Studentska poliklinika

vec je neko pitao
knjizice se od skora vise ne vade preko biroa (nacionalne sluzbe za zaposljavanje)
nego se u opstini izvadi radna knjizica
prilozi se kopija prazne radne knjizice, sto je dokaz da ste nezaposleni i kopija licne karte
i overena izjava 2 svedoka, ciji obrazac dobijate u zdravstvenom, da primanja po clanu domacinstva odnosno vasa primanja, ukoliko zivite sami ne prelaze odredjeni iznos
ja sam citala negde da u nekim zdravstvenim traze i druge stvari
i na sajtu rzzo je pobrojana neka silna dokumentacija, koja zaista dokazuje da prihodi ne prelaze cenzus
ali kod mene, u zdravstvenom zemun to je sve sto je potrebno
 
Apsolutno nemoj to da radis. Zivimo u godinama (hvala Bogu!) kada su sistemi kompjuterizovani, ovakve i slicne malverzacije mogu ti s eobiti o glavu i ne isplati se valjda da te izbace sa faksa ili da te uvedu u evidenciju da manipulises sistemom za socijalno osiguranje pa da krivicno odgovaras!

(Boze, sta sve ljudima nece pasti na pamet! :shock: )

Naprotiv, jos uvek zivimo u godinama kada sistemi jos uvek nisu potpuno kompjuterizovani, jer da jesu sve bi se vadilo na jednom salteru. Stavise, sve bi moglo preko interneta da se zavrsi. Sto se tice ove "malverzacije" sa dokumentima, mislis da drzava ne zna za to? Znam gomilu ljudi koji su tako izvadili radne i zdravstvene knjizice dok je drzava "zazmurila" na jedno oko. Cinjenica je da se to precutno dozvoljava, upravo zbog zastarele i nepromenjene zakonske regulative. Jedan moj ortak je tako poluinformisan otisao da izvadi radnu knjizicu i da se prijavi na biro, i na pitanje cime se bavi on je rekao da studira. Cinovnik koji tamo radi ga je samo pogledao i rekao: "Pravicu se da to nisam cuo".
Sto se tice izbacivanja sa faksa, to je vec glupost. Isto kao i ta evidencija koju pominjes. Jer sta rade svi danasnji privatnici koji ne uplacuju doprinose ili ih uplacuju neredovno nego sto manipulisu sistemom za socijalno osiguranje. I ne vidim na je neko od njih krivicno odgovarao zbog toga. Hocu reci, treba da se uvede red u ceo taj sistem, ali za sada to nije tako. Na srecu onih koji bi jos uvek da se bave "malverzacijama", na zalost onih koji zele da zive u uredjenom drustvu.
 
Cuj, ni mnogi politicari nisu odgovarali, ni mnogi kriminalci, ni mnogi doktori koji su nekoga ubili....Ali za ove koji su sada na robiji, i taj 1% je njihovo 100%.

Osim toga red ne moze ni da se uvede sve dotle dok je to neciji tamo tudj problem ali naravno - nije tvoj! Red ne uvodi drzava - nije drzava nikakvo misticno bice: drzava je tvorevina onih koji u njoj zive. Red uvode LJUDI; svako do nas, svako sa svojim odgovornostima, osecajem morala, licnog postenja i kucnog vaspitanja. Tako da mi molim te nemoj pricati o onome sto se mene ne tice, o nekakvim drugima. Bavi se ti sobom. Ako uopste to mozes. Pronadji u sebi malo odgovornosti pa nesto menjaj. A sto se izbacivanja sa faksa tice, to uopste nije glupost. Mozda je duduse na tvom faksu to glupost, ne znam - ali na medicini svakako nije. Takve stvari se prilicno rigiorozno sankcionisu, a onaj ko je donekle stigao na nekom ozbiljnom fakultetu (na bilo kom fakultetu) ne treba da dovodi sebe u neprijatnosti zato sto neko drugi jos uvek zivi u nekim godinama koje ostaju iza nas. Drzava nije neprijatellj iz partizanskih filmova - drzava to smo MI.
 
