Sta da radim? Kako da se ponasam?

  • Začetnik teme anaaaaaaaaaaa
  • Datum pokretanja
A

anaaaaaaaaaaa

Gost
Ja sam Ana. Idem u srednju skolu. I imam decka. Ali postoji jedan sladak decko u mojoj skoli,Ali on je samo sladak necu ja nista sa njim. Prvo sam ja njega samo spazila prosle skolske godine, a ove sam nabavila njegov broj mobilnog i mi smo poceli da se dopisujemo. Nismo se zvanicno upoznali, ali kad je on skontao ko sam poceli smo da se javljamo jedno drugom ali nikad nismo pricali,samo CAO. Dopisujemo se i cimamo redovno. Samo m ije glupo sto nikad ne pricamo u skoli. E sad, problem je u tome da je on malo stidljiv i glupo mu je a i meni isto.Ja vas molim da mi pomognete,tj, da mi date savet sta tj, kako da pocnem neku pricu snjim. Sta da ga pitam? Glupo mi je da ga spopadam sad po hodnicima, nego ne znam kako da pocnemo konacno i da pricamo u skoli. Jel me shvatate? Nisam se mozda bas dobro izrazila, ali jel me kontate?
 
ja i on nismo iz tog mesta gde idemo u skolu,Ja zivim u jednom, on u drugom, a skola je u trecem. Dopisujemo se mozda mesec i po, a kad se vidimo kazemo samo cao. Meni je to dosadilo,ali mi je glupo da mu kazem nesto, a primetila sam i njemu. Hteo bi ali nemoze, kao i ja. Nisam htela bas da ga zovem na pice, pomislice da ga muvam azna da imam decka. Ja hocu da se samo druzimo malo, deluje kao zanimljiva osoba.Ali kako poceti??? Ajde da je sam pa da mu pridjem i nesto ga pitam(to ni je problem), ali on stoji sa drustvom i ja da banem kod njih i kao cao, ja dosla to mi je glupo. Jer da je sam pitala bih ja njega nesto i poceli bi da pricamo. Kapirate?
 
ana-i ako nije sam pokusaj da odglumis da se vec dugo poznajete,pridi mu i kazi:e cao svima,onda pogledas u njega i kases mu sta mislis o ono me od juce pa mogli bi da se dogovorimo ,ajde javi mi se kasnije,samo nemoj da zaboravis,ma postoji toliko toga,a mozes da mu napises u poruci-jednostavno zelim da se druzim sa tobom,prija mi tvoje drustvo-jer dobro je imati-pravog druga.bice mu jasno..nadam se :wink:
 
Izvini anaaaaaaaaa ali nemoj da palis tog decka iz skole ako neces sa njim, a jos imas i decka, sta ce on da kaze na to? Nije u redu igrati se sa tudjim srcima to mnogo boli, veruj mi znam iz iskustva i ja sam zezala momke veruj mi ALI "SVE SE VRACA SVE SE PLACA"... Ne znam koliko imas godina i verovatno ti je zanimljivo to da radis sad, ne kazem da ne treba zezati momke, treba malo svi su oni isti ali treba znati granicu... mislim da si ti jako mlada i jos neiskusna... I tebe ( nemoj misliti da ti to zelim, daleko bilo, nego je uvek tako )ce neki tamo isto tako paliti i paliti... davati ti lazne nade...a jednostavno nece nista hteti sa tobom, jednostavno ces mu biti samo zanimljiva, pogotovo kad mu je dosadno ili da bi se dokazao drugovima... Ne znam sta taj momak iz skole oseca prema tebi, mozda mu se jako svidjas, ali i ako nije tako ipak nije u redu zbog tvog decka!
Ako zelis neki konkretniji savet pisi... :wink:
 
mislim da nisi bas u pravu. Ja tog decka ne palim, niti mu dajem neke lazne nade. On zna da ja imam decka vec duze vreme i da ga obozavam. Preko poruka smo se bas lepo dopisivali o svojim ljubavima. Valjda i mi sto imamo momke mozemo da sklapamo nova prijateljstva, valjda i mi i mamo pravo na to!!!
 
Stvarno nemam nameru da ga zezam, nije mi to interesantno nego mi je skroz glupo.imam 18 godina. Nemam puno godina,ali mislim da sam zbog nekih losih iskustava,prerano odrasla . jednostavno mi se taj decko cini zanimljivim i volela bih da se druzimo.
 
