Dijagnoza? Savet?

CakiCoka:
A mozda se neko samo zeza?
Ma ima toga... nije da nema. Ima i to u tom obliku. Sasvim je moguce da istinu zbori.
Pa zar je bitno da li je istina ili laz?
Bitno je da je vrh. Fasciniran sam energijom, voljom i mastom da se sve to ispolji. Fasciniran sam (auto)destruktivnim buntom. Fascinira me snaga kojom (bilo u masti ili u zbilji), gazi sve koje moze da zgazi.
Fascinira me zelja da ih izaziva, govoreci im to lice, iskusavajuci granicu tolerancije.
Fascinira me vapaj da time konacno natera nekoga da joj stane u kraj podjednakom brutalnoscu.
Odlicno, zaista odlicno.
 
Julian_Duranona:
Ma ima toga... nije da nema. Ima i to u tom obliku. Sasvim je moguce da istinu zbori.
Pa zar je bitno da li je istina ili laz?
Bitno je da je vrh. Fasciniran sam energijom, voljom i mastom da se sve to ispolji. Fasciniran sam (auto)destruktivnim buntom. Fascinira me snaga kojom (bilo u masti ili u zbilji), gazi sve koje moze da zgazi.
Fascinira me zelja da ih izaziva, govoreci im to lice, iskusavajuci granicu tolerancije.
Fascinira me vapaj da time konacno natera nekoga da joj stane u kraj podjednakom brutalnoscu.
Odlicno, zaista odlicno.

Eto lepo si to sročio!
Pet ko vrata!
I ne moraš da radiš kontolni!
 
Dijagnoza: Postavljačica želi da bude u neobaveznoj vezi sa ovim dečkom, ali ne želi sa njim ozbiljnu vezu ili brak. A savet: Ozbiljno mu saopštiti ovu odluku, a na njemu je da odluči da li će to da prihvati ili da potpuno izađe iz te veze. Nezgodno za postavljačicu je što ona ne želi da se ta veza u potpunosti prekine ili grešim?
 
parka:
Jao, ovo je skroz uzbudljivo, ko "odaberi svoju pustolovinu"
Elem, uprkos više nego očiglednim pokušajima ovde nazočne zore b. da u našu malu zajednicu unese duh secesionističke dekadencije i time onemogući prave forumaše u formiranju ispravnog sistema vrednosti čime bi direktno uticala na konačnu pobedu slia mraka, haosa i beznađa, ja ću vas, drage moje i dragi moji, vratiti na pravi put, put incesta i brakolomstva.
Jer, asistentkinja fpu ne zna za mračnu tajnu koju u srcu nosi naš pretužni Horhe... da: on je otac deteta nesrećne devojke sa kineskim lampicama (u daljem tekstu dskl)... a ona ni slutila nije.. on je asistentkinju slagao da je dete njeno.. a dskl se tog susreta pokraj bazena seća kao kroz maglu... možda zato što joj je kuvarica, inače Horheova maćeha, u margaritu sipala kap ili dve neke prozirne tekućine.
Oh, prošao bi on pored nje. Ne bi je dva puta pogledao.. ali kako kada ih veže ta neraskidiva spona. A ovako, ne preostaje mu ništa drugo no da se zaustavi ispred bosonoge dskl i sa teskobom u srccu je zapita:
"Je li, jesu li žigice isto što i šibice?"

uprkoc cinjenici da je ideja unosenja suptilnijeg duha (tj. dekadencije) osujecena od strane pravih forumasa, zapisujem - bi ovako:
...." Jesu, dobri čoveče..." odgovori dskl .... (Sta sad!? A? )

(E, znas sta, parka, je l' on Horhe ili Huan? ! Mada..., taj Horhe nekako prijatnije grgoce u ustilma ...onako, sexi....Dobro, nek bude Horhe...)
 
ma kakav kraj, razvoj dirljive price nece osujetiti oni koji citaju reprize i analiziraju lik i delo postavljacice OVE teme...Ovde gori! Ono sa Suncetom Mojim i Jokom vec je opisano, ovde treba potraziti resenje kako problem da se resi!
Mislim, bilo bi lepo da se kriticari literature angazuju u resavanje TEKUCEG problema, tj. da budu kreativni i napisu sta i kako dalje.
Kontraproduktivno je (za dskl i osobe sa slicnim problemom) skretenje na sporedni kolosek :(
 