Naprotiv, jos uvek zivimo u godinama kada sistemi jos uvek nisu potpuno kompjuterizovani, jer da jesu sve bi se vadilo na jednom salteru. Stavise, sve bi moglo preko interneta da se zavrsi. Sto se tice ove "malverzacije" sa dokumentima, mislis da drzava ne zna za to? Znam gomilu ljudi koji su tako izvadili radne i zdravstvene knjizice dok je drzava "zazmurila" na jedno oko. Cinjenica je da se to precutno dozvoljava, upravo zbog zastarele i nepromenjene zakonske regulative. Jedan moj ortak je tako poluinformisan otisao da izvadi radnu knjizicu i da se prijavi na biro, i na pitanje cime se bavi on je rekao da studira. Cinovnik koji tamo radi ga je samo pogledao i rekao: "Pravicu se da to nisam cuo".
Sto se tice izbacivanja sa faksa, to je vec glupost. Isto kao i ta evidencija koju pominjes. Jer sta rade svi danasnji privatnici koji ne uplacuju doprinose ili ih uplacuju neredovno nego sto manipulisu sistemom za socijalno osiguranje. I ne vidim na je neko od njih krivicno odgovarao zbog toga. Hocu reci, treba da se uvede red u ceo taj sistem, ali za sada to nije tako. Na srecu onih koji bi jos uvek da se bave "malverzacijama", na zalost onih koji zele da zive u uredjenom drustvu.


Sa drazavom se NIKADA ne treba kockati jer nikad se ne zna kad to moze skupo da kosta. Metaforicki receno drzava je stari prevejan kockar koji za cas izvadi nekog keca iz rukava. Kad ti kazes pa to rade svi, oni ti odgovore, pa mi smo samo tebe uhvatili.

Draga Zvezdice iz najbolje namere ti kazem da ne slusas ove koji ti savetuju da pribegnes kakvim malverzacijama sa socijalnim osiguranjem i sl. Naravno, danas treba biti dovitljiv i snalazljiv ali van granica preskrsaja ili kriv dela.

Bez obzira na sve kroz sta smo prosli (i ko zna proci) ipak postoje odredjene norme licne, moralne, profesionalne i eticke prirode - ispod kojih se ne moze ici ni po koju cenu. (poruka za one koji misle drugacije uz svo postovanje)
 
@WithdrawnWater i radm985

Koliko gorcine u jednom postu, a uopste nisam imao nameru da bilo koga vredjam. Pa jos da stignemo do toga da treba da se bavim sa sobom i do toga koji je fakultet ozbiljan a koji nije. Samo sam naveo iskustvo bar desetak ljudi koje licno poznajem i koji nisu odgovarali zbog svojih "malverzacija" za koje sam opet naveo da su precutno odobrene od strane svemocne drzave. Nikada nisam rekao da tako nesto odobravam ili i sam radim, samo pokusavam da pomognem u skladu sa temom.
Zbog mira u kuci se udaljavam sa ove diskusije, a vas ostavljam sa "ozbiljnim" i "neozbiljnim" fakultetima.
 
Ja imam i dobro i lose iskustvo sa poliklinikom.
1.Lose: pre par godina celo leto me je boleo predeo oko kuka i malo iza ledja; ja pogledam u enciklopediju ( model coveka) i vidim da se tu nalazi bubreg. Odem u studentsku i dr. sa totalno smesnim imenom (kad sam joj ispricala simptome ) se zamisli i kaze "hmm, ne znam sta bi tu moglo da bude..." Ne zezam ovo je istina! Posle 3 nedelje hitno sam primljena u toku noci u gradsku bolnicu da mi zaustave povracanje i bolove jer mi je bubreg krenuo...Takodje, zubari su teska katastrofa...
2.Dobro iskustvo-posle poduzeg trazenja nasla sam odlicnu dr. na opstoj i ginekologicu. Ne bih imenovala nikoga pa ako neko zeli da zna nek mi pise.
Posto ja imam vise od 26 i istekao mi je apsol.staz ja nemam pravo da se lecim u studentskoj cak ni ako platim (po recima sestre sa saltera). Moram u DZ... Mi iznad 26 treba da odemo u zdravstveno na konkretnoj opstini (za vracar, zvezdaru i jos neke to je u ul.bozidar adzije, pored pozoristanceta puz) i kazemo da smo i dalje studenti.Tete sa saltera ce nas tugaljivo ili snishodljivo (zavisi od raspolozenja ) pogledati...Uplati se na njihov racun oko 1700 din i zdravstveno traje mesec dana. Skupa ali legalna varijanta.
 
