Siptari siluju Srpkinje, a ustaski B92 dezinformise gradjane

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Vest iz Pressa:

.08.2007, GRAČANICA
Izvor: PRESS
SILOVANA SRPKINJA!
Trojica napadača u Gračanici silovala Irenu Kešelj (19) i pretukli Srećka Đurovića (20)! Kosovska policija odvela devojku iz bolnice u Gračanici za Prištinu, kako bi utvrdili šta se dogodilo!

Nepoznati napadači u ponedeljak kasno uveče u Gračanici silovali su Irenu Kešelj (19) iz Mladenovaca i pretukli Srećka Đurovića (20) iz Gračanice, kaže za Press Siniša Đorđević iz pres-centra u ovom gradu. On dodaje da su lekari gračaničke bolnice "Simonida" ukazali pomoć Ireni i Srećku.


- Posle toga Srećko Đurović je pušten kući, dok je Irena Kešelj, koja je ovde bila u poseti rođacima, u utorak pre podne, uz pratnju kosovske policije, prebačena u bolnicu u Prištini. Njih dvoje su napadnuti u ponedeljak posle 22 sata.

Bili su u automobilu, kada im je drugi auto preprečio put. Izašla su trojica mladića, koji su Đurovića izvukli iz auta, oteli mu ključeve, nakit i mobilne telefone. Potom su ga tukli drškom od pištolja i ubacili u gepek. Posle toga su na zadnjem sedištu automobila silovali Irenu! Na kraju su ih tako povređene ostavili van naselja Avalija, nadomak Prištine. Irena i Srećko su posle četiri sata pešačenja stigli do gračaničke bolnice - kaže za Press Đorđević.


Policija odvela devojku


Đorđević dodaje da je ovo "jedinstven slučaj da se neko ko je Srbin hospitalizuje u prištinskoj bolnici".


- Video sam Irenu u bolnici u Gračanici, izgledala je vrlo loše i imam utisak da ona nije dobrovoljno pristala da ode u prištinsku bolnicu - komentariše Đorđević.


Da je Irena mimo svoje volje odvedena u Prištinu smatra i direktor KBC-a u Gračanici Stojan Sekulić.


- Odmah smo je pregledali i utvrdili da je zaista imala seksualni odnos. Uradili smo i sve potrebne briseve koji će nakon analize u laboratoriji pokazati da li su je napadači silovali. Insistirali smo da ona ostane ovde, ili da bude prebačena u Kosovsku Mitrovicu ili Kraljevo, ali to policija nije dozvolila!

Rekli su da su oni preuzeli slučaj i da prema njihovoj nadležnosti Irena mora da bude u bolnici u Prištini, jer je KBC u Gračanici u nadležnosti Vlade Srbije. Otišla je u pratnji dva ginekologa iz naše bolnice, ali tamošnji lekari im nisu dozvolili da prisustvuju pregledu. To je nečuveno! Zbog toga smo odmah protestovali kod policije - kaže za Press doktor Sekulić.


Predsednik SNV severnog Kosova Milan Ivanović kaže za Press da je "ubeđen da je silovanje Ivane Kešelj i napad na Đurovića nacionalno motivisan zločin i da napadači neće biti pronađeni!"


- Ako se zna da je Ajvalija, gde su odvedeni, isključivo naseljena Albancima, očigledno je da su Albanci i napadači. A kako na Kosovu već osam godina, otkako su međunarodne snage ovde, nema vladavine prava za Srbe, ubeđen sam da krivci neće biti nađeni - smatra Ivanović.
On kaže da mu ni kao lekaru nije jasno zašto je Irena Kešelj prebačena u prištinsku bolnicu.


- Tačno je da je Gračanica kraj Prištine, ali je isto tako činjenica da Srbi tamo ne idu dobrovoljno na lečenje, već uglavnom dolaze u Mitrovicu. Informaciju o njenom zdravstvenom stanju mi ne možemo da dobijemo, pošto albanski lekari neće da komuniciraju sa nama - priča Ivanović.


