rock bendovi iz cacka

A koji to bend iz Cacka keve ti jos mozes da nazoves bendom? To je obicno grupica klinaca entuzijasta koji traju koliko i treptaj oka. Dobro rece ovaj, Cacak je mozda i najmrtviji grad u Srbiji po tom pitanju. Pa je..te pogledaj sad na Galaksiji koliko ima prijavljenih za sugave Zvezde Granda u Cacku i sve ce ti biti jasno....
 
Meni nije jasno kako Kg ili GM ili SD ili bilo koji grad u Srbiji moze da bude toliko "zivlji", da se tako izrazim, od ovog Cacka. Pa nisam bio na rock svirci jos od hita 202 jke u Barumu pre , je..m li ga 2, 3 god ja mislim. Ja sam neko ko slusa hard rock i heavy metal najvise. Toga nema uopste, a zadovoljio bio se i bilo kojim drugim oblikom rock ali... I ne pljujem, samo iznosim cinjenice...
 
U poslednje tri godine bilo je tridesetak rock svirki gde sam bio prisutan. Dvadesetak ih je bilo u jednom klubu i bile su skroz ok. Problem kod mladje garde poklonika rock muzike je taj sto ce pre dati sto dinara za pivo ispred drakstora nego za svirku. Posle se svi pitaju sto rock umire u Cacku.
 
ATOMIC SUNSET

Atomic Sunset je bend jednog od najboljih svetskih slep kontrabasista, Djordja
Stijepovica. Djordje je srpskoj javnosti uglavnom poznat kao vodja grupe
Havana Whisper i clan grupa koje se bave ocuvanjem tradicionalnog balkanskog
izraza, kao sto su Marsya,
Shira Utfila, Kal, itd.
Proteklih par godina uglavnom svira turneje po SAD sa grupama Head Cat (sa
Lemmy Kilimisterom iz grupe Motorhead i Slim Jim Phantomom iz grupe Stray
Cats), Deke Dickerson, a redovno nastupa i sa rockabilly legendama kao sto
su Scotty Moore band (gitarista Elvis Presleya), DJ Fontana (bubnjar Elvis
Presleya) i drugim. Ugledni americki casopis Bass Player je posvetio celu
stranu Djordju i Lemmyu u oktobarskom broju.

Drazen Skaric je veteran na srpskoj rockabilly sceni. Vise godina je sa
Djordjem vodio grupu Havana Whisper, a zajedno su osnovali i Atomic Sunset.
Najnoviji clan benda je Atomic Alek (Soulfly, Bloodbath), poznat kao
dugogodisnji bubnjar jedne od najpopularnijih srpskih rock grupa Eyesburn.

GHETTO petak 8. 2. 2008.
 
Atomic Sunset je grupa koja svoju muziku karakterise kao nu hot rodded rockabilly, jer je uzela rockabilly kao osnovnu inspiraciju. Pored rockabilly-a uticaji na ovaj bend se mogu naci i u surf, punk, psychobilly, swing, metal muzici, a kontrabasista i bubnjar su i klasicno obrazovani muzicari. Repertoar grupe sadrzi uglavnom autorske pesme, ali i razne rockabilly, rock’n’roll standarde uradjene u karakteristicnom razornom Atomic Sunset stilu.

“Moja zelja je oduvek bila da svoju prvu ljubav rockabilly, prilagodim savremenom vremenu i ucinim je prihvatljivom za uvo modernog slusaoca, tako sto cu ga kombinovati sa drugim srodnim muzickim pravcima koji su vremenom uticali na mene. Pri ovakvoj fuziji neophodno je izuzetno poznavanje samog stila kako se ne bi unistile njegove osnovne karakteristike. Rockabilly je specificna forma underground muzike koja nikad nije postala mainstream i to je jedna od stvari sto ga izdvaja od ostalih muzickih stilova. Postujuci tradiciju zelim da idemo u skladu sa vremenom. Atomic Sunset je upravo takav bend!”
Djordje Stijepovic

Djordje Stijepovic – vokal, kontrabas
Drazen Skaric – vokal, gitara
Sinisa Jovic – bubnjevi
 
Djordje Stijepovic (10. jun 1977. Beograd, Srbija) je poceo da se bavi muzikom sa 11 godina. Zavrsio je odsek za klasicni kontrabas na Fakultetu Muzicke Umetnosti (prof. Slobodan Geric) u Beogradu, i jazz odsek za kontrabas (prof. Mihajlo Blam) i aranziranje (prof. Zvonimir Skerl). Usavrsavao se kod raznih profesora klasicne i jazz muzike kao sto su Vojin Draskoci, Miroslav Gajdos, Klaus Trumpf, Anders Jormin. Posebnu paznju pridaje tradicionalnoj muzici
Balkana i Bliskog istoka. Snimao je i/ili nastupao sa brojnim rockabilly (Atomic Sunset, Havana Whisper, Neon Kings), etno (Balkan Music Club, Marsya, Shira Utfila, Kal), jazz (Ivan Svager band, Blue Bossa), klasicnim (Filharmonija mladih `Borislav Pascan`, Makedonski gudacki orkestar mladih...) i drugim sastavima (Belle Monroe & her Brewglass Boys, Tim Barsky, Kid Beyond, Sofinetu...). Svirao je na mnogobrojnim festivalima u zemlji i inostranstvu (International Music Festival of Delphi, Belef, Bemus, Kalemegdanski sutoni, Mokranjcevi dani, Valjevski jazz festival, Ohridsko leto, Skopsko leto, Beogradski Jazz festival, Novosadski Jazz festival, Festival Jazz i improvizovane muzike u Kanjizi, Black Sea Gesher, Internacionalni Blues i Jazz festival u Sabcu, Serbia Sounds Global, Exit, Esperansa, Grand National Rodeo...). Od 2002. intenzivno proucava istorijat slep tehnike na kontrabasu.
Na relaciji San Francisko - Beograd je od januara 2004
 

Back
Top