Čudno mi što toliko nagrdiste studentsku al' dobro. Dva puta sam išla na sistematski tamo i dugo sam išla kod zubara.
Uvek su ljubazni i dobro je što su uglavnom mladi, da ne shvatite pogrešno, ipak tamo odlaze mladi, pa nekako bolje komuniciramo.

Zubar je privatni tako da ne vidim kako konkretno poliklinika može da diktira njihovo ponašanje. Ovaj kod koga sam išla je bio OK sasvim. Nije mu radila sisaljka neko vreme i to je bila jedina neprijatnost :)
Ustvari, jednom je dao nekoj devojci da se obučava na meni (kad je video da ćutim i trpim :lol: ) i ona mi je bušila zub sat vremena :( ali pristala sam, tako da...
 
Na poliklinici su lekari super, sad pogotovo sto biras svog licnog lekara. Na opstoj praksi sam uvek imala dobra iskustva, kod ginekologa takodje i jos kod nekih specijalista. Svi su korektni i profesionalni!
 
Što se tiče zubara, sami priznaju da su užasni zubari.

Imao sam susrete sa više njih, i recimo sa Rusićkom , zato što joj nisu dali da ide i kupi neki jevtin prašak, ona se iživljavala na zubu, a da to može da se radi , nisam znao.
Zub se toliko upalio od toplote, jer je radila bez vode i vazdušnog hladjenja, opekao sam jezik, onda je naglo hladila sa vodom za ispiranje....a koliki je bol , to stvarno ne mogu da opišem.
Znam samo da kad sam sutradan došao da mi se vadi živac , jer joj je pri kraju rada ruka krenula pa je probušila pulpu, i kad je krenula da vadi živac jedva da sam osećao nešto....

Kasnije je taj zub zaboleo u roku od mesec dana, odem opet kod nje, ali joj ne kažem da sam kod nje radio zub, na njeno pitanje....
Ona slika, gleda sliku i priča , bože moj koja je ovo neznalica radila, nijedan koren nije izvadjen do kraja kanala, 3 od četiri kanala su se upalila, moraš mi reći koja je to koleginica odradila....

I njena asistentkinja , koja mi se non stop , ali uzdržano flertom udvarala, se uključila u potragu za koleginicom asistentkinjom.....

I na kraju nadju me u knjigama , i naravno nadju da su one radile zub, i naravno priča postaje sasvim drugačija, jeste, loše odradjeno , ali šta je tu je , mora da se vadi....
A Dekan stomatološkog je slučajno snimio pri radu susednog zuba stanje baš tog zuba , i celu situaciju je objasnio da se nervni sistem brani od velikog bola i intezivnih nervnih impulsa , tako što se sam prekine, a nije isključeno i da je toplo plus hladno izazvalo prekid živca....

-----------------
I ostali zubari su slični ispali , recimo naletim na privatnika , koji je poreklom sa stud klinike, ali je nakrao dva aparata za popravku zuba , koje su kao rashodovali....
Niti zna složenije stvari, već stalno zove nekog kolegu....za savet...
Ali trudi se da bude ljubazan, i materijal mu je kvalitetan, ali kad tad dodje se do toga da vam ne treba na zubu samo skidanje malog karijesa tipa tačke, već nešto što je već zrno bibera....i tu je već problem....

A o opštoj praksi možda imam bolje mišljenje, ali iskustvo mi je isto loše, jer mi se tako pogodilo...
Neka doktorka ilićka , zadužena za AIDS obrazovanje, ima puno vremena , a voli .....i navalila ko luda...
Iskuliram ja nju, ali pogodi se da kad sam zaradio herpes grla na Adi Ciganliji, i dodjem u kliniku , bude baš kod koleginice, i krene osveta....

Ja kažem peče me u grlu , teško gutam i kao da mi je suvo grlo.
I ima crvenila , kao pečata....
I krenu da me prave ludim. Te u mračnoj sobi (zbog sunca) kažu da nema crvenila , a da nisu ni pogledale, pa na moje insistiranje da se bar dijagnoza ustanovi, krenu da me prave hipohondrom, kao ja se stalno u ogledalu ogledam , pa sam tako primetio te crvene ospe inače ne bi niko normalan to primetio....I tako gomila zaebavanja i glupiranja....