Ja imam 19, i isto mislim da sam zbog nekih stvari prerano odrasla...ali to sad nije bitno! Slusaj, mozda ti njega ne palis i on zna tvoja osecanja prema tvom decku ali veruj mi taj momak bi hteo nesto sa tobom ne bi se on bezveze dopisivao sa tobom pogotovo ako dobro izgledas... ej musko je... pa valjda si ih do sada bar toliko provalila... Nema decka na svetu koji nije pomislio da bude sa bar nekom( ali uglavom bi sa svakom koja dobro izgleda)svojom drugaricom, znaju li se malo, dugo bilo kako, nebitno! Daj to svi momci priznaju, ne znam koliko bas dobrih drugova imas ili to ti mogu reci najpre braca ili neki rodjaci...
A sa druge strane, ne kazem da ne mozes sklapati prijateljstva, mozes ali spontano, kad si sa drugaricama u kaficu, ili tako nesto, ali ne "nasilno"-znas na sta mislim! Nego ipak nije u redu zbog tvog decka, veruj mi da njemu ne bi bilo svejedno da sazna, ako ne zna jos... nemoj upropastiti vezu ako ti je tako lepo i ako tako obozavas decka... ako stvarno tako osecas... :wink:
To mozes raditi kad su u pitanju male vezice i kad ti nije stalo do tog decka...
Ne znam, ja sam ti rekla svoje iskreno misljenje, ako te nesto zanima pisi... :D
 
Da sumiramo:
anaaaaaaaaaaa:
imam decka.
Ali postoji jedan sladak decko u mojoj skoli,Ali on je samo sladak necu ja nista sa njim.
Prvo sam ja njega samo spazila prosle skolske godine
nabavila njegov broj mobilnog i mi smo poceli da se dopisujemo.
Dopisujemo se i cimamo redovno.
E sad, problem je u tome da je on malo stidljiv i glupo mu je a i meni isto.
Glupo mi je da ga spopadam sad po hodnicima, nego ne znam kako da pocnemo konacno i da pricamo u skoli.
Hm... sve to deluje prilicno decje i naivno...
Sa druge strane, zna li tvoj decko za to? Ako zna, izvini, pogresno smo te procenili, ali ako ne zna – zapitaj se, mozda smo u pravu kada kazemo da ti nesto za njega osecas.
Ono sto je mene najvise navelo na takav zakljucak je to sto si rekla da bi se druzila sa deckom jer ti je SLADAK. Ne znam, i ja imam mnogo muskih drugova, ali se cesto zapitam - ima li tu neceg vise, iako obozavam svog decka? Naravno, devojci prija da ima drugove, jer su to jedine osobe koje je vole i nece je napustiti (jer, decko moze otici lako, a drug ostaje).
Sve je to pomalo nedefinisano, a i ti, kao ni bilo ko drugi na tvom mestu, nisi u stanju da procenis svoja osecanja. Mozda ih ima, a nisi ih svesna, isto kao sto se moze desiti da umislis da ih ima, a da je u pitanju samo prijateljstvo. Veruj mi, ne pricam bezveze (imala sam jedno grozno iskustvo, bila sam pretprosle godine ljubomorna na devojku mog druga (bila je sva nikakva, a on se u to vreme nesto svadjao sa mnom, i nerviralo me je sto je njoj dao primat), i htela da ga zovem i kazem mu da ga volim, ali sam se suzdrzala. Sva sreca, jer je taj drug, posle 2-3 meseca se ispostavilo, ludo u mene zaljubljen vec 4 godine, i da je samo hteo da me pravi ljubomornom (jedva sam ga se otkacila, posle 2 meseca, stalno me je zvao, proganjao… sad ne razgovaramo, kaze – “zarila sam mu noz u srce…”). Da sam ga pozvala onog dana, i priznala mu nepostojecu ljubav, napravila bih najvecu glupost u zivotu, i sebi i njemu bih upropastila sve… Vidis kako je lose biti sujetan! Naravno, ovo se ne odnosi na tebe, ali je poucno iskustvo…), vec iz "dugogodisnjeg iskustva" (ja sam do sada najstarija ovde, imam 20 godina).
Dakle, druzi se sa njim, normalno mu pridji, ako je stidljiv, znaci da ce mu biti drago ako ti ucinis prvi korak, a uostalom, ocigledno i on tebe simpatise, cim se dopisujete. Nemas sta da izgubis.
A decku OBAVEZNO reci sve to, jer ces u suprotnom i ti poceti da UMISLJAS nesto cega nema!
Npr, moj decko uopste nije ljubomoran, ali, ipak mu nije svejedno kad mu, onako usput, pricam o svom najboljem drugu. Muskarci su na to osetljivi, samim tim sto vecinom ne veruju u musko-zenska prijateljstva. Pogodi - zbog cega? Zato sto su i sami svesni da prema vecini svojih drugarica (ako ih imaju, moj decko ih i nema) gaje nesto vise od prijateljstva - npr. fizicku privlacnost.
 
