Nacionalizam i kriza identiteta

Registra.:
Da, da, prošetaj malo Beogradom, pa pogledaj, ali pogledaj dobro te ćevabdžinice - drže hranu na otvorenom na sred ulice, divota jedna od kulture. A ti to jedeš, verovatno.

A baš ako hoćeš, pa ima u Istambulu i restorana, ne moraš da jedeš ćevape iz džepova.


:lol:
Bu sorunun cevapi ortasinda sakli.O qitir drajeyi isirmanizla birlikte , surppriz bir tat ve essiz bir ferahlik agziniza doluyor. Pa ti sad vidi i razumi me ako možeš !
 
*BILJA*:
Osim toga, daj da pricamo o nasoj kulturi.
Ako primetite nesto sto nije u redu, je li kulturno otici i prijaviti nadleznima?
Ako to ne ucinimo - ili odobravamo,ili nas ne zanima.
Nema treceg!
O tome Registra i priča, o našoj kulturi koja se u ovom primeru ne razlikuje preterano.
Koliko se kod nas prijavljuju ćevabdžinice koje rade u nehigijenskim uslovima?
Možda se i prijavi kad dođe do trovanja, mada mislim da je čak i tada češća reakcija "ko mi je kriv, kad jedem kod Race Trovača". A tek ta varijanta, šetaš ulicom, vidiš pa odeš i prijaviš, tek to verujem da je retko.
I šta to onda znači?
 
E tako volim i ne preteruj kad misliš da su Turci nekakva kultura. Imao sam komšiju zvao se Sefedin ceo kraj se smejao zbog njega, čak i Albanci. On je imao pidžamu u kojoj je spavao, sekao drva, prao kola i išao u prodavnicu. Ako pada kiša onda bi nogavice uvukao u čarape a nikada ne bi obuo cipele ili slično njima. Uvek bi išao po kraju u nekim starim cipelama kojima bi odsekao petu i tako napravio neke njegove papuče. Jedino što mu je bilo normalno bila mu je ćerka........., eh Emina!

Naravno ne mislim da su svi Turci isti, poznavao sam i veoma obrazovane, dostojanstvene i poštene Turke ali nikada oni nisu nama Srbima mogli da primaknu u ni jednom pogledu. Ovo ja iz iskustva..........
 
medved_bg:
O tome Registra i priča, o našoj kulturi koja se u ovom primeru ne razlikuje preterano.
Koliko se kod nas prijavljuju ćevabdžinice koje rade u nehigijenskim uslovima?
Možda se i prijavi kad dođe do trovanja, mada mislim da je čak i tada češća reakcija "ko mi je kriv, kad jedem kod Race Trovača". A tek ta varijanta, šetaš ulicom, vidiš pa odeš i prijaviš, tek to verujem da je retko.
I šta to onda znači?


Veruj mi na reč, prljaviji je Beograd od dva miliona stanovnika od Istambula koji ima 15 miliona.

Ne pljujem sve što je naše, zaista, ali ima mnogo, mnogo stvari koje ne valjaju kod nas, nema opravdanja.

Ali sami smo krivi, to je naš mentalitet, dok te ne udari nešto, okrećeš glavu, a kad te udari, ti se onda iznenadiš, otkud meni da se desi...
 
Grof Ostroški:
E tako volim i ne preteruj kad misliš da su Turci nekakva kultura. Imao sam komšiju zvao se Sefedin ceo kraj se smejao zbog njega, čak i Albanci. On je imao pidžamu u kojoj je spavao, sekao drva, prao kola i išao u prodavnicu. Ako pada kiša onda bi nogavice uvukao u čarape a nikada ne bi obuo cipele ili slično njima. Uvek bi išao po kraju u nekim starim cipelama kojima bi odsekao petu i tako napravio neke njegove papuče. Jedino što mu je bilo normalno bila mu je ćerka........., eh Emina!

Naravno ne mislim da su svi Turci isti, poznavao sam i veoma obrazovane, dostojanstvene i poštene Turke ali nikada oni nisu nama Srbima mogli da primaknu u ni jednom pogledu. Ovo ja iz iskustva..........


Pa znam i ja Zareta iz kraja, obuče džemper u septembru, skine ga sledećeg septembra, kad se pocepa. Misliš da je to samo turska privilegija. :lol:

A znam i porodicu iz Istambula, da ne veruješ, četvoro dece, svi završili fakultete - dvoje su farmaceuti, jedan inženjer, a jedan lekar, a otac im bio automehaničar. Mogu da nam se primaknu i te kako. Proputovali ceo svet, uspešni u poslu, imaju svoje porodice... Šta ćeš lepše.
 