Etika??
Ilićka stoji i smeška se, baro nisi hteo , sad ćemo da te malo mi ebemo....
Debela koleginica nije birala reči....osim što je stvarno na kraju posle sat vremena nadmudrivanja stvarno uz prisustvo nekog starijeg sedog lekara videla crvene pečate od herpesa.
Mislim , ja ne znam da li je to nešto opasno ili ne, zato i dolazim kod stručnjaka, samo znam da nije normalno stanje da imam pečate na ždrelu....a i pecka me....

A da biraš lekara , biraš, ali koga izabrati......????
Imao sam i malenog krpelja, providan, jedva se vidi, kao zrno soli , i sam sam ga jedva video, nego šetao po šumi , pa iz preventive sve pregledao i video....
I hajde rekog da ne bušim vrelom iglom , da vidim da mi recnu skalpelom ili opiju benzinom i izvade pincetom....5min posla....
Kad jedna sestra, druga sestra, treća sestra, sve se ne usudjuju , nego samo udju , vide nije injekcija ili šta već i samo izadju....pola sata....i više.....
I na kraju dodje jedna od njih , nije sestra, doktorka je , sa infektivne....i tras, pa alkohol....
Ja pitam što alkohol, zar nemate benzina ili tako nešto ....
Jer alkohol ih još opije , pa će šipak da ga lakše odvoji iako je mali , možeš ga noktom skinuti...ali samim tim i zgnječiti...
I krene skalpelom ....secka malo , pa više , pa više....ja računam , kad je kao zrno soli , onda će ma koliko da su trapave, da ostane čitava noga....
I bi tako ......Samo što je rana bila veličine 2cm reza i ukršetna ko na krštenju , i u dubinu do 1cm....
a krpelj manji od slova o 3pointa.......

Inače tako mi i treba kad rekoh da budem uzoran i verujem u sposobnost medicine u ustanovama....
Inače krpelj veličine lešnika je krenuo da mi se zavlači kad sam bio mali, ali tek krenuo....i benzin i usijana igla i rogovi rašireni i skine se....

Dakle , da ne pričam o jednom slučaju hospitalizovanja na klinici , jer nije lično iskustvo, ali je drugarica u pitanju.....zaobidjite tu tračaonicu....osim ako bi da lečite fobije i da se ispričate....
 
Što se tiče zubara, sami priznaju da su užasni zubari.

Imao sam susrete sa više njih, i recimo sa Rusićkom , zato što joj nisu dali da ide i kupi neki jevtin prašak, ona se iživljavala na zubu, a da to može da se radi , nisam znao.
Zub se toliko upalio od toplote, jer je radila bez vode i vazdušnog hladjenja, opekao sam jezik, onda je naglo hladila sa vodom za ispiranje....a koliki je bol , to stvarno ne mogu da opišem.
Znam samo da kad sam sutradan došao da mi se vadi živac , jer joj je pri kraju rada ruka krenula pa je probušila pulpu, i kad je krenula da vadi živac jedva da sam osećao nešto....

Kasnije je taj zub zaboleo u roku od mesec dana, odem opet kod nje, ali joj ne kažem da sam kod nje radio zub, na njeno pitanje....
Ona slika, gleda sliku i priča , bože moj koja je ovo neznalica radila, nijedan koren nije izvadjen do kraja kanala, 3 od četiri kanala su se upalila, moraš mi reći koja je to koleginica odradila....

I njena asistentkinja , koja mi se non stop , ali uzdržano flertom udvarala, se uključila u potragu za koleginicom asistentkinjom.....

I na kraju nadju me u knjigama , i naravno nadju da su one radile zub, i naravno priča postaje sasvim drugačija, jeste, loše odradjeno , ali šta je tu je , mora da se vadi....
A Dekan stomatološkog je slučajno snimio pri radu susednog zuba stanje baš tog zuba , i celu situaciju je objasnio da se nervni sistem brani od velikog bola i intezivnih nervnih impulsa , tako što se sam prekine, a nije isključeno i da je toplo plus hladno izazvalo prekid živca....

-----------------
I ostali zubari su slični ispali , recimo naletim na privatnika , koji je poreklom sa stud klinike, ali je nakrao dva aparata za popravku zuba , koje su kao rashodovali....
Niti zna složenije stvari, već stalno zove nekog kolegu....za savet...
Ali trudi se da bude ljubazan, i materijal mu je kvalitetan, ali kad tad dodje se do toga da vam ne treba na zubu samo skidanje malog karijesa tipa tačke, već nešto što je već zrno bibera....i tu je već problem....

