Evo zasto treba zabraniti sekte u Srbiji

Da li treba zabraniti sekte u Srbiji?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
tokyo:
poanta da ima važnijih stvari kako u Srbiji tako u cjelom regionu za rješavati, nego da se cijela zemlja ustane na noge zbog jednog slučaja u kojem je poremećena osoba ubila nekog

a to što poremećeni svaki dan ubijaju za volanom to ništa jel?

a nisu u nikakvoj sekti

Ти ћеш, ђубре усрашко, да ми одређујеш шта је "поанта" у Србији..... :lol: :lol: :lol:
јадни искомплексирани Туђманов пионир....
 
Registra.:
Bog je ljudima podario mnogo štošta, na prvom mestu pamet, samo što se jedan deo populacije trudi da ga što manje koristi.

Najlakše je ići linijom manjeg otpora, sve dok ne dodješ u situaciju da ti, ili neko tebi blizak, nastrada u mentalnom ili fizičkom smislu od tih "slobodoumnih".

Pitaj roditelje poginulih vojnika u Vranju šta misle o satanistima, a volela bih da čujem i tvoje mišljenje.

Ja ne kažem da je njihov izbor ispravan, već da oni na taj izbor imaju pravo! Isti takav izbor imaju i oni koje oni pokušavaju da vrbuju... Ako to vrbovanje uspeva primenom nekih metoda koje ograničavaju slobodno mišljenje ili bilo kakav metod prisile, onda je to samo po sebi zločin, i kao takvo je verovatno već zabranjeno, a ako nije (u šta sumnjam, ali ne tvrdim), onda treba zabraniti. Isto tako, ubistvo je zakonom zabranjeno! Ako neka satanistička sekta praktikuje žrtvovanje beba, naravno da je treba zabraniti, ali ne zbog toga što je satanistička sekta, već zbog praktikovanja žrtvovanja beba! Ako neka sekta sugeriše svojim članovima samoubistvo, treba je zabraniti, ali ne zbog toga što je sekta, već zbog toga što sugeriše svojim članovima samoubistvo! Zabranjivanje nekakve grupe koja se okuplja u sitne sate u buđavim podrumima i pali crne sveće slaveći satanu (ako to ne rade na svetilištima drugih ljudi, bez obzira koliko to meni delovalo zastrašujuće), e to je već ograničavanje slobode koju nam je Bog podario! Drugim rečima, svaku slobodu koja ne ograničava slobodu drugih ljudi ne treba zabraniti!

I da te citiram: ''Ovde se ne radi o verskom opredeljenju,nego o zlochinu!''

Slažem se, a taj zločin i jeste zabranjen, i šta ga onda mi tu tupimo!
 
Verbal_Kint:
Ja ne kažem da je njihov izbor ispravan, već da oni na taj izbor imaju pravo! Isti takav izbor imaju i oni koje oni pokušavaju da vrbuju... Ako to vrbovanje uspeva primenom nekih metoda koje ograničavaju slobodno mišljenje ili bilo kakav metod prisile, onda je to samo po sebi zločin, i kao takvo je verovatno već zabranjeno, a ako nije (u šta sumnjam, ali ne tvrdim), onda treba zabraniti. Isto tako, ubistvo je zakonom zabranjeno! Ako neka satanistička sekta praktikuje žrtvovanje beba, naravno da je treba zabraniti, ali ne zbog toga što je satanistička sekta, već zbog praktikovanja žrtvovanja beba! Ako neka sekta sugeriše svojim članovima samoubistvo, treba je zabraniti, ali ne zbog toga što je sekta, već zbog toga što sugeriše svojim članovima samoubistvo! Zabranjivanje nekakve grupe koja se okuplja u sitne sate u buđavim podrumima i pali crne sveće slaveći satanu (ako to ne rade na svetilištima drugih ljudi, bez obzira koliko to meni delovalo zastrašujuće), e to je već ograničavanje slobode koju nam je Bog podario! Drugim rečima, svaku slobodu koja ne ograničava slobodu drugih ljudi ne treba zabraniti!

I da te citiram: ''Ovde se ne radi o verskom opredeljenju,nego o zlochinu!''

Slažem se, a taj zločin i jeste zabranjen, i šta ga onda mi tu tupimo!

А које си СЕКТЕ ти члан ? Толико си се налупетао да ми је мука.......
 
tokyo:
ja sam Titiov isto kao i ti :twisted:

Ти као усраша данас не би био жив - нити би уопште постојао да ти није било злочинца Броза... зато боље више немој овде смрдети и троловати теме,
болесни човече....иди тамо на своје усрашке форуме, своје усрашке државе, имате ви своје проблеме,
шта тражиш овде.......???