Ma, na kraju krajeva, ta kultura se lako uvodi. Kazne do neba, pa kad te pukne po novčaniku bolje reaguješ nego kad te pukne po trbi. Ajde baci pikavac na budimpeštansku ulicu, vidi te pandur i ode 20E. Pa ćeš sledeći put u džep da ugasiš, ako ti je već merak da duvaniš na ulici. Posle izvesnog vremena, pređe ti u naviku, kao pojas u kolima...
 
medved_bg:
Ma, na kraju krajeva, ta kultura se lako uvodi. Kazne do neba, pa kad te pukne po novčaniku bolje reaguješ nego kad te pukne po trbi. Ajde baci pikavac na budimpeštansku ulicu, vidi te pandur i ode 20E. Pa ćeš sledeći put u džep da ugasiš, ako ti je već merak da duvaniš na ulici. Posle izvesnog vremena, pređe ti u naviku, kao pojas u kolima...


eee a mene sada kad sam bila dole gledali kao vanzemaljca sto kupim izmet za svojim kerom...pitala me jedna bosanka sta ja to radim je li trebam izmet mozda za veterinara, jel mi ker bolestan..upisala sam se od smijeha...rekla sam joj da ja to radim da bi njen sin mogao mirno da igra fudbal u dvoristu i da ne mora da pazi hoce li u ***** da stane...samo je cudno zavrtila glavom...sigurno je mislila koja sam ja budala... :roll: :lol:
 
Registra.:
Pa znam i ja Zareta iz kraja, obuče džemper u septembru, skine ga sledećeg septembra, kad se pocepa. Misliš da je to samo turska privilegija. :lol:

A znam i porodicu iz Istambula, da ne veruješ, četvoro dece, svi završili fakultete - dvoje su farmaceuti, jedan inženjer, a jedan lekar, a otac im bio automehaničar. Mogu da nam se primaknu i te kako. Proputovali ceo svet, uspešni u poslu, imaju svoje porodice... Šta ćeš lepše.

Slažem se i opet pišem da sam svestan da ima itekako medju njima i kulturnih i savremenih i normalnih i ne fundamentalistički postrojenih....
Ali po selima je opšti haos, naš seljak je za njihovog pravi domaćin i gospodin bez obzira šta mu je sve preko glave vekovima prolazilo. Nikako ne možeš da uporediš njihovog prosečnog čoveka sa našim. I onda konkretno za ove po Zapadu , to su sve gabelli kako ih oni nazivaju tamo u Turskoj a ja mislim najiskrenije da su najnormalniji, najdostojanstveniji pa ako hoćeš i u fizičkom smislu najlepši medju Turcima , Turci iz Prizrena. Oni se razlikuju od njihove braće kao Novak Djoković i Šaban Bajramović........
 
Grof Ostroški:
Slažem se i opet pišem da sam svestan da ima itekako medju njima i kulturnih i savremenih i normalnih i ne fundamentalistički postrojenih....
Ali po selima je opšti haos, naš seljak je za njihovog pravi domaćin i gospodin bez obzira šta mu je sve preko glave vekovima prolazilo. Nikako ne možeš da uporediš njihovog prosečnog čoveka sa našim. I onda konkretno za ove po Zapadu , to su sve gabelli kako ih oni nazivaju tamo u Turskoj a ja mislim najiskrenije da su najnormalniji, najdostojanstveniji pa ako hoćeš i u fizičkom smislu najlepši medju Turcima , Turci iz Prizrena. Oni se razlikuju od njihove braće kao Novak Djoković i Šaban Bajramović........


Ma polako, znamo svi šta su bili pre 70 godina, a šta su sad, napredovali su mnogo. Ja sam upoznala zaista fin svet, ne razlikuju se od nas ni malo u svakom pogledu, ali sigurno po gudurama ima zaostalog naroda, ali šta je tu čudno.

Mada, pošteno govoreći, ja i ovde ne poznajem neke ljude sa dna, u bilo kom smislu, a to ne znači da ih nema - zaostalih do bola, ne moraš daleko da ideš, samo do istočne Srbije, o tome smo svi slušali priče i priče kako udaju devojčice od 14-15 godina, ako toga sada i nema nije bilo tako davno kad je bilo. Prema tome, generalizacija u bilo kom smislu je bezveze.
 
Registra.:
Pa znam i ja Zareta iz kraja, obuče džemper u septembru, skine ga sledećeg septembra, kad se pocepa. Misliš da je to samo turska privilegija. :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
takve osobe ces naci i u svedskoj, ja ih vidjao,ali nikada nisam rekao da su svedjani takvi
A znam i porodicu iz Istambula, da ne veruješ, četvoro dece, svi završili fakultete - dvoje su farmaceuti, jedan inženjer, a jedan lekar, a otac im bio automehaničar. Mogu da nam se primaknu i te kako. Proputovali ceo svet, uspešni u poslu, imaju svoje porodice... Šta ćeš lepše.
cudo je sta je turska postigla za recimo 20-25 god. bio sam nekada tamo, recimo jad i beda, nosili smo tepihe, TV, cigare, ... ma sve se nosilo jer nisu imali nista, a danas??? svega imaju, danas mi sa kosova [neki] idemo tamo i radimo. razlika zaista drasticna
 
adem_ks:
:

cudo je sta je turska postigla za recimo 20-25 god. bio sam nekada tamo, recimo jad i beda, nosili smo tepihe, TV, cigare, ... ma sve se nosilo jer nisu imali nista, a danas??? svega imaju, danas mi sa kosova [neki] idemo tamo i radimo. razlika zaista drasticna

Kada će te konačno da odete kod braće Turaka. S njima ste došli red je bio i da ste otišli 1912. s braćom.
Mada oprostićemo vam ovoliko kašnjenje, samo ubrzajte stvar. :D :D
 

Back
Top