@tema

ma shta se sekirash, on je ionako s tobom iz interesa :smile:...a shta fali da ti bude bashtovan, lepo se druzite dok ti je neki muz Tramp na poslu...i sve super bude, kao i obichno, ionako ce ti biti dosadno, bar nek ti odrzava bashticu..
(joj, bljak sta pishem, kuku meni )
 
Mozda se postavljacica teme poistovetila sa Gabi iz Desperate Housewieves? Ona se udala za bogatog a spandjala sa bastovanom....zeli da se razvede posto je nesrecna u braku...a onaj bastovan je ostavio zbog neke bogatasice....he he he

Koje luudiloo... :lol:
 
Ne, ali nesto sa mnom sigurno nije u redu... Postao sam ekstrasens, poput Vesele.
Taman sam pomislio kako kompletna radnja moze da se dalje odvija u fazonu romana Ljubavnik ledi Ceterli (ono kao, menna se uda za nekog iz svoje kaste, a bastovan/sumar je opsluzuje), a eto ti tog filma veceras na Avali.
Ako ne zaspim do ponoci, bacicu oko da vidim Silviju Kristel... Cisto da vidim da li se promenila.
 
tara623:
Kome?Meni?Postavljacici pitanja?Nekom trecem ,ctvrtom? :lol:

a036.gif
 
Totalno ste me zbunili sad... Hajde neka digne ruku ko je na mojoj strani.... Ima li nekog takvog?....... Nema? Ajde bar ko je neutralan.... JD analiza je veoma dobra, pomalo pogrdna za mene...ali dobra. Parka, Biska i Zora... sjajno - nasmejale biste me i da sam na samrti.
 
Hm...ovako....
Sa jednim deckom sam vec par godina, mada to nikad nije bilo nista ozbiljno, bar ne s moje strane, nekako sam ga uvek hvatala u prolazu, krpila se za njega po par nedelja, pa onda nestajala na par meseci, pa opet ispocetka... Medjutim, poslednjih 5-6 meseci smo non-stop bili zajedno, nismo se odvajali, izgladili smo sve prethodne nesporazume i nejednakosti, i mogu reci da se u zivotu nisam osecala lepse. Inace, pre svega nas veze jedno veliko prijateljstvo, poznajemo se od obdanista, odrasli smo zajedno...ni prema kome ne osecam ono sto osecam prema njemu, i divim mu se, i obozavam ga i volim ga na sve moguce nacine. Ali, razlog zbog kog nikad zvanicno i ozbiljno nisam bila s njim je taj sto je on, tj. njegova porodica nizeg drustvenog statusa od moje. Ranije sam to mogla pravdati nezreloscu i zeljom da se izivim i provodim, ali cime da se opravdam sad? Sve je u redu dok se zabavljamo, izlazimo, provodimo, ali nedavno mi je rekao da bi voleo da se jednom udam za njega, na sta sam mu ja odgovorila da bi u mom zivotu jedino mogao da bude bastovan u mom dvoristu. Znam da je jako ruzno to sto sam rekla, ali znam da bih se jako tesko odrekla stvari koje imam trenutno, iako ga stvarno mnogo volim. Jos jedna tacka spoticanja je i ta sto ja studiram i jednom cu biti fakultetski obrazovana, a on je zbog nedostatka sredstava morao da pocne da radi i prekine skolovanje, a ja sam neko ko robuje stereotipima i predrasudama, i ne mogu da zamislim taj spoj. Da li me to cini losom osobom, sponzorusom, snobom? Sta biste vi uradile na mom mestu? Da li da pokusam da se izborim sa samom sobom ili da batalim i pronadjem nekoga koga cu zasigurno manje voleti, ali cu ga valjda smatrati ravnom sebi...?

Sad kad sam sve ovo napisala, shvatam koliko je moj pogled na svet, ljude i osecanja, u najmanju ruku, ruzan...ali hajde da cujem vase misljenje...?

ja sam napravio profil samo da bi rekao da se slazem sa kolegom pre mene da si ti jedna praznoglava budala i skorojevicka i jadnica,a i bolid formule1 bez benzina i guma...i sve opet ukrug dok ti ne dosadi...
 
a sto zezate devojku,koliko je hrabrosti potrebno da bismo priznali tako neku svoju osobinu?vidim svi ste se pokazali na mracnoj strani(moja najveca mana je sto sam tvrdoglava,i perfekcionista,e da i mnogo pricam uh uh i padam u nesvest kad nije mir u svetu)
 

Back
Top