srbi gaze srpsku decu kolima

Luciferko

Primećen član
Banovan
Poruka
898
Secam se kad sam godinu dana proveo u 1 civilizovanoj zapadnoj zemlji. Evo da vam docaram. Posle voznje kolima kroz veliku ulicu skrecemo u ulicu gde su kuce, ogromnu prostranu, moglo bi se voziti 120 ali on usporava na 20 posle nekog vremena skrecemo i sa 10 km na sat prolazimo pored skole. Tuda smo prolazili cesto i stalno je bila ista prica. Kada god bi neko dete stalo na ivicu trotoara svi vozaci bi se ukopavali u mestu. To je meni sve bilo cudno. Naviko sam da ovi nasi se pored skole zalete ko manijaci, da isecaju decu na pesackom prelazu. Pitam ja ovog poznanika sto tako usporavaju. A on inace iz te zemlje kaze "pa mi pazimo na nasu decu".

Inace tamo je i po zakonu dete u saobracaju svetinja. Nedo vam bog da prekoracite brzinu od 15 km na cas kad prolazite pored skole. Da vas vide saobracajci u civilu. Za gazenje deteta uopste nema opravdanja. Zato kad je bus u stanici svi stanu a ne preticu autobus. Jer nedo bog da udari dete ako mu izleti ide da robija momentalno.

A U SRBIJI?
 
U francuskoj npr. biciklisti imaju metar asfalta širine određeno kroz sve veće gradske ulice......Red je Red:).....
Nego ja mislio da Đeri propada, grca ,jede svaki dan hleb i masti zbog neizdrživog dosmanlijskog režima ,a kad on vozi ''životinju''......Tu pojavu sam primetio kod mnogih radikala:neutral:
 
salu na stranu, saobracajna kultura kod nas je kao u kamenom dobu, kod nas ne postoje saobracajna pravila, kod nas su pravila da ima prednost onaj ko je bezobrazniji i drskiji...ako ne moze da zakoci na semoforu, covek kaze - pa sto se tako brzo menja zeleno u crveno i slicne gluposti....da ne govorim o ludacima koji ti sviraju ako ne krenes istog momenta kad se upali zeleno (eh sto ovakve volim da podjebavam:) )
 
U Americi, kad bi obishao shkolski autobus, koji je stao i izbacio tablu STOP, mozesh trajno da izgubish vozachku dozvolu
Chak i vozila koja idu u susret moraju da stanu
Rigorozne su kazne za prekorachenje brzine, voznju u pijanom stanju, neje dozvoljeno drzati otvorenu flashu u kolima,pijanog saputnika ne smesh voziti na prednjem sedishtu i shto je najvaznije, ZAKON JE ZA SVE ISTI I NE POSTOJI "VEZA" DA TI POCEPA PRIJAVU A DA ZA UZVRAT, STAVISH NEKU KINTU PANDURU U DZEP ILI GA ODVEDES NA PICE, PA TI OPROSTI PREKRSHAJ
 
pa normalno.....njemu smeta da plati registraciju za svoju limuzinu - puno mu ::):)
Bio Jerry na zapad......Sve se prati;)......Baš me je interesovalo što se on ne vraća u Ameriku kad je tamo zaradio kintu......Internet je čudo:mrgreen:.....Nek mi neko kaže da je ovo falsifikat:shock:
382241458_200293e67d.jpg
 
kazne za takve slucajeve bi trebalo da budu iste kao i za ubistvo vaternim (ili hladnim) oruzjem.
svako treba da zna da je SVAKI vozac potencijalni ubica, i da vozi spravu koja moze da ubije coveka ili vise ljudi ako se njome pravilno ne rukuje.
 
kazne za takve slucajeve bi trebalo da budu iste kao i za ubistvo vaternim (ili hladnim) oruzjem.
svako treba da zna da je SVAKI vozac potencijalni ubica, i da vozi spravu koja moze da ubije coveka ili vise ljudi ako se njome pravilno ne rukuje.


mozete vi pricati kako je lose kod vas, ali kada biste proveli malo vremena na kosovu videli bi sta je "voznja", previse automobila, sve je to relativno novo i dobro, ulice su pune pesaka jer vozaci parkiraju vozila na trotoare i onda pesak nema kud. doduse zadnju god-dve malo se uvelo reda tako da sada gde god ga parkiras placas, sto ranije nije bio slucaj. cak smo nabavili i pauka, ali glavni je problem kao sto rekoh previse vozila na malom prostoru. doduse i voznja bez dozvole, ali ne kao nakon rata kada je policija verovala na rec da imas dozvolu ali ti je oduzeta od srpske policije. za sada mi najvise smeta sto su kazne za voznju bez dozvole relativno male oko 50-75 e. i jedna stvar, po novom zakomu kosova ako vozis bez dozvole i ucesnik si udesa, tebe kaznjavaju samo za neposedovanje dozvole, a onaj ko je kriv za udes njega kaznjavaju. znaci neposedovanje dozvole te ne cini krivcem udesa.
 
Kada sam polagao za dozvolu jednom stojimo ispred semafora na kom je crveno i instruktor mi govori ;
crveno svetlo nesmes da prelazis nikad pazi sad (umesto moze da naparavis udes i neko da strada )
on meni za to ide dozvola i nemozes lako da je vratis.
 

Back
Top