A o opštoj praksi možda imam bolje mišljenje, ali iskustvo mi je isto loše, jer mi se tako pogodilo...
Neka doktorka ilićka , zadužena za AIDS obrazovanje, ima puno vremena , a voli .....i navalila ko luda...
Iskuliram ja nju, ali pogodi se da kad sam zaradio herpes grla na Adi Ciganliji, i dodjem u kliniku , bude baš kod koleginice, i krene osveta....

Ja kažem peče me u grlu , teško gutam i kao da mi je suvo grlo.
I ima crvenila , kao pečata....
I krenu da me prave ludim. Te u mračnoj sobi (zbog sunca) kažu da nema crvenila , a da nisu ni pogledale, pa na moje insistiranje da se bar dijagnoza ustanovi, krenu da me prave hipohondrom, kao ja se stalno u ogledalu ogledam , pa sam tako primetio te crvene ospe inače ne bi niko normalan to primetio....I tako gomila zaebavanja i glupiranja....

Etika??
Ilićka stoji i smeška se, baro nisi hteo , sad ćemo da te malo mi ebemo....
Debela koleginica nije birala reči....osim što je stvarno na kraju posle sat vremena nadmudrivanja stvarno uz prisustvo nekog starijeg sedog lekara videla crvene pečate od herpesa.
Mislim , ja ne znam da li je to nešto opasno ili ne, zato i dolazim kod stručnjaka, samo znam da nije normalno stanje da imam pečate na ždrelu....a i pecka me....

A da biraš lekara , biraš, ali koga izabrati......????
Imao sam i malenog krpelja, providan, jedva se vidi, kao zrno soli , i sam sam ga jedva video, nego šetao po šumi , pa iz preventive sve pregledao i video....
I hajde rekog da ne bušim vrelom iglom , da vidim da mi recnu skalpelom ili opiju benzinom i izvade pincetom....5min posla....
Kad jedna sestra, druga sestra, treća sestra, sve se ne usudjuju , nego samo udju , vide nije injekcija ili šta već i samo izadju....pola sata....i više.....
I na kraju dodje jedna od njih , nije sestra, doktorka je , sa infektivne....i tras, pa alkohol....
Ja pitam što alkohol, zar nemate benzina ili tako nešto ....
Jer alkohol ih još opije , pa će šipak da ga lakše odvoji iako je mali , možeš ga noktom skinuti...ali samim tim i zgnječiti...
I krene skalpelom ....secka malo , pa više , pa više....ja računam , kad je kao zrno soli , onda će ma koliko da su trapave, da ostane čitava noga....
I bi tako ......Samo što je rana bila veličine 2cm reza i ukršetna ko na krštenju , i u dubinu do 1cm....
a krpelj manji od slova o 3pointa.......

Inače tako mi i treba kad rekoh da budem uzoran i verujem u sposobnost medicine u ustanovama....
Inače krpelj veličine lešnika je krenuo da mi se zavlači kad sam bio mali, ali tek krenuo....i benzin i usijana igla i rogovi rašireni i skine se....

Dakle , da ne pričam o jednom slučaju hospitalizovanja na klinici , jer nije lično iskustvo, ali je drugarica u pitanju.....zaobidjite tu tračaonicu....osim ako bi da lečite fobije i da se ispričate....


Izvini molim te,ali toliko sam se ismejala!!!!Da nije tuzno bilo bi smesno!Tamo je stvarno strasno,vec sam i ranije ovde pisala...jos jednom ha,ha... :oops:
 
Zavisi od specijaliste do specijaliste - cenovnik je razlicit. Na primer specijalisticki pregled psihijatra moze d akosta izmedju 425 i 1000 dinara, zavisno od usluga koje psihijatar obavi. Isto vazi i za ostale specijalnosti - postoji zvanicni cenovnik i u odnosu na to sta fakturise specijalista da je od usluga obavio vrsi se i naplata. Pozdrav

P.s. Prilikom placanja sestra je duzna da ti napise racun (ne fiskalni), odnosno priznanicu na kojoj moraju biti navedene sifre usluga koje je specijalista fakturisao i cena svake ponaosob kao i finalna cena, sa pecatom ustanove i specijaliste koji je pregled uradio. Cisto informacije radi, da te niko ne vuice za nos.

Korisne informacije ... narocito za placanje.

