Koji CPU za Biostar TA690G

Lookeed

Zainteresovan član
Poruka
181
Pozdrav,
Duze vremena pratim polemiku oko ove ploce i u meni se nesto prelomilo da bi dosla u obzir za nabavku i upgrate mog racunara koji me jos uvek dobro sluzi ali gazi ga vreme pa ko velim nesto da menjamo......
Unapred da kazem da nisam neki overkloker (samo sam dizao pomalo magistralu u biosu i to za neke probe radi sebe samog) te me interesuje s strasnim overklokovskim sposobnostima ove ploce sta od procesora AM-2 strukture zabosti u soket (od AMD Athlon 64 X2 (dual core) 4200+ Box, Socket AM2, 2.2GHz, 2x512kB cache, HT1000, Windsor dual-core, EE 65W pa do AMD Athlon 64 X2 (dual core) 6000+ Box, Socket AM2, 3.0GHz, 2x1MB cache, HT1000, Windsor dual-core) pa da to radi kako se pozeleti samo moze ! E sad reci ce neko za igre nece moci da ga poteras koliko hoces.......... pa mislio sam i na to da umesto integruse koristim Gainward Bliss 7600GT Goes Like Hell (ranije nabavljenu za upgrade pa stoji posto je isti odlozen za lepsa vremena) a od memorije bi gurnuo DIMM 2GB (2x1GB kit) DDR2/800MHz Geil Ultra, 240pin, PC2-6400, CL4! (4-4-4-12), dual channel i uz napajanje LC Power LC6550GP V2.0, max. 550W, Silent Giant Green Power, 140m fan, 20+4pin, P4, 2xSATA, 7xATA, 2xFDD, PCIexp, 85% eff.
Neko ce reci sta ce ti ta ploca kad stavljas PCI grafiku ali napominjem da bas i nisam neki gamer al ta opcija stiji posto vec imam tu kartu i jos jedan razlog sto nenadjo bolju plocu od ove u odnosu cena kvalitet za kupiti (jos gore ima ploca koje su losijih performansi a skuplje su i plus nemaju integrisanu grafiku) !
Interesuje me sta ciniti.......
Isplati li se davati pare za ovu kombinaciju (kupio bi samo plocu i procesor) il cekati pojavu novog AMD četverojezgarnog procesora kome ce razumno pasti cena pa krenuti u upgrate: http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=81808
Dajte savet sta ciniti i ako je ispravno posto od cekanja retko kad je bilo vajde dal je pravi izbor ploce (ako nije koju uzeti) i koji procesor uz nju da se moze SVE raditi na kompu !!!
Poz
 
Chek ja te nerazumem...... Kako PCI grafichku ?? Valjda mislish PCI-E grafichku ??
Vidi ta Gainward 7600GS GLH ce ti sasvim solidno odraditi posao ali nemoj chekati chuda ( znachi Crysis neochekuj da ti radi savrsheno - sve na low i radice )
Sve si OK uklopio samo kad cesh kupovati pazi nek uzmesh onaj shto je radjen u 65 nm tehnologiji ( osim onih shto se nerade u 65 nm ( nego samo u 90 nm ) a to su koliko sam upucen X2 5200+ X2 5600+ X2 6000+ i X2 6400+ Black box ) .....
E sad je pitanje sa koliko para raspolazesh ?? Ako imash para ubodi jedan X2 6400+ Black Box 3.2 GHz i vozi.......

EDIT: Klothius me preteche... :D
Ali 6400 X2 necesh naci u 65 nm nego samo u 90 nm i nemozesh ga overclockovati ( mozda nekih 100-200 MHz ) a dobitak necesh videti....
I to shto kaze Klothius za Barselonu potpisujem.....
 
Chek ja te nerazumem...... Kako PCI grafichku ?? Valjda mislish PCI-E grafichku ??
Vidi ta Gainward 7600GS GLH ce ti sasvim solidno odraditi posao ali nemoj chekati chuda ( znachi Crysis neochekuj da ti radi savrsheno - sve na low i radice )
Sve si OK uklopio samo kad cesh kupovati pazi nek uzmesh onaj shto je radjen u 65 nm tehnologiji ( osim onih shto se nerade u 65 nm ( nego samo u 90 nm ) a to su koliko sam upucen X2 5200+ X2 5600+ X2 6000+ i X2 6400+ Black box ) .....
E sad je pitanje sa koliko para raspolazesh ?? Ako imash para ubodi jedan X2 6400+ Black Box 3.2 GHz i vozi.......

EDIT: Klothius me preteche... :D
Ali 6400 X2 necesh naci u 65 nm nego samo u 90 nm i nemozesh ga overclockovati ( mozda nekih 100-200 MHz ) a dobitak necesh videti....
I to shto kaze Klothius za Barselonu potpisujem.....

@ P.A.B.L.O
moja greska u pravu si PCI-E ... Ostalo bez promene....

@Klothius ... taj AMD AM-2 X2 5000+ Black Edition ima otkljucan mnozilac i dobar je izbor i to preporucujes koliko sam razumeo...
Kazu da ce sve ploce sadasnje AM-2 arhitekture podrzavati AMD-ovu novu liniju Phenom uz eventualno flesevanje biosa a o gubitku karakteristika niko nista negovori.
Drago mi je da nisam mnogo masio oko sklapanja pogotovu kada to kazu iskusni majstori - ali stvarno nisam nasao bolju plocu (kvalitet/pare) od ove Biostarove - stvarno je otrov.
Pozdrav i hvala !
 
Gubitak performansi ce biti prisutan. Ne secam se u kojem clanku na netu sam to citao, al znam samo da novi AMD procesori imaju dosta novih funkcija koje mogu da rade samo na kompatibilnim plocama. Pa samim tim na AM2 ploci se te funkcije nece upotrebiti i gubis malo performansi. Mada posto jos nema dobre AM2+ ploce koja ili ne crkava za pola sata ili se zakucava sama od sebe, prva serija novih procesora nece imati sve funkcije. Taj 5000+ je apsolutni best buy od AMD-a za nekih 100-150e. Mislim da sam ga video u nekoj nasoj radnji, ali ne znam u kojoj.
 
Bas sad njusim po netu al ga nesto nema....
i na Pc berzi kazu - nema u pondi..
AKO NESTO SAZNAS GDE GA IMA ZA KUPITI JAVI
HVALA NA ANGAZMANAU
Pravo je zadovoljstvo znati da ima puno ljudi dobre volje kojima nije tesko podeliti svoja znanja i iskustva
Puno pozdrava
:):):)
 
@ Klothius
@ P.A.B.L.O.

Pozdrav,
Molio bih vas da prokomentarisete rezultate testova objavljenih na stranici:

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=2106

Po njima ispadose:

Asus M2N32 WS Professional (NF 590 SLI 200/800 Athlon64)

DFI LANPartyUT NF590 SLI-M2R/G (NF 590 SLI 200/800 Athlon64)

u vecini slucajeva bolji od Biostarove ploce !!!
E sad dal je to subjektivno misljenje autora teksta kroz koji favorizuje gore pomenute pomenute roizvodjace il su stvarno bolji ??????

I jos jedno pitanje Jesu li merodavnija poredjenja s:

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=130640

Poz i Hvala

:) :) :)
 

Back
Top