п.с. А ја, нити моја породица, а ни фамилија никада нисмо припадали банди црвеној....хвала Богу........
 
eremita:
Ти као усраша данас не би био жив - нити би уопште постојао да ти није било злочинца Броза... зато боље више немој овде смрдети и троловати теме,
болесни човече....иди тамо на своје усрашке форуме, своје усрашке државе, имате ви своје проблеме,
шта тражиш овде.......???

п.с. А ја, нити моја породица, а ни фамилија никада нисмо припадали банди црвеној....хвала Богу........

LAŽEŠ :shock:

u prvom razredu osnovne škole svi smo polagali zakletvu da ćemo biti uzorni titovi pioniri

Mitke nemoj bre da lažeš

mislim ove mlade na forumu možeš koji su se 90te pa na dalje rodili

al mene ne možeš :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Karlito Brigante:
Novi Banovci - Masakrirana tela Vasilija Trbovića (26) i njegovog sestrića Luke Opačića (5), koji su nestali u ponedeljak u Novim Banovcima, pronađena su juče u Dunavu kod ovog mesta. Leš Vasilija Trbovića bio je bez glave i ruku, a telo petogodišnjeg dečaka Luke Opačića bez glave, ruku i nogu. Desna ruka je bila odsečena do ramena, a leva do iznad zgloba šake. Osumnjičeni za masakr Vasilija Trbovića i njegovog sestrića je Danijel Jakobek zvani Žak (26) iz Novih Banovaca. On je uhapšen juče pošto je policija izvadila tela iz reke, i zadržan u policijskom pritvoru. Nezvanično, reč je o osobi u čiji dom su u ponedeljak Vasilije i Luka otišli da bi odgledali film.

Kako je "Politika" već pisala, Vasilije Trbović i njegov petogodišnji sestrić nestali su u ponedeljak uveče, kada su izašli iz kuće Trbovića u Novim Banovcima i otišli u komšiluk, kod Jakobeka. Kako se ujak i sestrić te noći nisu vratili kući, Vasilijev otac i dečakov deda Dragan Trbović prijavio je slučaj OUP-u u Staroj Pazovi. Odmah potom Policijska uprava u Sremskoj Mitrovici, kojoj pripada Odeljenje u Staroj Pazovi, raspisala je potragu i formirala ekipu koja je krenula da traži nestale.

Minulih dana u Novim Banovcima su počele da kruže neverovatne glasine - da je Vasilije Trbović oteo svog nećaka Luku, jer je navodno bio sklon uživanju droge pa se pričalo da je otišao sa narkomanima i poveo maloletnog sestrića... Niko nije sumnjao na najgore, mislili su da će se Vasilije i Luka brzo vratiti kući.

Dečak Luka je sa majkom Tijanom živeo u kući dede i bake Dragana i Vesne Trbović, koja je učiteljica u mesnoj osnovnoj školi.

Dragan Trbović je u četvrtak u telefonskom razgovoru za "Politiku" rekao da ne može da shvati da je njegov sin otišao od kuće i da je mogao povesti i dečaka, da veruje da će policija brzo rešiti ceo slučaj, ali su ga još tada obuzimale zle slutnje.

Operativci policije u četvrtak nisu imali nijedan podatak koji bi ih mogao uputiti da razreše slučaj nestanka ovog mladića i petogodišnjeg Luke. Operativnim radom su kasnije saznali da Jakobek, kod kojeg su Vasilije i Luka pošli da gledaju film, pripada jednoj sekti. Taj podatak bio je dovoljan za sumnju da bi ovo lice moglo da bude umešano u ceo ovaj slučaj.

Posle hapšenja Jakobeka policija je pretresla njegovu kuću i kako nam je potvrđeno u MUP-u, pronađena je sektaška literatura. Policijskoj upravi u Sremskoj Mitrovici, koja vodi ceo slučaj, priskočili su u pomoć i specijalci iz Beograda, uključujući i stručnjake za sekte. Na mesto zločina izašao je i Nebojša Starčević, istražni sudija Okružnog suda u Sremskoj Mitrovici.
Politika

U Policijskoj upravi i istražnom odeljenju Okružnog suda u Sremskoj Mitrovici za sada nema zvaničnih informacija, jer je u vreme zaključenja ovog izdanja "Politike" u Novim Banovcima još trajao uviđaj. Samo nam je kratko rečeno da ovakav zločin nije zabeležen u ovom kraju, a da će zvanično saopštenje, sa identitetom osobe koja je osumnjičena za ovaj krvavi pir, biti izdato naknadno.

