Leptirichu Sharenichu ili Pridji blizze da te slupam

Minon...dobro si to formulisao...Kako znamo da smo srechni,kako da je vidimo i prepoznamo,srecu , ljubav, mir...kada je svuda oko nas i kad nam preti?

...pa npr.
ako se probudis ujutru, onako podbuo/la, uguzvan/a, namrsten/a,

i pomislis na nju/njega, i to ti na licu napravi neku grimasu sto lici na osmeh,

to bi mogao biti jedan od znakova srece :D:D:D

i zadovoljstva, sto uopste imas nju ili njega...
 
Pipi, u tome i jeste stvar, nece ON da ga menja, ti treba da shvatis da je vreme da ga TI menjas, dok to ne shvatis-ne promeni ga niko!

(ovo ti, ne mislim na tebe, nego uopsteno)

e, pa ja sam to mom bivšem dragom pokušavala da objasnim...

da sam neke stvari promenila jer me je ostavio, i naveo da razmišljam o svojim postupcima...

ali da je moralo da dođe do toga da se menjam zbog sebe...

sve promene zbog drugih su kratkog daha i onda vremenom počneš da kažnjavaš osobu zbog koje se menjaš... unutarnji revolt, bem li ga...:-?
 
I onda, konachno, nakon svih tih godina chezznje i potrage, zzudnje i zzelja nadjete osobu koja vas voli.Stigli smo na cilj,i shta sad?

I onda nastaje pakao.Ta osoba pochinje da koristi vashe vreme,vasu pazznju,vashu fotelju i vash krevet...ulazi svuda,sve su granice pale....ima je u vashem mozgu i u vashem srcu...ugadja vam, misli da ste lepi i pametni...prilazi sve blizze istrazzujuchi vas...vashe ponore i tajne...izvlachi iz fioka vasheg zaborava kojeshta i zapitkuje...zahteva prilagodjavanje i promene...pomera vam nameshtaj!

ovaj deo priche uopshte ne vidim kao neshto loshe... ako neshto trazish, zar nije ok osetjaj kada to neshto na kraju i pronadjesh? :?

Vash zzivot se raspada i vashe navike se remete.

UZZAS! Nishta vishe nije samo vashe,ni prijatelji ni roditelji.
Pravo vreme da se panichi - gde sam ja tu? pitate se.I kad zazzmurite ta napast shto pruzza ljubav vam se osmehuje...ugrozzeni ste,saterani u choshak.
Morate da se menjate a bespomochni ste jer i vi volite.
Shvatate da je tu kraj puta-mozda chorsokak-potraga je zavrshena,nashli ste svoje blago.I shta sad s njim????

Nishta vishe nije kao pre. Izgubili ste svoje nade i svoje snove jer su se ostvarili...

e a ovo je vetj pomalo paranoichno...
ili jednostavno nije ono shto mislish da jeste... zashto menjati navike ili bilo shta drugo? zar nije poenta prihvatiti nekoga onakvog kakav je ako ga zaista volish? odnosno, da li te on stvarno voli ako ima potrebu da te menja?

Kako se branite od ljubavi kad je dobijete?
Koliko vas plashi?
Kako se razlikuje od onog sto ste zamishljali?
Da li povredjujete partnera da bi ga drzzali na distanci?
Jeste li je prezziveli?
Da li Vam sex sa tom osobom slabi oshtricu u odbrani Integriteta?
Da li koristite chuvenu taktiku nalazzenja neoprostivih mana i prepreka?
Kako reagujete ako se partner brani?
:confused:

nema nachina da se odbranish, mozesh samo da pobegnesh...
plashi mnogo ako nismo naviknuti na to...
nishta nikada ne bude onako kako smo zamishljali... savrshenstvo ne postoji...
ne povredjujem one koje volim(bar ne namerno), ni iz kakvih razloga...
ziva sam...
ovo za sex mi i nije bash najjasnije...
ja imam obrnutu taktiku- opravdavam sve njegove mane i greshke u svojoj glavi...
od chega ako se partner brani? ni ovo mi nije bash jasno...
 
ovaj deo priche uopshte ne vidim kao neshto loshe... ako neshto trazish, zar nije ok osetjaj kada to neshto na kraju i pronadjesh? :?



e a ovo je vetj pomalo paranoichno...
ili jednostavno nije ono shto mislish da jeste... zashto menjati navike ili bilo shta drugo? zar nije poenta prihvatiti nekoga onakvog kakav je ako ga zaista volish? odnosno, da li te on stvarno voli ako ima potrebu da te menja?