U bolnici ćute


Zanimljivo je da se pre pet meseci u Gračanici dogodio sličan incident. Tada su u blizini novosagrađenog obdaništa na gotovo identičan način kidnapovani mladić i devojka srpske nacionalnosti, koji su kasnije i oslobođeni. Policija ni do danas nije pronašla napadače. U prištinskoj bolnici Press je pokušao da dobije informaciju o zdravstvenom stanju Irene Kešelj.


- Tačno je da jedna Srpkinja primljena kod nas, ali za sve ostalo zadužena je policija - bilo je sve što nam je rečeno u ovoj bolnici.
 
KPS: Silovanje i kidnapovanje

Kosovska policijska služba potvrdila je da su devojku srpske nacionalnosti pre pre dva dana kidnapovale i silovale tri nepoznate osobe, dok je mladić Srbin koji je bio sa njom pretučen i opljačkan.
- Prema svedočenju žrtava, vozilo marke "opel vektra" preprečilo im je put. Iz automobila su izašle tri osobe, izvukle su mladića iz njegovog automobila, pretukle ga i zatvorile u gepek, odakle je kasnije pušten, dok je devojka silovana. Automobil marke "BMW" u kome su se nalazili mladić i devojka je ukraden, kao i njihove lične stvari, dok su oni oslobođeni u blizini jednog restorana u Ajvaliji kraj Prištine - rekao je regionalni portparol KPS-a Agron Borovci.
 
Za to vreme ustasko-siptarski B92 javlja:

Napad u Gračanici
21. avgust 2007. | 13:54 | Izvor: Beta
Gračanica -- Nepoznate osobe napale su u Gračanici devojku V. K. i mladića S. Đ., povredili ih, oteli auto, novac i mobilne telefone.

Direktor gračaničkog Kliničko-bolničkog centra "Simonida" Stojan Sekulić potvrdio je da su mladić iz Gračanice i devojka iz Mladenovca stigli u bolnicu dva sata posle ponoći.

Kod devojke, prema Sekulićevim rečima, nema vidljivih fizičkih povreda, ali je obavljen ginekološki pregled i urađeni su svi brisevi, koji će nakon analize u laboratoriji pokazati da li su napadači silovali devojku. Lekari su kod S. Đ. konstatovali lakše povrede glave, rekao je Sekulić.

Porptarol KPS Veton Eljšani potvrdio je da je slučaj prijavljen policiji i da je istraga u toku.

U trenutku napada mladić i devojka su sedeli u parkiranom automobilu pored obdaništa.

Napadači su ih potom odvezli do susednog albanskog sela Ajvalija, i izbacili ih iz vozila. Mladić i devojka su odatle pešice stigli do bolnice u Gračanici, gde im je ukazana pomoć.

Mladić je noćas pušten kući, dok je devojka zadržana u bolnici.


------------

kao sto mozete da vidite cak i kosovsko-siptarska policija priznaje da je devojka silovana ali to ne priznaje ustaski B-92. Na ovaj nacin oni dezinformisu nase gradjane i precutkuju siptarske zlocine.

Ustaski B-92 treba zbog ovoga da izgubi dozvolu za rad :evil: :evil: :evil:
 
Kod devojke, prema Sekulićevim rečima, nema vidljivih fizičkih povreda, ali je obavljen ginekološki pregled i urađeni su svi brisevi, koji će nakon analize u laboratoriji pokazati da li su napadači silovali devojku
vest sa B92 je pola dana posle samog dogadjaja.
ovde se ne spori da se desilo silovanje, vecj se lepo kazhe da se proverava dal se desilo.
mozhda jednostavno nisu doshli do potpunijih informacija.
i na kraju krajeva, izvor je "beta", tako da ako je neko "zamagljivao" to su oni radili.

i na kraju svih krajeva, bash mi se yebe za B92 i shta oni prichaju.
 
cash:
e moj jerry,nemaš ti pojma što je ustaštvo.jer da znaš shvatio bi da su ustaše NIKAD ništa nisu imale protiv srpske države.

znaš li jedan slučaj u kojem je draža mihajlović negativno govorio o ustašama?;)

Не само да је говорио него се и борио против њих. Гадио се над зверствима која су
починили и спасао је многе Србе из Босне од усташког ножа. А да не беше Војводе
Ђујића да заштити Србе из Книнске крајине, прошли би као и они из Славоније и осталих
делова НДХазије
 
