamo ozbiljan problem...
 
moze da se desi da cemo pricati telefonom... ne bih direkt kod veta iz vise razloga-to je uzasan stres za Cilku pa samim tim i za mene. Zadnji put kad smo bili kod veta bilo je radi sterilizacije-znaci trauma no1. a i drzavni vetovi su kreteni (bar oni sa kojima sam ja imala kontakta a tu spadaju njih troje iz dve razlicite klinike) a ovaj privatni vet gde sam je sterilisala je fenomenalan ali dere koliko je skup (ne secam se tacno ali mislim da je sterilizacija bila oko 7-8000).... videcemo, jos malo cu da pratim njeno ponasanje..... Hvala na savetu!

kapiram
mada, ovo sto je Kaja napisala sve stoji (ja se nesto istripovala da Cile vise ne ide vani...vjeorjatno zato
sto mi je nasa situacija mjerilo stvari...)
i garant je to, a ne neki egzoticni problem : )
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top