Preti nam pad vlade!

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
AKO se u vladajućoj koaliciji veoma brzo ne postigne dogovor oko dve ključne stvari - terminu održavanja predsedničkih izbora i načinu reagovanja države na eventualno jednostrano priznavanje nezavisnosti Kosova i Metohije - imaćemo ozbiljnu političku krizu koja može da izazove pad Vlade Srbije, otkriva, u razgovoru za "Novosti", Rasim Ljajić, ministar za rad i socijalnu politiku i predsednik Nacionalnog saveta za saradnju s Haškim tribunalom.

Dakle, mogući su uskoro novi, vanredni parlamentarni izbori?
- Pad Vlade ne mora nužno da znači da bismo imali izbore. Mogući su novi izbori ili drugačija prekompozicija političkih snaga.

Šta to znači? Nema baš mnogo alternativa. Aludirate na koaliciju DSS i radikala?
- Ne želim da kalkulišem koje bi to bile kombinacije.

Kako pomiriti DS i DSS i rešiti ta dva problema?
- Dogovorom Tadića i Koštunice.

Kada bi, po vašoj oceni, trebalo da se održe predsednički izbori?
- Smatram da bi sve stranke u vladajućoj koaliciji trebalo da podrže Borisa Tadića, a da bi predsednički izbori trebalo da se održe do kraja godine.

Postoji li jedinstvo u Vladi Srbije bar oko saradnje s Haškim tribunalom?
- Apsolutno jedinstvo.

Kada ćemo zatvoriti hašku knjigu?
- Činimo sve da do kraja godine ispunimo obaveze prema Haškom Tribunalu. Bukvalno smo angažovali sve ljudske i materijalne kapacitete u potrazi za haškim optuženicima. Svako dalje odlaganje nanelo bi još veću ekonomsku i političku štetu zbog toga što se trojica optuženih nalaze na slobodi.

Verujete da bi Mladić mogao do kraja godine da se nađe u Hagu?
- To je naša želja, ambicija, plan, ali, ne mogu da obećam da će se to desiti. Jer, ako bih dao obećanje, to bi značilo da smo na tragu Mladiću.

Niste na tragu?
- Još nismo.

A da li je u Srbiji?
- Ne zna se........
http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=108549&datum=2007-09-13
Novosti.
I,šta mislite o sledećoj turi političkog šibicarenja?:roll:
 
JA NIKADA VISE necu ni za koga da glasam, a to ne radim ni u poslednjih, ne znam koliko godina...
GlasanjeV.jpg

Jedan, zaista kuriozitet svoje vrste4, a da ga podelima sa vama...MOJ Otac se, pod stare dane uclanio, a nije do sada nigde bio u RADIKALE...Jednostavno, coveku t
 
o...doslo...Valjda im najvise veruje, A, ne pitajte kolko godina ima....Rodjen 1.914.....ne znam odakle mu ta ideja, a mene dobio pod stare dane.....Svaki dan Igra Preferans u Solunskoj br.4.Ko zivi u Bgd.znace. Ode Lik ujutru u 10 i dodje kuci u 16-17 h.!!!! Imao je 56 G. KAD SAM SE JA RODILA....Ma, mator, kao Biblija, a pametniji of Mene,,,1.000 na 100....Nek je ziv i zdrav, Metuzalem.....,,
 
lilyl:
o...doslo...Valjda im najvise veruje, A, ne pitajte kolko godina ima....Rodjen 1.914.....ne znam odakle mu ta ideja, a mene dobio pod stare dane.....Svaki dan Igra Preferans u Solunskoj br.4.Ko zivi u Bgd.znace. Ode Lik ujutru u 10 i dodje kuci u 16-17 h.!!!! Imao je 56 G. KAD SAM SE JA RODILA....Ma, mator, kao Biblija, a pametniji of Mene,,,1.000 na 100....Nek je ziv i zdrav, Metuzalem.....,,

Znaci ti si jos uvek dobra koka :P iako je cale rodjen u WW I :) hehe
 
Da,da...
Shto je Radikalima milo to im se i snilo...
Evo vetj n-izbora prichaju kako pobedjuju na sledecim i sami formiraju vladu,...a chim nakon izbora ispushe odma traze nove.:lol:
Vetj zilion puta vidjena pricha...
 
Men je cudno da je vama zanimljivije da pricate o 11- septembru, cipovanju i ostalim glupostima, dok teme koje se ticu konkretno vas samih zapostavljate. Ne videh da je neko postavio temu o povecanju plata u javnom sektoru, o povecanju inflacije, rigoroznijim pravilima za gotovinske kredite i takve stvari od kojih zaista zavisite....
 
Markelja:
Men je cudno da je vama zanimljivije da pricate o 11- septembru, cipovanju i ostalim glupostima, dok teme koje se ticu konkretno vas samih zapostavljate. Ne videh da je neko postavio temu o povecanju plata u javnom sektoru, o povecanju inflacije, rigoroznijim pravilima za gotovinske kredite i takve stvari od kojih zaista zavisite....
Postavi temu. Bar to nije problem. ;)
 
misoni:
AKO se u vladajućoj koaliciji veoma brzo ne postigne dogovor oko dve ključne stvari - terminu održavanja predsedničkih izbora i načinu reagovanja države na eventualno jednostrano priznavanje nezavisnosti Kosova i Metohije - imaćemo ozbiljnu političku krizu koja može da izazove pad Vlade Srbije, otkriva, u razgovoru za "Novosti", Rasim Ljajić, ministar za rad i socijalnu politiku i predsednik Nacionalnog saveta za saradnju s Haškim tribunalom.
:
Neće se ti izbori održati tako lako.
Ne pre sledeće godine. A ne ide ni u prilog žutima...kandidat bi im puko...bili bi istisnuti sa političke scene...sve je jasno, čim DS traži podršku DSS-a.
 
Markelja:
Men je cudno da je vama zanimljivije da pricate o 11- septembru, cipovanju i ostalim glupostima, dok teme koje se ticu konkretno vas samih zapostavljate. Ne videh da je neko postavio temu o povecanju plata u javnom sektoru, o povecanju inflacije, rigoroznijim pravilima za gotovinske kredite i takve stvari od kojih zaista zavisite....
To su ekonomske teme,Markelja.
 

Back
Top