nema nachina da se odbranish, mozesh samo da pobegnesh...
plashi mnogo ako nismo naviknuti na to...
nishta nikada ne bude onako kako smo zamishljali... savrshenstvo ne postoji...
ne povredjujem one koje volim(bar ne namerno), ni iz kakvih razloga...
ziva sam...
ovo za sex mi i nije bash najjasnije...
ja imam obrnutu taktiku- opravdavam sve njegove mane i greshke u svojoj glavi...
od chega ako se partner brani? ni ovo mi nije bash jasno...


blago tebi ako ti nije jasno...
ovo mislim baš iskreno...
znači da nemaš problem kao mi i da nisi leptiroubica
 
Da,odlichno...sama treba da promenim svoj zzivot da bi napravila mesta za josh jednog...i recimo ja to uradim, a onaj drugi josh uvek brani svoju teritoriju? Moze i tako da se desi...Shta onda?Ako obrnemo sliku,pa nismo onaj koji se brani vech onaj koji pokushava?

ti ko da ides u osvajanje kartagine, ebo te:shock:
izazov i jeste u riziku. to treba da te stimulise, ne da te paralise. inace nikada neces "osvojiti novu teritoriju". imaj stit, kacigu, koplje, dobrog konja kako za juris tako i za beg, i udri! ljubav i jeste bojno polje. naoruzaj se, ali ne odustaj.
 
E Heroina, to je josh jedna kljuchna rech.PRIHVATANJE. Skroz si u pravu,sve bi trebalo da bude tako...u nekom savrshenom svetu, ali u zzivotu nas ima raznih,sa lepezom strahova,stavova i predrasuda...takvi smo kakvi smo...

To je ono jedno pitanje koje sam zaboravila:
Da li prihvatate partnera takvog kakav je ili mu nalazite razne mane i posmatrate odjednom kao pod mikroskopom trazechi nedostatke sa kojima ne mozzete da zzivite?

A ako osoba koju volite stalno zahteva od vas neke promene i izmene....gde je granica izmedju ukalupljivanja i prirodnog pravljenja mesta?
 
1)Kako se branite od ljubavi kad je dobijete?
2)Koliko vas plashi?
3)Kako se razlikuje od onog sto ste zamishljali?
4)Da li povredjujete partnera da bi ga drzzali na distanci?
5)Jeste li je prezziveli?
6)Da li Vam sex sa tom osobom slabi oshtricu u odbrani Integriteta?
7)Da li koristite chuvenu taktiku nalazzenja neoprostivih mana i prepreka?
8)Kako reagujete ako se partner brani?
:confused:

1)Ne,izazov mi je da je produbim,ispletem mrezu oko njega,da postanem ''zauvek jedina''.
2)Mnogo. Pogotovo kad uspem u tome.Jer se i sama upletem.A onda sam ko macka u malom kavezu.
3)Manje vishe.
4)Ne,nikad.Kad mi treba distanca,distanciram se.Nikad to nije bio problem.
5)Zivim je.(:
6)Ooo da,posle sexa sam ko mala maca.Samo predem i mazim se i sve mi je lepo.(:
7)Ne,ni ja nisam savrshena,oni su obicno bolji od mene,nemam prava na to.
8)Svadja? Burno,strashno sam plahovita.Srecom da nije ni on naivan,i ume sa mnom.To veoma cenim kod njega.
 
Komunikacija i kapiranje...mhm...kljuchne rechi definitivno....kako ako kazzemo da hochemo a kad dobijemo plashimo se...i onda nastaje prekid filma...titlovi na arapskom...slika naopachke...

Primetila sam da su ljudi generalno jako povrsni. Hteli bi nesto, furaju neku fabulu, strah da ne budu sami im daje gashcinu, a uslovi "iznutra" se uopste ne razviju, znaci nema istinske zelje i htenja. Naravno da ce to da pukne, jer se jednog dana kad potrosis gorivo, probudis u nekoj tudjoj prici, tj. svojoj u kojoj si apsolutni stranac. Ljudi ne znaju da neguju i razvijaju svoje emocije ili tacnije ne znaju uopste sta osecaju i da zive u skladu sa tim, i onda im ostaje da se ponasaju u skladu sa onim "kako to treba da izgleda". Viva Las Vegas, a iznutra corak.
 
. to treba da te stimulise,

prst1.jpg
 
ti ko da ides u osvajanje kartagine, ebo te:shock:
izazov i jeste u riziku. to treba da te stimulise, ne da te paralise. inace nikada neces "osvojiti novu teritoriju". imaj stit, kacigu, koplje, dobrog konja kako za juris tako i za beg, i udri! ljubav i jeste bojno polje. naoruzaj se, ali ne odustaj.