Ako ćemo emotivno - slažem se.
Ali ako ćemo logično - onda treba zabraniti i one dve istočnjačke zbog kojih se narod na Balkanu konstantno ubija i to u mnogo većem broju.

Ne vredi, gledam ja...
 
Strela:
Ја сам то исто чула из сасвим неформалних извора, а новине о нестанцима тих људи нису писале...
Иначе ова прича је хорор, надам се да ће монструм завршити на вешалима.
Кад чујем овакве страхоте, жао ми је што је укинута смртна казна.

Пре месец дана била је на ТВ емисија како је нестало неколико људи са тог подручја, сећам се да сам гледао.
 
tokyo:
LAŽEŠ :shock:

u prvom razredu osnovne škole svi smo polagali zakletvu da ćemo biti uzorni titovi pioniri

Mitke nemoj bre da lažeš

mislim ove mlade na forumu možeš koji su se 90te pa na dalje rodili

al mene ne možeš :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Наравно да си се зај***.....код нас су сва деца УВЕК БИЛА "БОЛЕСНА" ТИМ ДАНИМА...... :razz: :razz: :razz:
 
Iron Lord:
Ako ćemo emotivno - slažem se.
Ali ako ćemo logično - onda treba zabraniti i one dve istočnjačke zbog kojih se narod na Balkanu konstantno ubija i to u mnogo većem broju.

Ne vredi, gledam ja...

ma treba sve religije zabraniti sve narode rase, nazive i imena

svi da se isto zovemo i isto mislimo....kao u dobra stara vremena

eto zašto su meni ovi fanatični vjernici SPC i RKC isti kao i komunisti

jer su isključivi

sve što je drugačije od njih ili to preziru ili se toga boje ili ili :roll:
 
Verbal_Kint:
Srpske Pravoslavne Crkve... A po tvojoj logici u katoličkim zemljama bi ona mogla biti zabranjena.

A muka ti je zato što tvoj mozak ne može da svari ništa što nije crno-belo i pojednostavljeno...

Ето, фино, па могао сам одмах и да претпоставим да је за тебе СПЦ - секта... само ниси још навео којој "правој цркви" ти припадаш.........
 
eremita:
Ето, фино, па могао сам одмах и да претпоставим да је за тебе СПЦ - секта... само ниси још навео којој "правој цркви" ти припадаш.........

Mitke jel si ti svjestan da ljudi ne moraju pripadati ni jednoj sekti ni crkvi da bi osjećali da pripadaju nekom
lijepo nađu curu ožene se i začas pripadaju nekome doživotno :mrgreen:
 
Verbal_Kint:
Ja ne kažem da je njihov izbor ispravan, već da oni na taj izbor imaju pravo! Isti takav izbor imaju i oni koje oni pokušavaju da vrbuju... Ako to vrbovanje uspeva primenom nekih metoda koje ograničavaju slobodno mišljenje ili bilo kakav metod prisile, onda je to samo po sebi zločin, i kao takvo je verovatno već zabranjeno, a ako nije (u šta sumnjam, ali ne tvrdim), onda treba zabraniti. Isto tako, ubistvo je zakonom zabranjeno! Ako neka satanistička sekta praktikuje žrtvovanje beba, naravno da je treba zabraniti, ali ne zbog toga što je satanistička sekta, već zbog praktikovanja žrtvovanja beba! Ako neka sekta sugeriše svojim članovima samoubistvo, treba je zabraniti, ali ne zbog toga što je sekta, već zbog toga što sugeriše svojim članovima samoubistvo! Zabranjivanje nekakve grupe koja se okuplja u sitne sate u buđavim podrumima i pali crne sveće slaveći satanu (ako to ne rade na svetilištima drugih ljudi, bez obzira koliko to meni delovalo zastrašujuće), e to je već ograničavanje slobode koju nam je Bog podario! Drugim rečima, svaku slobodu koja ne ograničava slobodu drugih ljudi ne treba zabraniti!

I da te citiram: ''Ovde se ne radi o verskom opredeljenju,nego o zlochinu!''

Slažem se, a taj zločin i jeste zabranjen, i šta ga onda mi tu tupimo!