Izvini,odgovoricu ti iskreno. Slatko sam se nasmejala mukama koje te muce. Ako razmislis bolje, zbog cega dizes toliku frku? Ako stvarno imas decka a SMS poznanika zelis za prijatelja nema razloga za nervozu i haos koji pravis sama sebi. Dobila si simpaticne predloge kako da napravis prvi korak putem poruke. Ja sam za direktan napad! Lepo ti njemu pridji. Ako ti je neprijatno zbog njegovog drustva povedi i ti svoje,(drugaricu ili dve nisam mislila na celo odelenje). Mada iskrena da budem po onome sto si napisala ne odajes utisak osobe koja zeli samo prijateljstvo sa tim slatkim deckom. Jesi li sigurna u svoju vezu? Da je jaka i iskrena ne bi ti se znojili dlasnovi zbog drugog.
 
Snezna_kraljica:
Da sumiramo:
anaaaaaaaaaaa:
imam decka.
Ali postoji jedan sladak decko u mojoj skoli,Ali on je samo sladak necu ja nista sa njim.
Prvo sam ja njega samo spazila prosle skolske godine
nabavila njegov broj mobilnog i mi smo poceli da se dopisujemo.
Dopisujemo se i cimamo redovno.
E sad, problem je u tome da je on malo stidljiv i glupo mu je a i meni isto.
Glupo mi je da ga spopadam sad po hodnicima, nego ne znam kako da pocnemo konacno i da pricamo u skoli.
Hm... sve to deluje prilicno decje i naivno...

zato i jeste tako slatko :wink:

anooooooooo ,nemam savijet ,ali znaj da ti zavidim na "problemu" i zelim ti da se shto duze bakcesh s njim jerbo ne zaboravih svoje tinejdzerske dane!

mi nismo imali mob telefone kad ja uchih shkole :cry:
 
Dobro mozda se nisam dobro izrazila, ja se ne lozim na tog tipa nego mi d eluje drugacije, zanimljivo.Moj decko zna za to!!! Nego mi je glupo to sto POCELI SMO DA SE DOPISUJEMO O SVEMU I SVACEMU, A U SKOLI SAMO CAO.RAZUMETE? jA SAMO HOCU PRIJATELJSKO CASKANJE. nE ZNAM VISE KAKO DA SE IZRAZIM!!!
 
anaaaaaaaa:
Dobro mozda se nisam dobro izrazila, ja se ne lozim na tog tipa nego mi d eluje drugacije, zanimljivo.Moj decko zna za to!!! Nego mi je glupo to sto POCELI SMO DA SE DOPISUJEMO O SVEMU I SVACEMU, A U SKOLI SAMO CAO.RAZUMETE? jA SAMO HOCU PRIJATELJSKO CASKANJE. nE ZNAM VISE KAKO DA SE IZRAZIM!!!

Ti se lozis na njega, samo neces ni sebi da priznas. da zelis samo drugarstvo, ne bi otvarala temu na Forumu tipa-kako mu prici, itd. Dobro se presipitaj, sebe i svoju sadasnju vezu, pa onda kreni u akciju
 
Mislio sam da hoces da ga 'navatas' i to nije problem. Za druzenje je dosta teze, tesko da ce te on razumeti na pravi nacin (a i ja te ne razumem), imas 18 i htela bi da se DRUZIS, zato sto on izgleda zanimljivo za druzenje...
Da ti kazem. Taj momak se tebi svidja, sto sebi ne priznajes zbog svog sadasnjeg momka, a tako je u tim godinama - sve ti je zanimljivo i novo i sve bi probala. Jos nemas toliko formulisane kriterijume, tako da ti mnogo vise stvari sad odgovara nego sto ce to biti slucaj za 5 godina...
Ma uzivaj, to su najsladji problemi :D !
 

Back
Top