Dikan:
Не само да је говорио него се и борио против њих. Гадио се над зверствима која су
починили и спасао је многе Србе из Босне од усташког ножа. А да не беше Војводе
Ђујића да заштити Србе из Книнске крајине, прошли би као и они из Славоније и осталих
делова НДХазије
i kod nas je lijepo vrijeme,ali ja ti pišem o politici;)

naime,dok je postojala ndh,srpski četnici nijednom nisu došli na njen teritorij;)

a ni ustaše na srpski;)
 
Jerry Ropero:
vest je od juce popodne a devojka je silovana jos prekjuce :evil:

sve da si ti u pravu oni bi po dobijanju novih informacija editovali vest i napisali sta se stvarno desilo, no to sa ustaskom b-92 nije slucaj :evil:

zato im treba oduzeti dozvolu za rad jer dezinformisu i lazu u korist siptarskih terorista :evil:
Svako ima pravo da prica sta hoce...Ako ti se ne svidja uzmi daljinski i promeni na RTS...
 
Jedna_mala_86:
Ovako glupu temu može samo potpuni retard da postavi. Da nisi ti možda bio tamo pa si tako siguran šta se desilo? A B92 je rekao da se utvrđuju činjenice,što je i tačno.
Na kakav odvratan način su patriJote spremne da eksploatišu ljudsku nesreću za svoje ciljeve...
Svaka cast mala...udri muski po tom primitivnom krdu....ja ti se pridruzujem :evil:
 
cash:
i kod nas je lijepo vrijeme,ali ja ti pišem o politici;)

naime,dok je postojala ndh,srpski četnici nijednom nisu došli na njen teritorij;)

a ni ustaše na srpski;)

Ja sam slomio nogu, pa mi je dosadno i kuckam svakakve gluposti.
A ovo što ti pišeš su takve baljezgarije i debilizmi da mi je glupo da ih
više komentarišem.
Nego vratimo se mi na temu.
A tebi želim sve najbolje, jer po mom ubedjenju svaki čovek je rodjen dobar,
i nisi ti kriv što tako govoriš.
Odavno je rečeno da su beskonačni samo svemir i ljudsko neznanje.
 
Dikan:
Ja sam slomio nogu, pa mi je dosadno i kuckam svakakve gluposti.
A ovo što ti pišeš su takve baljezgarije i debilizmi da mi je glupo da ih
više komentarišem.
Nego vratimo se mi na temu.
A tebi želim sve najbolje, jer po mom ubedjenju svaki čovek je rodjen dobar,
i nisi ti kriv što tako govoriš.
Odavno je rečeno da su beskonačni samo svemir i ljudsko neznanje.
zovi to kako hoće,ali činjenica jeste da ustaše nikada nisu ratovale protiv četnika IZ SRBIJE.

upravo suprotno - imali su poneku zajedničku akciju;)
 
Jerry Ropero:
Vest iz Pressa:

.08.2007, GRAČANICA
Izvor: PRESS
SILOVANA SRPKINJA!
Trojica napadača u Gračanici silovala Irenu Kešelj (19) i pretukli Srećka Đurovića (20)! Kosovska policija odvela devojku iz bolnice u Gračanici za Prištinu, kako bi utvrdili šta se dogodilo!

Nepoznati napadači u ponedeljak kasno uveče u Gračanici silovali su Irenu Kešelj (19) iz Mladenovaca i pretukli Srećka Đurovića (20) iz Gračanice, kaže za Press Siniša Đorđević iz pres-centra u ovom gradu. On dodaje da su lekari gračaničke bolnice "Simonida" ukazali pomoć Ireni i Srećku.


- Posle toga Srećko Đurović je pušten kući, dok je Irena Kešelj, koja je ovde bila u poseti rođacima, u utorak pre podne, uz pratnju kosovske policije, prebačena u bolnicu u Prištini. Njih dvoje su napadnuti u ponedeljak posle 22 sata.

