Internet vs RL

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Pricha iz Politikinog zabavnika br2905

Trazeci odgovarajutju , srodnu dushu na svetskoj racunarskoj mrezi,mnogima se desilo da se zaljube.To se nedavno dogodilo i u Bosni: vec posle nekoliko razmenjenih elektronskih pisama ''cetovanje;; je za dvoje zaljubljenih postalo ono bez cega vishe nisu mogli da zamisle zivot.Jedno drugom zalili su se da su u braku i to loshem,ali su ipak u medjusobnoj podrsci uspevali da nadju dovoljno snage da podnesu mukotrpnu svakodnevnicu.
On je nju zvao ''Shetjer'' ona njega ''Princ zadovoljstva''. Kad je veza vec postala dovoljno ozbiljna , resili su da se sretnu.Istog trenutka kad su se sreli carolija je nestala.
Ispostavilo se da su muz i zena!
Upravo takva vrsta treznjenja dogodila se u Zenici.Jer Sanju u svakodnevnom zivotu , suprug Adnan uopste nije nazivao Shetjerom...I obratno.
Bracni par oluchio je da se razvede navodeci kao razlog -prevaru.Psiholozi iz bracnih savetovalista se josh nisu izjasnili.Sta da kazu o paru koji se izvaredno slaze na Internetu,a uzasno kad u blizini nema razunara.


Vashe misljenje?Koliko je laskhe koristiti internet za ispoljevanje osecanja i razgovor ...nego face to face razgovor?
 
Meni je lakse na internetu, mada mogu i uzivo, naravno, ali uzivo ne mozes pitati nekog cim ga vidis kakav sex volis, a na netu mozes... hehe... mada ima i onoga da se ljudi sloze na netu a uzivo se ne svide jedno drugom...

Taj par je u pravu, to jeste bila preljuba, jer da oni nisu bili muz i zena, verovatno bi se kresnuli...
 
Meni je to bash zanimljivo...koliko cesto upadnemo u neki shablon. Prestanemo da se trudimo u vezi? Pocnemo da podrazumevamo neke stvari...naiknemo na neku osobu...ocenimo je nekom ocenom koju nema pravo da popravi...
 
jos jedna urbana legenda, koju ne bih komentarisala
ali cu dati komentar na pitanje!
veoma sam srecna sto imam mogucnost da komuniciram sa svetom na ovako lak i lep nacin...
osecam veliku zahvalnost vremenu u kom zivim za sve lagodnosti koje su mi date ovom carobnom spravom, bez svog lap topa ne idem nigde, on mi je onogucio da se svojim detetom cujem svakoga dana, da mu pomazem da pise domace zadatke iako smo 2700km udaljjeni jedno od drugog...
o prednostima u poslu necu ni da pricam...riznica znanja informacija kontakata i svega sto jedan radoznali mozak moze da pozeli
kada je u pitanju OVA vrsta komunikacije, ja je ne koristim drugacije nego RL - vrlo sam iskrena u postovima, ne krijem svoju privatnost i ne mislim da se time ista moze postici.
IPAK...kao i sve druge igracke i ova..ako zapadne u ruke dokone glave...
dokon um je djavolova radionica...zato budite obazrivi!
pozdravljam vas, Nut
 
pa to tebi lepo jer je tebi profesionalna deformacija da ocenjujes ;)

ja ne ocenjujem
prihvatam ili ne prihvatam ljude onakvi kakvi jesu
ne ocenjujem, ne analiziram, ne ispravljam krive drine
 
Не мислим да је ствар у лакшем испољавању емоција, већ о количини информација о особи са којом комуницирамо.

Што мање информација, то више идеализовања. И онда је лако развити емоције, па и испољити их.
 
Yebesh zemlje koja Bosne nema,Ba..
Koji debili..to samo u zemlji europskih piramida moze da se desi...u esto d abudu sretjni shto se pokazalo da odgovaraju jedno za drugo i to iskoriste kao osnovu za reshavanje problema oni idu na razvod....audicija VR.
Shto se pitanja tem e tiche,nije ni lakshje ni teze nego drugachije.
Ja verujem da je svakao od vas apsolutno drugachiji nego shto se ovde svesno ili nesvesno predstavlja...ali to je uvek tako.
Prevaga u korist VR-a je porazavajutja.
 

Back
Top