Da li biste se iselili iz Niša?

Da li biste se iselili iz Niša?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Kurt2

Ističe se
Poruka
2.410
Svratih do beogradskog podforuma i videh njihovu temu ovog tipa, što me je zaintrigiralo da i ovde započnem takvu diskusiju. Za Beograđane sam siguran da dobar deo njih ne bi da napušta prestonicu, dok ovde osećam da će bar pola tako da se izjasni za naš grad... pa da vidimo... i da čujemo razloge ako može... ;)
 
Ne bih. Iako je ovo grad koji ne pruza mnogo mislim da bezanje nije resenje. Nadam se da ce sve ovo sto se desava ovom gradu prestati i da ce krenuti na bolje. Pitajte Novosadjane da li bi oni napustili svoj grad... kod njih je krenulo na bolje, napravili su evropski grad i njima je lepo red je da i mi napravimo isto.
 
Krajnje je vreme da i Nis zalici na grad. Ruku na srce nesto je pocelo da se radi, ima jedna grupica turista, ali nedovoljno. A zasto bi i dolazili kad nemaju sta da vide ovde? Nego da se vratim na temu, ne bih volela da se odselim iz ovog grada, ali ukoliko bih morala da biram izmedju nicega ovde i necega van Nisa, verovatno bih izabrala ono nesto. Konkretno vezano za skolovanje, kasnije za posao...
 
mmaallaa:
A zasto bi i dolazili kad nemaju sta da vide ovde?

Imaju svašta da vide, nego to nije dovoljno sređeno. Medijana liči na gradilište, samo još fali neki megamarket da nikne tamo... a jel znate ona kućica pored suda šta je? To je najstarija kuća u gradu, sačuvana iz vremena Turaka, ali to niko ne zna, jer to nigde ne piše. U njoj je neko vreme živeo i Stevan Sremac. Eto, samo na osnovu te dve činjenice bi mogla da se napravi atrakcija od nje...
Često sam čuo opaske za druge evropske države ili gradove da su od gluposti i sitnica napravili objekte od turističke vrednosti... što to i mi ne bismo mogli da uradimo?
 
Odavde nikad. Jesmo glupi, ponavljam se sa neke predhodne teme, ali uz malo dobre volje i promene ..... uf.... da ne odem u politiku, jer je ni sam ne volim, može ovde lepo da se živi.

I da! Dodaj još neku opciju za glasanje.... I ja bi otišao u Majami, za neku dobru kintu, pa ma koliko voleo moj rodni grad???
 
tamm:
A gde si rodjen?
Rodjen sam u Prištini.

Da vam ispričan jednu priču.
Na ulazu u jedan grad čovek sa koferom u ruci i namerom da ostane u tom istom gradu da živi sreo je jednu staricu i pitao je: "Kakvi su ljudi u ovom gradu"?
Ona nije odgovorije već ga je zapitala: "A kakvi su bili u gradu iz koga dolaziš"?
Odgovorio je: "Bili su loši, sebični, pokvareni, prevrtljivi".
Starica je rekla: " Pa takvi su i ovde".
Posle nekoliko dana pored te iste starice prošao je još jedan putnik i pitao: "Kakvi su ljudi u ovom gradu"?
Ona takodje nije odgovorila već je pitala: "A kakvi su bili u gradu izkoga dolaziš"?
On je odgovorio: "Veoma prijatni, ljubazni, pošteni...pravi prijatelji".
Starica je rekla: "Takvi su i ovde".
 

Back
Top