Da dodam da ako neko vec placa psihijatra da je verovatno mnogo bolje otici u Palmoticevu jer su tamo strucniji. Ona doktorka koja radi tamo - Jelena Kikovic se zove je prilicno neprofesionalna i cudna - i ponasa se u principu - ja sam Doktor
Imao sam utisak ima nek psh. probleme.
 
Poslednja izmena:
Moram da pohvalim ginekologa Slavicu Kazic, iako se mnogi zale na nju..Kada je bila na godisnjem sad, za svaki pregled sam isla kod drugog ginekologa, sve sam ih `overila`, i uverih se da je ova najbolja.. Sve mi lepo objasni, nacrta ako treba, stalno se smeje i sali i super je skroz. Kao da sam otisla i kod psihologa i gindze se posle pregleda osecam..;)
 
Što se tiče zubara, sami priznaju da su užasni zubari.

A o opštoj praksi možda imam bolje mišljenje, ali iskustvo mi je isto loše, jer mi se tako pogodilo...
Neka doktorka ilićka , zadužena za AIDS obrazovanje, ima puno vremena , a voli .....i navalila ko luda...
Iskuliram ja nju, ali pogodi se da kad sam zaradio herpes grla na Adi Ciganliji, i dodjem u kliniku , bude baš kod koleginice, i krene osveta....

Ja kažem peče me u grlu , teško gutam i kao da mi je suvo grlo.
I ima crvenila , kao pečata....
I krenu da me prave ludim. Te u mračnoj sobi (zbog sunca) kažu da nema crvenila , a da nisu ni pogledale, pa na moje insistiranje da se bar dijagnoza ustanovi, krenu da me prave hipohondrom, kao ja se stalno u ogledalu ogledam , pa sam tako primetio te crvene ospe inače ne bi niko normalan to primetio....I tako gomila zaebavanja i glupiranja....

Etika??
Ilićka stoji i smeška se, baro nisi hteo , sad ćemo da te malo mi ebemo....
Debela koleginica nije birala reči....osim što je stvarno na kraju posle sat vremena nadmudrivanja stvarno uz prisustvo nekog starijeg sedog lekara videla crvene pečate od herpesa.
Mislim , ja ne znam da li je to nešto opasno ili ne, zato i dolazim kod stručnjaka, samo znam da nije normalno stanje da imam pečate na ždrelu....a i pecka me....

A da biraš lekara , biraš, ali koga izabrati......????
Imao sam i malenog krpelja, providan, jedva se vidi, kao zrno soli , i sam sam ga jedva video, nego šetao po šumi , pa iz preventive sve pregledao i video....
I hajde rekog da ne bušim vrelom iglom , da vidim da mi recnu skalpelom ili opiju benzinom i izvade pincetom....5min posla....
Kad jedna sestra, druga sestra, treća sestra, sve se ne usudjuju , nego samo udju , vide nije injekcija ili šta već i samo izadju....pola sata....i više.....
I na kraju dodje jedna od njih , nije sestra, doktorka je , sa infektivne....i tras, pa alkohol....
Ja pitam što alkohol, zar nemate benzina ili tako nešto ....
Jer alkohol ih još opije , pa će šipak da ga lakše odvoji iako je mali , možeš ga noktom skinuti...ali samim tim i zgnječiti...
I krene skalpelom ....secka malo , pa više , pa više....ja računam , kad je kao zrno soli , onda će ma koliko da su trapave, da ostane čitava noga....
I bi tako ......Samo što je rana bila veličine 2cm reza i ukršetna ko na krštenju , i u dubinu do 1cm....
a krpelj manji od slova o 3pointa.......

Inače tako mi i treba kad rekoh da budem uzoran i verujem u sposobnost medicine u ustanovama....
Inače krpelj veličine lešnika je krenuo da mi se zavlači kad sam bio mali, ali tek krenuo....i benzin i usijana igla i rogovi rašireni i skine se....


Kako se tacno zove ona?
Zar ne postoji neki nacin da se kazni ta doktorka ... neki zvanicni. Kako oni mogu da se ponasaju kako hoce !!

Ponasa se kao da nas lece dzaba ,i da uopste nisu obavezne da to rade.

Nadam se da ce privatizacija to da resi - pasce cene pa cemo imati normalan odnos. Cudna situacija - treba dase zna ko pije a ko placa :)

A ko ne zeli da placa on ce sam da nauci ..
 

Back
Top