Bili su u automobilu, kada im je drugi auto preprečio put. Izašla su trojica mladića, koji su Đurovića izvukli iz auta, oteli mu ključeve, nakit i mobilne telefone. Potom su ga tukli drškom od pištolja i ubacili u gepek. Posle toga su na zadnjem sedištu automobila silovali Irenu! Na kraju su ih tako povređene ostavili van naselja Avalija, nadomak Prištine. Irena i Srećko su posle četiri sata pešačenja stigli do gračaničke bolnice - kaže za Press Đorđević.


Policija odvela devojku


Đorđević dodaje da je ovo "jedinstven slučaj da se neko ko je Srbin hospitalizuje u prištinskoj bolnici".


- Video sam Irenu u bolnici u Gračanici, izgledala je vrlo loše i imam utisak da ona nije dobrovoljno pristala da ode u prištinsku bolnicu - komentariše Đorđević.


Da je Irena mimo svoje volje odvedena u Prištinu smatra i direktor KBC-a u Gračanici Stojan Sekulić.


- Odmah smo je pregledali i utvrdili da je zaista imala seksualni odnos. Uradili smo i sve potrebne briseve koji će nakon analize u laboratoriji pokazati da li su je napadači silovali. Insistirali smo da ona ostane ovde, ili da bude prebačena u Kosovsku Mitrovicu ili Kraljevo, ali to policija nije dozvolila!

Rekli su da su oni preuzeli slučaj i da prema njihovoj nadležnosti Irena mora da bude u bolnici u Prištini, jer je KBC u Gračanici u nadležnosti Vlade Srbije. Otišla je u pratnji dva ginekologa iz naše bolnice, ali tamošnji lekari im nisu dozvolili da prisustvuju pregledu. To je nečuveno! Zbog toga smo odmah protestovali kod policije - kaže za Press doktor Sekulić.


Predsednik SNV severnog Kosova Milan Ivanović kaže za Press da je "ubeđen da je silovanje Ivane Kešelj i napad na Đurovića nacionalno motivisan zločin i da napadači neće biti pronađeni!"


- Ako se zna da je Ajvalija, gde su odvedeni, isključivo naseljena Albancima, očigledno je da su Albanci i napadači. A kako na Kosovu već osam godina, otkako su međunarodne snage ovde, nema vladavine prava za Srbe, ubeđen sam da krivci neće biti nađeni - smatra Ivanović.
On kaže da mu ni kao lekaru nije jasno zašto je Irena Kešelj prebačena u prištinsku bolnicu.


- Tačno je da je Gračanica kraj Prištine, ali je isto tako činjenica da Srbi tamo ne idu dobrovoljno na lečenje, već uglavnom dolaze u Mitrovicu. Informaciju o njenom zdravstvenom stanju mi ne možemo da dobijemo, pošto albanski lekari neće da komuniciraju sa nama - priča Ivanović.


U bolnici ćute


Zanimljivo je da se pre pet meseci u Gračanici dogodio sličan incident. Tada su u blizini novosagrađenog obdaništa na gotovo identičan način kidnapovani mladić i devojka srpske nacionalnosti, koji su kasnije i oslobođeni. Policija ni do danas nije pronašla napadače. U prištinskoj bolnici Press je pokušao da dobije informaciju o zdravstvenom stanju Irene Kešelj.


- Tačno je da jedna Srpkinja primljena kod nas, ali za sve ostalo zadužena je policija - bilo je sve što nam je rečeno u ovoj bolnici.


Opisao si dogadjaj...dosta gadan, slazem se, ali kakva je njegova vjeza sa Veranom Maticem, koji je u pozitivnom smislu mnogo doprineo promijeni nacina rada informativne sluzbe B92....To je respektabilna televizija u ovoj zemlji...Steta sto ne proteziraju radikalskog tajkuna Miskovica.... :roll:
 
Jerry Ropero:
vest je od juce popodne a devojka je silovana jos prekjuce :evil:

sve da si ti u pravu oni bi po dobijanju novih informacija editovali vest i napisali sta se stvarno desilo, no to sa ustaskom b-92 nije slucaj :evil:

zato im treba oduzeti dozvolu za rad jer dezinformisu i lazu u korist siptarskih terorista :evil:

sigurno si mnogo srecan sto je silovana?
vidis kako sad imas zbog cega da pljujes po 92...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top