E lepo poredjenje...koliko je za tebe ljubav bojno polje na kom branish sebe i svoje stavove od uljeza i kad si spremna da spustish oruzzje i skinesh kacigu? Kako da te onaj drugi ubedi da mashe belom maramicom?
 
E lepo oredjenje...koliko je za tebe ljubav bojno polje na kom branish sebe i svoje stavove od uljeza i kad si spremna da spustish oruzzje i skinesh kacigu? Kako da te onaj drugi ubedi da mashe belom maramicom?

ama kad bi samo postojao odgovor na to pitanje...
i da saznamo tačno zašto to radimo, da li bi nam to pomoglo da prestanemo???

ljutim se na sebe od kako sam počela da pišem na ovoj temi jer sam iskrena a istina o meni na ovoj temi žulja...

oću da uzmem opet onu oklagiju pa sve sebe po prstima za svaki onaj put kad sam tim istim prstima mahala njemu ispred lica dok sam se svađala, jela govna, da izvinete
 
Primetila sam da su ljudi generalno jako povrsni. Hteli bi nesto, furaju neku fabulu, strah da ne budu sami im daje gashcinu, a uslovi "iznutra" se uopste ne razviju, znaci nema istinske zelje i htenja. Naravno da ce to da pukne, jer se jednog dana kad potrosis gorivo, probudis u nekoj tudjoj prici, tj. svojoj u kojoj si apsolutni stranac. Ljudi ne znaju da neguju i razvijaju svoje emocije ili tacnije ne znaju uopste sta osecaju i da zive u skladu sa tim, i onda im ostaje da se ponasaju u skladu sa onim "kako to treba da izgleda". Viva Las Vegas, a iznutra corak.

Oooooooo DA!
Kako to treba da izgleda...e tu je spoticanje glavno...imash npr sve ali to ne izgleda onako kako ti mislish da treba da izgleda... i onda zavrni rukave pa mesi...
Stranac u sopstvenoj prichi...prelepo recheno....
 
E lepo poredjenje...koliko je za tebe ljubav bojno polje na kom branish sebe i svoje stavove od uljeza i kad si spremna da spustish oruzzje i skinesh kacigu? Kako da te onaj drugi ubedi da mashe belom maramicom?

ne znam. mislim da,kod mene bar, u trenutku kada neko uzdahne, skine kacigu, spusti koplje....mislim da su to samo predasi do sledecih okrsaja. ako traju (predasi), pocinje nesto da jenjava, nesto se gasi. uljuljkanost nikad za mene nije bila ljubav, na zalost.
 
blago tebi ako ti nije jasno...
ovo mislim baš iskreno...
znači da nemaš problem kao mi i da nisi leptiroubica

pa objasni mi onda shta to znachi... mozda nisam takva kakva mislish da jesam, a nisam ni svesna toga... :-?

E Heroina, to je josh jedna kljuchna rech.PRIHVATANJE. Skroz si u pravu,sve bi trebalo da bude tako...u nekom savrshenom svetu, ali u zzivotu nas ima raznih,sa lepezom strahova,stavova i predrasuda...takvi smo kakvi smo...

kljuchna rech jeste PRIHVATANJE, ali prihvatanje nesavrshenstva... nije teshko prihvatiti nekoga ko je, uslovno recheno, savrshen...

To je ono jedno pitanje koje sam zaboravila:
Da li prihvatate partnera takvog kakav je ili mu nalazite razne mane i posmatrate odjednom kao pod mikroskopom trazechi nedostatke sa kojima ne mozzete da zzivite?

jesam svesna svih nedostataka, ali kao shto rekoh- trudim se da ih opravdam u svojoj glavi... ako ga volim i ako me voli, zashto bih trazila razlog da unishtim to?

A ako osoba koju volite stalno zahteva od vas neke promene i izmene....gde je granica izmedju ukalupljivanja i prirodnog pravljenja mesta?

granica je tamo gde je ti postavish... nema pravila...
 
@i da saznamo tačno zašto to radimo, da li bi nam to pomoglo da prestanemo???


Da,da li bi? Mozda bi nas samo sputalo vishe.
Strashno je biti iskren prema sebi, ali nas prebacuje na level2

I onda,shta,da se nikad ne svadjemo? Pa ponekad sigurno postoje i realni uslovi da lupimo po prstima i kazemo:"E, to ne!"
Kako onda da znamo da li postoji pravi razlog shto smo uzrujani ili je to samo azdaja iz nashe dubine?
 

Back
Top