Postoje razne vrste zločina i zloupotreba. Da li je zloupotreba ili zločin vršiti uticaj na dete od 7, 10, 15 godina u tom smislu? Da li je zloupotreba ili zločin vršiti uticaj na punoletnu, mentalno zaostalu osobu u tom smislu? Da li je zloupotreba ili zločin iskoristiti čoveka u extremno teškoj životnoj situaciji?

Sve što ima primese bilo kakve zloupotrebe ljudi koji nisu u stanju da razumno odluče u bilo kom smislu (to znači: nije bitno da li je osoba sasvim mlada, pa zbog životnog neiskustva pristaje na pripadnost sekti ili je mentalno nesposobna da rasudjuje, pa iz tih razloga nije u stanju da donese za sebe najbolju odluku) jeste zločin

O ritualnim ubistvima je zaista izlišno govoriti i uopšte postavljati pitanje da li je to zločin ili ne.

Prema tome, slabi su ti argumenti. Na prvom mestu satanističku sektu treba staviti van zakona i najstrože kažnjavati bavljenje bilo kakvim radnjama tog tipa, ne zbog njihovog opredeljenja, već preventivno, upravo da bi se izbegli zločini koje smo navodili.
 
eremita:
Ето, фино, па могао сам одмах и да претпоставим да је за тебе СПЦ - секта... само ниси још навео којој "правој цркви" ти припадаш.........

A jel nisi primetio da sam do toga došao korišćenjem tvoje 'logike'... ili ti izvlačiš samo one delove koji tebi odgovaraju?
 
Iron Lord:
Ako ćemo emotivno - slažem se.
Ali ako ćemo logično - onda treba zabraniti i one dve istočnjačke zbog kojih se narod na Balkanu konstantno ubija i to u mnogo većem broju.

Ne vredi, gledam ja...


Ako ćemo logično, ni jedna zvanična vera ne propoveda zločin u svoje ime. A to što pojedinci koriste veru kao opravdanje za zločine, ne znači da bi trebalo ukinuti vere.
 
Registra.:
Postoje razne vrste zločina i zloupotreba. Da li je zloupotreba ili zločin vršiti uticaj na dete od 7, 10, 15 godina u tom smislu? Da li je zloupotreba ili zločin vršiti uticaj na punoletnu, mentalno zaostalu osobu u tom smislu? Da li je zloupotreba ili zločin iskoristiti čoveka u extremno teškoj životnoj situaciji?

Sve što ima primese bilo kakve zloupotrebe ljudi koji nisu u stanju da razumno odluče u bilo kom smislu (to znači: nije bitno da li je osoba sasvim mlada, pa zbog životnog neiskustva pristaje na pripadnost sekti ili je mentalno nesposobna da rasudjuje, pa iz tih razloga nije u stanju da donese za sebe najbolju odluku) jeste zločin

O ritualnim ubistvima je zaista izlišno govoriti i uopšte postavljati pitanje da li je to zločin ili ne.

Prema tome, slabi su ti argumenti. Na prvom mestu satanističku sektu treba staviti van zakona i najstrože kažnjavati bavljenje bilo kakvim radnjama tog tipa, ne zbog njihovog opredeljenja, već preventivno, upravo da bi se izbegli zločini koje smo navodili.

a koliko se zločina desilo tog tipa?

alo ljudi s tim se zamarate a to što popovi i svećenici pipkaju djecu tu zatvarate oči

:shock:
 
Verbal_Kint:
A jel nisi primetio da sam do toga došao korišćenjem tvoje 'logike'... ili ti izvlačiš samo one delove koji tebi odgovaraju?


Mitke se možda nije precizno izrazio, ali je potpuno u pravu.

Po toj logici ni narkomanija ne bi trebalo da bude zabranjena, iz istih razloga: narkoman najveću štetu čini upravo sebi, jel' tako? Zašto zabraniti čoveku da se drogira - to je njegovo opredeljenje. Dileri uglavnom deluju medju decom i pokušavaju da ih uvuku u narkomaniju, isto kao i osnivači sekti, a bave se time da bi stekli ogromno bogatstvo i u čemu je razlika?

Od člana bilo koje extremne sekte šteta je višestruka: ne samo da čovek gubi identitet i ne razmišlja više svojom glavom, što je direktna šteta za njega, već više dobar ni svojoj porodici, ni svojoj profesiji, ni svojim prijateljima.... šta god hoćeš.

Prema tome, molim te da više ne izigravaš demokratu na tom polju. Ima mnogo drugih pametnijih stvari koje možeš da podržavaš.
 

Back
Top